מחשב לסבתא | 4K כולל כול הציוד ההיקפי - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב לסבתא | 4K כולל כול הציוד ההיקפי

EviLeader

Recommended Posts

שלום לכולם.

סבתא וסבא שלי החליטו להיכנס רשמית לדור החדש. אומנם אני לא רואה אותם נרשמים לאתר HWZONE, קוראים על כרטיס מסך מרשימים ומשחקים בCRYSIS אלא רק מבקשים שאלמד אותם להשתמש בWORD =].

עכשיו.. לפני הבקשה רציתי להבהיר. בזמן האחרון אני מבקש כאן הרבה מפרטים כי איכשהו, אנחנו מחדשים:

1. אני קונה לעצמי מחשב חדש בעוד חודש בסכום של 5K ללא ציוד היקפי, ללא מארז וללא ספק (ראו נושא קודם שלי).

2. אח שלי קונה לעצמו הארד דיסק ואולי בקרוב מצ'פר עוד כמה דברים

3. ועכשיו סבתא שלי....

אז נתחיל.

המחשב צריך להיות:

1. עמיד. לא משנה מה, שלא יעשה בעיות. זה בשבילי. בחיאת, אין לי כוח לענות ל100001 טלפונים ולבוא לתקן בעיות במחשב.

2. שקט

3. טוב לעבודה משרדית.

4. המקלדת צריכה להיות נוחה ופשוטה, לבן אדם מבוגר. ממש כמו המקלדות הישנות של פעם. שום פיצ'ר.

שאלה נוספת, והיא הכי חשובה, אני לא רוצה לשלוח את סבתא שלי לקנות מחשב אצל חאפר. היא חשבה לקנות באופיס דיפו (תבינו את הידע). והבעיה היא שאני גם צריך חנות בר"ג\ת"א.. חשבתי על פלונטר, אבל חצי מהמוצרים הרגילים לא שמה. אין אפילו של HEC (בקושי).

תודה מראש!

תומר.

אני יודע שיש את מדור המפרטים המומלצים.. אבל אם הקנייה תהיה בפלונטר אז המדור לא כל-כך רלוונטי כי חצי מהמוצרים, אין!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול להזמין מTMS. הם אומנם בקרית מוצקין וישלחו לך את המחשב. אבל אם יש בעיה אז יש להם מעבדה בתל אביב ממולץ.

הנה הצעתי:

מעבד:

Athlon 64Bit AM2 4000 DualCore OEM

כמות: 1 - מחיר: ¤316

קירור למעבד:

Glacialtech IGOLOO 7310 K8/AM2

כמות: 1 - מחיר: ¤47

לוח אם:

Asus M2A-VM

כמות: 1 - מחיר: ¤357

מארז:

Compucase HEC 6A19 300ART Black

כמות: 1 - מחיר: ¤303

קירור למארז:

Glacialtech 120mm Case Fan Entering Bearing 18dba 36CFM

כמות: 1 - מחיר: ¤24

זיכרון:

Transcend 2GB (2x1GB) DDR2-667 CL5

כמות: 1 - מחיר: ¤220

קשיח למחשב שולחני:

WD 160GB SATA II 8MB

כמות: 1 - מחיר: ¤261

כונן דיסקטים:

Sony / Mitsumi Floppy 1.44 Dark Blue (Almost Black)

כמות: 1 - מחיר: ¤29

כונן אופטי:

LG H66NK DVD-RW Dual Layer Sata Black

כמות: 1 - מחיר: ¤179

מקלדת:

Genius KB220 מולטימדיה שחורה עבריתאנגלית

כמות: 1 - מחיר: ¤46

עכבר:

מיקרוסופט אופטי שחור - BASIC

כמות: 1 - מחיר: ¤39

רמקולים:

LOGITECH S100 White - OEM

כמות: 1 - מחיר: ¤67

מסך:

LG 19" LCD L1953TX 5MS 1:2000 DVI

כמות: 1 - מחיר: ¤1204

הרכבה:

הרכבת מערכת מחשב 3000שח ומעלה כולל בדיקות

כמות: 1 - מחיר: ¤5

סה"כ: ¤3097

מפרט זה הורכב ב - www.TMS.co.il

http://tms.co.il/preview/spec/xfqad1gt

כל פניה או בקשה

אריאל ICQ 311565020

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מפרט לא רע אך בהחלט לא שקט בגלל המארז/ספק בעיקר. המארז גם ענקי ללא כל צורך...

