יש לי רעיון מעולה לאפליקציה, מה הלאה? - גאדג'טים ומובייל - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יש לי רעיון מעולה לאפליקציה, מה הלאה?

elixvx

Recommended Posts

היי, אז ככה לא מזמן חשבתי על אפליקצייה ממש שימושית וטובה, שאני בטוח שתתפוס ותעזור להרבה אנשים.

כרגע מסיבות בברות אני לא אגיד מה היא. בדקתי ויש רק אפליקציהאחת בסגנון לאייפון אבל גם היא לא בדיוק אותו דבר.

ובנוסף אני יודע שניתן ליישם את הריון, העניין הוא שמעבר לרעיון עצמו אין לי ידעבתכנות ואין לי מושג איך לקדם את העניין.

(אני מניח ש יח' מדמ"ח בתיכון לא יעזרו לי פה, ואני גם מתגייס ממש בקרוב)

השאלה שלי לאנשים שעוסקים בתחום, אם אני מצרף שוותף לעסק, מתכנת. נגיד בתמורה לחלוקה של 50%-50% ברווחים העתידיים. האםאני צריך לחתום איתו על הסכם סודיות כלשהו? אם כן איך בדיוק עובד התהליך?

והאם יש צורך לרשום אפליקצה כפטנט?

אשמח לקצת הכוונה, תודה.

אגב, האפליקציה כלל הנערה תצטרף שרת על מנת לעבוד (תקבל מידע, תשנה אותו לפורמט הרצוי ותחזיר לצד ג')

את כמה זה מסבך את הפיתוח ומייקר את העסק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אין לך שום ידע ואתה מחפש שותף (זה לא בטוח יגמר במהנדס אחד) 50% זה בהחלט מקובל.

קח בחשבון שאתה צריך גם הון אישי בשביל להתחיל להזיז דברים.

אני מודע לזה, י לי סכום התחלתי להשקיע (אומנם לא גדל) ואוכל גם לקחת הלוואות במידת הצורך.

אתה חושב שמתכנת אחד זה לא מספיק? הרעיון לא כ"כ מסובך.

ומה שמטריד אותי בעיקר זה איך אוכל להיות בטוח שלא אכניס אדם כשותף ולאחר מכן הוא פשוט יעזוב ויעשה את זה לבד.

יש הסכמים לדברים האלה? (שמעוגנים בחוק?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כלומר אתה רוצה מתכנת שיעבוד בשבילך בחינם?

לא, אני רוצה מתכנת שיכנס איתי כשותף.

ובמידה והאפליקציה תצליח נתחלק ברווחים. (50%-50% או חלוקה הוגנת אחרת)

כמו שאמרתי אני מוכן להשקיע עליה מכסי ומזמני. (עד כמה שאפשר מזמני אני מתגייס עוד מעט)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צר לי לאכזב אותך אבל רוב הסיכויים שהאפליקציה לא תצליח, כלומר המתכנת יעבוד שבועות בלי לקבל כסף ובסוף לא ייצא מזה כלום, אתה כמובן לא תפסיד מזה כלום.

אם אתה באמת חושב שיש לך רעיון לאפליקציה מהפכנית שיכולה להכניס הרבה כסף, אז אתה תצטרך להשקיע בזה כסף, כלומר אתה תצטרך למצוא מתכנת ולשלם לו כסף על העבודה שלו. אף אחד לא יילך לעבוד בשביל אחוזים דימיוניים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אגיד לך מה עושים.

לומדים 3 שנים תואר במדעי מחשב + עוד איזה חצי שנה שנה לפתח למובייל.

אח"כ צוברים ניסיון שנה עד שמבשילים לרמה שאפשר לכתוב משהו שגם כולל פירסוס מצד שרת.

עוד 5 שנים יש לך :)

ובנימה רצינית טיפה - כמו שנאמר פה - למה נראה לך שמתכנת יכנס איתך חצי חצי? מה אתה מביא לשולחן ? (רעיון זה לא מספיק , אם היה לי שקל על כל רעיון מעולה שהולך להצליח חבל לי על הזמן וממש פשוט - ורק צריך שאני אעבוד כמה שבועות בחינם בשביל אופציה תיאורטית להרוויח - כבר לא הייתי צריך לעבוד)

כסף ? אתה לא מביא לשולחן , יכולת מוכחת בניהול פרויקטים ? מכירה? קשרים וניסיון בגיוס הון? יכולות עיצוב / UX מקצועיות?

תחשוב שבעולם שעה פרילנסיג של מפתח (תלוי באיכות , איפה בעולם ועוד) שעה של מפתח / מעצב / מאפיין - עולה 50-100$ , ועבודה לא חסר.

גם בתור שכיר המצב מעולה.

התגובה מעלי הכי רצינית שאפשר.

ולפני שאתה מתחיל לעשות משהו - תדאג שמשהו שיכול לתת הערכות רציניות יבדוק היתכנות של הרעיון ואם קיימים עוד דברים כאלו בפיתוח / בשוק

ליביו (במקרה מפתח מובייל)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לכם על התגובות הכנות.

