מסכים רחבים ומשחקים - האם ה-Upscale הוא נורא? טבעי? או ניתן לשליטה? LG L204WT - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מסכים רחבים ומשחקים - האם ה-Upscale הוא נורא? טבעי? או ניתן לשליטה? LG L204WT

DrizziTx

Recommended Posts

אז ככה, החזרתי מסך Viewsonic VP930 ועכשיו אני צריך לעשות חושבים טוב טוב מה לקנות כי אין לי חשק להתבאס עוד פעם.

אחרי הרבה סיבובים פה ובפורומים אחרים בימים האחרונים שמתי עין על L204WT, מסך די זול לגודלו, עושה רושם שביצועיו טובים מאד בכל תחום רק הרגלית לא איכותית אבל מזה לא ממש איכפת לי. כיוון שמדובר במסך רחב וזה משהו שאין לי ניסיון איתו זה גם נושא שאני צריך לבדוק לעומק ולכן הת'רד החדש.

בחנות שאליה החזרתי את ה-Viewsonic אמרו לי שמסך רחב למשחקים זה לא טוב, שיש אנשים שהחזירו מסכים בגלל שהמסך מבצע מתיחה אוטומטית למשחקים. ממה שראיתי בפורומים (או למעשה פורום ספציפי שבו היללו את ה-L204WT) התמונה המתוחה דווקא נראית סבבה, בנוסף נאמר שניתן להגדיר דרך כרטיסי מסך של שלא יבצעו את המתיחה האמורה -משהו שקשור ל-Timing, שם מאד מוזר אם זו באמת ההגדרה שקשורה לביטול ה-Upscale. ולמעשה אני פותח את הת'רד הזה בשביל לשמוע תגובות והמלצות בנושא.

1.) האם אפשר לשלוט במתיחה גם כשאין למסך אופציית Scaling 1:1 בחומרה (כמו שאמרתי דרך כרטיסים של נוידיה כי הבנתי שאצל ATI זה לא קיים - לפחות כרגע)

2.) האם תמונה מתוחה היא משהו מציק? או שדווקא לא מפריע?

3.) ובכלל תגובות על המסך האמור ממישהו שיש לו אותו פיזית בבית יתקבלו בברכה

כרגיל, תודה מראש לכל העונים :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי 940BW, וגם שהתמונה נמתחת רואים בצורה מצויינת, בעצם לא רואים שהיא נמתחת, ברגע שמגדירים רזולוציה של 1440X900 רואים פצצה.

יש משחקים שאין לי שם לבחור רזולוציה כזאת, אבל עדיין רואים ליגה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנושא מאוד סוביקטיבי לחלק מהאנשים זה יראה "ליגה" ולחלק מהאנשים זה יראה מגעיל.

אני עובד עם ה2407 במצב ששנקרא Aspect כך שרזולוציה מרובעת תיראה מרובעת

ויווצר Piller Box או המצב ההפוך ל LetterBox, אמנם מדובר בביזבוז אבל לדעתי זה

נראה הרבה יותר טוב מאשר למתוח את המשחק לכל המסך כך שהדמויות נראות "שמנמוכות" :P וצמיגים נראים כמו ביצים.

אני לא יודע אם ל יש בחירה בעיניין אבל ניתן לכוון בכרטיסי את נוסחת התיזמון ואת האופן שבו

משודר האות ב DVI כך שתמיד תראה ב Aspect Ratio הנכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

BAGHEERA:

המצב המודבר לא נקרא SCALING 1:1 ?

בכל אופן, מה קורה כאשר אתה מנסה רזולוציות אחרות על אותו ASPECT RATIO כמו 1440X900 (או משהו דומה לכך-מצטער לא זוכר בדיוק) לדוגמא?

לא לקח לך הרבה זמן להיפטר מהתאומים הא? :cool2:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחחח התאומים... חשבתי אולי להחליף בתאומים חדשים אבל אחרי שראיתי כמה פ*קינג גדול המסך הזה החלטתי שהפעם לא.

בקשר ל Scaling 1:1 ובכן הדל לא תומך ב Scaling אלא רק ב 1:1 משמע.

זה אומר שאם תשים 1024X768 בתור רזולוציה אתה תראה הרבה שחור וחלון קטן באמצע המסך שיציג את הרזולוציה במדוברת

פיקסל לפיקסל.

ישנם שלושה מצבים בדל

1. FULL כמו שרשום כל המסך מותח ומציג את התמונה אם לא מדובר ברזולוציה הטבעית של 1920X1200.

1920X1200

fullbe0.jpg

2. ASPECT כמו שרשמתי המסך ינסה לשמור על היחס הנכון של התצוגה, בחיבור DVI זה מוגבל למספר רזולוציות

בינהם 1280X1024 או 1024X768.

