מחשב סטנדרטי לסטודנט מרושש (עד 3000) - עמוד 3 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב סטנדרטי לסטודנט מרושש (עד 3000)

Dishon

Recommended Posts

בפיסקה האחרונה איבדת אותי לחלוטין (אולי בגלל שגיאות ההקלדה)...

אני לא טוען שיש כאן מגמתיות מצידך או מצד מישהו אחר ואני מבקש להשאיר את הנושאים האישיים לפרטי להבא.

הפורום הזה אינו פורום צרכנות או פורום באורחות חיים, שיווק ועקומות שווי יחסי. כל מה שאתה אומר מעניין ומרתק ויכול מאוד להיות שנכון ברובו אבל לטעמי זה לא הדיון פה... מנקודת המבט של "המלצה על מפרטי מחשב" בעיני זו טעות חמורה להמליץ על מסך TN תקציבי במקרה הספציפי הזה כיוון שיש חלופות עדיפות משמעותית במחיר כמעט זהה או זולות בהרבה (CRT) עם חיסרון זניח לטעמי, במיוחד למי ששם בראש מעייניו חיסכון בכסף.

כפי ששמת לב, לא הצעתי לו מסכים יקרים כמו שלי אלא חלופות עדיפות בטווח התקציב שלו ולשימושים שלו.

עריכה: ICE שים לב שלא ממש התייחסת באופן ענייני למכלול השיקולים שהצגתי כדי לתמוך בטענה הנ"ל אלא גלשת להרצאה (מעניינת בהחלט) בשיווק וצרכנות.

אני לא מתכוון להיכנס לתחתונים של אף אחד והאם עדיף לא להשקיע את הכסף על מסך, כיסא או על שבוע נופש בסיני... בוא נישאר בנושא המפרט.

אני מציע לכולנו לחכות להבהרות מצד פותח הת'רד ולהפסיק "לגנוב" את הדיון לנושאים אחרים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כן, כמו שציינתי, הכי חשוב לחכות לתשובות מDISHON (שבסוף עוד יסתבר שהוא לומד גרפיקה :) ).

וחשוב לי לציין שלא טענת שדברי היו מגמתיים, אני מתנצל אם מדברי הבנת שפניתי אליך.

אני חושב שאת השיקולים הצגת הרבה יותר מוקדם ודשנו בזה רבות (מה שיש בפוסט האחרון זה משהו בסגנון "הבת שלי בת 7 שמה לב להבדלים - זה אומר משהו אז מותר לכתוב, סטודנטים עובדים גם עם CRT גרוע וזה לא מפריע להם - זה לא אומר משהו אז אסור לכתוב", שיחה בסגנון כזה לא תוביל את שנינו לשום מקום חוץ מלאשר משחק פינגפונג 8)).

ועוד עניין קטן שכדאי לא לזלזל בו, לא מדובר בשיווק וצרכנות: אלא בדיוק בנושא של התרד: המלצות לצרכן, במילים אלו ניפתח הקורס, והוא עוסק בדרך מקצועית מה להמליץ לצרכן בתור בעל מקצוע (כלכלן) כדי שיפיק את המקסימום תועלת או שלפחות ידע מה הן מגוון האופציות שבהן הוא מפיק מקסימום תועלת. אבל אני זוכר את המילים הראשונות של הקורס בבירור : אסור לך לקבוע לצרכן מה יותר טוב לו, כי פשוט אין דבר כזה. הוא יביא לך את מגוון הנתונים ולפיהם אתה תוכל לנתח את סקאלאת האופציות ולמצוא את הנקודה שתפיק לו מקסימום תועלת וזה כמובן משתנה מאדם לאדם וממקרה למקרה.

עכשיו, אחרי ההסבר הזה, אולי תבין (ויש לי חוש שכן) מה הניע אותי לכתוב את דברי ומאיפה זה בא.

