מרגיש שהוינדוס לא מהיר כבעבר - מבקש המלצה לתוכנה שתעזור בזה - תוכנה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מרגיש שהוינדוס לא מהיר כבעבר - מבקש המלצה לתוכנה שתעזור בזה

giloman

Recommended Posts

לא הייתי ממליץ על שימוש בתוכנה לניקוי ה-Registry, די מיותר וטומן בחובו סיכונים שעולים על התועלת (התיאורטית).

לתחזוקת המחשב הייתי משתמש דבר ראשון בתוכנה כגון CCleaner (שאולי בכלל כבר יש לך) כדי לנקות את כל קובצי ה"זבל" מהמחשב.

שנית, יכול להיות שהאיטיות שאתה מרגיש נובעת מתוכנה מסוימת שמותקנת אצלך (חשודים מיידיים, אנטי וירוס ופיירוול), אפילו אם בעבר השתמשת באותה תוכנה ולא חשת באיטיות, יכול להיות שעדכון שלה לאחרונה דווקא כן משפיע לרעה על תגובתיות המחשב.

עוד אפשרות היא הבלאי הטבעי של מערכת ההפעלה, בייחוד אם נוהגים להתקין ולהסיר הרבה תוכנות - ככלל (ולא דווקא למקרה הספציפי שלך לגביו אין לי מספיק מידע) מומלץ להתקין את סט התוכנות הבסיסיות בהן יש באמת צורך (ואם יש להן גרסת Portable מה טוב) ולא מעבר לכך, כולל הימנעות מהתקנה "סתם" של תוכנות לצרכי בדיקה או סתם משחק. זה פשוט מזהם את ה-Registry וגורם למערכת "להתבלות".

אלה הם בדרך כלל הגורמים העיקריים לכך שמערכת כמו מתחילה להרגיש איטית עם הזמן, ולהיווצרות המיתוס שאת מערכת ההפעלה יש צורך להתקין מחדש כל כמה חודשים. זה לא נכון, ותלוי הרבה יותר בהרגלי המשתמש ביחס למבנה המערכת.

איחוי הדיסק לא יכול להזיק, אך אני בספק אם באמת יעזור במידה כזאת שתחוש בהבדל.

כך או כך, מה שהיה חשוב לי להדגיש הוא שאני מאוד ממליץ להימנע משימוש בתוכנות לניקוי ו/או איחוי ה-Registry.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולהיווצרות המיתוס שאת מערכת ההפעלה יש צורך להתקין מחדש כל כמה חודשים. זה לא נכון, ותלוי הרבה יותר בהרגלי המשתמש ביחס למבנה המערכת.

בנוגע לטענה הזאת אני דווקא לא נוטה להסכים איתך.

חלונות היא מערכת ההפעלה היחידה שנשחקת עם הזמן והשימוש בה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לAbout:blank לCCleaner יש כלי לניקוי הRegistry ואני דפקה כן ממליץ להשתמש בו מרגישים הבדל עצום בביצועם וכל ה"זיומים" האלו שאתה מדבר עליהם הנקוי Registry אמור לפתור. כמובן שתעשה איחוי דיסק גם אחרי איחוי מרגישים הבדל לא קטן.

(ntfs זה חרא מערכת קבצים וwindows בככללי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חלונות היא מערכת ההפעלה היחידה שנשחקת עם הזמן והשימוש בה.

תלוי איך משתמשים בה. התקנה והסרה של תוכנות באופן שגרתי בהחלט גורם לה לשחיקה ו"בלאי". אני מכיר 4 מערכות ש"הקשחתי" בהן משתמשים 4 משתמשים ממוצעים לחלוטין (אינטרנט, קצת מדיה ומסמך פה ושם). כל ערכת התוכנות שהם צריכים הותקנה יחד עם מערכת ההפעלה ומאז לא הותקנו תוכנות משמעותיות, וכל ארבעת המערכות עובדות בין 2-6 שנים ללא ירידה מורגשת בביצועים או תלונות מצד המשתמשים על איטיות. אולי המקרה הזה קצת קיצוני לצד השני, אבל לדעתי השחיקה במערכת נובעת בעיקר מהרגלי השימוש.