עדיף לקחת מקלדת/עכבר של לוג'יטק או מיקרוסופט לטובת נוחות ההקלדה.

ה-בעיה במפרט הנ"ל הוא המסך! מאוד לא מומלץ לתת לאנשים מבוגרים (?) מסך TN תקציבי מכל הסיבות שכבר פירטתי 10000 פעם - בעיקר איכות טקסט ואחידות תמונה שמאוד מעייפות את העיניים בעבודה משרדית. הרחבה פה:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=309421.msg2703590#msg2703590

המסקנה - צריך לעלות בתקציב כדי להכניס את ה-VP930 לכל הפחות (~1700 ש"ח) ומארז/ספק שקטים יחסית כדוגמת ה-CoolerMaster Centurion 532 בסביבות 450 ש"ח.

אפשר לשקול לקנות מזיגזג בווה מונוסון - לא זולים אבל הם קרובים ויש להם שירות מעולה לכל הדעות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים שהVP930 הוא הרבה יותר טוב. אבל מה לעשות? איך אמורים להכניס:

VP930+מארז שקט שעולה 450 שקל+ציוד היקפי איכותי+המחשב עצמו ב3K. אם תצליח אז אין לי מילים.

ואני לא מדבר על מחשב זבל יד שניה, או מעבד חד . כי לאנשים מבוגרים ממולץ גם מעבד מהיר וכרטיס מסך מובנה וטוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים שהVP930 הוא הרבה יותר טוב. אבל מה לעשות? איך אמורים להכניס:

VP930+מארז שקט שעולה 450 שקל+ציוד היקפי איכותי+המחשב עצמו ב3K. אם תצליח אז אין לי מילים.

ואני לא מדבר על מחשב זבל יד שניה, או מעבד חד . כי לאנשים מבוגרים ממולץ גם מעבד מהיר וכרטיס מסך מובנה וטוב.

מחזק, זה סך הכל מחשב, אין מה לעשות ולא כל אחד יכול לקנות מחשב ב4-5 אלף.

לפחות שיהיה מסך LCD.

אם הבחור מעוניין מסך איכותי, אין סיכוי בתקציב הזה למצוא LCD איכותי, הוא יצטרך לעבור לCRT (מה שלדעתי לא מומלץ מנסיון)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

CRT איכותי ב-1200 ש"ח על תדר ריענון 85HZ עדיף בכל פרמטר אפשרי על LCD 19' תקציבי מבוסס TN!

הסברתי בפורום LCD למה כבר כמה וכמה פעמים - עשו חיפוש...

ולמה בדיוק אתה חושב כי "כי לאנשים מבוגרים ממולץ גם מעבד מהיר וכרטיס מסך מובנה וטוב."?!

* בשביל WORD לא תרגיש כל הבדל בין סמפרון לבין Q6600 וממילא הרי הם לא מתכוונים להריץ 10 תובעניות במקביל נכון?

סמפרון גם יצרוך הרבה פחות הספק ויהיה מראש שקט וקריר בהרבה מכל מעבד כפול ויתן ביצועים זהים במקרה הספציפי הזה!

* בשביל מה "כרטיס מובנה טוב"? כל כרטיס מובנה מימי מתושלח יציג תמונה זהה לחלוטין ל-8800ULTRA בישומים משרדיים!

ה-DVI ממש לא קריטי לשימושים משרדיים גם כך...

לסיכום, בחרתם להשקיע כסף בכל בדברים הפחות חשובים שלא נותנים דבר וחצי דבר לשימושים שלהם וחסכתם בשני הדברים שיהיו להם הכי משמעותיים בחווית השימוש - מסך ושקט :nono:

עדיף להשקיע היום במסך טוב ומארז/ספק שקטים עם מעבד זול וקריר ו-1G של זיכרון. עם גם 512M יהיו מעל ומעבר אבל החיסכון זניח.

