מחקר על נתוני הקריסה של כונני יצרניות שונות (מדגם גדול) - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחקר על נתוני הקריסה של כונני יצרניות שונות (מדגם גדול)

CountDeMoney

Recommended Posts

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יכול לשפוך כאן סטטיסטיקה מזווית מבט צרכנית שתראה, לפחות לא ברמת השרתים אלא ברמה הבייתית, בכמה מונים יהיו כונני אמינים מאשר מתחריהם. לא אעשה זאת כי חשוב לשמור לדעתי על איזון מכירתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שמפספסים כאן הוא, שהאיכות של הכוננים של אותה חברה משתנה אם הזמן. בין 2006-2008 היתה תקופה שכל החברות ייצרו כוננים אמינים שעבדו הרבה מאוד שנים. לפניי התקופה הזאת ניתן לראות עלייה ככל שהחברות לומדות לייצר כוננים טובים יותר, אחריי זה ירידה ככל שהחברות חותכות בעלויות.....

סטטיסטיקה שנאספה על כוננים של חברה מסויימת ? עלולה להיות לא רלוונטית לכוננים שאותה חברה מוכרת היום שהם לא מאותם דגמים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שמפספסים כאן הוא, שהאיכות של הכוננים של אותה חברה משתנה אם הזמן. בין 2006-2008 היתה תקופה שכל החברות ייצרו כוננים אמינים שעבדו הרבה מאוד שנים. לפניי התקופה הזאת ניתן לראות עלייה ככל שהחברות לומדות לייצר כוננים טובים יותר, אחריי זה ירידה ככל שהחברות חותכות בעלויות.....

סטטיסטיקה שנאספה על כוננים של חברה מסויימת ? עלולה להיות לא רלוונטית לכוננים שאותה חברה מוכרת היום שהם לא מאותם דגמים

נכון אבל עדיין אפשר להשוות דגם ספציפי מול דגם ספציפי (כפי שהם גם עשו במאמר המורחב בבלוג שלהם),

ובד"כ לא אמור להיות הבדל משמעותי בין BATCHES שונים של ייצור של אותו הדגם לאורך הזמן, בוודאי לא כשאין איזשהו שינוי משמעותי בשיטת הייצור או במפעל וכו'.

אחרת היית יכול להגיד אותו דבר גם על כל רכיב חומרה אחר (כרטיס מסך, מעבד, וכו')... ולא הייתה שום דרך להעדיף דגם של חברה אחת על פני דגם של חברה אחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש רמזים לזה שהיצרנים משנים את התכנון של הדיסקים. תסתכל על ההבדלים בין הגדלים השונים של שנתונים בכתבה......

נכון שאם הדיסקים עדכניים (לא פחות מ 1TB) הם לא אמורים להיות יותר מידי רחוקים ממה שיש היום, אבל יש כאן אי וודאות גבוהה. לדעתי יותר גבוהה משינויים של יצרני לוחות או כ מסך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לראות בבלוג שלהם נתונים על כל דגם ודגם.

את דגם ה1.5TB הישן, ושאר הדגמים מהדור ה11 של אפשר לקשר עם הבעיות הסדרתיות שהיו אז ודרשו עדכוני FW כדי לפתור לפחות את חלקן.

ודווקא אלו ששרדו תקופה ארוכה ממשיכים חזק.

גם לי יש אחד כזה, שכמעט והחלפתי בעבר, ובסוף השארתי כי לא היה לי באותה תקופה נפח ריק לאחסן בו זמנית את המידע.

ובסוף אני מחזיק ממנו כשורד ומאוד מרוצה.

אך גם יש המון כונני 3TB מהסדרה החדשה.

[TABLE]

[TR]

[TD]Seagate Barracuda

(ST3000DM001)[/TD]

[TD=align: right][/TD]

[/TR]

[/TABLE]

[TABLE]

[TR]

[TD=align: right]4252 כוננים, גיל ממוצע של הכוננים שברשותם[/TD]

[TD=align: right]1.4 שנים,[/TD]

[TD=align: right]9.8% כשלים בשנה.[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

לכאורה נתון מדאיג.

השאלה האם זה בגלל רגישות לחום החריג שהכוננים אולי נמצאים בו במארזי RAID הגדולים והצפופים שלהם, או אולי בגלל רגישות לוויברציות המוגברות שיש לכוננים במערך, או אולי בגלל עבודה אינטנסיבית במיוחד.

לא מחייב שאלו הנתונים למצב בשוק הבייתי, אבל בהחלט מעלה חששות.

לעומת זאת מעניין לראות שדווקא הכוננים של היטאצ'י שהאינטרנט היה מלא בטענות ושמועות לגבי אמינותם, מתגלים ככונני 7200RPM הכי אמינים אפילו בתנאי עבודה קשים.

על ההיטאצ'י דרך אגב(שגם בעצמי קניתי אחד) המלצתי לא פעם ולא פעמיים, וגם הסברתי לגבי השמועות על אמינותו(שהגיעו מתגובות בNEWEGG), ושככל הנראה מקורן במשלוח גדול בארה"ב שנדפק בדרך, ושלדעתי הכונן שווה קניה אם המחיר לא יקר.

בהתחלה הוא היה יקר, ואז עלה רק קצת יותר מהירוקים, וכמובן היה עדיף עליהם בביצועים.

ואני טענתי שאם התוספת במחיר שווה לתוספת הביצועים באחוזים אז לדעתי משתלם להוסיף, ולו רק כדי להעלות את רף המינימום לפעולות בין כוננים, אם לא בהווה אז בעתיד כשתוסיפו כוננים חדשים ומהירים יותר.

וכל שכן כשמדובר בכונן ראשי.

בהמשך החליטו להוציא סדרה חדשה 7200 עם שיפור ביעילות החשמלית, שתחליף את סדרת הירוקים.

הביצועים של הסדרה היו טובים יותר מההיטאצ'י, שהיה מקום שני.

אאל"ט גם לטושיבה יש כוננים טובים יחסית מבחינת ביצועים, אבל אם אני זוכר נכון הם לא קיימים בנפחים גדולים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...