עזרה בתיקון צג LCD - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בתיקון צג LCD

114508534

Recommended Posts

צהריים טובים

אחרי שהפעם הראשונה קיבלתי את המסך גיליתי שישנו קבל נפוח, החלפתי אותו והכל עבד פלאים, שלשום הדלקתי את המסך ואחרי כמה שניות הוא נכבה , אני מדליק אותו עולה תמונה ואז נכבה וחזור חלילה , הייתי בטוח שעוד קבל נפח את חייו , פרקתי את הכל הגעתי לספק ומה הפלא כל הקבלים נראים תקינים.

אני מעלה כמה , אשמח לשמוע לדעת המומחים פה מה עוד יכול להיות לפני שאני הולך להחליף את כל הקבלים- עניין של כמה שקלים אבל חבל על הזמן .

תודה ושתיהיה שנה אזחית טובה

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפעמים אחת המנורות (או יותר) בסוף חייה, והיא מפילה את האינוורטר. אם יש לך נורה נוספת מפאנל אחר (או סתם פאנל אחר תקין), חבר אותה כל פעם במקום נורה אחת, עד שתגיע לזו השרופה. האינוורטר מאוזן, והוא לא יכול לפעול בלי אחת הנורות.

אם תמצא נורה שרופה, תוכל לפרק את הפאנל ולהחליף אותה אם יש לך ידים עדינות ונורה חלופית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, יש 4.

יש למכירה באיביי. בארץ לא מצאתי. חשוב שתמצא נורות בגודל מדוייק (על המילימטר) אחרת יש בעיות.

אם יש לך ממש ידים טובות, תוכל להסב אותו לתאורת לד (מה שאני עשיתי לאחרונה :) )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להסב את המסך לתאורת לד נראה לי שיהיה יותר מידיי פרוייקט בישבילי, זה מסך כזה שאני עובד איתו ככה שיותר פשוט כבר יהיה להחליף מסך, איך נקראת התאורה הזו באנגלית שמיד. ואני ילך על תיקון שאני ידע מה לקנות

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^

תוכל לתת הסבר קטן על התהליך?

היה לי מסך קטן עם נורה שרופה. כשפתחתי אותו ראיתי שלא רק שהיא שרופה, אלא שזו נורה ב90 מעלות. היא מאירה גם את ציר X וגם את Y של המסך. הבנתי שאין שום סיכוי למצוא דבר כזה, ולכן פתחתי פאנל של עם תאורת לד (הפאנל היה סדוק, וגם ככה היה בדרך לפח) והוצאתי את פס הלדים שלו. מדובר במשהו כמו פס לדים סטנדרטי, רק הרבה יותר דק, עם צפיפות לדים גבוהה, ובלי נגדים. הוא בנוי בצורה של 9 קבוצות לדים, כל אחת בת 6 לדים לבנים. כל 9 לדים מחוברים בטור, 6 קבוצות. חתכתי לגודל הרצוי, התחברתי לקצוות עם חוט נחושת מצופה לקה בעובי שערה שהוצאתי מסליל של ממסר, ויצרתי מערך של 19 לדים בשלוש קבוצות תוך שימוש בחיווט המקורי. הוספתי נגדים למתח 24V שהיה במסך, הדבקתי את הפס במקום הקטודה, ויצא עוד יותר טוב מהמקור (מדובר על מסך בן 10).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כישרון אתה - בכל אופן - הלכתי על שיטת מצליח- קפצתי הבוקר וקניתי 6 קבלים- 20 ש"ח , החלפתי את הקבלים הישנים בחדשים ורעננים ומה הפלא המסך עובד - לפי דעתי מה שנראה לי כרגע שאחד הקבלים היה כבר עייף או כמה כבלים ובגלל לזה היה על סף גסיסה והיה מפיל את המסך כל פעם שהייתי מדליק אותו .

:)

תודה לכולם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האא חח לא - בהתחלה שרק קיבלתי את המסך לפני איזה חודשים הוא לא עבד - אז פתחתי את השנאי וגיליתי קבל חמוד ומנופח- החלפתי אותו ואז הכל עבד - כנראה שהוא לא היה החוליה החלשה היחידה ועוד כמה קבלים היו עייפים שעם הזמן נחלשו ולא תפקדו כמו שצריך- החלפתי את כולם , עניין של חצי שעה עבודה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היה לי מסך קטן עם נורה שרופה. כשפתחתי אותו ראיתי שלא רק שהיא שרופה, אלא שזו נורה ב90 מעלות. היא מאירה גם את ציר X וגם את Y של המסך. הבנתי שאין שום סיכוי למצוא דבר כזה, ולכן פתחתי פאנל של עם תאורת לד (הפאנל היה סדוק, וגם ככה היה בדרך לפח) והוצאתי את פס הלדים שלו. מדובר במשהו כמו פס לדים סטנדרטי, רק הרבה יותר דק, עם צפיפות לדים גבוהה, ובלי נגדים. הוא בנוי בצורה של 9 קבוצות לדים, כל אחת בת 6 לדים לבנים. כל 9 לדים מחוברים בטור, 6 קבוצות. חתכתי לגודל הרצוי, התחברתי לקצוות עם חוט נחושת מצופה לקה בעובי שערה שהוצאתי מסליל של ממסר, ויצרתי מערך של 19 לדים בשלוש קבוצות תוך שימוש בחיווט המקורי. הוספתי נגדים למתח 24V שהיה במסך, הדבקתי את הפס במקום הקטודה, ויצא עוד יותר טוב מהמקור (מדובר על מסך בן 10).

סחטיין עלייך. תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...