את המעבד יהיה קל מאוד יהיה לשדרג בעתיד וגם לא "יכאב הלב" לזרוק 200 ש"ח לפח במקום 1200 ש"ח של מסך גרוע ועוד 350 של קופסת פח מטרטרת (מניסיון - יש לי 3 כאלה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בטח שיש הבדל בין 3200+ חד ל4000 כפול ...

בקשר לכרטיס מסך טעיתי נכון!

וגם ההבדל בין כפולי לחדי זה גרושים.

אני לא בא להצדיק את המפרט שלי. אבל בו תתן מפרט ב3K כולל הכל ונראה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

CRT איכותי ב-1200 ש"ח על תדר ריענון 85HZ עדיף בכל פרמטר אפשרי על LCD 19' תקציבי מבוסס TN!

ולמה בדיוק אתה חושב כי "כי לאנשים מבוגרים ממולץ גם מעבד מהיר וכרטיס מסך מובנה וטוב."?!

* בשביל WORD לא תרגיש כל הבדל בין סמפרון לבין Q6600 וממילא הרי הם לא מתכוונים להריץ 10 תובעניות במקביל נכון?

סמפרון גם יצרוך הרבה פחות הספק ויהיה מראש שקט וקריר בהרבה מכל מעבד כפול ויתן ביצועים זהים במקרה הספציפי הזה!

* בשביל מה "כרטיס מובנה טוב"? כל כרטיס מובנה מימי מתושלח יציג תמונה זהה לחלוטין ל-8800ULTRA בישומים משרדיים!

לסיכום, בחרתם להשקיע כסף בכל בדברים הפחות חשובים שלא נותנים דבר וחצי דבר לשימושים שלהם וחסכתם בשני הדברים שיהיו להם הכי משמעותיים בחווית השימוש - מסך ושקט :nono:

עדיף להשקיע היום במסך טוב ומארז/ספק שקטים עם מעבד זול וקריר ו-1G של זיכרון. עם גם 512M יהיו מעל ומעבר אבל החיסכון זניח.

את המעבד יהיה קל מאוד יהיה לשדרג בעתיד וגם לא "יכאב הלב" לזרוק 200 ש"ח לפח במקום 1200 ש"ח של מסך גרוע ועוד 350 של קופסת פח מטרטרת (מניסיון - יש לי 3 כאלה).

תראה, בעיקרון אני הייתי מרוצה מהCRT שלי, (19 אינץ') הוא היה גדול, איכותי בצבעים, ללא מריחות וזוויות צפייה רחבות (חוץ מזה שהוא היה עגול).

הבעייה בCRT זה ככה:

הוא תופס המון אבל המון מקום,

הוא פולט קרינה רבה, וכתוצאה מכך מקבלים כאבי ראש (אני מדבר מנסיון, פשוט כל יום מיגרנה, זה כבר לא קורה עם הLCD)

הוא מרצד (תמונה לא קבוע), וכתוצאה מכך העיניים שלך נהרסות לאט (אני כרגע עם מספר 1, רק בגלל הCRT) וגם אז יש כאב ראש. (זאת גם הסיבה שכשמצלמים מסך CRT רואים פסים שחורים).

ובקיצור הוא לא בריא!, אני נפתרתי ממנו רק בגלל זה (ותאמין לי טוב שכך), אני לא הייתי רוצה לקצר לסבים שלי את החיים בעוד 5 שנים (או כמה זמן שנותר להם לחיות)

אני לא חוזר יותר לעולם לCRT!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי גבר..

עושה רושם אתה יודע מה אתה מדבר ומבין עניין.

מאוד חשוב לי שסבתי תעשה את הקנייה הנכונה.

אתה יודע, אני רוצה שיהיה לה שיא הנוחות על המחשב.. כשלאנשים מבוגרים אין את הנוחות הזו הם ישר הופכים את זה ל"אחח אני לא מסתדרת עם המחשבים המודרניים האלו".. ומוותרים.

אזי, אני ישמח אם תעשה לי מפרט בערך בסכום הזה.. אני מרשה לך לעבור את הסכום במעט (כמה שיותר מעט יותר טוב) ושיהיה מסך LCD איכותי. היא לא מוכנה בשום פנים ואופן לשים CRT בגלל בעיית מקום.

