מחשב סטנדרטי לסטודנט מרושש (עד 3000) - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב סטנדרטי לסטודנט מרושש (עד 3000)

Dishon

Recommended Posts

ice2k, טענותיך, כך נראה, מבוססות בעיקרן על נסיונך ו/או העדפותיך האישית (אשר אינן בהכרח תואמות לאלו של כלל המשתמשים ו/או של משתמש מסויים כלשהו) - ולכן אינן יכולות להוות בסיס לדיון אובייקטיבי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

רק טעות קטנה בפיך,

לא רק שאתה קובע לידידנו שעדיף לו מסך איכותי יותר על על אופצייה אחרת, וקובע לו שלא טוב לו לרכוש מסך TN בגלל סדר העדפות שהוא נכון בעיקר לך ולאנשים כמוני. עכשיו אתה גם קובע לי מה הן טענותי (ומה מטענותי הן לא טענותי) , אז אני מוכן לצטט אותן שוב:

אתה פשוט קובע לאנשים מה טוב להם ומה לא, מה זה נקרא אצליהם "לקבל יותר" ומה נקרא אצליהם "לקבל פחות". וזו הטעות מספר 1 כשחוקרים את הצרכן (הכללים קובעים שאתה תוכל "לייעץ" לו מגוון פתרונות איך להפיק את המקסימום תועלת מההשקעה שלו לפי העדפותיו - אבל אסור לך לקבוע לו, בדיוק מסיבה זו).
והדוגמאות לכך שהטענות לא תמיד מתקיימות בפוסט הקודם.

הטענה הראשונית כמובן היתה שאפשר לחסוך כסף כשהצרכן בא אלינו עם הנתונים הבאים:

- צריך מחשב

- סטודנט

- שיהיה זול ("מרושש").

אני יכול אולי להבין את הטענה שלך לגבי התת דיון על הCRT, אבל המסקנות נובעות לאו דווקא מהעדפות שלי, אלא מהסקה סטטיסטית של מה שאני רואה סביבי ויותר מזה - ממה שאני שומע מאותם אנשים שבאים לקנות מחשב למטרה כזו. בכל מקרה מדובר בהנחת בסיס עם מחיר שווה (והמחיר לא ממש שווה בפועל), וציינתי שיש סייגים ספציפים במקרים ספציפים ומיוחדים. יש אנשים שבאמת לא יזיז להם CRT ואני מכיר לא מעט כאלו, אבל במקרה זה הסיבה קשורה נטו לכסף וממש אין קשר לאיכות התמונה. כמות הסטודנטים שבוכים על מרחב מחייה ולימודים הוא גדול יותר מכמות הסטודנטים שבוכים על איכות התצוגה באותו מכשיר שבעזרתו הם קוראים אימיילים ואת העבודות שנותנים להם. משילוב של כל אלו - הגעתי לטענתי בנושא זה.

כנראה אם הוא היה מפרט יותר מה חשוב לו , זה היה יכול להקל על כולם להעניק לו המלצה מאוד מתאימה (אולי הוא בכלל סטודנט שמתעסק עם עריכה גרפית). אבל כל עוד הוא לא פירט כלום חוץ מהעובדה שהוא "מרושש" אנחנו צריכים להרשות לעצמינו להניח שהוא סטודנט ממוצע , ולהתאים את ההמלצה למודל כללי זה (או כמו שעושים בפורום AVISRAEL למשל - לבקש נתונים ודרישות מדויקות לפני שבכלל מתחילים להציע הצעות ולעזור).

ואמנם אני לא אוהב לכתוב דבר בסגנון כזה, אבל זה מחייב :

ניסוני עם הסוגייה הנ"ל מכל הבחינות, ובעיקר הכשרתי לנתח מקרים מסוג זה בצורה אקדמאית מדעית, כך נראה, הרבה יותר גבוהים משלך. ובעוד סביר שלא אני ולא אתה נגיע לתוצאה שהיא 100 אחוז קרובה לתשובה המושלמת, כנראה המסקנות שלי יהיו הרבה יותר קרובות ומדויקות בנוגע לתשובה זו (וכן, אני ויתרי על כותרת מכובדת מתחת לשם היוזר שלי כשפנו אלי בנושא זה, ואני בכל זאת מעז להגיד זאת. בכל מקרה שום דבר אישי, פשוט יש דרך להסתכל על דברים כשממליצים להוציא כסף וחייבים ללמוד להיסתכל על הדברים גם מבחוץ ודרך העיניים של האחר בכל הנוגע להעדפות שמובילות לפרקטיקה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי דווקא לסטודנט חובה לקנות מסך לא מבוסס TN. אני סטודנט שקורא די הרבה טקסטים, ואני בוכה

כל יום על מסך ה-TN שקניתי - משום שפשוט לא נוח לקרוא עם זה טקסטים. הדפסתי כבר בלי סוף דפים/ הלכתי

לקרוא אותם על מסך ה-CRT של אחי בגלל שאני לא יכול לסבול קריאת טקסטים ארוכים על המסך הזה.

