מהו הפנל הטוב ביותר? - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מהו הפנל הטוב ביותר?

Yakim Peled

Recommended Posts

קראתי ב"מסכי LCD - המדריך השלם - חלק ב" כי הפנל הטוב ביותר הוא AS-. מצד שני, המאמר נכתב לפני שנתיים ואולי חלו שינויים מאז. לדוגמא, ל-2209WA (מסך שהבנתי שהוא מומלץ מאד) יש פנל מסוג E-. מי מהם טוב יותר?

רקע: בעתיד הקרוב אני מתעתד לקנות מסך חדש. השימוש העיקרי יהיה לעריכת (סטילס) וחשוב לי לקנות את הטוב ביותר. הבנתי כי לפנל יש חשיבות רבה בקביעת איכות התמונה ולכן אני אעדיף לקנות מסך עם הפנל הטוב ביותר האפשרי. עוד הבנתי כי החל מגודל "22 ומעלה כל המסכים הם רחבים. כיוון שכך, אני ככל הנראה אקנה מסך קטן יותר. גם כי המקום על השולחן שלי אינו גדול וגם מתוך שאיפה לשמור על פרופורציות תמונה נכונות.

תודה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 53
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מסכים רחבים לא מעוותים פרופורציות תמונה (אלא אם המשתמש הוא אידיוט ובוחר רזולוציה לא מתאימה).

המסך האידיאלי לצרכיך, לטעמי, הוא 20" לא רחב. כמו ה-HP LP2065 או ה- 2007FP בתצורת . אם המחיר שלהם (2000-2200) הוא בטווח שלך, הם מומלצים מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכים רחבים לא מעוותים פרופורציות תמונה (אלא אם המשתמש הוא אידיוט ובוחר רזולוציה לא מתאימה).

המשתמש הוא לא אידיוט אבל נכון יהיה להגדירו כבור גמור בנושאים הללו. לכן בדיוק הוא מבלה כאן. :) תוכל להסביר בבקשה, במילים פשוטות, מה נושא הרזולוציה לכאן?

המסך האידיאלי לצרכיך, לטעמי, הוא 20" לא רחב. כמו ה-HP LP2065 או ה- 2007FP בתצורת . אם המחיר שלהם (2000-2200) הוא בטווח שלך, הם מומלצים מאוד.

התקציב לא מוגדר כרגע אבל במגבלות הגודל והשימוש המיועד בכוונתי ללכת על הטוב ביותר. תוכל להסביר בבקשה, במילים פשוטות, למה אתה ממליץ לי על פנל ISP כאשר S-ISP ו- AS-ISP טובים יותר? בנוסף, אם מסכים רחבים לא מעוותים פרופורציות תמונה, למה לא ללכת על אותו 2209WA שהוא גם רחב יותר וגם זול יותר? ובכלל, מה הקטע של מסכים רחבים? למה כל הגדולים הם כאלו? כדי לראות סרטים?

אני רוצה להדגיש. נושא התקציב הוא חשוב אבל הוא בשום פנים לא בעדיפות עליונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היתרון היחיד של AS-IPS על S-IPS הוא זמן תגובה מעט נמוך יותר, ממש שולי.

וגם אין כמעט מסכים כאלה, אני למשל מכיר רק את ה - NEC 20WGX2 היקר מדי.

ה - 2007FP לא משתלם בכלל למחיר שלו וגם אי אפשר לדעת אם תקבל S-IPS או S-PVA (למרות ששניהם טובים).

אם אני לא טועה יש הגרלת פאנלים גם ב - .

יש גם את ה - L2000CP שאין עליו ביקורות אבל אין הגרלת פאנלים והוא עולה פחות מהם (כ - 1700 ש"ח).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המשתמש הוא לא אידיוט אבל נכון יהיה להגדירו כבור גמור בנושאים הללו. לכן בדיוק הוא מבלה כאן. :) תוכל להסביר בבקשה, במילים פשוטות, מה נושא הרזולוציה לכאן?

מסך LCD צריך להריץ ברזולוציה הטבעית שלו. יש תופעה של אנשים שלוקחים מסך רחב (יחס 8:5) ומריצים עליו רזולוציה של מסך רגיל (4:3). במצב כזה ברור שהכל מתעוות.

למה לא ללכת על אותו 2209WA שהוא גם רחב יותר וגם זול יותר? ובכלל, מה הקטע של מסכים רחבים? למה כל הגדולים הם כאלו? כדי לראות סרטים?

מסכים לא רחבים יותר נוחים לעבודה. לי אישית ולעוד רבים, אבל זה סובייקטיבי בסופו של דבר. כמו כן, מסך 20" לא רחב מציע רזולוציה גבוהה יותר (1600X1200 לעומת 1680X1050) וכפועל יוצא, שטח עבודה גדול.

הגדולים יותר הם רחבים בלבד, כי מעל גודל מסוים מסך לא רחב כבר נהיה גבוה מידי מכדי להיות נוח.

