כמה שאלות - Dell 2407WFP-HC וגם Dell 2408WFP - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כמה שאלות - Dell 2407WFP-HC וגם Dell 2408WFP

lharpaz

Recommended Posts

OK, אני רוצה לרכז כאן שתי שאלות שחשובות לי:

1. האם בצגים הנ"ל (Dell 2407, 2408) אפשר לשחק במשחקים ברזולוציה הרגילה שלהם בלי למתוח את המסך? כלומר לשחק ב-1600*1200 עם פסים שחורים בצדדים בלי למתוח את התמונה במשחקים שאין להם מצב של מסך רחב?

2. האם מישהו ראה השוואה רצינית / גיבש דיעה לגבי איזה צג עדיף - 2407WFP-HC או 2408WFP?

אני צריך להחליט ממש מהר אם אני רוצה את ה-2408 או את ה-2407HC, ואני חושש לקחת את החדש לפני שראיתי ביקורת רצינית שמשווה ביניהם...

השוואה שטחית אמנם אבל מעניינת. אולי מרמזת על ביקורת עתידית של ה-2408WFP ב-hardware.fr שתתורגם אח"כ ב-Behardware.

orleans נתן השוואה קטנה בין 2408WFP לבין 2407WFP-HC.

עד כמה שאני מבין ל-2408 יש delay גדול יותר. עד כמה זה משפיע בסרטים / משחקים מהירים?

פה יש עוד שני מקורות עם מידע לגבי ה-2408, אבל לא ראיתי בהם השוואה ל-2407HC:

http://monitortest.blogspot.com/ - לפי הביקורת הזו כניסת ה-HDMI של ה-2408 מאכזבת...

http://www.tftcentral.co.uk/articles/dell_2408wfp.htm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי השאלה הראשונה - התשובה היא כן.

ב-2407 יש 3 מצבים של תצוגה:

* fill - התמונה נמרחת על כל המסך.

* aspect - התמונה נמרחת עד כמה שאפשר אבל שומרת על יחס גובה-רוחב. אז גם תראה פסים שחורים מימין ומשמאל, אם צריך.

* 1:1 - אין מריחה. המסך מציג בדיוק את הרזולוציה הנכונה ומשאיר פסים או מלבן שחור.

יש לציין שבמצבי "DOS" ניתן לעבוד רק עם fill (כשאני השתמשתי במסך האפשרויות האחרות היו חסומות).

DOS אני קורא למשל למסכי ההתקנה של , או לממשק של Acronis True Image.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקח בחשבון שמשחקים ידרשו כרטיס מסך חזק במיוחד

תודה.

לקחתי בחשבון שאני אאלץ להוציא כמה מאות שקלים על כרטיס חדש (גם ככה הישן עושה בעיות...), למרות שעד כמה שהבנתי אפשר גם לשחק ברזולוציה שהיא לא הרזולוציה הטבעית (אך כן ביחס 10:16) ושכמעט אין הבדל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למרות שעד כמה שהבנתי אפשר גם לשחק ברזולוציה שהיא לא הרזולוציה הטבעית (אך כן ביחס 10:16) ושכמעט אין הבדל.

ברור, נו. לא מובן לי בכלל למה אנשים מתעקשים לחזור על השטות הזאת "חייבים כרטיס מסך חזק כדי לשחק ברזולוציה הטבעית ובגלל זה לא נקנה מסך 24 אינץ'". זה הדבר הכי, אבל הכי מפגר שאפשר לומר. רואים תמיד ברזולוציה הטבעית? מי שקונה מסך 24" רואה רק סרטי FULL HD? ממש. סתם מישהו פולט שטות וכולם חוזרים אחריו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה שלא חייבים לשחק על הרזולוציה הטבעית זה אכן ברור.

השאלה היא עד כמה רזולוציה אחרת תיראה פחות טוב לעומת הטבעית, ופה אני מניח שזה עניין סובייקטיבי של חדות עין.

אחד אומר שכמעט אין הבדל, מישהו אחר אומר שיש הבדל גדול, ומי שאין לו נסיון צריך לנסות להבין מה הקונצנזיוס בנושא הזה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סרטים רואים מרחוק ומשחקים רואים מקרוב, בגלל זה יש הבדל ענק בין שני הדברים. :bash:

יש כאלה שלא אכפת להם להוריד רזולוציה ולשחק על הגדרות נמוכות....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סרטים רואים מרחוק ומשחקים רואים מקרוב, בגלל זה יש הבדל ענק בין שני הדברים. :bash:

קודם כל, לא נכון, זה פונקציה נטו של גודל המסך. אני רוצה לראות איך אתה צופה בסרטים מרחוק על מסך 17" או משחק משחקים מקרוב על מסך 30". :s07:

יש כאלה שלא אכפת להם להוריד רזולוציה ולשחק על הגדרות נמוכות....

אם לא אכפת להם, אז מה הבעיה? אם כן אכפת להם לשחק על ההגדרות הכי-הכי גבוהות, אז בוודאי שהם יקנו גם מסך שתומך רזולוציה גבוהה וגם כרטיס מסך שמסוגל להתמודד איתה.

הנקודה היא שבמשחק רזולוציה נתונה לא תיראה משמעותית פחות טוב גם אם היא לא רזולוציה טבעית של מסך נתון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...