הייתי מוכן לשלם כיום עוד 500 ש"ח ויותר על מנת לקבל מסך נורמלי, אז ה-100 ש"ח שממליצים לו לחסוך

על המסך לדעתי ממש לא במקום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא תעזור לכולנו ותספר איזה מסך ודגם קנית (שידעו להימנע). ויותר חשוב מזה - ספר לנו על איזה דגם PVA יצא לך להעביר תקופה ארוכה בקריאת טקסטים נוחה (שגם כן נדע כולנו מה מומלץ).

וסתם משהו אישי - מה בדיוק בפאנל TN שציינת (בהנחה שהסיבה היא הפאנל), שמקשה לך על הקריאה עד כדי כך שהעדפת להדפיס, שלא קיים בכל פאנל PVA אחר ? (כנראה היה לי מזל כשהיתי יושב על TN במשך 8 שעות רצוף על עבודה ב C, ביחוד שגם אני מעביר מאות ואלפי שעות מול מסך PVA). או שיש מאות מליוני אנשים בעולם שהם בעלי יכולות מיוחדות או שהם ממש גיבורים שמסוגלים לעבוד בסבל. וד"א - גם עם המסך 17" שלי PVA ב 3400 ש"ח אני מעדיף להדפיס - זה הרבה יותר נוח לקריאה והרבה יותר יעיל גם כן, עולם אחר מול מסך מחשב (מה שבוספו של דבר מייעל את תהליך הלמידה).

(וסתם טיפ קטן לסטודנט שימעון (שאולי הוא סטודנט מתחיל, ואולי לא), - מי שקורא טקסטים ארוכים על מסך מחשב כלשהו ולא מדפיס הוא או :screwy: או קמצן או שפשוט אין לו כסף להדפסות (מה שמעיד על החשיבות לסטודנט לדעת איפה להשקיע את הכסף בצורה שתפיק הכי הרבה תועלת).

אני חושב שחשוב מאוד שתציין זאת בתרד המלצות הזה, בהנחה שאין כאן שום אפקט הגברה פסיכולוגי של גיקים של , אפקט שניתן לראות על ימין ועל שמאל בפורומי אודיו מקצועיים (רמקולים של 2000 ש"ח שעושים כאבי אוזניים, מעייפים ובלתי ניתנים להאזנה אחרי 15 דקות - לעומת טוב באמת של 4 אלף ומעלה - ואני לא ממציא, זה מה שהאודיופילים טוענים שם. ואני לחלוטין מבין אותם (אני לצערי בהחלט שם לב לזה, ובאורך פלא אנשים מחוץ לפורומים הללו מסתדרים נהדר עם מערכות "איכותית" למחשב ב 900 ש"ח)).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא תעזור לכולנו ותספר איזה מסך ודגם קנית (שידעו להימנע). ויותר חשוב מזה - ספר לנו על איזה דגם PVA יצא לך להעביר תקופה ארוכה בקריאת טקסטים נוחה (שגם כן נדע כולנו מה מומלץ).

וסתם משהו אישי - מה בדיוק בפאנל TN שציינת (בהנחה שהסיבה היא הפאנל), שמקשה לך על הקריאה עד כדי כך שהעדפת להדפיס, שלא קיים בכל פאנל PVA אחר ? (כנראה היה לי מזל כשהיתי יושב על TN במשך 8 שעות רצוף על עבודה ב C, ביחוד שגם אני מעביר מאות ואלפי שעות מול מסך PVA). או שיש מאות מליוני אנשים בעולם שהם בעלי יכולות מיוחדות או שהם ממש גיבורים שמסוגלים לעבוד בסבל. וד"א - גם עם המסך 17" שלי PVA ב 3400 ש"ח אני מעדיף להדפיס - זה הרבה יותר נוח לקריאה והרבה יותר יעיל גם כן, עולם אחר מול מסך מחשב (מה שבוספו של דבר מייעל את תהליך הלמידה).

(וסתם טיפ קטן לסטודנט שימעון (שאולי הוא סטודנט מתחיל, ואולי לא), - מי שקורא טקסטים ארוכים על מסך מחשב כלשהו ולא מדפיס הוא או :screwy: או קמצן או שפשוט אין לו כסף להדפסות (מה שמעיד על החשיבות לסטודנט לדעת איפה להשקיע את הכסף בצורה שתפיק הכי הרבה תועלת).

אני חושב שחשוב מאוד שתציין זאת בתרד המלצות הזה, בהנחה שאין כאן שום אפקט הגברה פסיכולוגי של גיקים של , אפקט שניתן לראות על ימין ועל שמאל בפורומי אודיו מקצועיים (רמקולים של 2000 ש"ח שעושים כאבי אוזניים, מעייפים ובלתי ניתנים להאזנה אחרי 15 דקות - לעומת טוב באמת של 4 אלף ומעלה - ואני לא ממציא, זה מה שהאודיופילים טוענים שם. ואני לחלוטין מבין אותם (אני לצערי בהחלט שם לב לזה, ובאורך פלא אנשים מחוץ לפורומים הללו מסתדרים נהדר עם מערכות "איכותית" למחשב ב 900 ש"ח)).

אני סטודנט, ואני לא מדפיס גם כשזה חובה. גם כשאני משתמש בניר אני ממחזר אח"כ.

