נראה לי שדפקתי את הלוח אם או הכונן קשיח בעזרת פן... - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נראה לי שדפקתי את הלוח אם או הכונן קשיח בעזרת פן...

Vaz

Recommended Posts

היה למחשב שלי בעיות טמפרטורה. והוא גם היה מתחיל לעשות ריסטים בגלל זה. הכל היה על 50 מעלות. וזה מחשב שאיזה 4 שנים לא ניקיתי. וקראתי באיזה מקום שאפשר לנקות את המחשב בעזרת פן ביתי ..בקיצור פתחתי את המחשב ובעזרת האוויר של הפן ניקיתי שם את כל האבק שעף לרצפה והכל. עשיתי גם על הלוח אם והכוננים הקשיחים. לא נגעתי בשום דבר בכבלים או ניתקתי. בקיצור אני מחבר את המחשב מדליק הכל מחדש..ומקבל שגיאת של cmos..הביוס לא מזהה את הדיסקים הקשיחים. ויש לי שני דיסקים קשיחים מסוג sata. אני לא מבין למה הוא לא מזהה אותם..בכל האפשרויות בביוס אפשר לבחור cd, וכונן a. כאילו ששני דיסקים קשיחים לא מחוברים בכלל. ניסיתי לנתק את הכבלים להדק את החיבורים להוציא את הדיסקים. כלום נדה..עכשיו השאלה היא איזה נזק עשיתי עם החום של הפן ? יכול להיות שחום של פן הורס דיסקים קשיחים ? :'( :'( :'( אני השדתלתי לעשות על הדרגה הכי נמוכה בפן..או שהחום של הפן דפק את הצ'יפ בלוח אם שמפעיל את ה sata ? יש סיכוי שהדיסקים הקשיחים שלי לא נדפקו ? מדובר ב 400 ג'יגה של מידע שאין לי עליו גיבוי :'( :'( יכול להיות שרק הציפ בלוח אם שמפעיל את הסאטה או איזה כבל נדפק מהחום של הפן ? כי גם עשיתי על הלוח אם כי הכל היה מלא אבק. אין לי מחשב אחר שתומך בסאטה אז בנתיים לא ניסיתי את שני הדיסקים הקשיחים אני מקווה שהמידע שבהם לא אבד..אבל לקחתי דיסק קשיח של ide וחיברתי בתוך ה cd rom והמחשב מזהה חופשי. מה אתם אומרים יש סיכוי שהמידע שלי לא נדפק ורק צ'יפ בלוח אם ? יכול להיות שנדפק הביוס כי עשיתי גם ליד המעבד ? לא אכפת לי מהלוח אם גם ככה התכוונתי לקנות מחשב חדש. מעניין אותי רק החומר בדיסקים הקשיחים. ואולי יש איזה פתרון להפעיל אותם במחשב בכל זאת ? תודה למי שיכול לעזור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 72
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

.. כשאומרים שאפשר להשתמש בפן ביתי מתכוונים לפן ביתי במצב של "קור" , המצב שבו בוא הוא רק מעיף אוויר בלי להדליק את גופי החימום שבתוכו...

אני די בטוח שבמקום שבו קראת שאפשר לעשות את זה עם פן היה כתוב גם את הפרט ה"קטן"הזה, חבל שלא קראת קצת יותר לעומק,

אתה פשוט "טיגנת" את הרכיבים במחשב שלך .. :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל אין לו מצב של קור. בדקתי את כל האפשרויות. יש כפתור שאתה לכיבוי והדלקה. וכפתור אחד לקביעת 3 עוצמות. יכול להיות שהמידע בדיסקים הקשיחים נ שמר ורק הצ'יפ נדפק ? הרי שמעתי על חברות שמצילות מדיע אפילו מדיסקים קשיחים שנשפרו או נשברו..ופ בסך הכל דקה או דקה וחצי חום של פן עושה כזה נזק? :-X

כנראה שזה סימן מהשמיים להחליף את הטרנטה שהייתה לי. אבל אני צריך את מה שהיה לי בדיסקים הקשיחים :'(

[br]פורסם בתאריך: 29.07.2008 בשעה 23:18:22

מה זה בקר סאטה ? אני גולש עכשיו ממחשב יותר ישן. פנטים 4 מלפני 5 שנים. והלוח אם פה תומך רק בחיבור ide החיבורים האלה שזה כמו של סי רום בשביל דיסק קשיח. אני לא יכול לחבר לפה את הדיסקים של הסאטה. מה זה בקר ? אפשר להוסיף בקר סאטה אפילו ללוח ישן שלא תומך ?

אני פשוט אלך לחבר או מישהו עם לוח סאטה ואקווה שהחומר שלי בחיים

חוץ מזה גם רציתי לקנות מחשב חדש בדיוק לפי מפרט שאני מתכנן דרך הפורום ולחושב , ולא ככה שאני צריך לקנות כי דפקתי את המחשב עם פן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הממ ניסיתי בביוס את set defualt וגם נראה לי את האפשרות שאמרת. אבל אני אנסה. אני לא מבין איך מניקוי של אבק יכל להדפק הביוס.