היתרון היחיד של AS- על S- הוא זמן תגובה מעט נמוך יותר, ממש שולי.

וגם אין כמעט מסכים כאלה, אני למשל מכיר רק את ה - NEC 20WGX2 היקר מדי.

ת'כלס זה היה סתם טריק שיווקי מפגר. ה-20WGX2 למרות שהוצהר כ"מסך AS-IPS" מתקדם, השתמש בדיוק באותו פאנל כמו ה-2007WFP שהוגדר כ-S- רגיל.

ה - 2007FP לא משתלם בכלל למחיר שלו וגם אי אפשר לדעת אם תקבל S- או S-PVA (למרות ששניהם טובים).

אם אני לא טועה יש הגרלת פאנלים גם ב - .

יש גם את ה - L2000CP שאין עליו ביקורות אבל אין הגרלת פאנלים והוא עולה פחות מהם (כ - 1700 ש"ח).

זה נכון שב-2007FP יש הגרלת פאנלים, ובאמת נדמה לי שגם ב-HP, וזה נכון גם ששתי האפשרויות טובות. לעבודה עם תמונות הייתי בכל זאת נוטה ל-IPS, ובהחלט אפשר לדעת מראש האם מקבלים IPS או PVA לפי המספר הסידורי של המסך, שכתוב גם על הקרטון. כך ב-, לא יודע מה קורה ב-.

אם נוציא לרגע את ה-HP שמיובא רק ע"י נקסטופ וזמינותו לא ברורה מהתמונה, נגיע למצב שבו בקטגוריה של מסך 20" לא רחב איכותי, יש רק שניים - ה-, וה-. ה- זול בכ-500 שקלים, מה שנותן לו יתרון, אבל בהיעדר ביקורות מקצועיות ובהתחשב בכך שיש והיו בעבר כמה תלונות על איכות תצוגה ודיוק צבעים, קנייה של מסך זה היא קצת בגדר חתול בשק, במיוחד אם יש כוונה לעבוד עם צבע ואין גישה לציוד כיול מקצועי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לעבודה על תמונות אין חשיבות אם הפנל הוא S- או S-PVA? זה נשמע מעט מוזר כי אלו 2 סוגים שונים, לא? כשאני מזמין מסך שמגיע מהיצרן עם 2 פנלים שונים, האם ביכולתי להזמין אותו עם פנל מסויים?

והאם יתכן שאיזשהו מסך"19 יעלה בביצועיו על אלו של ה-"20? בעיקרון אני מוכן להתפשר על גודל אם אני מרוויח איכות מסך.

ולמה אין ביקורות על ה- L2000CP? הוא חדש מדי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לעבודה על תמונות אין חשיבות אם הפנל הוא S- או S-PVA?

תקרא שוב את מה שכתוב. אמרתי שלעבודה עם תמונות כן הייתי מעדיף .

כשאני מזמין מסך שמגיע מהיצרן עם 2 פנלים שונים, האם ביכולתי להזמין אותו עם פנל מסויים?

לא.

והאם יתכן שאיזשהו מסך"19 יעלה בביצועיו על אלו של ה-"20? בעיקרון אני מוכן להתפשר על גודל אם אני מרוויח איכות מסך.

אין כזה דבר "ביצועים" של מסך, אבל כן אפשר לדבר על איכות. יש מסכי 19" איכותיים ויקרים, אבל לא עם (לפחות אני לא מכיר כאלה זמינים כרגע). לדעתי לא תרוויח שום דבר באיכות מעבר למסכי 20-22" עם פאנל .

ולמה אין ביקורות על ה- L2000CP? הוא חדש מדי?

לא, דווקא די ישן. איכשהו כנראה לא שיווקו אותו מספיק במקומות הנכונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעבודה על תוכנות אדובי, אני ממליץ על מסך רחב יותר נוח לעבוד עם המנשק של התוכנה.

עוד פרמטר חשוב: לא משנה באיזה יצרן תבחר, במידה ומדובר על אותו סוג פנל, תבדוק איזה מהם יותר מתכייל טוב לפרופיל Adobe / sRGB.

כמו כן לבדוק את נתון הדלתא E כאשר מדובר ביכולת להציג צבע בצורה הטבעית ביותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם לחנות יש במלאי, אפשר לפי המספר הסידורי שעל הקרטון לדעת מה הפאנל. נגמר ב-L = זה , נגמר ב-S = זה PVA.

אפשר לתאם עם חנות שאתה קונה רק אם מדובר ב-. לא צריכה להיות להם בעיה עם זה, שכן כל עוד המסך לא נפתח, הם לא מפסידים עליו.

נקסטופ, כמיטב ידיעתי תמיד מייבאים רק . לא יודע אם יש להם כרגע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך את רשימת החנויות בזאפ...

אם תחליט לקנות מNEXTOP, מומלץ שתבדוק דרך מי היבוא של המסך הזה.

נתקלנו באתר כבר ביבוא של מסך אחר בצורה עצמאית, כלומר בלי אחריות של יבואנים רישמיים של בארץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...