חבל על האמזונס ! לא שמעתם על התחממות גלובלית, כריתת יערות, אקולוגיה.

לילה טוב...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם משנכשלת בשכנוע קוראיך באמצעות העלאת טיעונים, הגיע שלב המתקפה האישית ? ומה השלב הבא ? להכות על השולחן ?

ומה בדיוק אתה עושה עכשיו בתגובה זו ? :) . במקום כמה תגובות ברצף של ספאם טהור בלי שום קשר לנושא, תעלה את רמת הדיון ולפחות תנמק ותסביר, למשל על העדיפות של מסך X על מסך Y בקריאת טקסטים, שלפחות אנשים ידעו למה הם קונים משהו במקום שיכניסו להם עובדות לפה. הרי זו המטרה של הדיון פה - להעניק לקוראים מגוון מידע ודעות מלומדות ומנומקות. וד"א - הקוראים הם לא שלי ולא שלך ולא אותם אני מנסה "לשכנע". זה שהחלטת לא לענות ספציפית לטיעונים שהצגתי שהיו טיעוני תגובה לטיעונים שאתה הצגת אבל כן לענות בתגובה צבועה אולי מעיד על חוסר נכונות או יכולת להסביר את העניין או שפשוט מה שטענת הוא לא בדיוק נכון או יותר נכון - לא חד משמעי כמו שטענתי.

בינתיים עם כל הנסיונות הצולעים לענות על דברי ניתקלתי במסכי CRT ויערות האמזונס, שום הסבר מנומק ללמה חד משמעית לסטודנט ממוצע מסך TN זה שיפור קריטי מול מסך PVA כמו שנטען פה (בלי שום קשר למחיר).

ואני אקדים תרופה למכה אחרי הנסיונות לקבוע את התמונה פה ("...משנכשלת בשכנוע קוראיך באמצעות העלאת טיעונים...", מזכיר לי את סגנון הפסיכולוגיה של החיזבאללה : "נכשלתם במלחמה...") ואבהיר את עמדתי : גם אני אישית היתי ממליץ להשקיע עוד קצת במסך PVA (לאו דווקא מסיבות קריטיות) כל עוד הדבר לא מהווה בעייה, אבל אם מישהו שהוא סטודנט ממוצע היה בא אלי ואומר לי שבדרישות שלו יש אלמנט קריטי של תקציב - בהחלט היתי ממליץ לו לבדוק TN ושההבדלים הם לא קריטים או מהותיים לשימושיו, יותר מזה, מתוך נסיוני, היתי ממליץ לו בכלל לחסוך כסף כמה שאפשר בלי לפגוע כמובן בתועלת שהוא מפיק מההשקעה).

מאצו' פיצ'ו:

נראה לי קצת סטית מהדיון, הית למשל יכול לפחות לפרט את דגם המסך שבו אתה משתמש, מסך שמעיד שאין שום בעייה לעבוד עליו ארוכות. דרך אגב שמעתי על הכל, ואפילו עזרתי לקבוצה בחו"ל שנלחמת על שימורו של האמזונס באיזור מסויים.

ואכן "שמעתי" על ההתחממות הגלובאלית, מה שגורם לי לא להבין איך אדם סביבתי כמוך לא מבין שהזמן שאתה משקיע בקריאת אותם הטקסטים הרבים על המחשב - גורמת לאותה התחממות גלובאלית וביזבוז משאבים דרך תחנת החשמל, חשבת שחסכת ניירות מצד אחד - אבל גרמת לאפקט אחר מצד שני, מה שנקרא האיזון הנוראי של הטבע (אין קסמים - כל דבר בא על חשבון משהו). ממליץ לך לקרוא על פרדוקס המכוניות החשמליות - שלא בטוח בכלל שהזיהום המתקבל בעקבותיהם הוא קטן יותר ממכוניות בנזין (בגלל החשמל הרב שהן זקוקות לו שיצורו מזהם אף יותר).

בקיצור - אני ממליץ לך להשקיע בתחומים יותר פרודקטיבים בנושא זה כמו לחץ על מוסד הלימוד שלך לעודד צילומים והדפסות דו צדדיות, זה עוזר המון. ואני גם שמח שאתה ממחזר, לפחות יש צדיק אחד בסדום (לרוב האנשים לצערי ממש לא אכפת).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדגם מסך שלי הוא benq fp93gx, אבל ראיתי את זה גם במסכים TN רבים אחרים. במסגרת העבודה יצא לי לעבוד

על הרבה מסכי TN (בעיקר של ibm/dell) ובמרביתם יש תופעה דומה למסך שלי, שהכתב לא חד מספיק ולעיתים הוא כאילו מרוח טיפה.

לעומת זאת כשיוצא לי לעבוד על מסכים שהם לא TN (לי אישית יצא רק על מסך 2007fp ומסך של Sun), הטקסט

נראה הרבה יותר טוב.

