מבקש המלצה ללוח אם מתאים ל-i7 860 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מבקש המלצה ללוח אם מתאים ל-i7 860

חגי7

Recommended Posts

אני רוצה להרכיב מחשב מבוסס על i7 860.

באיזה לוח אם כדאי לי להשתמש?

אני לא מתכוון לעשות OC (מעבר ל-TurboBoost שמגיע כסטנדרט), לא מתכוון לשחק במשהו רציני (כלומר כל כרטיסי המסך הכפולים וכד' לא רלוונטים), אבל כן מתכוון להשתמש ביישומים שיגרמו ל-CPU לעבוד הרבה וקשה (VM, עיבוד נתונים וכו').

אני גם רוצה שהטיפול במחשב יהיה קל - לוח מרווח שלא צריך אצבעות של ילד בן 5 בשביל להגיע לכל החורים שלו.

וגם כמה שפחות מאווררים, כלומר לוח שיכול לעבוד עם קירור פסיבי על ה-chipset ועל שאר הרכיבים.

כמו כן, כמובן לוח אמין מכל הכיוונים (חברה, אחריות, , רכיבים וכד').

על איזה לוח אתם ממליצים?

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אין תכנון ל OC (למרות שהלוח הזה מסוגל בהחלט, קרא את הביקורת פה באתר) הבחירה הכי זולה תהיה הלוח של אינטל DP55WG

אם יש לך דעות קדומות על לוחות של אינטל (ובצדק, אבל היום המצב שונה..) קח את הלוח של הכי זול שתמצא כי הרבה דרישות אין לך וכל לוח P55 יתאים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה.

אני חושב שאני מעדיף את גרסת ה-ATX ולא המיקרו-ATX בשל ריבוי חריצי ההרחבה והריווח הכללי של הלוח לזרימת אוויר טובה יותר (אני רוצה מחשב שקט), אלא אם כן חוץ מהמחיר יש סיבה טובה לקחת את המיקרו-ATX.

בנוסף, לא מצאתי את הסקירה של DP55WG - תוכלו להפנות אותי אליה?

מה לגבי ההערה שלוחות אינטל היו לא טובים וטובים עכשיו או להפך? צריך לחשוש מהם? מה היו הבעיות בעבר?

אם מדובר על אינטל DP55WG שעולה בערך 700 ש"ח - מה תוכלו להגיד לי על לוחות במחיר דומה? (UD3 למיניהם)

הם יותר טובים? יותר מעניינים? מוצלחים יותר למשחקים או לחישובים כבדים?

(כרגע יש לי לוח של שאני לא מתלהב ממנו במיוחד ובעבר היה לי כלשהו שדי אהבתי, אבל זה היה מזמן ולא נראה לי שיש קשר למה שקורה עם הלוחות היום. וחוץ מזה גם לא ראיתי לוחות P55 של בארץ, יש לזה סיבה?)

יש חברות אחרות שכדאי לי לשקול?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה שקלים? ה-DP55WB עולה 470-500 שקלים ואילו ה-DP55WG עולה 670 שקלים.

*רק ב-RSM ה-DP55WG זול, בסביבות המחיר של ה-DP55WB מה שמוביל אותי למסקנה שזו טעות שלהם.

אין שום סיבה לחשוש מהלוחות של ולעולם לא הייתה סיבה. עד כה הם היו פחות אטרקטיביים שכן באותם מחירים היה אפשר לקבל יותר בלוחות של חברות אחרות. סיבה נוספת הייתה שלא היו אפשרויות לאוברקלוק אך כרגע ישנן. לא היו שום בעיות בעבר, לא יודע מאיפה המצאת את זה.

לגבי העדפת ה-ATX משום זרימת אוויר- גם כן לא יודע מאיפה המצאת את זה. זרימת אוויר היא זרימת אוויר, לרוב הלוחות אין אקטיבי (עם מאוורר) ולכן השאלה שלך לא רלוונטית.

אני אישית נרתע מלהמליץ על לוח יקר רק משום שמגוון האפשרויות מצומצם, אבל אם ה-DP55WB לא מספיק לך אז השלב הבא הוא GA-P55M-UD2 ואז P55-US3L וגם DP55WG. שלושתם נמכרים בכ-640-690 שקלים.

מבחינת מאפייני הלוחות-

ה-P55M-UD2 הוא MicroATX, יש לו Firewire ו-eSATA שאין ל-P55-US3L. ל-US3L (תקן ATX) יש 4 חריצי PCI ול-P55M-UD2 יש 2 חריצים כאלו. בנוסף ל-US3L יש חריץ PCI-E X1 שאין ל-P55M-UD2. חיבורי SATA- לשניהם יש 8 עם תמיכה ב-RAID, במקרה של ה-P55M-UD2 זה כולל את יציאת ה-eSATA שמאחור.

http://www.giga-byte.com/Products/Motherboard/Products_ComparisonSheet.aspx?ProductID=3165,3168

ה-DP55WB של דיי דומה במאפייניו ל-P55M-UD2. שניהם בתקן MicroATX. ההבדלים ביניהם הוא של-DP55WB אין יציאת eSATA, אין לו 8 חיבורי SATA אלא 6. כפי שאמרתי ל-P55M-UD2 יש 2 חריצי PCI, אז ל-DP55WB יש רק 1 אך עם זאת יש לו 2 חריצי PCI-E X1.

לשני הלוחות הנ"ל של ג'יגהבייט יש מערכת ייצוב מתח למעבד של 6 שלבים אך ל-DP55WB יש 3 שלבים. ל-DP55WG לעומת זאת גם כן יש 6 שלבים כמו בלוחות של ג'יגהבייט.