הבנתי שהעלות של המחשב היא נמוכה. אני לא רוצה שסבתי תקבל עגלה, לכן התקציב הועלה ב1K כול עוד הקנייה בזיגזג.... + הרכבה.

היות ועכשיו העלתם לי אפשרות שלא חשבתי עליה - זיגזג..... הנה מפרט:

M2A-VM (AMD 690G) - mATX

384.27 ש"ח

2 1GB PQI II - 667 - PQI Original

315.83 ש"ח

1 250GB-16MB AAKS - 7200RPM S-ATA II

345.73 ש"ח

1 -RW 2014L1T x20 LightScribe (Black/White) - Sata - RETA

159.59 ש"ח

1 Coolermaster Centurion 532 + 400W

479.02 ש"ח

1 ViewSonic 19" LCD - VP930 - Pro Series 8ms + PIVOT

1,741.62 ש"ח

1 SBS-245 BLACK

76.85 ש"ח

1 Logitech Pro Keyboard White - PS/2

65.59 ש"ח

1 - Wheel Mouse Optical (BLACK) - PS2/USB

66.81 ש"ח

1 home HEB - OEM

457.39 ש"ח

1 התקנת רכיבים ובדיקת מעבדה (למחשב חדש בלבד)

170.01 ש"ח

1 64 (4200+) (65W) - Dual 1MB Cache [AM2]- RETAIL

328.39 ש"ח

כמובן שלמחיר זה יתווסף המחיר של מע' ווינדוס HOME EDITION ... :

אני לא רואה את סבתא שלי משתמשת בVISTA ובטח שלבטח לא בPROFESSIONAL EDITION.. הHOME בהחלט מספק. אני לא מתכוון לבצע התקנה פיראטית במחשב של סבתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אריאל - לשימושים משרדיים לא תראה שום הבדל בין 3200+ ל-Q6600! אולי 1/2 שניה הבדל בעלית הקובץ וממילא אני מניח שהסבים לא "חיות ביצועים" גם כך...

אור - מלבד עניין הגודל, שאר האמירות שלך הן אוסף של קלישאות, מיתוסים אורבניים וסתם בורות טכנית...

* מזה שנים כל מסכי ה-CRT עומדים בתקנים מחמירים ופליטת הקרינה מהסלולרי שלך גבוהה בהרבה ומזיקה בהרבה מה"קרינה" שהם פולטים.

גם כשהבעיה היתה קיימת (בתקופת מסכי הירוק-לבן), לא היה לזה קשר לכאבי ראש.

* כאבי הראש שלך נובעים מבורות טכנית ו/או מסך CRT תקציבי בעל תדר ריענון נמוך....

מסך CRT בתדר ריענון של 85HZ לא "מרצד" ומעייף הרבה פחות ממסך LCD תקציבי מבוסס TN עם איכות טקסט מזעזעת,

אחידות רקע עלובה וזויות צפיה צרות.

* הסיבה שרואים "קווים שחורים" היא שמהירות הצמצם של המצלמה (או ה"frame-rate" בצילום וידאו) גבוה מהמהירות בה העין מסוגלת להבחין

ולכן היא "תופסת" את הסריקה של מסך ה-CRT. ב-85HZ העין שלך לא מסוגלת להבחין בכך ואין שום קשר לכאבי ראש.

הם נגרמים ממסכים מאיכות נמוכה הפועלים בקצב ריענון נמוך ו/או תנאי תאורה לקויים כמו עבודה בחדר חשוך.

EviLeader - המפרט מצויין,עם כמה תיקונים. :xyxthumbs:

1. קח קירור שקט למעבד - קירור הסטוק של רועש מאוד. IGLOO7310 יהיה מצויין למשל.

2. כונן 250G מיותר ולא כדאי. קח 160GB זה מעל ומעבר ולא ישפיע כלל על הביצועים בפועל.

3. קח סטיק בודד של 1G - אין לך צורך ביותר מזה. דואל-צ'אנל ממילא לא משפיע בשימושים משרדיים ותמיד תוכל להוסיף בהמשך.

כדאי גם לשקול UPS פשוט לשקט נפשי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית, אציין כי רוב המחירים ב-ZigZag2000 גבוהים משמעותית ממחירי-השוק, ו-SkyPC בראשל"צ, למשל, אינם כה רחוקים מנווה-מונסון.