בכל מקרה עכשיו אני מקווה שDISHON הולך ללמוד כלכלה, כי אם לא - באמת גנבנו לו את התרד 8) (אבל אני בטוח שבממוצע הקוראים וגם גדישון הרוויחו עוד הרבה מידע).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כצופה מהצד, ובאמת שאין לי זמן להתווכח פה עם אף אחד (וגם לא רוצה להצית פה את הדיון מחדש) ... ICE2K מנסה לתת לכם את הפרספקטיבה שלו לגבי מתשתמשים מן השורה, פרספקטיבה שאני רואה אותה ביום יום מוכיחה את עצמה.

אנשים פה נעולים יותר מידי, רואים גם שלא כולם באמת ניסו להתמודד פה עם בעיות תקציב אמיתיות שלא לדבר על דירת סטודנטים שבה כל כל פיסת נדל"ן חשובה.

חבר'ה, TN זה לא קללה, ויחסית למחיר זה נותן אחלה תמורה בהרבה שימושים.

אנשים קונים נגן סיני ב200 שקל /רמקולים 150W ב 20 שקל / ({for each {Chinese garbage) ומבסוטים, כי זה מספיק להם מבחינתם.

אל תשליכו את מאווייכם על אחרים, זה קשה, זה לא אינטואיטיבי, זה נראה מוזר אבל זה גם הדבר הראשון שילמדו אותכם בכל קורס שיווק בסיסי.

( ice2k- העלת לי חיוך נוסטלגי כשראיתי בתמונה את הרמקולים של האיוווה NSX מלפני 13 שנים.. )

בפיסקה האחרונה איבדת אותי לחלוטין (אולי בגלל שגיאות ההקלדה)...

דווקא לי היא מאוד ברורה, אם דווקא מכל האנשים ICE2K "האנין" (ככה לפחות הוא טוען, לא ממש מכיר אותו אישית) בוחר להמליץ על TN, כנראה שיש משהו מאחורי זה.

וכדי לתרום לת'רד, אני לא הייתי פוסל את הלפטופ התקציבי (בצירוף מסך נורמלי מקלדת ועכבר) כיוון שלפטופ לסטודנט (במקוצעות מסויימים) זהו יתרון משמעותי לדעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רואים גם שלא כולם באמת ניסו להתמודד פה עם בעיות תקציב אמיתיות

חבר'ה, TN זה לא קללה, ויחסית למחיר זה נותן אחלה תמורה בהרבה שימושים.

אנשים קונים נגן סיני ב200 שקל /רמקולים 150W ב 20 שקל / ({for each {Chinese garbage) ומבסוטים, כי זה מספיק להם מבחינתם.

אל תשליכו את מאווייכם על אחרים, זה קשה, זה לא אינטואיטיבי, זה נראה מוזר אבל זה גם הדבר הראשון שילמדו אותכם בכל קורס שיווק בסיסי.

1. כפי שציינתי, וגם הסברתי, התוספת השולית למחיר הצג הינה קטנה-יחסית בכלל, וצפויה גם להיות קטנה מהתוספת השולית לתועלת.

2. לא זכור לי שמישהו הציג צג מסוג TN כ-"קללה". ומאידך - וכפי שבוודאי הספקת ללמוד, יש עדיפים על סוג זה, קל וחומר כאשר ההפרש במחיר כה קטן, והתועלת הכוללת הצפויה גדולה.

3.

אנשים קונים כל דבר ! החל מנייר-טואלט ועד לטיסות במעבורת-... אז מה ?

מרבית האנשים כלל אינם מודעים למגוון הרמות והסוגים של כל מוצר שממנו הם צורכים, ולכן במרבית המקרים אין בסיס להנחה שהמוצר שברשותם (או בהישג-ידם) הוא "מיטבי" בעבורם : רובם בד"כ אינם מודעים למשמעות ההבדלים בין הרמות והסוגים השונים (והשפעתם על התועלת בעבורם), ולעיתים אף אינם מודעים לקיומם של מוצרים תחליפיים (כנ"ל).