כמו כן, אני סטודנט שנה שלישית ואני מכיר המון אנשים שקוראים מהמחשב ולא מדפיסים. כשאתה צריך לקרוא המון, לפעמים מאות

עמודים בשבוע, כדאי שתהיה מאוד עשיר אם אתה מתכוון להדפיס את כל העמודים האלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בינתיים עם כל הנסיונות הצולעים לענות על דברי ניתקלתי במסכי CRT ויערות האמזונס, שום הסבר מנומק ללמה חד משמעית לסטודנט ממוצע מסך TN זה שיפור קריטי מול מסך PVA כמו שנטען פה (בלי שום קשר למחיר).

ראשית זה בדיוק להיפך : "חד משמעית לסטודנט ממוצע מסך PVA זה שיפור קריטי מול TN כמו שנטען פה"

את ההסברים המנומקים נתתי בלינקים בעמוד הקודם (למשל פה: http://tinyurl.com/6pau6j) אך כנראה לא כולם טורחים לקרוא בלינקים אז אצטט קטעים נבחרים:

בשורה התחתונה ההבדלים בין TN ל VA או גדולים מאוד והאבסורד הוא שדווקא עבודה משרדית

שלה בדרך כלל קונים מסך זול הרבה יותר נוחה על מסך VA או מאשר על TN בייחוד בגלל הנטיה

של הרקע להשתנות כל הזמן ולהסיח את הדעת.

.

.

.

כמה שזה נכון! החולשה הגדולה של מסכי LCD מבוססי TN מתבטאת פחות במשחקים וסרטים (בד"כ משתמשים ביתיים) והרבה יותר בגרפיקה ובעבודה ממושכת עם טקסטים, במיוחד טקסטים קטנים.

בתור מהנדס כבר 9 שנים אני יכול להגיד לכם שעבודה ממושכת מול מסך TN היא פשוט בלתי נסבלת ברמות! חייבים לשנות את הרקעים לרקעים כהים כי צבעי הרקע הבהירים משנים גוון עם כל הזזה של הראש, אפילו בסנטימטרים בודדים (וגם זה לא ממש עוזר).

.

.

.

שמע ICE - אני לא רוצה להפוך את זה לעוד ויכוח של "CRT מול LCD" - אבל צריך לדייק בעובדות:

1. כמעט בכל CRT בן ימינו בטווח של 1200 ש"ח יש refresh rate של 85HZ לפחות ואז אין שום ריצודים במסך והתמונה יציבה לחלוטין.

2. לא יודע מה זה "חיפוש של החיפוש" אבל האמן לי, מניסיון עם 4 מסכי TN שזה מאוד מפריע ברמה של עבודה שוטפת ולא סתם אובר-פרפקציוניזם.

3. עניין הקרינה כבר כמעט לא קיים והוא בטוח פחות משמעותי ממה שאתה חוטף מהנייד שלך. גם אותו זרקת?

4. על החשמל בעבודה לא אני משלם וגם כך מדובר בכמה עשרות שקלים לשנה - זניח לגמרי.

5. לגבי תנוחת הישיבה - אני דיברתי על הזזת הראש אפילו בכמה ס"מ לכל צד... תראה לי מישהו אחד שלא זז ככה במשך 8-10 שעות מול מחשב.

מי שכן בטוח יתאשפז או יתאבד.

האמת ש"לא בכבוד שלנו" שיראו אותנו עם CRT ולכן אנו קונים LCD אפילו אם אנחנו משלמים יותר כדי לקבל פחות.

כדי לא להרגיש פראיירים אנו טוענים שזה "מתאים" ו"יותר עדיף" ו"פחות קרינה" אבל הרוב זה בולשיט.

זה המקור של שוק מסכי ה-TN הזולים והוא לעולם יצדיק את עצמו גם כלכלית וגם טכנית "עובדתית".

וגם:

רק קח בחשבון שבתקציב הזה יכנסו רק מסכים תקציביים מבוססי TN שמאוד לא מומלצים לעבודה ממושכת עם טקסט! איכות הטקסט ירודה (במיוחד בפונטים קטנים), גווני הרקע של הטקסט מתחלפים עם כל הזזה מזערית של הראש בשל זויות הצפיה הצרות וכמעט לא קיימות אפשרויות כיוונון ו/או PIVOT למשל.

ות'רד מקיף המוקדש לאיכות טקסט בדגמי TN למשל:

XENA - אני חושב שהבעיה לגבי ה-TEARING מקורה בכרטיס המסך או ליתר דיוק בדרייברים שלו ובצורה שהם מרנדרים במצב PIVOT ולא במסך עצמו.

לגבי הטקסט - הבעיה נעוצה לאו דווקא במסך שלך אלא בכלל בצורה שבה מסכי LCD מציגים טקסט. לחלקנו זה מצויין (כמו בגירה) ולחלקנו זה בלתי נסבל ואני למשל עוד לא ראיתי מסך LCD שנותן איכות טקסט קרובה ל-CRT (אבל נראה כשאקבל את ה- בשבוע הבא).

עוד דוגמאות טקסט עם פונט קטן:

1. ללא ClearType כלל:

smallfontnoctso0.jpg

2. עם ClearType מינימלי:

smallfontminctes2.jpg

3. עם ClearType מקסימלי:

smallfontmaxctic2.jpg

ב-[1] רואים טקסט כמו שארז אוהב - חד עם הפרדת פיקסלים ברורה. אבל הטקסט נראה מפוקסל ולא נעים לקריאה (כמו שאני לא אוהב).

