מה ההבדל בין פאנלים (ולמה TN נחשב לפאנל לא טוב)? - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה ההבדל בין פאנלים (ולמה TN נחשב לפאנל לא טוב)?

realmagic

Recommended Posts

• תגובות 58
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

קראתי את מה שיש בסטיקי ולא מצאתי משהו שמסביר על הפאנלים בשפה פשוטה, רק מסמך טכני להחריד על איך LCD עובד.

בכל מקרה לא מוסבר שם למה TN נחשב לפאנל לא טוב - רק מוסברת שם שיטת יצור של מסכים בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגלל זה

זווית צפייה זוויות הצפיה במסכים בעלי פאנל TN הן רחבות יחסית במישור האופקי אך צרות מאוד במישור האנכי. מסכים בעלי פאנל TN אינם ניתנים לצפייה מלמטה או מלמעלה, שכן הצבעים נוטים להפוך גוונים בזוויות אלו.

כמו כן, בלתי אפשרי לראות גוון אחיד על מסכים אלו ולכן הם לא מתאימים לגרפיקה או לעבודה עם טקסט בעל רקע אחיד לאורך זמן (מתכנתים הישמרו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון מאוד...

אבל אל תשכח שטקסט זה חלק גדול מהשימושים במחשב, גם עכשיו שאתה בפורום, אתה קורא טקסט...

למשחקים זה לא מפריע בכלל.

לסרטים זה מפריע מאוד, בהנחה שזוית הראיה ממקום הצפייה שלך לא טובה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסדר, סרטים וכאלה אני יודע אחי,

רציתי לשאול על השורה הספציפית הזאת ולראות אם אני "מפספס פה משהו" כנראה שלא.

אף אחד לא ישקיע על פאנל בשביל שימושים של טקסט. אז אפשר למסגר את זה ב"זה מה שיש" ולגמד את הבעיה הזאת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא רוב האנשים שנמצאים רוב היום מול המחשב מתעסקים עם טקסט, והם יעדיפו לעבוד מול מסך שלא יגרום לכאבי ראש אחרי מספר שעות...

אתה צריך להבין, שברגע שאתה עובר למסכים גדולים וגדולים יותר, הבעיה הזאת גם גדלה בהתאם ומפריעה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא רוב האנשים שנמצאים רוב היום מול המחשב מתעסקים עם טקסט, והם יעדיפו לעבוד מול מסך שלא יגרום לכאבי ראש אחרי מספר שעות...

אתה צריך להבין, שברגע שאתה עובר למסכים גדולים וגדולים יותר, הבעיה הזאת גם גדלה בהתאם ומפריעה יותר.

כאבי ראש מבחינת מה?

את הבהירות במילא אתה מוריד והיא אותה בהירות גם בפאנלים מתקדמים

וההרץ אותו דבר(60)

אתה טוען שהאי אחידות בצבעים גורמת לכאבי ראש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה באמת לא נשמע הגיוני - חוצמזה שרוב האנשים לא משקיעים הון במסכים עם פאנלים מתקדמים.

אני לדוגמה יושב 14-15 שעות ביום מול מסך - בעבודה ובבית. רוב הזמן אני מול אתרי , תוכנות טקסטואליות, מסמכים ומסכים של פוטי מול שרתי יוניקס. כמובן שאין לי שום מסך עם פאנל מתוחכם ועדיין אין לי כאבי ראש או דברים כאלה.

לפי דעתי קניה של פאנל מתקדם מצדיקה את עצמה רק אם איכות הצבעים זה משהו שאתה רגיש אליו או שאתה עובד בזה. בכל מקרה אחר, לא תראה הבדל בין פאנל בסיסי (TN) לבין כל פאנל אחר והמיתוס הזה על כאבי הראש בא להצדיק רכישה של מסך בכפול כסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דנדן אני יודע שאתה בין הראשונים לקנות את ה-2209WA, מה ההתרשמות שלך עד כה ? יתרונות\חסרונות ? היה לך לפני זה מסך TN ?

אני מאוד מתפתה להזמין אותו, אני מתלבט עם 24" TN, בגלל שאין אותו בתצוגה באיזור חיפה עדיין לא החלטתי

אשמח אם תוכל לתת קצת מידע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההתרשמות שלי היא כזאת:

חסרונות:

כשמדובר על כתב קטן מאוד, יש האדמה או הסגלה של הכתוב (תלוי אם הכתב שחור או כחול בהתאמה)

יתרונות:

הצבעים חיים ואיכותיים יותר.

זויות צפייה מושלמות (וזו הסיבה שרציתי מסך כזה ולא TN)

הPIVOT ממש נחמד, למרות שלא יצא לי להשתמש בו יותר מידי עדיין.

ממש כיף לראות איתו ולשחק במשחקים.. (וכמובן לגלוש באתרים, במיוחד בכאלו שכתבו להם סקריפט ככה הם יודעים לעבוד טוב עם מסך רחב).

תראה אם היית שוקל לקנות מסך 19" הייתי ממליץ לך אולי על TN, אבל מעבר לזה, כל הנושא של זויות צפייה מורגש בצורה טובה, במסך 24" אתה תסבול מזה.

ומה הטעם לקנות מסך 24" אם בשביל לראות סרט, אתה לא יכול לשכב במיטה ולראות בזוית נמוכה יותר???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...