שנית, כל עוד תבחר בציוד איכותי, אין משמעות מיוחדת למיקום החנות (וכל עוד היא בטווח נסיעה סביר, כמובן).

שלישית, להלן הצעתי למפרט (לא כולל ציוד היקפי) :

מארז וספק-כוח : CompuCase 6K60 + HEC 300AR-TF 300W - כ-230ש"ח (מארז קטן-מימדים, ונאה)

לוח-ראשי : GA-945GCMX-S2 945GC+GMA_950-Based - כ-290ש"ח

מעבד-ראשי - אפשרות 1 : Intel Celeron Dual- 1.6GHz 512KB-Cache 800MHz-FSB Box E1200 - כ-280ש"ח

מעבד-ראשי - אפשרות 2 : Intel Pentium Dual- 1.8GHz 1MB-Cache 800MHz-FSB Box E2160 - כ-350ש"ח

פתרון-קירור למעבד : Cooler Master ICT-D925P-GP w/ PWM Fan או P5A2 w/ PWM Fan - כ-50ש"ח

זיכרון-ראשי : 1x Kingston/Samsung/Transcend 1GB 667MHz - כ-120ש"ח

כונן-קשיח : 160GB 8MB-Cache NCQ S-ATA WD1600AAJS - כ-250ש"ח

כונן-תקליטורים : GSA-H6xNK S-ATA או SH-S203B S-ATA או Pioneer DVR-212BK S-ATA או Optiarc AD-7170SB S-ATA - כ-165ש"ח

וסה"כ : החל מכ-1385ש"ח (לא כולל הרכבה ו/או בדיקה)

נ.ב. : אין צורך ברכישת תוכנה כלשהי (ועוד בסכום הקרוב לכ-500ש"ח), כאשר ניתן להתקין לסבא-סבתא הפצת לינוקס - כדוגמת - מודרנית, יציבה, ופגיעה פחות לרושעות למיניהן ולהיזק בשוגג (מקטין את ה-Oops Factor, ואת כמות התמיכה-הטכנית הנדרשת :)).

למידע נוסף - ר' : http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3391988,00.html ; http://welcome.linux.org.il/2007/timetable.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אריאל - לשימושים משרדיים לא תראה שום הבדל בין 3200+ ל-Q6600! אולי 1/2 שניה הבדל בעלית הקובץ וממילא אני מניח שהסבים לא "חיות ביצועים" גם כך...

אור - מלבד עניין הגודל, שאר האמירות שלך הן אוסף של קלישאות, מיתוסים אורבניים וסתם בורות טכנית...

* מזה שנים כל מסכי ה-CRT עומדים בתקנים מחמירים ופליטת הקרינה מהסלולרי שלך גבוהה בהרבה ומזיקה בהרבה מה"קרינה" שהם פולטים.

גם כשהבעיה היתה קיימת (בתקופת מסכי הירוק-לבן), לא היה לזה קשר לכאבי ראש.

* כאבי הראש שלך נובעים מבורות טכנית ו/או מסך CRT תקציבי בעל תדר ריענון נמוך....

מסך CRT בתדר ריענון של 85HZ לא "מרצד" ומעייף הרבה פחות ממסך LCD תקציבי מבוסס TN עם איכות טקסט מזעזעת,

אחידות רקע עלובה וזויות צפיה צרות.

* הסיבה שרואים "קווים שחורים" היא שמהירות הצמצם של המצלמה (או ה"frame-rate" בצילום וידאו) גבוה מהמהירות בה העין מסוגלת להבחין

ולכן היא "תופסת" את הסריקה של מסך ה-CRT. ב-85HZ העין שלך לא מסוגלת להבחין בכך ואין שום קשר לכאבי ראש.

הם נגרמים ממסכים מאיכות נמוכה הפועלים בקצב ריענון נמוך ו/או תנאי תאורה לקויים כמו עבודה בחדר חשוך.

EviLeader - המפרט מצויין,עם כמה תיקונים. :xyxthumbs:

1. קח קירור שקט למעבד - קירור הסטוק של רועש מאוד. IGLOO7310 יהיה מצויין למשל.

