בעיית OC מוזרה בDS3P ובDS3, שניהם REV 3.3 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיית OC מוזרה בDS3P ובDS3, שניהם REV 3.3

Xvertigo

Recommended Posts

אז ככה... חומר רקע לחלקים : http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=247693.0

בשני הלוחות יש ביוס אחרון והבעיה מוזרה מאוד. אם אני מנסה להגדיר בביוס באס של 400 אחרי COLD START אז המחשב נכבה, נדלק ל2 שניות, נכבה וחוזר חלילה. ניסיתי כל מיני זכרונות, ספקים, קרורים כ. מסך ומה לא.

מה שמוזר זה שאם אני נכנס לביוס, מעלה ל 333 או 350, עושה BOOT, ואז מעלה ל400 אז הכל עובד פיקס! יציב כמו סלע, מריץ פריים, ללא בעיות.

אם אני מכבה את המחשב ומדליק שוב (מכבה, לא אתחול), שוב חוזרת התופעה של הדלקה/כיבוי כל הזמן.

אני מיואש.

התופעה קיימת בשני הלוחות עם שונים (E4300 ו E6600).

יש עצות? מישהו שמע משהו על זה?

אני שרוט ומפספס משהו? (בביוס נתתי את כל המתחים המתאימים למה שצריך,OC זה לא דבר חדש בשבילי והכל עבד מעולה אחרי העלאת תדר בשלבים) .

אין בעיה של טמפרטורה (19 במנוחה בביוס עם הTUNIQ).

עזרה? מישהו? תכף הת'רד עובר לעמוד 2 ונחשב למת!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

תשמע תכלס הבעיה מוזרה באמת ,לא ניתקלתי בכזה דבר האמת .

חברה יאללה תעזרו לחבר תנו עצות המלצות מה אפשר לעשות בנידון ,לפי דעתי תנסה לתת יותר מתח למעבד ול NB אולי יעזור .

בעיה של טמפ אין לך לפי מה שאתה אומר ......מוזר ,אולי זה בעיה שקיימת בלוח הספציפי הזה של .

:nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"טכנאי שכונה" תעשה טובה ותעוף לי מהת'רד יא אמבה!

המתחים לNB כבר במקסימום, אני מנסה עוד כמה דברים, קורא עוד קצת באינטרנט, נראה אם יהיה לי פיתרון ביומיים הקרובים.

ותודה על התגובה RGOD :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינת הNB לא אמורה להיות הרבה בעיה אם בכלל, 400 זה בכלל לא גבוה לבורד הזה, אם כבר אז תוריד את המתח כי הבעיה של הלוח זה חום בגלל פשוט יחסית.

הבעיה לדעתי היא שאתה מנסה להגיע לבאסים של 3600, ואולי ה6600 יכול לעשות את זה, אבל לגבי ה 4300 אני בספק.

תבדוק את המכפלות של הזיכרון רק ליתר ביטחון, וכמובן את התזמונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכל בדוק, הזיכרון ב800, ניסיתי בלי לתת מתח לNB (שאגב מקורר עם מאורר, תראה את התמונות פה http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=247693.70

השארתי את המחשב עם PRIME95 כשהוא על 3.42, נראה מה יהיה מחר בבוקר. ה4300 לא היה יציב כלל ב3.6 אבל כשאני מעלה את הFSB בהדרגה לE6600(שינוי בביוס, אתחול, שוב שינוי שוב אתחול) אני מגיע ל3.6 והמחשב יציב מאוד! הבעיה היא אחרי שמכבים אותו, ומדליקים שוב המחשב נכנס לסירקולציה של הדלקה, 2' שניות, כיבוי וחוזר חלילה.

ביטלתי היום את כל אפשרויות ה throttling כולל תמיכה בVT והמצב נראה טוב יותר... אני אדע יותר מחר בבוקר.

ותודה על התגובות![br]פורסם בתאריך: 27.03.2007 בשעה 23:52:39

מעניין שתמיד בלוחות של גיגהבייט יש בעיות ותקלות .

ב כמעט 0 תקלות .

אני די בטוח שביקשתי שלא תתערב שכונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה נקרא "FSB Hole" יש ת-FSB שלמשל ביו 300-350 הלוח לא תעבוד בצורה יציבה. ותאמין לי יש אותו גם בלוחות של ASUS ,תקרא למשל פה

http://www.thetechrepository.com/showthread.php?t=41

זה קשור ל-FSB Strap שעדין לא כל כך הבנתי על מה הוא משפיע אבל הוא מעיט את בזיכרון וזה קשור ל- North Bridge .

יש על זה כאן

http://www.thetechrepository.com/showthread.php?p=32#post32[br]פורסם בתאריך: 27.03.2007 בשעה 23:59:27

נו כן זה בדיוק הסימפטומים של FSB Strap זה מעלה את המחשב ומשנה את סטראפ לרגיל. ככה אני קראתי.[br]פורסם בתאריך: 28.03.2007 בשעה 00:05:13
http://www.bleedinedgesupport.com/ocz/forum/showthread.php?t=22297 עוד על FSB Strap.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי בדיוק אותה בעיה בלוח של ג'יגה בייט DS4!

אני פשוט משתגע!

מבאס 200 לבאס 250 (כיבוי..) ואז ל-270 לא עושה בעיות!

אבל מבאס 200 לבאס 270 המחשב לא עולה וצריך לאפס ביוס!!!

