אופטימיזציה לכונן ssd - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אופטימיזציה לכונן ssd

AvlK

Recommended Posts

קניתי 128gb של cricial ואני רוצה להתקין עליו מערכת הפעלה, יש לי כרגע הארד דיסק של סמסונג 1 טרה ועליו כל המחשב , עכשיו מבחינתי אין לי צורך בשום דבר מהחומר הקיים , מה סדר הפעולות שאני צריך לעשות כדי שיהיה ווינדוס מותקן על ה ועל הסמסונג כלום (שרק יהווה מחסן לתמונות משחקים שירים וכו׳)

תודה לעוזרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פשוט מאוד,

בהנחה שכבר התקנת את ה , אתה פשוט צריך להכניס את הדיסק של מערכת ההפעלה(אני מניח שזה 7) שם אמור להיות לך 2 אופציות

או Upgrade או Custom.

תבחר ב Custom, שם תפרמט את כול הכוננים שלך ופשוט תבחר להתקין את מערכת ההפעלה על ה .

NEXT NEXT NEXT NEXT NEXT

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התקנתי מערכת הפעלה על ה ssd עכשיו ברגע שאני מדליק את המחשב אז אני רואה רואה שיש ביוס גם של הכונן וכשאני נכנס אליו אני לא ממש מצליח לשנות שום דבר (ראיתי מדריכים שאומרים לשנות מ ide ל ahci , לא מצליח) ועוד דבר איזו תוכנה מומלצת כדי לבדוק את הביצועים של הכונן (crucial 128 gb ) ואם מישהו יכול להגיד לי פחות או יותר לאיזה תוצאה לצפות במצב שהכל תקין?

אגב קראתי שכשיש בקר מובנה בלוח זה יכול לגרום לבעיה , בלוח שלי (מפרט בחתימה ) יש בקר של במקרה שאני מחבר ליציאות ה sata 3 האם אני אמור לחבר ליציאת sata 2 שבה אין בקר או להישאר על sata 3 ?

ודבר אחרון איך אני עושה עדכון קושחה או צריבת קושחה והאם אני צריך את זה?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל לבדוק ולהשוות את ביצועי הSSD שלך, הצץ בדיון השוואת תוצאות ביצועי SSD, יש שם בהודעה הפותחת גם מידע שימושי נוסף כמו עדכון קושחה.

כשאתה אומר שאתה "לא מצליח" להעביר לAHCI, אבל לא מסביר באיזה נקודה בדיוק אתה נתקע או מה הבעיה, קצת קשה לעזור לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חיברתי לכניסות האדומות (sata 3) אבל בביוס של הכונן (הביוס השני לא של הלוח) מופיע לי : mode : ide

השאלה אם זה מנמיך לי את התוצאה או לא ? (אגב trim עובד אבל קושחה עדיין לא עדכנתי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע מה זה "ביוס של הכונן", אני מכיר רק ביוס אחד. אבל יש לך שלושה בקרי SATA בלוח, זה בהחלט יכול להיות מבלבל.

בכל מקרה לפי התמונה שהבאת נראה שהכונן שלך במצב AHCI, לפחות ככה AS חושב. גם בהשוואה למישהו אחר עם אותו בקר מהדיון הנ"ל, התוצאה נראית תקינה לגמרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הראשונה מבין השורות הירוקות, איפה שכתוב mv91xx - OK

זה אמור להיות בדיקה אם הכונן שלך על IDE, אז היה כתוב משהו כמו pciide - BAD.

יש תמיד יש סיכוי שהתוכנה טעתה, אבל לא נראה לי.

בכל אופן, אם נחזור לביוס שלך:

בתפריט MAIN>Storage Configuration יש את ההגדרות של הבקר שבצ'יפסט, זה לא מה שאתה צריך.

בתפריט Advanced > Onboard Devices Configuration יש הגדרות של שני בקרים.

JMicron ATA Controller לא יכול לעבור למצב AHCI, וזה גם לא הבקר שאתה מחפש, אבל אולי הוא בלבל אותך.

מה שאתה כן צריך זה 9123 Controller, ואין סיבה שלא תוכל להעביר אותו לAHCI Mode אם הוא לא מוגדר כבר ככה.

^כל זה משמש גם להדגמה איך לפרט דברים. כשאתה אומר "ניסיתי ולא הצליח לי" אין דרך לעזור. אתה אמור לפרט לאיזה תפריט נכנסת, מה ראית שם ומה לא ראית שם, ומה בעצם קרה שגרם לך להסיק ש"זה לא עובד". כנ"ל אם אתה כותב שראית כתוב "בביוס של הכונן" - הגדרה שאתה המצאת, מאיפה לי לדעת למה הכוונה? תסביר בצורה יותר ברורה לאן נכנסת ומה ראית שם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואו , עשית לי קצת סדר , וזה שלא פירטתי מדי זה כי באמת לא ידעתי איך להסביר את זה.. יצאת תותח

עכשיו אם הבנתי נכון אני מוודא בביוס ( הרגיל שכולנו מכירים ;) ) שאני על ahci ואם אני לא וצריך לשנות אני אמור לדאוג לגיבוי או שאין חשש למידע בכונן?

תודה רבה על העזרה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...