כמובן שאם הייתה לי את האפשרות הייתי מתחיל להריץ את זה לבד.

אבל כמו שאמרתם ללמוד תכנות ברמה רצינית (כמו תואר) לוקח הזן בנוסף לזה שאני גם מתגייס

כך שאאלץ לחכות 3 (וחצי במקרה שלי) שנים רק עד שאשתחרר..

כבר כתבתי שאני מוכן להשקיע מכספי על האפליקציה. (לצורך העניין כרגע יש לי 20 אלף שקל להשקיע עליה)

אני כמובן לא מצפה שהאפליקציה תהפוך לאינסטגרם הבאה ותהפוך אותי למילניור, מצד שני היא גם לא נראת לי כ"כ מסובכת לתכנות

סה"כ הטכנולוגיה קיימת, אף אחד רק לא חשב לשלב את זה ואני מאמין שאפשר יהיה לראות ממה הכנסה יפה.

בנוסף בדקתי וכרגע אין שום דבר כזה לא לאייפון ולא לאנדרואיד.

(לאייפון קיים משהו שעושה חצי, ביקר ובצורה לא יעילה..)

שוק ההפליקציות "חם" עכשו, מי יודע מה יהיה המצב בעוד 4-5 שנים ויותר. בנוסף אף אחד לא יכול להבטיח שמישהו אחר לא יחשוב על זה

ויעשה את זה קודם.

ואיך אני יכול לקבל הערכה רצינית? מבלי להסתכן בלחשוף את הרעיון? האם יש "מומחים" בתחום?

באיזה אפשרות אוכל לדעת אם לא נמצאת כזאת בפיתוח עכשיו? הרי מאות אפיקציות צצות כל יום.

מצד שני זה סיכון שאוכל לקחת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה תכף מתגייס אתה לא ממש יכול להיכנס עכשיו לנהל עסק (ואפליקציה זה לא בום וגמרנו - במיוחד אם זה מצליח).

בגדול יש אתרים של פרילאנסרים בו אתה מציג פרטים כלליים לגבי מה אתה רוצה לעשות ואנשים מציעים הצעות.

20 אלף זה מספיק לפתח פרוטוטייפ - אולי אפילו בסיסית ברמת חנות להרבה דברים.

כשאתה מגיע למצב שאתה צריך לספר למפתח (בפגישה) - יש הסכמי NDA.

רד מעניין השותפות כפי שאמרתי - חוץ מהון עצמי (נמוך) אתה לא מביא מספיק לשולחן כנראה - ואין לך באמת רצון לעשות חברה רצה.

זו לפחות דעתי.

ליביו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה האפליקציה די בסיסית זה לא איזה משחק מפלצתי שיעלה הון לפתח..

סה"כ זה משהו די פשוט אבל מאוד שימושי להמון אנשים. (לפחות לדעתי)

אני לא חושב שצריך להקים חברה בשביל אפליקצייה אחת.. אני מעוניין לפתח אותה בעלות מינמילית

להכניס אותה לשוק ובמידה והיא תצליח, להתרחב ולפתח אותה יותר. (ואולי גם דברים נוספים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 5 שבועות מאוחר יותר...

לגבי הפחד שלך שיגנוב את הרעיון, אתה יכול להחתים את המתכנת על הסכם סודיות..

אני לא יודע אם יש דברים כאלה מוכנים באינטרנט, או שתצטרך להתייעץ עם עו"ד..

בכל מקרה אני לא חושב שאף מתכנת יעשה איתך 50%-50% עם מה שאתה מציע, אולי 30-70 או 20-80..

אני לא חושב שאתה ורוב האנשים מבינים כמה יקר זמן של מתכנת, מתכנתים מתחילים מקבלים מעל 100 לשעה..

אגב אתה גם לא יכול לדעת אם האפלקצייה באמת פשוטה, כי אתה לא יודע ומבין מה כרוך כדי לעשות אותה(מאחורי הקלעים).

עוד משהו שאנשים לא מבינים זה שביום עולים כ300-400 אפלקציות לאפסטור!!

על כמה מהם שמעת? רעיון ואפלקצייה מוכנה זה לא הכל, יש פה גם עניין של חזק של שיווק..

והכי חשוב כי בסופו של דבר אני מניח שאתה עושה את זה בשביל כסף, ולא לטובת האנושות, איך אתה עושה את הכסף???

פירסומות - קשה מאוד לעשות מהם כסף

מכירת האפלקצייה בכסף - היא באמת צריכה להיות משהו ששווה כסף, כי אנשים בכלל לא ממהרים לקנות אפלקציות לפני שהתנסו בהן..

והמודל העיסקי הכי מצליח - רכישות בתוך האפלקצייה, כלומר שלם כסף קבל פיצ'רים נוספים או משהו בסגנון.

משהו כמו 70 אחוז מהאפלקציות שעושות כסף, עושות זאת בדרך הזאת, אם יש לך משהו בסגנון אולי יש על מה לדבר..

אבל בכל מקרה זה שאתה נכנס לצבא מקשה על כל העניין, אתה משאיר את המתכנת לבד במערכה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...