אופטימיזציה לכונן ssd - עמוד 2 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אופטימיזציה לכונן ssd

AvlK

Recommended Posts

אתה יכול לחפש בגוגל, זה לא קשה...

http://lmgtfy.com/?q=AHCI&l=1

אני מבין את הגישה של תקרא את החומר תתאמץ קצת , אבל מדובר בהרבה מונחים מקצועיים או מילים שרק מי שממש מתעסק עם זה יבין.

קראתי המעט שכן הבנתי לא עונה לי על השאלה , אתה יכול בבקשה בגדול להסביר לי מה ההבדל בין ahci ל IDE מבחינת הביצוע של הכונן כשהוא מוגדר ככה או ככה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

IDE זה מצב תאימות לכוננים הישנים (שעבדו ב-IDE)...

AHCI מחייב הפעלה במקרה שיש לך ואתה רוצה להנות מהמהירות לזמן רב. ב- הכתיבה היא ב-4KB, אבל המחיקה היא ב-128KB, מה שקורה מזמן שאתה לוחץ מחק הוא לא באמת מחיקת החומר, אלא פקודה למערכת ההפעלה לא להציגו (להתעלם מקיומו). תחשוב שברגע שמילת את כונן עד הסוף ואתה רוצה לכתוב עוד משהו, יש לו מקום לכתוב את זה? התשובה היא לא ולכן הוא צריך למחוק את הכל ואז לכתוב את מה שאתה רוצה (דבר שיאריך את הזמן שיכך לך לכתוב את מה שרצית). במצב AHCI מערכת ההפעלה יכולה להשתמש ב-TRIM, דבר שמנקה את הקבצים שמחקת (בזמן שאתה לא פעולות בכונן) ובכך דואג לשימור היכולות שלו.

זה בקצרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

IDE זה מצב תאימות לכוננים הישנים (שעבדו ב-IDE)...

AHCI מחייב הפעלה במקרה שיש לך ואתה רוצה להנות מהמהירות לזמן רב. ב- הכתיבה היא ב-4KB, אבל המחיקה היא ב-128KB, מה שקורה מזמן שאתה לוחץ מחק הוא לא באמת מחיקת החומר, אלא פקודה למערכת ההפעלה לא להציגו (להתעלם מקיומו). תחשוב שברגע שמילת את כונן עד הסוף ואתה רוצה לכתוב עוד משהו, יש לו מקום לכתוב את זה? התשובה היא לא ולכן הוא צריך למחוק את הכל ואז לכתוב את מה שאתה רוצה (דבר שיאריך את הזמן שיכך לך לכתוב את מה שרצית). במצב AHCI מערכת ההפעלה יכולה להשתמש ב-TRIM, דבר שמנקה את הקבצים שמחקת (בזמן שאתה לא פעולות בכונן) ובכך דואג לשימור היכולות שלו.

זה בקצרה.

ה ״בקצרה״ הזה עזר לי מאוד להבין , תודה רבה לך על העזרה :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...