1280X1024

aspectfm9.jpg

3. 1:1 במצב כל פיקסל ימופה לפיקסל בלי שום מתיחה(ישנם מספר מסכים של לפטופים שעובדים במצב זה).

1024X768

11ar0.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התמונות. בהחלט אין מילים- מסך מדהים, וזה רק מהחיצוניות שלו.

לא הבנתי כמה דברים:

1. מה זה אז SCALING בדיוק? מה הפעולה הזו עושה במסך שתומך בה (כמו ה-NEC?) ששלושת הפעולות ב- איננה עושה?

2. מה עושה בדיוק פעולת ה-ASCPECT? ממה שאני רואה היא משנה את הרזלוציה האופקית, לרזולוציה שנקבעה, אבל שומרת על הרזולוציה האנכית באותו גודל?

ושאלה שאני פשוט חייב לשאול:

אתה לא חש בניחות מבחינת צבעים יחסית לVS (הישן מביניהם) שהיה לך? אני מתכוון מבחינת , וגם מבחינת גיימינג\סרטים?

הVS, שאמור להיות בין המסכים בעלי הצבעים המובחרים ביותר- אפילו יותר מחלק ממסכי אינו בעל ייתרון על הSPVA של הDELL?

אם תוכל גם, לרשום מה ההתרשמות שלך מהמסך יחסית ל-VS הישן, ללא קשר לגודל כמובן.

תודה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובכן מבחינת צבעים הדל מצויין ומבחינת שטח העבודה הוא פשוט כמה רמות מעל.

הפאנל PVA מיוצר ע"י סאמסונג, בחלק מהגירסאות שלו עד 19" לא מופעלת התמיכה ב 8bit (למשל ה 970P של סאמסונג)

ולכן לרוב הוא נחשב נחות בהשוואה ל MVA. כאשר מדובר בגדלים מעל 20" הפאנל עובד במצב 8bit.

לי PVA ו MVA כמעט זהים לחלוטין, לדל יש בעיה של קורונה מסויימת אבל ברוב המקרים היא לא קיימת

בייחוד איפה שהיא כן הייתה קיימת ב VP930 החדש אבל יש מספר גוונים שממש משאירים קורונה גדולה

ואחד מהם הוא האפור בפורום הזה.

1:1 Scaling הוא בעצם מקביל של מצב ה Aspect של הדל, המשמעות היא לקחת רזולוציה מסוג 1280X1024 ולמתוח אותה

באופן שימלא אנכית את המסך בעוד שמבחינה אופקית ישמר יחס התמונה המקורי אשר במקרה של הרזולוציה הנ"ל הינו 5:4(זוהי הסיבה

לפסים השחורים בצידי התמונה או בשמם Pillar Box).

מבחינת גיימניג הדל עדיף, זמן התגובה שלו טוב מאוד והרזולוציה שלו ענקית! סוף סוף אפשר לקנות כרטיס מסך סופר יקר מסיבה אמיתית.

חוץ מזה משחק נראה הרבה יותר טבעי במסך רחב בתנאי כמובן שזה תומך בו נכון, משמע תוספת תצוגה אופקית

ולא הקטנה אנכית של התמונה כמו שקורה בחלק מהמשחקים או אפילו UpScale של 4:3 ל 16:10 (הכי נוראי).

HL2 תומך ב 16:10 באופן מושלם לעומתו BF1942 מותח את התמונה אפילו אם תריץ אותו ב 1920X1200.

סרטים גם מתאימים הרבה יותר לפורמט רחב וכרגע אני מוריד מספר בפורמט 1080P בכדי להיתרשם מהפלא הזה שנקרא FHD.

אני לא מאמין שה VP930 איי פעם היה יותר טוב מבחינת צבעים ממסך בעל פאנל .

בסופו של דבר הדל הוא עלית מדרגה רצינית בהשוואה ל VP930, הדבר היחידי שמתקרב זה ה-VP230WB או הסאמסונג 244T

ושניהם יקרים מאוד!.

וכמובן בכדי לנצל את כל השטח בזמן גלישה באינטרנט אין על מצב ה Portrait של המסך, הוא פשוט ענק (בגודל).

sexyem9.jpg

sexy2cs3.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Damn !!

לא ידעתי שיש לו Pivot. נראה כמו לוח מודעות עם האתר של הפורום :)

2 שאלות:

ראשונה:

האם המסך שלך הוא גרסת ה או ה PVA?

שנייה: האם קיימת תופעת banding במסך הזה? (ב Vp930 הישן והטוב היא היתה זניחה מאוד, והפסיקה להתקיים אחרי כיול עם perfectsuite)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון ה-2407 תמיד הגיע עם פאנל PVA, דבר שני אתה יכול לראות פה בתחתית הרשימה במסכי 24" שאין

מסך בגודל הזה שהוא לא PVA או MVA כך שאין הרבה ברירה.