אולי איזה צ'יפ נדפק בלוח אם בגלל החום והוא לא מזהה דיסקים קשיחים. מצד שני עם הלוח אם היה נדפק הוא לא היה עולה בכלל. וזה מה שמפחיד אותי שהלך לי חומר של 400 ג'יגה. למרות שבכלל לא עשיתי אוויר על הדיסקים. רק ביניהם כזה ומתחת. אולי כי אם עשיתי קצת על המעבד והמאוור זה דפק את הביוס כי הוא יושב שם ? אין לי מושג איך זה קרה מרוב שפירקתי וסגרתי את המחשב כל כך הרבה פעמים היום בא לי לקחת מצית ולשרוף אותו לגמריי וגם את הבחור ההוא שכתב באיזה אתר שקראתי שהוא ממליץ לנקות עם פן ביתי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צריך להיות סתום-בלחץ כדי להזרים אוויר לוהט ישירות על רכיבי המחשב - ואחר כך עוד לצפות שהם יפעלו...

אולי המחיר הגבוה של שחזור הנתונים ילמדך את ערך השימוש באיבר המצוי מעל צווארך - להבא, ובטרם מעשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה אתה רוצה ממני הטעו אותי אני קראתי המלצה שאומרת שאפשר לנקות בעזרת פן או בעזרת לחץ אוויר בחנות.

ואני שמתי את זה על העוצמה הכי חלשה של הפן. ובדקתי אם יש אפשרות לאוויר קר והיה רק חם. והסיבה שניקיתי היא כי לא ניקיתי את המחשב כמה שנים והמחשב בימים האחרונים כל כמה זמן היה עושה לי ריסטים בגלל עומס חום אז רציתי לנקות את כל האבק. ואני ממש לא הולך לשלם כסף על שחזור, יש לי נסיון בגיבוי מידע מדיסקים קשיחים יש מפסיק תוכנות שעושות את זה לבד. אני גם לא כיוונתי את האוויר על הכוננים הקשיחים או הזזתי כבלים או ניתקתי משהו תוך כדי. כנראה שהאוויר פגע באיזהו צ'יפ בלוח או או באיזה כבל ובגלל זה המחשב לא מזהה כונני סאטה. בסך הכל ביקשתי עזרה אתה לא חייב להתנשא מעליי בגלל שעשיתי טעות.

אני גם ככה תכננתי להחליף מחשב בקרוב אבל אני רק מקווה שהדיסקים הקשיחים שלי בסדר. כי זה לא הגיוני שהם יהרסו בגלל דקה של חום. הרי אומרים שאפשר לשחזר מידע גם מדיסקים שרופים ודיסקים שבורים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז יכול להיות שנהרס הצ'יפסט ? אם נהרס הציפסט איך המחשב בכל זאת עולה ויש ביוס שמזהה כונני דיסקים ?

תדבר איתי בשפה יותר פשוטה מה זה בדיוק צ'יפסט ? לפי מה שאתה אומר יש סיכוי שאוויר חם פשוט הרס את הדיסקים הקשיחים ? ואם זה ככה אני גם לא אצליח לעשות שחזור בעצמי לקבצים. אני יודע לשחזר קבצים מדיסק קשיח מפורמט או הרוס. אבל אני צריך שהביוס יזהה אותו קודם.

נראה לי שאני סתם נלחץ אני אנסה לקחת את הדיסקים למחשב עם שתומך בסאטה. אני לא מאמין שאוויר חם פחות מדקה שעוד הוא היה על החלק העליון של הכוננים וקצת שניות לא מתחת איפה שכל הרכיבים האלקטרונים. אני לא מאמין שזה דפק אותם זה לא הגיוני. אולי זה דפק משהו שמקשר ביניהם ללוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם לי נראה שנתתם קצת יותר מידי קרטיד לפן..

בסך הכל זה מכשיר שאמור לעבוד על ראש של אנשים, ונראה לי שרכיבים אלקטרונים

עמידים לחום קצת יותר מראש של בנדאם, בטח כשהם לא פועלים, ובטח כשהפן על הרמה הכי נמוכה.

כנראה שהוא לא "טיגן" את הרכיבים.. (מקסימום עשה להם החלקה ;))

זו תופעה לא נדירה במכרישים אלקטרוניים, עובד -> פותחים סוגרים -> לא עובד.

הם אוהבים לעשות את זה מישום מה.

כנראה שהתנתק איזה כבל, או משהו לא מחובר כמו שצריך.

תוודא שהכל מחובר כמו שצריך, אם כן, תנסה לפרק הכל ולהרכיב מחדש, לפעמים זה עוזר.

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו תופעה לא נדירה במכרישים אלקטרוניים, עובד -> פותחים סוגרים -> לא עובד.

הם אוהבים לעשות את זה מישום מה.

כנראה שהתנתק איזה כבל, או משהו לא מחובר כמו שצריך.

תוודא שהכל מחובר כמו שצריך, אם כן, תנסה לפרק הכל ולהרכיב מחדש, לפעמים זה עוזר.

אני מבין שאתה עוד אחד מהאנשים שמאמינים בדברים כמו..פיסיקה של דברים נופלים, וכמובן אם זה עובד אז אין סיבה לגעת.

לפרק ולהרכיב?! חסר לו מה לעשות בחיים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...