לAbout:blank לCCleaner יש כלי לניקוי הRegistry ואני דפקה כן ממליץ להשתמש בו מרגישים הבדל עצום בביצועם וכל ה"זיומים" האלו שאתה מדבר עליהם הנקוי Registry אמור לפתור.

לא הייתי ממליץ על שום תוכנה לניקוי ה-Registry. מכיוון שה-Registry היא למעשה לב מערכת ההפעלה (מהבחינה הזאת) כל התעסקות איתה טומנת בחובה יותר סכנה מאשר תועלת. מה עוד שה-Registry, אם אני לא טועה, נטען כולו ל- עם עליית מערכת ההפעלה כך שההבדל בזמן התגובה לפני ניקוי ואחרי ניקוי (בהנחה שבאמת הוסרו רק רשומות מיותרות ולא נגרם כל נזק אחר) הוא זניח לחלוטין ולא מדובר פה בהמון פעולת קריאה/כתיבה לכונן הקשיח.

וכמו שאמר Multicore יש המון גורמים לירידה בביצועים והם משתנים בין מחשב למחשב ומשתמש למשתמש. פתרון קסם בלחיצת כפתור בסגנון one click tuneup כמו שמוכרות התוכנות הללו לא ממש קיימים. גם ככה רוב התוכנות הללו בסך הכל מאגדות כמה כלי תחזוקה פשוטים שקיימים ברובם אפילו ברמת מערכת ההפעלה (ניקוי דיסק, איחוי, הסרה של תוכנות, שליטה על התוכנות שעולות באתחול). ברכיבי ניקוי ה-Registry שלהן, ובכלל, לדעתי ממש ממש לא מומלץ להשתמש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תלוי איך משתמשים בה.

אתה חייב להסכים איתי, שהתקנה או הסרה של תכניות כאלו ואחרות זו פעולה שגרתית ופשוטה למדי בשביל מערכות הפעלה בכלל, ובפרט לאחת שעולה בממוצע אלף שקלים היוצאים היישר מכיסו הפרטי של הצרכן.

אתה לא באמת מצפה שמשתמש ממוצע יוגבל ל-5 תוכנות בלבד במשך 3 שנות שימוש במערכת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדיון לא נסוב על איכות של מערכת ההפעלה ומערכות הקבצים בהם היא משתמשת ואני בהחלט לא חושב שהיא איזושהי אמת מידה לטיב מערכות הפעלה (אני אפילו ארחיב ואומר שאני לגמרי מסכים איתך שזאת מערכת רגישה מדי ולא יציבה לאורך זמן). אני גם לא מצפה מאף אחד שיגביל את עצמו למספר תוכנות כזה או אחר, אבל מצד שני אם תחשוב על זה באופן מעשי, לכמה תוכנות משתמש ממוצע (ואפילו מקצועי) כבר זקוק? יש כאלה שלבודדות, יש כאלה שליותר, אבל נדירים המקרים בהם המשתמש זקוק לעשרות כמו שקורה בהמון מחשבים בהם סתם מותקנות ומוסרות תוכנות כדבר שבשגרה ללא הצדקה אמיתית (שלא נדבר על , רוגלות, טרויאנים ושאר מזיקים שנכנסים ושורצים במחשב בגלל כניסה ו/או שימוש באתרים ותוכנות מפוקפקים מלכתחילה). אין לי שום ויכוח איתך שכך מערכת ההפעלה עלולה לא להחזיק גם חודשים ספורים במצב "תקין".

בכל מקרה הדיון לא עוסק בזה וכל מה שרציתי להגיד הוא שכל חבילות הכלים לתיקון והאצת מערכת ההפעלה לא ממש עומדות מאחורי מה שהן מתיימרות לעשות (מבצעות בסך הכל פעולות תחזוקה שוטפת רגילות למדי שאפשר לבצע גם בלעדיהן ובטח לא מחזיקות בפתרון קסם להאצת או שיפור ביצועי המחשב) ובפרט שהשימוש במנקי Registry למיניהם לדעתי לא תורם לכלום ואף יכול להזיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...