בסה"כ ה-DP55WB דיי מצומצם מאחור. במקום לרשום פשוט אציג זאת בתמונות ושכל אחד ישפוט על פי מה שהוא צריך מהלוח:

DP55WB

DP55WB-2.jpg

DP55WG

DP55WG-1.jpg

P55M-UD2

mbproductimagebackgap55.jpg

P55-US3L

mbproductimagebackgap55.jpg

הלוחות של ג'יגהבייט מבחינת תמיכה בזיכרון - -2200. ה-DP55WB הוא -1333 וה-DP55WG הוא -1600. והכי חשוב- הוא היחיד מהארבעה שהשוויתי שתומך ב-. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Phanatic כתב "אם יש לך דעות קדומות על לוחות של (ובצדק, אבל היום המצב שונה..)", אז שאלתי מה היו הבעיות.

לגבי זרימת אוויר - ההבדל לא ממש ב-ATX או מיקרו-ATX (כי למשל SB נראה כמו WG שקצצו לו את החלק התחתון), אבל ב-WB ה-chipset יושב ממש מתחת לכרטיס המסך בעוד ב-WG הוא יושב רחוק ממנו (יותר קרוב לדופן הקדמית של המארז).

האיוורור כמובן לא עם מאווררים על הלוח אלא מאווררי המארז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה שקלים? ה-DP55WB עולה 470-500 שקלים ואילו ה-DP55WG עולה 670 שקלים.

*רק ב-RSM ה-DP55WG זול, בסביבות המחיר של ה-DP55WB מה שמוביל אותי למסקנה שזו טעות שלהם.

זהו ראיתי את ה WG ב RSM בגלל זה אמרתי כמה שקלים

עכשיו באתי לבדוק עוד פעם ונכון, הם הבינו שהם טעו וזה ה WB הם שינו..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ערכתי את ההודעה הקודמת שלי כמה וכמה פעמים עם הבדלים בין הלוחות. אתה מוזמנים להעיף מבט.

תוספת-

הלוחות של ג'יגהבייט מבחינת תמיכה בזיכרון - -2200. ה-DP55WB הוא -1333 וה-DP55WG הוא -1600.

והכי חשוב- הוא היחיד מהארבעה שהשוויתי שתומך ב-. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זהו ראיתי את ה WG ב RSM בגלל זה אמרתי כמה שקלים

עכשיו באתי לבדוק עוד פעם ונכון, הם הבינו שהם טעו וזה ה WB הם שינו..

כן, בהחלט הבינו וגם שינו באותו הרגע, אם הWG היה עולה 466 הוא כבר היה אצלי בבית עכשיו. :/

וכן, לגבי ההשוואה בין הלוחות הזולים כל מה שNIKE כתב נכון.

ובכללי נראה לי ששווה להמתין עם הלוחות האלה קצת, המחירים די גבוהים ובשלב מסויים צריכים להתייצב במחיר מקביל ללוחות P45 נכון להיום

(מה גם שמן הסתם ייצאו גם גרסאות זולות דוגמת P53 לסדרת הI3 בקרוב).

כמו כן חשוב לציין שבלוחות של GB ישנו צ'יפ נוסף של Gigabyte שהם מוסיפים, ולו יש עוד 2XSATA וUBS וESATA (גם משתמשים בטריק דומה רק עם צ'יפ מתוצרות שונות, בהתאם לרמת המחיר של הלוח). ואם כבר, אז זה ההבדל המהותי בין הלוחות של לבין היצרניות הנ"ל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני חושב שצריך לחכות. לחכות לכניסתן של חברות אחרות לחברותא של הלוחות שנמכרים במתחת ל-600 שקלים. יהיו לוחות של , , Biostar, MSI.. כי אני לא מאמין ש- או כל החברות הללו << יתנו לג'יגהבייט להיות היחידה בשוק עם לוחות זולים שכאלו. או שאולי מדובר רק בתמחור בארץ ובמקרה הזה - שוב - יש לחכות לירידת/איזון המחירים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תוך כמה זמן להערכתכם ירדו המחירים?

אני רוצה לקנות מחשב בחודש-חודשיים הקרובים. יש לי טעם לחכות? (המחירים ירדו ביותר מ-200 שקל? רק ללוח אם? גם למעבד? ה-900 באותו מחיר כבר שנה בערך...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

http://www.computerbase.de/bildstrecke/26826/

תמונות גדולות של לוחות לסוקט 1156[br]פורסם בתאריך: 4.10.2009 בשעה 21:52:05

קשה לומר ואני לא רוצה לגרום לך לחכות לשווא. מצד אולי, אולי תצטער על כך שלא חיכית.

:nixweiss:

בכל אופן ניתן פירוט על הלוחות הזולים אז אתה יכול לראות מה מתאים לך יותר.

מה אם ביקורת או מאמר על לוחות של אינטל. . הגדרות ביוס. הגבלים וכו.. איכשהו אני לא יכול למצוא שום Deep Ovcerclock Review or Guide .

או שאולי יש פה כבר מישהו בפורום שיכול לספר על כל הטריקים ב- OC עם לוחות אם אלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך זה קשור לכאן בידיוק? זה דיון מלפני 19 ימים.

זה כללי וזה יותר מתאים שתרשום בדיון הכללי בנושא.. הנה, בבקשה:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=364303.1060

הדיון הזה ננעל. אם פותח הדיון ירצה אחרת אז הוא יותר ממוזמן לשלוח לי הודעה פרטית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...