2. כונן 250G מיותר ולא כדאי. קח 160GB זה מעל ומעבר ולא ישפיע כלל על הביצועים בפועל.

3. קח סטיק בודד של 1G - אין לך צורך ביותר מזה. דואל-צ'אנל ממילא לא משפיע בשימושים משרדיים ותמיד תוכל להוסיף בהמשך.

כדאי גם לשקול UPS פשוט לשקט נפשי...

1 - אני לא מבין בקירורי , סומך עליך.

2 - צודק, הבעיה היא שאני לא בקיא בכוננים של 160GB, אין לי מושג מה שקט ומה רועש.. מה מהיר ומה איכותי. אני יישמח אם תתן לי דגם, מודל מסוים.

3 - צודק, טמטום היה לשים 2 GB פשוט השתמשתי כעזר במפרטים המומלצים בלי לחשוב שזו סך הכול סבתי =\

לגבי הUPS, אני יידע אותה בעניין. לי אישית אין UPS. אני פשוט משתמש באיזה "מגן ברק" פשוט.. אבל אני יגיד לה שUPS מאפשר לה להחזיק את המחשב 5 דקות אחרי שנכבה.. ככה שהיא יכולה לשמור את הדברים במקרה של הפסקת חשמל. - נכון?

תודה!!

תומר.[br]פורסם בתאריך: 3.02.2008 בשעה 20:11:57

ראשית, אציין כי רוב המחירים ב-ZigZag2000 גבוהים משמעותית ממחירי-השוק, ו-SkyPC בראשל"צ, למשל, אינם כה רחוקים מנווה-מונסון.

שנית, כל עוד תבחר בציוד איכותי, אין משמעות מיוחדת למיקום החנות (וכל עוד היא בטווח נסיעה סביר, כמובן).

שלישית, להלן הצעתי למפרט (לא כולל ציוד היקפי) :

מארז וספק-כוח : CompuCase 6K60 + HEC 300AR-TF 300W - כ-230ש"ח (מארז קטן-מימדים, ונאה)

לוח-ראשי : GA-945GCMX-S2 945GC+GMA_950-Based - כ-290ש"ח

מעבד-ראשי - אפשרות 1 : Intel Celeron Dual- 1.6GHz 512KB-Cache 800MHz-FSB Box E1200 - כ-280ש"ח

מעבד-ראשי - אפשרות 2 : Intel Pentium Dual- 1.8GHz 1MB-Cache 800MHz-FSB Box E2160 - כ-350ש"ח

פתרון-קירור למעבד : Cooler Master ICT-D925P-GP w/ PWM Fan או P5A2 w/ PWM Fan - כ-50ש"ח

זיכרון-ראשי : 1x Kingston/Samsung/Transcend 1GB 667MHz - כ-120ש"ח

כונן-קשיח : 160GB 8MB-Cache NCQ S-ATA WD1600AAJS - כ-250ש"ח

כונן-תקליטורים : GSA-H6xNK S-ATA או SH-S203B S-ATA או Pioneer DVR-212BK S-ATA או Optiarc AD-7170SB S-ATA - כ-165ש"ח

וסה"כ : החל מכ-1385ש"ח (לא כולל הרכבה ו/או בדיקה)

נ.ב. : אין צורך ברכישת תוכנה כלשהי (ועוד בסכום הקרוב לכ-500ש"ח), כאשר ניתן להתקין לסבא-סבתא הפצת לינוקס - כדוגמת - מודרנית, יציבה, ופגיעה פחות לרושעות למיניהן ולהיזק בשוגג (מקטין את ה-Oops Factor, ואת כמות התמיכה-הטכנית הנדרשת :)).

למידע נוסף - ר' : http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3391988,00.html ; http://welcome.linux.org.il/2007/timetable.html

כשהשמש תהיה מרובעת והכוכבים ידברו ביידיש, אני ייקנה מחשב שלם בSKYPC.