ב-[2] ו-[3] רואים את האפקט המגעיל של ClearType בפונטים קטנים. הם חלקים יותר אבל מטושטשים עד לא קריאים.זה עוד נסבל בפונטים גדולים, אבל כאן זה פשוט על הפנים.

עריכה: אם מישהו מעוניין אני יכול לצרף הסבר למה יש את התופעות האלה ולמה הן כל כך גרועות בעיקר בפונטים קטנים. פשוט אין לי זמן לזה עכשיו.

תוסיף לזה דיוק ועומק צבעים עדיף משמעותית, זמן תגובה אפסי, יכולת לעבוד בכל רזולוציה ומחיר נמוך ב-200-300 ש"ח ותקבל הסבר מנומק ומלא למה CRT איכותי יהיה עדיף "בכל פרמטר מעשי" על מסך TN וודאי על מסך TN תקציבי שהם הגרועים בחבורה.

יש ל-CRT שני חסרונות מעשיים בולטים בלבד (תרתי משמע) - גודל כמובן והיעדר יכולת PIVOT שממילא לא קיימת במסכי TN תקציביים.

אני חושב שמכל הסיבות שציינתי CRT הוא הבחירה האולטימטיבית לסטודנט "מרושש", בתנאי שמקדם הפאדיחה שלו לא בגובה של מרבית האוכלוסיה.

אם כן ו-CRT מוקצה מחמת "ביאוס", לפחות שישקיע עוד 100 ש"ח ויקח את מסך הפיליפס עליו המלצתי בתחילה - מבוסס VA ומבראנד איכותי:

* אין את הבעיה של השינוי בגווני הרקע בזמן עבודה עם טקסט

* זויות הצפיה העדיפות מקלות על צפיה של יותר מאדם אחד במסך (קבוצות למידה)

* איכות טקסט עדיפה לרוב (תלוי בדגם - אקבל בקרוב את הפיליפס הנ"ל לסקירה).

* לא מוגבל לעבודת טקסט - עדיף בהרבה גם לשימוש בגרפיקה, עיבוד וכדומה בגלל דיוק הצבעים העדיף.

* לשימוש יומיומי - איכות הצפיה בסרטים ודיוק הצבעים בתמונות עדיף.

* צריך לבדוק בדגם הספציפי אבל לרוב מסכי VA בעלי ארגונומיה משופרת (PIVOT למשל ששימושי מאוד לקריאת מסמכים).

* וכל זה רק ב-100 ש"ח יותר ומבראנד איכותי מאוד (בניגוד ל-PIXXEL או MAG למשל)... אז מה עוד נשאר?

אני סיימתי את לימודי באוניברסיטה לפני כ-9 שנים וכווווווולם ישבו ולמדו בדירות סטודנטים קטנות בב"ש עם מסכי CRT מפלצתיים ולא זכור לי שמישהו עבר לאכול במרפסת בגלל זה ::) לא "קונה" את הטיעון הזה, מלבד במקרים מאוד ספציפיים... עד היום (יחד עם ה-2407WFP וה-2007FP) יש לי CRT איכותי ב"שירות פעיל" ומצויין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואני אקדים תרופה למכה אחרי הנסיונות לקבוע את התמונה פה ואבהיר את עמדתי : גם אני אישית היתי ממליץ להשקיע עוד קצת במסך PVA (לאו דווקא מסיבות קריטיות) כל עוד הדבר לא מהווה בעייה, אבל אם מישהו שהוא סטודנט ממוצע היה בא אלי ואומר לי שבדרישות שלו יש אלמנט קריטי של תקציב - בהחלט היתי ממליץ לו לבדוק TN ושההבדלים הם לא קריטים או מהותיים לשימושיו, יותר מזה, מתוך נסיוני, היתי ממליץ לו בכלל לחסוך כסף כמה שאפשר בלי לפגוע כמובן בתועלת שהוא מפיק מההשקעה).

TMP, קודם כל אני מניח שהדיון מודה לך ולשמעון על הפירוט לטענות.

ציטטתי אותי רק בכדי להבהיר שאני לא חושב הפוך ממך וציפיתי שזה מה שיקרה, ותאמין לי אני האחרון שצריך להגיד לו מה שאמרת איך שאמרת (ולא זכור לי שהבאתי טיעונים לזה שLCD יותר טוב מCRT או כל דבר אחר, קרינה ושאר ירקות), וגם כן בפעם המאה אני אזכיר - שלקח לי הרבה זמן להיפרד מהCRT שלי וגם זה הצריך 3400 ש"ח עד שמצאתי משהו שינסה לצמצם כמה שיותר את החסרונות של המעבר הזה בשיקולים והעדפות שהיו חשובים לי.

