טכנאי מחשבים חדש בשוק . . . - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

טכנאי מחשבים חדש בשוק . . .

My_Name

Recommended Posts

יש לי הרבה ניסיון עח מחשבים, חומרה, תוכנה, התקנת ביתיות וכל מני דברים קטנים כאלה.

אבל לא יצא לי עדיין לצאת עם זה לשוק, אלא בעיקר לשכנים, חברים, חברים של חברים וחברים של דודים של שכנים של חברים, ודברים כאלה :silly:

אבל בגדול, יצא לי להתעסק עם המון מחשבים ונתקלתי בהמון תקלות חומרה / תוכנה ואני די בטוח שאני יכול להתמודד עם כל מה שאני יתקל בו.

אז חשבתי (אני ועוד חבר) להוציא פלאיירים של ולהתחיל לצאת לשוק הרחב |:

אני לא מצפה להרויח מליונים, אבל סתם כהכנסה צדדית (לא יכול להזיק).

אז יש לי כמה שאלות לאלה שכבר עשו את הפריצה שלהם.

1. קודם כל, מה כדי לעשות, לפאיירים שירוצו בדואר, בתוספת של מדבקות שיהיה אפשר להדביק בכניסות וכאלה. או שאולי עדיף להוציא מגנטים ולפזר על דלתות של בתים ? מה יהיה יותר אפקטיבי ?

2. שנית, באיזה אזורים מומלץ לחלק, אזורים עם אחוז גדול של סטודנטים, או דווקא אזורים של משפחות ?

3. יש לכם טיפים, בכל נושא שיהיה :silly:, כמו למשל מה מומלץ לקחת שהולכים ללקוח (חוץ ממברג, התקנות למינהם, ו-Hiren BCD ) ?

מה התקלות הכי נפוצות שראיתם ?

או סתם חוויות שהיו לכם ובא לכם לשתף ?

:jump:

P.S

אם כבר הזכרנו פלאיירים, איך עדיף לעצב את הפלאייר / מגנט ? מה לרשום עליו ?

בהנחה כמובן שיש לי תועדת A+ ותעודת CCENT ככה שאני גם מוסמך :silly:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בקרוב יש לי תעודה של ITE מ אז אני אתחיל לפרסם את עצמי גם.

אבל נראה לי שאני יכול לעזור לך פשוט לפי הדעה שלי.

פלאיירים זה יותר לארועים חד פעמיים, כי הם לא נשמרים, מגנטים זה בדרך לכלל לאנשי מקצוע שרוצים שהם יהיו תלויים במקום נדיש.

אבל תזכור שהכי טוב זה מפה לאוזן, אבל זה מגיע עם הזמן.

בקשר לשאלה שתיים -> תפרסם במשפחות שיש להם סטודנטים :)

ושאלה שלוש, לדעתי הדבר הכי טוב להשתפר ולקבל ניסיון, זה לעזור בפורום טכנאי מחשב, תנסה למצוא אבל פורום שהוא פורום כללי שיש שם פורום בעיות טכניות ואז תעזור שם לאנשים, אם יש שאלה שאתה לא יודע, חכה לתשובה של אחרים, זה עזר לי מאוד.

ותבנה לך תיק מסוים, עם HIREN, התקנות של וVISTA, סוגי מברגים, משחה טרמית, בקבוק לחץ אוויר, ואת הכרטיסי ביקור שאתה עושה/מגנטים.

בהצלחה לך, אני מקווה לשמוע ממך טיפים מתי שאני אכתוב נושא בדיוק כמו שלך :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקרוב יש לי תעודה של ITE מ אז אני אתחיל לפרסם את עצמי גם.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

אני מקווה שאתה יודע מה השימוש של התעודות האלו במדינה הזו....

יש לי MCDST, בחיים לא יצא לי להגיד את זה למישהו, ובחיים לא שאלו אותי לגבי תעודה מסוימת.

פותח הדיון, כלי חובה:

תיק כלים עם כמה סוגי מברגים בכמה גדלים, תפזורת ברגים מכל הסוגים, לא חייב הרבה

DOK של 1-2 ג'יגה עם דברי חובה (דרייברים ל ATI/NV, תוכנת בדיקה כמו PRIME 95, תוכנה לניטור פרטים כמו CPU-Z, של כל צ'יפסט, חבילת קודקים (ממליץ על CCCP)

דיסק עם אוסף Hiren's, הארדיסק של 160 ג'יגה לפחות לגיבוי חומר של לקוחות (חובה. זו לא אופציה.)

כרטיס מסך PCI (לא PCI-e), ורצוי לקנות כרטיס אבחון שמתחבר ב PCI, אפשר להזמין ב 7 דולר מאיביי כולל משלוח, זה מקל ומקצר תהליכי בדיקה של המון בעיות נפוצות.