חחחחחח הרגת אותי עם הלינוקס אחי.. סבתא שלי תשתמש בלינוקס :o

אבל תודה רבה אחי על הרצון לעזור! פשוט הראש שלנו בעניינים האלו לא דומה...:

SkyPC היא אומנם חנות טובה אבל היא עושה (וגם בקושי) רק את מה שהיא מחויבת לעשות... האנשים שמה לא נחמדים ולא אדיבים. מדובר באנשים זקנים שנכנסים לתחום חדש לקראת סום חייהם, הם רוצים מישהו נחמד עם תמיכה טובה, עם רצון לעזור ובעיקר "מישהו שאפשר לבטוח בו". זיגזג עפ"י מה שאני רואה לא קיבלה אפילו לא אימרה שלילית אחת ואני לא כל-כך בטוח שהיא תרצה לקבל.... לכן המחשב ייקנה בזיגזג.. חנות אחרת הייתה יכולה להיות TMS או פלונטר, בשל מחירים זולים ואמינות שSkyPc לא הכי דוגלת בהם כמוהן.

בקשר ללינוקס, תראה אחי, יכול להיות שמאז שהתקנתי את הלינוקס שלי על המחשב שלי (לפני שנה) דברים יישתנו מקצה לקצה.. אבל אני רוצה שסבתי תלמד את מה שהכי נפוץ, . אין לי שום בעיה להגיד לה לשלם 500 ש"ח בשביל זה, העיקר שתיהיה מרוצה... ואם כבר משלמים על הרכבה, אני רוצה שהם יעשו גם את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית, המלצתי על SkyPC משום שהם גם קרובים, גם יחסית-זולים, וגם משום שהביקורות עליהם ברשת (ולפחות אלו שבהן נתקלתי) ברובן אינן שליליות.

שנית, לינוקס, לאחר התקנה והגדרה מסודרת, עשויה לעשות את השימוש במחשב יותר נוח ונעים בעבור סבך/סבתך (וגם בעבורך - עם פחות היזקקות לתמיכה-טכנית מצידם), ובנוסף גם לחסוך להם כ-500ש"ח, עסקה לא רעה, לדעתי.

והרי גם אם העניין לא יסתייע משום מה, תמיד ניתן לקנות רשיון-שימוש למעה"פ , למחוק את לינוקס, ולהתקין את במקומה. בקיצור, כדאי לנסות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכים עם הבחור לגבי הלינוקס, ואם אתה בכול זאת מתעקש לקנות ווינדוס אל תקנה HOME כי הגרסא הזאת דפוקה ומלאה באגים, לפחות עם מה שאני התעסקתי.

יש לי HOME EDITION קנוי בבית.

יכול להיות שמה שאני יעשה זה יתקין VISTA על המחשב שלי וייתן לה במתנה את הHOME EDITION.

לאח שלי כבר מותקן XP וכך גם לאימי... אח שלי אם הוא יקנה מחשב חדש אז אני יתקין לו VISTA... מתאים להם.

בקיצור, לא משנה איך, עזבו אותכם לינוקס ומע' הפעלה... הנה המפרט, תאשרו אם הוא מעולה או לא... :

Athlon 64 (4200+) (65W) - Dual Core 1MB Cache [AM2]- RETAIL

364.88 ש"ח

ASUS M2A-VM (AMD 690G) - mATX

384.27 ש"ח

1GB PQI DDR II - 667 - PQI Original

157.91 ש"ח

-Cooling Highend Low Noise (AMD 64) Freezer 64 Pro

127.83 ש"ח

WD 160GB-8MB AAJS - 7200RPM S-ATA II

267.84 ש"ח

DVD-RW 2014L1T x20 LightScribe (Black/White) - Sata - RETA

188.98 ש"ח

Coolermaster Centurion 532 + 380W psu

440.29 ש"ח

ViewSonic 19" LCD - VP930 - Pro Series 8ms + PIVOT

1,741.62 ש"ח

SBS-245 BLACK

76.85 ש"ח

Logitech Pro Keyboard White - PS/2

65.59 ש"ח

- Wheel Mouse Optical (BLACK) - PS2/USB

66.81 ש"ח

התקנת רכיבים ובדיקת מעבדה (למחשב חדש בלבד)

170.01 ש"ח

סך הכל לתשלום: 4,052.89 ש"ח

-אין את הקירור שהמליצת, tmpusr, לכן לקחתי אחר שאני יודע שהוא שקט ואיכותי, עוד 60 ש"ח זה לא בעיה רצינית -

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...