ולגבי הCRT פיספסת נקודה אחת, בכוונה הדגשתי מחיר שווה בינהם בכדי לבודד רק את המשתנים שרלוונטים לדיון זה - עדיפוית ותועלות שונות. אין ספק שמסך CRT ואף משומש יכול לעזור רבות לסטודנט אם התקציב דוחק. זה מה ששקלתי לעשות בעצמי עד שראיתי את משטח העבודה שלי - ובזה הרגע עלו לעיני מה הדרישות האמיתיות שלי ומה התועלת האמיתית שאפיק מכל שקל שאשקיע ואיפה כדאי לי להשקיע ואיפה לחסוך (אפילו שאני חולה בעצמי).

ואני אדגיש בפעם המאה - לא באתי פה להמליץ על מסך זה או אחר או להגיד מה יותר טוב ומה פחות טוב (זה לא המקום בדיון הזה) אלא להדגיש את החשיבות של עלות מול תועלת במקרה ספציפי מסויים שהביאו לנו כאן אל מול הטענות החד משמעיות שהוצעו. בסוף אני רואה שהגלגל חוזר להגדרות כלליות ולא ספציפיות למקרה (אך לפחות ישנה גם כן התייחסות).

אני חושב שאין שום סיבה להציג טענות למשהו ששנינו מסכימים עליו (כי זה גורם לדיון להיראות כאילו אני חושב פה שמשהו עדיף על משהו אחר וזה לא נכון).

אז כל מה שנאמר הוא נכון - רק כולם שוכחים דבר קטן - האם כל הנימוקים הללו זה משהו שבאמת קריטי לסטודנט ממוצע (סטודנטית ממוצעת אולי יקל על מחשבה), TMP - אתה בטוח שאם ניקח מדגם אופייני כזה ונשים אותו יום עם מסך TN ויום עם מסך PVA בעבודה הממוצעת שהוא עושה - באמת כולם ישימו לב בצורה רצינית להבדלים שאתם מציינים או יותר נכון לחסרונות של הנחות יותר עד כדי אי נוחות ? תאמין לי שכמו שסטודנטים מרוששים כן מסתדרים מעולה עם מסך CRT ישן בן 10 בריפרש של 60 וקרינה של אנטנה סלולארית (דבר שאנשים אופיינים לפורום זה אפילו לא יעזו להגיד בקול רם), אם זה מאפשר עבודה בלי תלונות (בלי שום קשר לחסרונות שהוא לא מודע להם) אז לדעתך לאדם כמוהו (לא כמוך) באמת זה יהיה בעייתי כמו שציינו לעבוד עם TN מודרני מבלי כמו שאמרת "בטוח יתאשפז או יתאבד".

בעיות ההיתאבדות או האישפוז לדעתי יופיעו רק שבן אדם מודע לכל הטכנולוגיה הזו (ובטח שבטח מול פריק טכנולוגיה שסוקר מסכים אלו), זה אפקט פסיכולוגי שברגע שאתה מודע לו ומחפש אותו אי אפשר להיתעלם ממנו, כמו בעית זליגת האור בטלווזיות בתרד בפורום הומטיאטר, שם אנשים יותר נטרלים ולרוב יותר בוגרים מהאנשים פה פשוט הודו שהם לא שמו לב לשום דבר ושום דבר לא הפריע להם או משך את תשומת ליבם, אבל ברגע שהם קראו את התרד - הם הבחינו בזה ,התשגעו והצטערו שהם בכלל קראו אותו. המסקנות שאני יכול להסיק ממקרים אלו הן שמקרי "האישפוז" שהזכרת מראש מגיעים מאפקט פסיכולוגי (ככה שהמעגל ניסגר יפה :) ). אני בטוח שברגע זה, אחרי מה שרשמת לא מעט קוראים שחייהם היו שלווים עד עתה מזזים את ראשם בצורה מוזרה מול מסכי הTN שלהם ובוהים בטקסט בצורה פרפקציוניסטית בשביל לראות אם הם שמים לב לזה ומתחילים להישתגע.

בקיצור - כל האלמנטים שהוזכרו פה הם קצת לא רלוונטים לאדם מהשורה, בדיוק כמו שאתם לא תבינו למה אנשים מפורום "ביגוד ואופנה" לא מבינים איך אתם הולכים עם גי'נס לא איכותי כמו דיזל, ואנשים מפורום אודיו מקצועי לא יבינו איך אתם יכולים להאזין לרמקולים של מחשב שעלו סה"כ 1000 שקל מבלי לקבל כאב אוזניים אחרי 15 דקות (וזה באמת מה שקורה שם) ואנשים מפורום "הגיינה וקוסמטיקה" לא יבינו איך אתם יכולים להסתובב כל היום עם כל החיידקים מתחת לבית השחי שלכם מבלי לנקות אותו כל שעה וחצי ואנשים מפורום "בריאות" לא יבינו איך TMP מסוגל לשבת מול המחשב שלו 8 שעות רצוף מבלי לקום ולפגוע בצורה קריטית בבריאות שלו. ואנחנו כאן ניסתכל על הפליאות שלהם בהרמת גבה ונגיד להם יפה משהו בסגנון "אתם לא נורמאלים וכנראה צריכים להיתאשפז כי זה ממש לא מפריע לנו כל הדברים שהזכרתם", וככה יגידו על האנשים פה אנשים שלא קשורים לעולם הזה כשתבואו להם ותראו להם איך הגוון משתנה ואולי הטקסט פחות חד (שגם לראות את זה אדם ממוצע צריך להיתאמץ) וטטענו שזה משפיע עליהם בצורה שכבר מציקה - הם יצחקו לכם בפרצוף.