כרטיס רשת רגיל גם דרוש, כבלי A-B/mini usb/RJ45, עכבר PS2, רצוי גם לקנות מקלדת סיליקון מתקפלת עם חיבור כולל ממיר ל PS2.

זה בעיקרון מה שיש בתיק שלי (עם שינויים קלים), ודואג שתהיה מצויד להתמודד עם כל בעיה.

למרות שהרשימה מאוד ארוכה, תעיף שוב מבט- כל הדברים האלו נכנסים גם בתיק קטן יחסית.

לגבי פרסום, זה עובר מפה לאוזן, תתחיל לאט וזה יתפוס כבר.

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי יקר עליי כל זה :s05:

לגיבוי, נראה לי שב"כ אפשר לוותר על HD חיצוני ופשוט לגבות על כונן נוסף במחשב(ואם אין, אז ליצור). למרות ש-HD יכול להיות יותר מקצועי,ו גם יכול נמאוד להקל במקרים מסוימים. אבל אולי בשלב מאוחר יותר או מתי שיהיה לי קצת עודף.

עכבר ומקלדת? על זה לא שמעתי |:

זה באמת כ"כ נחוץ ?

כ. וכ. מסך נראה לי גם אני יקנה בשלב מאוחר יותר. אם צריך להחליף אני פשוט יגכיד להם לקנות, או שאני יקנה להם :silly: (למרות שאנימבין שזה יכול להקל על איבחון בעיות, אבל זה מותרות שכרגע אין לי אבל אני ינסה להשיג בהקדם האפשרי, היום כ. מסך עולה גרושים).

ובקשר לכ. איבחון, לא יצא לי לשמוע על דבר כזה, מה הוא בעצם עושה ?

וד"א, תעודות הסמכה הם טובות רק אם יש לך איזה ראיון עבודה שמצריך את אותם תעודות. מעבר לזה זה לא כ"כ עוזר (אולי רקבשביל לעשות רושם :| ).

ואם כבר דיברנו על מה לשים בתיק, איזה תיק לקחת. זה לא נראה לי מקצעי לקחת תיק של ב"ס :silly:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה מה בדיוק אתה רוצה, לתקן בבית הלקוח או לקחת את המחשב אליך?

אם אתה מעוניין לתקן בבית הלקוח (לא תמיד אפשר, לא תמיד רצוי, מומלץ רק אם קוראים לך ממקומות רחוקים ולא בזין שלך לנסוע פעמיים, אחד לקחת את המחשב ופעם להחזיר אותו) מומלץ שיהיה לך כל דבר שאתה מסוגל לחשוב עליו (זרוק הכול באוטו).

אם אתה בקטע של לקחת את המחשב ולסדר אותו בבית, אתה יכול להשאיר את כל הפקלאות בבית.

כרגע אנחנו בעיצומה של עונת פטירת ספקי הכוח (ישנם 2 תקופות עיקריות, שיא החורף ושיא הקיץ), ככה שאם לקוח מתלונן שהמחשב לא נדלק לו, אתה יכול להיות די בטוח (כאמור רק בתקופות מסויימות) שמדובר בספק כוח, אז מומלץ שיהיו לך 3-4 ספקים ב"שלף".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיקרון זה נושא די בעייתי, אני מבחינתי הכי טוב לקחת בבית לעבוד על זהבשקט בלי שאיזה ילדבן 12 עומד לי מאחורי הכתף.

אבל לאנשים יש בעית אמינות, ובצדק.

לא יודע מה איתך אבל אני לא הייתי מביא את המחשב שלי לאיזה אחד שהכרתי לפני 5 דקות ואין לי מושג איך להשיג אותו. :silly:

בקשר לדריברים, יצא לי להוריד לא ממזמן משהו שנקרא

100,000 Universal Drivers August 2008 DVD

נראה די שימושי, ויצא לי למצוא בו דריברים שלא היה לי כוח לחפש באינטרנט (בעיקר לכ. מסך ישנים), נראה לי שזה מכסה אותי מהבחינה הזאת, לא ?

PS

יש לי הרבה שגיאות כתיב כי אני עובד פה על מקלדת עם אותיות מבולגנות / חסרות אז שימו לב לשגיאות קטנות שיכולות להופיע (בעיקר רווח- המקש נעלם :| ). :silly:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבות על כונן נוסף = מחיצה נוספת? P:

אם כן, זה רעיון רע

הדיסק הקשיח שלי למשל נדפק ובנס הצלתי את כל המידע החשוב שהיה לי עליו

עכשיו הוא על הסורק- שלי, מחכה שאני אזכור לקנות את המברג המתאים כדי לפרק לו ת'צורה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבות על כונן נוסף = מחיצה נוספת? P:

אם כן, זה רעיון רע

הדיסק הקשיח שלי למשל נדפק ובנס הצלתי את כל המידע החשוב שהיה לי עליו

עכשיו הוא על הסורק- שלי, מחכה שאני אזכור לקנות את המברג המתאים כדי לפרק לו ת'צורה :)

בתור התחלהה כן. אין לי כסף כרגע להוציא על HD חיצוני.