וכאן אנחנו כמומחים - בכל תחום, נקראים לסייע - ולהמליץ על ה-"סל" הטוב ביותר שניתן להשיג בתקציב הנתון (יש לקרוא : יחס עלות-תועלת מירבי) ! (ואמת, אכן לעיתים ניאלץ להמליץ על הגדלת התקציב - אם משום שהתקציב בלתי-אפשרי לשימושים שצויינו, ואם משום שבתקציב נתון מסויים יחס העלות-תועלת של רכיבי-הסל הנו נמוך (לעיתים בהרבה) מהרצוי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

מאצו' פיצ'ו:

נראה לי קצת סטית מהדיון, הית למשל יכול לפחות לפרט את דגם המסך שבו אתה משתמש, מסך שמעיד שאין שום בעייה לעבוד עליו ארוכות. דרך אגב שמעתי על הכל, ואפילו עזרתי לקבוצה בחו"ל שנלחמת על שימורו של האמזונס באיזור מסויים.

ואכן "שמעתי" על ההתחממות הגלובאלית, מה שגורם לי לא להבין איך אדם סביבתי כמוך לא מבין שהזמן שאתה משקיע בקריאת אותם הטקסטים הרבים על המחשב - גורמת לאותה התחממות גלובאלית וביזבוז משאבים דרך תחנת החשמל, חשבת שחסכת ניירות מצד אחד - אבל גרמת לאפקט אחר מצד שני, מה שנקרא האיזון הנוראי של הטבע (אין קסמים - כל דבר בא על חשבון משהו). ממליץ לך לקרוא על פרדוקס המכוניות החשמליות - שלא בטוח בכלל שהזיהום המתקבל בעקבותיהם הוא קטן יותר ממכוניות בנזין (בגלל החשמל הרב שהן זקוקות לו שיצורו מזהם אף יותר).

בקיצור - אני ממליץ לך להשקיע בתחומים יותר פרודקטיבים בנושא זה כמו לחץ על מוסד הלימוד שלך לעודד צילומים והדפסות דו צדדיות, זה עוזר המון. ואני גם שמח שאתה ממחזר, לפחות יש צדיק אחד בסדום (לרוב האנשים לצערי ממש לא אכפת).

יכול להיות שאתה צודק, אבל אני לא יודע אם נעשה מחקר אי פעם מה גורם ליותר התחממות, קריאת הטקסט על גבי המחשב או הדפסה. אני גם לא יודע לאיזה חלק מכריתת יערות העד אחראי הנייר יחסית לשימושים אחרים של עץ.

בכל מקרה המחשב שלי תמיד עובד כיון שאני לא יכול ללמוד כיום בלי להעזר במחשב.(פורומים, למידה מכונת, מקורות מידע). כך שלהדפיס טקסטים מבחינתי יהיה בכל מקרה בזבוז אדיר של נייר.

כרגע אני משתמש ב226BW, וב CRT יחסית טוב בבית. קשה לי להשוות. מה שבטוח בשניהם פחות נוח לקרוא מאשר בנייר(ועל זה אני מתפשר).

אחרי כל הדיונים האלה אני מתחיל להתלבט אם להחליף את המסך בIPS או VA יקר יותר שבוע הבא.

אני יכול להעיד שעיניין שינוי הגון בהזזת הראש בסנטימטרים קיים בהחלט(ב226BW), אך זה ממש לא מפריע לקריאת טקסטים. בקריאת טקסים מזיזים את הראש מעט, כל כמה דקות, השינוי בגון מזערי, וזה ממש לא מפריע לקרוא טקסט.

השאלה שלי האם הטקסט יותר חד בIPS בצורה משמעותית? והאם מסיבה אחרת באמת יותר נוח משמעותית לקרוא טקסטים בIPS? מה גם שאני בכל מקרה קורא טקסטים על פונטים גדולים 226BW, והטקסט נראה יחסית חד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...