ומשהו מצחיק לסיום, מה שאמרת שהיה לפני 9 שנים שאנשים הסתדרו עם CRT לכן גם היום אין שום סיבה לנצל את יתרון המקום של LCD, הרי מראש יבוא מישהו כמו אבא שלי שאת התואר שלו במדעי המחשב עשה בלי מחשב בכלל (זה לא היה ממש זמין אז) והכל נעשה עם דף ועט - הוא באותה נימה יגיד לך שהוא בכלל לא קונה את הטיעון שצריך מחשב ושזה סתם פינוק שאנשים בוכים על קנייתו , אז להגיד מה היה לפני 9 שנים זה אולי טיעון ש"אי אפשר לקנות", הרי עוד 15 שנה יבוא סטודנט ממוצע ויצחק על שנינו כשאת החומר שלו הוא בכלל מקרין מהפלאפון עם הולוגרמה או על לוח מיוחד שתלוי לו מאחורי השולחן :).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ICE:

1. הטיעונים לגבי קרינה לקוחים במיוחד מפוסט שלך: http://tinyurl.com/5hudyu

2. לעניות דעתי אי אפשר להיות יותר ספציפי בנוגע להמלצות מלבד העדפת צבעים לכפתורי המסך :P

3. חד משמעית ומניסיונם של רבים ממכרי - מרגישים את ההבדל והוא מאוד משמעותי! ואני מדבר על אנשים שלא יודעים בכלל מה זה "פאנל".

אפילו בתי בת ה-7 מבחינה בהבדל... זה שיש אנשים ש"מסתדרים" עם CRT מטושטש עם 60HZ לא מוכיח כלום. הם לא מכירים משהו אחר.

אני לא מדבר על התרשמות של חצי דקה מסרט בחיבור VGA אלא על עבודה ממושכת עם טקסט ו/או גרפיקה קלה.

4. ב"יתאבד או יתאשפז" הכוונה היתה למישהו שמסוגל לא לזוז כלל בזמן העבודה מול המסך ולא לשום דבר אחד.

צריך לקרוא זאת בקונטקסט שנתתי בלינק המקורי...

5. הטיעון שאני לא "קונה" הוא שפתאום לאף אחד "אין מקום ל-CRT בבית" ולא נגד קידמה טכנולוגית - שוב, קרא את הדברים בקונטקסט הנכון.

כשמדובר במסך TN תקציבי מדובר דווקא ב"שינמוך" (כפי שג'ו אוהב לציין) ביחס ל-CRT וממש לא בקידמה טכנולוגית... מקסימום הצהרת אופנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב התרד הזה כבר הפך להשתלחות אישית נגד מישהו שניסה להציג פרספקטיבה אחרת (אולי מישהו נעלב ממרומי התואר שלו כשהעמידו אותו במקום). אני לא חושב שזה המקום לחיזוקי אגו בגלל זה (דבר שבא על חשבון אנשים שמוציאים כסף), וזה אבסורד שכל מה שאני מקבל פה הוא טיעונים שאני מסכים איתם, פשוט עיוות של העניין המקורי ושל דברי להגיד דברים נכונים שלא קשורים. יש מי שנגד זה טוען דברים שיקריים - כמו שאני מזלזל בקוראי הפורום (הרי המטרה שלי היא בדיוק לפתוח את עינהם לסקאלה שלמה של אלטרנטיבות ולא מקרהספציפי שמציעים פה שפשוט נוגד את הסטטיסטיקה), שדברי מגמתיים (אולי יש לי זכות פטנט על TN ואני לא יודע), שלא מבוססים עובדתית (אני כבר פגשתי עשרות אלפי קונים ושמעתי את אשר על ליבם, גם יש לי נסיון עשיר מאוד עם סטודנטים וחיים סטודנטיאלים, יש לי נסיון עם ציוד בכמויות גסטרונומיות למרות שזה פחות תופס פה, והכי מעניין - אני גם חשבתי כמוך עד שלמדתי לנתח את העדפות הצרכן בצורה מתמטית מסובכת בעזרת גרפים ונוסחאות שנובעים ממחקר רב שנים, ועל מה בדיוק אתה מבוסס ?), והכי חשוב - בגלל שמישהו לא מסוגל להתמודד כנראה עם הדברים - הוא מנסה ליצור סימפטייה שיקרית: "נימת זלזול כלפי מבקרי הפורום..." בעזרת שפה חלקלקה.

תיקרא שוב את הפוסט הראשון שלי בתרד הזה ותבין גם איזה שקרים אתה מתאמץ להפיץ פה - וגם איך מכבדים את הקוראים (השפה החלקלקה שלך לא מכפה על הכוונות שלך).

