*****אזהרה - FURMARK ובטיחות השימוש בה בכרטיסי ATI**** - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

*****אזהרה - FURMARK ובטיחות השימוש בה בכרטיסי ATI****

taotao

Recommended Posts

שלום לכולם,

למען הסדר הטוב, אנו רוצים ליידע אתכם על הסיכון בשימוש בתוכנת ה-FURMARK למטרות בדיקות יציבות למיניהם, ובמיוחד בדיקת ה-STRESS TESTING יחד עם כרטיסי המסך מביתATI.

שימו לב כי המון משתמשים פגעו בכרטיסי המסך שלהם ברמה הפיזית ! בכך שהריצו בדיקות מאמץ עם התוכנה הנ"ל.

ולכן לא מומלץ להשתמש בה לביצוע בדיקות יציבות שונות.

לתשומת ליבכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 59
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תודה על האזהרה.

רציתי לדעת מאיזה גרסא בערך הFURMARK התחיל להיות סכנה

האם זה הגלל xtreme burning mode?

אני השתמשתי די הרבה בתוכנה עם HD4870 ואין לי שום רמז של נזק

אם עד עכשיו לא היה לי נזק אז אין לי סיבה לחשוש? (לא אשתמש עוד בתוכנה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפירסום הנ"ל בא בעקבות מה שקרה לי הבוקר:

הבוקר קבל\capacitor באיזור המוספטים על כרטיס מסך ATI 4850 החליט ללכת לעולמו מלווה ברעש פיצוץ ועשן בשימוש של פחות מ 3 דקות עם התוכנה הנ"ל במהירות STOCK וטמ"פ כרטיס מסך מתחת ל 70!. >:(

דיווחים דומים ברשת יש די והותר כאשר הפגיעה היא בד"כ ב GPU ולא ב-קבל כמו אצלי - מאוד סביר שאצלי הקבל פשוט היה "דפוק" מראש.

פשוט חפשו באינטרנט את שילוב המילים הבאים DIED ATI FURMARK. :P

ניראה ש ATI ביצעה מעיין חסימה לתוכנה הנ"ל בעבר:

http://www.geeks3d.com/?p=1106

אך התוכנה בגירסתה האחרונה לא היתה חסומה אצלי.

ולהלן ציטוט של מהאתר של

In our lab tests we have discovered that when running Furmark to test for temperature, it tends to show results that would never be achieved in any circumstances (under normal running or overclocking). Running Furmark is highly risky therefore we do not recommend running this program for tests. This program pushes the VGA card to the point of maxing out, beyond limit and will burn out any cooler, stock or after market coolers after long period of testing. Even running games such as 2 and 4 extensively for long hours, the temperatures would never reach what Furmarks excruciating tests put out.

לקוח מכאן:

http://www.thermalright.com/new_a_page/product_page/vga/hr-03_gtx/faq_vga_cooler_hr03gtx.html#gtx-1

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנסיון להוות תחרות ATI מוכרים את הכרטיסים האחרונים שלהם על גבול המהירות/טפרטורה מעבר למה שמקובל בתחום.

לא פלא אם כן שחלק מהכרטיסים קורסים תחת בדיקה שמאמצת את הכרטיס מעבר למה שATI הניחו שגיימרים יעשו.

אולי אם ATI היו בודקים את הכרטיסים כמו שצריך ומוודים שהם מסוגלים לעמוד בעומס תיאורטי ולא רק בעומס GTAטי, אז כל זה היה נמנע.

אבל אז אולי הביצועים של הכרטיסים היו יורדים או שהמחיר שלהם היה עולה, ואף אחד לא היה קונה אותם.

ואם אתם חושבים שאני מגזים אז זה רק בגלל שמה שכתבתי נכתב על גבול הנסיון לעצבן.

אולי אם הייתי בודק שהדברים מסוגלים לעמוד בעומס של מאות אוהדי ATI אז הדברים היו נאמרים אחרת.

:lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי משתמש בה די הרבה לבדיקות יציבות גם במהלך הOC שביצעתי וגם כשהמחשב היה חדש ולא כל כך שמתי לב לבעיות בכרטיס אבל עדיף להימנע מבעיות גם בעתיד אז אני אמחק את התוכנה מיד.

תודה על האזהרה. :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למעשה, ידוע לי שלא מעט חנויות בארץ משתמשות ב FURMARK לבדיקות המאמץ בהרכבות של מחשבים, אז אני לא יודע מאיפה הקטע הזה צץ...

בנוסף, אני לא רואה בכתבות התייחסות ספציפית לכרטיסי ATI.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב עשיתי עכשיו שוב בדיקה ויש משהו מוזר פה האמת.

מסתבר שהדרייבר של ATI מזהה כשמריצים את FURMARK ואוטומטית הוא מוריד תדרים לכרטיס מסך. כנראה בשביל לשמור על הכרטיס.

מה שמסריח פה זה - לשמור עליו מפני מה ? אם הכרטיס תקין הוא אמור לשמור על עצמו. תכנה לא אמורה לקלקל משהו חומרתי אם החומרה מתוכננת כמו שצריך.

כדי לעקוף את הורדת התדרים הזאת, צריך לשנות את שם הקובץ מ FUMARK.EXE למשהו אחר. עכשיו תפעילו את התכנה ותראו מה הולך. הכרטיס שלי רתח !!

הוא הגיע אחרי שניה וחצי ל 90 מעלות והמשיך לעלות. עצרתי את זה במקום.

אם לא משנים את השם הכל "עובד פיקס" והטמפ' של הכרטיס נשארת על אזור ה 80.

מה שכן, התכנה כשלעצמה לא נראה לי הורגת את הכרטיס - אלא הטמפ' שהיא כנראה מביאה את הכרטיס אליו.

*עריכה, הרצתי שוב. הפעם השארתי לדרייבר לקבוע את מהירות המאוורר. עושה רושם שהוא יודע להסתדר גם לבד, אך הוא שומר על טמפ' גבוהה יותר. הוא מתחמם לאזור ה 90-91 ומשחק סביב הטמפ' הזו. לא חשוב לכמה זמן השארתי את הבדיקה, הטמפ' לא עברה את ה 92. גם נגיעה פיסית בקבלים שעל הכרטיס לא הראתה טמפ' חריגה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...