למרות שיש מצב שאני אוכל להשיג את הקוסא עצמה בחינם, ואז אני יקנה HD של איזה 80-16G תלוי כמה כסף יהיה לי. אבל כרגע נשרוד ככה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דיסק און קי עם נפח גדול או הרדיסק חיצוני בנפח קטן בשביל תוכנות שימושיות.

דוגמאות:

דרייברים עדכניים של וati

Driver Genius portable

pctools antivirus freeware

open office

spybot

emule

utorrent

aundelete plus

infra recorder

fresh diagnose freeware

כל מיני תוכנות מportableapps.com

ffdshow

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

GParted ותכונות חינמיות/ קוד פתוח ודיסק של הפצה שאתה אוהב יהיו גם מומלצות כתחליף לדברים בתשלום/ יעזרו לפתוח בעיות בצורה חוקית.

חוץ מזה סחוב עליך גם ככה כמה מאווררים זולים ג'אנרים שתשים ללקוחות כי לרוב האנשים לא אכפת מזה אבל זה עשוי מאוד לעזור להם במיוחד בקיץ במדינה שלנו שממש חם ולא נעים למחשב.

חוץ מזה אמרו כבר את הכל.

את כל זה אתה סוחב או במזוודה טרולית קטנה על גלגלית או תיק טיולים צדי גדול כזה בגודל שמתאים לך או מזוודה צדדית כזו או תיק גב- תמצא מה הכי נוח לך והרבה הרבה בהצלחה! :xyxthumbs::yelclap:

ותזכור, בהתחלה יהיה קשה- אחרי שתתפוס תאוצה ותתניע המכונית תסע בקלות.. :D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

GParted ותכונות חינמיות/ קוד פתוח ודיסק של הפצה שאתה אוהב יהיו גם מומלצות כתחליף לדברים בתשלום/ יעזרו לפתוח בעיות בצורה חוקית.

חוץ מזה סחוב עליך גם ככה כמה מאווררים זולים ג'אנרים שתשים ללקוחות כי לרוב האנשים לא אכפת מזה אבל זה עשוי מאוד לעזור להם במיוחד בקיץ במדינה שלנו שממש חם ולא נעים למחשב.

חוץ מזה אמרו כבר את הכל.

את כל זה אתה סוחב או במזוודה טרולית קטנה על גלגלית או תיק טיולים צדי גדול כזה בגודל שמתאים לך או מזוודה צדדית כזו או תיק גב- תמצא מה הכי נוח לך והרבה הרבה בהצלחה! :xyxthumbs::yelclap:

ותזכור, בהתחלה יהיה קשה- אחרי שתתפוס תאוצה ותתניע המכונית תסע בקלות.. :D

לתפוס תאוצה ואז להתניע?

היגיון בריא!

אני רוצה להוסיף שזה לא בושה להתקשר לחבר טכנאי אחר ולשאול אותו על הבעיה, זאת אומרת אם יש בעיה שאתה לא יודע לפתור, תגיד שתעבוד על זה בבית, ותשאל בפורום ואפילו פה לעזרה, אבל גם אפשר להתקשר לחברים וכאלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לתפוס תאוצה ואז להתניע?

היגיון בריא!

אני רוצה להוסיף שזה לא בושה להתקשר לחבר טכנאי אחר ולשאול אותו על הבעיה, זאת אומרת אם יש בעיה שאתה לא יודע לפתור, תגיד שתעבוד על זה בבית, ותשאל בפורום ואפילו פה לעזרה, אבל גם אפשר להתקשר לחברים וכאלה.

בשביל זה יש את . . .

וד"א, לתפוס תאוצה ואז להתניע זה דווקא די הגיוני אם יש לך בעיות עם המצבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור התחלהה כן. אין לי כסף כרגע להוציא על HD חיצוני.

למרות שיש מצב שאני אוכל להשיג את הקוסא עצמה בחינם, ואז אני יקנה HD של איזה 80-16G תלוי כמה כסף יהיה לי. אבל כרגע נשרוד ככה.

מהר מאוד אתה תראה שפשוט אי אפשר בלי הארדיסק נייד.

באותו תיק שיושב הציוד שלי יושב גם , אגב, לבעיות מסובכות שדורשות פתרון על המקום אבל גם תחקור בנוגע לבעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי כסף ל-HD אתה מדבר איתי על :silly:

אני מבין את החשביבות של HD במקרה של HD פגום אצל לקוח, והצורך לגבות את המידע במהירות אז כרגע אני לא יכול לקנות. אבל אני ישתדל לקנות כמה שיותר מוקדם.

יש למישהו עוד רעיונות \:

ד"א, אם אפשר גם להתייחס לסעיפים שרשמתי זה יעזור מאוד . . .

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...