TMP,

אני מרגיש מגוכך לחזור על דברי (כי אתה ממשיך להציג לי דברים שמן הסתם אני יודע ומסכים איתך או סתם דברים נכונים שלא אומרים שום דבר לעניינינו), על הטענה שאי אפשר לקטלג מה בוודאות טוב יותר ללקוח או בשפה המקצועית - מה מפיק לו יותר תועלת, בינתיים לא ראיתי תגובות. פשוט כנראה אולי אלו דברים שאני למדתי ברמה אקדמאית ואתם לא ואולי בגלל זה נוצר פה קונפליקט של חוסר ההבנה. אני אגיד שוב - גם אני חשבתי כמוכם לפני שנכנסתי ללימודים האלו בצורה רצינית. אולי זה כמו לבקש מאיזה חובב ומבקר שהוא בעיקר מטאליסט להמליץ למישהו אחר על אלבום מיזרחי טוב, יהיה לו קשה לרדת מהסטנדרטים המינימלים שלו והוא ימליץ כנראה על משהו מעניין ויוצא דופן , אבל לאו דווקא יקלע בול לטעמים והדרישות של אותו ארס שכונתי. כנראה לבקש המלצה מאנשים חולי איכות (אני מניח שהסכמת לשלם על הDELL פי 2 ממסך ממוצע לא כי יש לו רגלית יפה) תתן המלצה למוצר טוב ללא ספק אבל יכול להיות עם רמת סטנדרטים גבוה יותר.

מדבריך ניתן להבין למשל שאת ה200 ש"ח הפרש במקרה מסויים עדיף לסטודנט המרושש להשקיע בPVA לעומת TN וזה יפיק לו למשל יותר תועלת מאשר אם היה משקיע את אותם 200 ש"ח בכיסא הרבה יותר אורטופדי, משהו שפשוט אני טוען שאי אפשר להגיד בוודאות (ודווקא נראה לי שהכסא האורטופדי יהיה השקעה יותר טובה ברוב המקרים), ומשהו שברמה האקדמית מיוצג על ידי גרף ומשוואה ועל פיו נקבעים דברים. ואני עוד פעם מרגיש מגוכך לעשות זאת (כנראה שהטענות כבר נהיו בעיקר לא להסכים איתי ולפי זה להחליט מה לכתוב ומה לא) PVA בהחלט יותר טוב ובהחלט מביא את היתרונות ואני חולה על המסכים האלו (לחכם שטוען שאני סוביקטיבי - פשוט מגוכך), אבל בעולם הכלכלי צרכני פשוט דברים לא נמדדים כך.

(ותכלס אני יודע שאם לא היה הדיון הזה ולא היה אני, בתוך תוכך אתה יודע שלהרבה מאוד אנשים יותר אכפת בסופו של דבר המקום שהמסך תופס, איך הוא נראה, כמה הוא עולה, ואפילו כמו שציינת - יש אנשים שמעניינים אותם הכפתורים האדומים, ובאמת לך תבין למה זה מה שעושה להם טוב - אבל זה מה שעושה להם טוב ונותר לכבד את זה או לא לכבד את זה), בסופו של דבר אותה בחורה שתקעת לה CRT איכותי על השולחן תהיה פחות מרוצה (בממוצע) - אז מה עשית פה ?

טוב, אני חושב שמספיק מידע נאמר כאן, וקורא ממוצע עכשיו יהיה מודע לסקאלה של אפשרויות ולא ילך על עיוור, ומה שהוא יקנה הוא לפחות ידע למה.

בגדול, התרד זה כבר לא מוביל לשום מקום ונאמר בו מספיק, והסיבה היחידה לא לנעול אותו היא שDISHON עדיין לא הגיב ואולי הוא זקוק ל.. או רוצה לפרט עוד מידע.

וסיכום קטן לסיום,

יש פה שני אנשים פריקים רציניים של שלעצמם לא יתפשרו על ציוד פחות מאיכותי שרמת הפרפקציוניזם שלהם לגבי חומרה היא מטורפת, ורמת הידע שלהם לגבי כל פרט ופרט אפילו שולי בחומרה יכולה להדהים אדם מהשורה. והם ממליצים על אותו סוג פאנל בו הם נוהגים להישתמש כמינימום וכבעל תועלת רצינית לקונה.

מנגד ישנו בן אדם אחר שגם כן הוא בדיוק פריק טכנולוגייה מטורף שיודע על כל פרט ופרט וכל שאר הדברים שנאמרו עליהם וגם הוא משתמש עם מסכים וחומרה במחירים ואיכות גסטרונומית, וגם הוא ימליץ להשתמש על אותו סוג פאנל שהוא משתמש איתו, אבל הוא דווקא אומר שהטכנולוגיה הנחותה יותר, חסרונותיה הם לא עד כדי כך קריטיים שצריך, כמו שאמרו האחרים, לפסול אותה על הסף במקרים מסויימים. ולרמת הפרטים והנתונים של כל מקרה (פרט ) ספציפי צריך לשקול את היתרונות מול החסרונות.

או במילים אחרות, מה ישמע לבם יותר אמין ומה יותר משוחד (סוביקטיבי) :

יהודי שאומר שהיהודים צודקים ?

אסקימואי שאומר שהיהודים צודקים?

או ערבי שאומר שהיהודים צודקים ?

בקיצור - מגמתיות מצידי - בטח אין פה, אולי ההיפך ... :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...