לוחום אם מעצבנים =\....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסבר פשוט לכל העניין:

לצ'יפסט(לגשר הצפוני למעשה) שבתוכו יושב בקר הזכרון המובנה, יש תזמונים משלו וגם מהירות שעון התלוייה בבאס וגם במכפלת המעבד. לתזמונים הפנימיים אין לנו גישה, אך אינטל כללה קבוצות תזמונים שונות לתדרי עבודה שונים. אלה נקראים Straps. הנפוצים הם - 800, 1066, 1333. השם אומנם מבלבל, איך אין ממש קשר ישיר למהירויות הבאס הללו, אז אל תתבלבלו.

בדומה לזכרונות עצמם, שיחרור התזמונים מקל את הלחץ על ה-NB שגם הוא חווה אוברקלוק. ככל שה-Strap גבוה יותר, התזמונים משוחררים יותר. לכן, Strap 1333 יאפשר להגיע (ברמת העקרון) לבאס גבוה יותר מ-Strap 1066, כי כתוצאה מכך נוכל להגיע לתדר NB גבוה יותר(אך הביצועים יפגעו, במידה משמעותית בהרבה מאשר שינוי תזמוני הזכרונות).

ה'בעייה' הידועה בלוחות של שקיבלה את השם FSB Holes נגרמת מהסיבה הבאה: בלוחותיה של , החל מבאס 266 ועד באס 399, ה-NB נמצא בסטראפ 1066. בבאס 400 מתחוללת התהפוכה, אך כפי הנראה היא אינה נעשית במלואה ורק בבאס 401 אנחנו עוברים לסטראפ 1333. באיזור באס 370-400, הגשר הצפוני חווה את המאמץ הגדול ביותר מבחינתו, דבר שיכול לפגוע ביציבות ולכן יוחס אליו השם - FSB Hole.

Xvertigo - עכשיו אחרי ההקדמה אגע בבעייה שלך. מה שאתה חווה זה שינוי סטראפים ע"י הלוח. הלוח מאתחל את עצמו בסטראפ מסויים, ואז מאתחל את עצמו בסטראפ המתאים יותר. מהניסיון שלי החלפת סטראפים היא פעולה די מאמצת, ולכן לעיתים צריך להגיע אלייה בהדרגה. ממקרים שאני בדקתי חובה קודם כל להעלות את כל המתחים לדרגה הרצוייה, ואז לעלות בקפיצות של כ-30-40 לבאס הרצוי. ביצוע של יותר מפעולה אחת כזאת בו זמנית גורם לכשלון ב-POST.

עריכה: העניין נבדק על לוחות , אך כאמור מתקיים בכל לוחות החדשים החל מציפסט 865. בלוח ה-QuadGT הגדילו לעשות, ונתנו למשתמש את האפשרות לבחור את הסטראפ בכל שלב.

יש גם את ה-PIN MOD המפורסם למעבד עצמו שיאפשר לך לפעול בSTRAP רגיל של 1333. זה כמובן יבטל את האחריות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על ההסבר!

קראתי גם את הכתבות באנגלית וניסיתי הכל אתמול בצהריים.

שיניתי מכפלות, העלתי FSB (עשיתי POST ב8X460), מתחים עד 1.65 למעבד, 2.2 לזכרונות (ניסיתי אותם גם בתדר נמוך עם תזמונים משוחררים שנקבעו ע"י הביוס), +0.35 לNB, +0.5 עד 3.5 לICH, תדר 90 עד 105 לPCIE, +0.1 עד 0.3 לPCIE ...

הכל. הייתי במכפלה 9 עם FSB של 400 401 405 410 411 . מה לא.

איפסתי את הביוס כ"כ הרבה שנמאס לי :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על ההסבר!

קראתי גם את הכתבות באנגלית וניסיתי הכל אתמול בצהריים.

שיניתי מכפלות, העלתי FSB (עשיתי POST ב8X460), מתחים עד 1.65 למעבד, 2.2 לזכרונות (ניסיתי אותם גם בתדר נמוך עם תזמונים משוחררים שנקבעו ע"י הביוס), +0.35 לNB, +0.5 עד 3.5 לICH, תדר 90 עד 105 לPCIE, +0.1 עד 0.3 לPCIE ...

הכל. הייתי במכפלה 9 עם FSB של 400 401 405 410 411 . מה לא.

איפסתי את הביוס כ"כ הרבה שנמאס לי :lol:

בכיף ;). בוא ננסה לקחת צעד אחורה ולהתחיל להוציא מידע יעיל. נראה לי שאתה מתפזר וככה לא נצליח להתקדם. עשית POST ב-460, ומה אז? מה קרה אחרי?

כמה נתת ל-NB? התבלגן קצת המידע עם האנגלית עברית.

תוריד גם את SysTool, ותתקין גם את Sandra. אנחנו נשתמש בהן כדי לקרוא את ה-STRAP ואת תדר ה-NB.

[br]פורסם בתאריך: 3.04.2007 בשעה 15:17:25

גם אני אוכל דומים עם ה DS4 Rev. 3.33 שלי :

http://iopanel.net/forum/showthread.php?t=1704

נראה לי שכדאי שאתה תתן לינק משם לפה ולא להיפך, כי עושה רושם שאף אחד שם לא ממש הבין את המטרה של ה-Straps, ועל זה בדיוק נתתי הסבר לפני שתי תגובות.

אתה מוזמן גם לפתוח כאן ת'רד חדש ולפרט, נשמח לעזור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...