ה Color Banding קיים במצבי Cinema ו Gaming של המסך, אני לא משתמש בהם. במצב Desktop אין Banding נראה לעין.

ציינתי את זה כאן.

בקשר לפורנו ובכן עדיין אין לי פורנו HD ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובכן מבחינת צבעים הדל מצויין ומבחינת שטח העבודה הוא פשוט כמה רמות מעל.

הפאנל PVA מיוצר ע"י סאמסונג, בחלק מהגירסאות שלו עד 19" לא מופעלת התמיכה ב 8bit (למשל ה 970P של סאמסונג)

ולכן לרוב הוא נחשב נחות בהשוואה ל MVA. כאשר מדובר בגדלים מעל 20" הפאנל עובד במצב 8bit.

לי PVA ו MVA כמעט זהים לחלוטין, לדל יש בעיה של קורונה מסויימת אבל ברוב המקרים היא לא קיימת

בייחוד איפה שהיא כן הייתה קיימת ב VP930 החדש אבל יש מספר גוונים שממש משאירים קורונה גדולה

ואחד מהם הוא האפור בפורום הזה.

1:1 Scaling הוא בעצם מקביל של מצב ה Aspect של הדל, המשמעות היא לקחת רזולוציה מסוג 1280X1024 ולמתוח אותה

באופן שימלא אנכית את המסך בעוד שמבחינה אופקית ישמר יחס התמונה המקורי אשר במקרה של הרזולוציה הנ"ל הינו 5:4(זוהי הסיבה

לפסים השחורים בצידי התמונה או בשמם Pillar Box).

מבחינת גיימניג הדל עדיף, זמן התגובה שלו טוב מאוד והרזולוציה שלו ענקית! סוף סוף אפשר לקנות כרטיס מסך סופר יקר מסיבה אמיתית.

חוץ מזה משחק נראה הרבה יותר טבעי במסך רחב בתנאי כמובן שזה תומך בו נכון, משמע תוספת תצוגה אופקית

ולא הקטנה אנכית של התמונה כמו שקורה בחלק מהמשחקים או אפילו UpScale של 4:3 ל 16:10 (הכי נוראי).

HL2 תומך ב 16:10 באופן מושלם לעומתו BF1942 מותח את התמונה אפילו אם תריץ אותו ב 1920X1200.

סרטים גם מתאימים הרבה יותר לפורמט רחב וכרגע אני מוריד מספר בפורמט 1080P בכדי להיתרשם מהפלא הזה שנקרא FHD.

בסופו של דבר הדל הוא עלית מדרגה רצינית בהשוואה ל VP930, הדבר היחידי שמתקרב זה ה-VP230WB או הסאמסונג 244T

ושניהם יקרים מאוד!.

וכמובן בכדי לנצל את כל השטח בזמן גלישה באינטרנט אין על מצב ה Portrait של המסך, הוא פשוט ענק (בגודל).

תודה רבה לך על התשובה המפורטת.

1. היכן ראית את העניין עם הפעלת ה-8BIT על מסכים שמעל 20"? לא נתקלתי בזה בשום מקום..

זה יכול להסביר אולי מדוע טוענים שגרסת ה-PVA של ה-2007WFP\FP גרועה כל כך, בעוד שה2407 מעולה.

2. מעניינת אותי הפעולה הזו של ה-ASPECT\SCALING. לפי ההבנה שלי התמונה אמורה להתעוות יותר, ולא להיות יותר ברורה, כי היא מעין נמתחת רק בכיוון אחד. אבל כנראה שרק אחרי שאני אראה את זה בעיניים אבין על מה מדובר.

3. זמן התגובה שלו טוב מה- VP930?

4. איזה כרטיס מסך יש לך, שאתה מצליח להפעיל משחקים על 1920X1200 ? ואיזה מעבד, שאתה מצליח להפעיל 1080P? (אצלי על 939 3000+ הסרטים מקרטעים, המקסימום שעובד זה 720P).

5. מהיכן אתה משיג את הסרטים הללו? (תשובה של "תוכנות שיתוף וכו'" היא מספקת, מכיוון שלא נראה לי שמותר לדבר ספציפית כאן בפורום. מצד שני, אפשר בפרטי :) )

6. יש כבר BF חדש - 2142 או משהו דומה? ;)

מצטער על כל השאלות, התחלתי לכתוב את הראשונה, ואיכשהוא יצא 6 :screwy:

תודה לך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. נתקלתי בזה בטבלה שנתנו אליה לינק כאן בפורום, בכל מקרה על הבעיה של ה 970P אני יודע כבר הרבה זמן

כאן יש יותר מידע.

2.אם אתה עובד עם אולי תבין את ההסבר הבא:

כאשר אתה משנה גודל של תמונה בפוטושופ אתה יכול לבחור מצב שנקרא Constrain שבו אם תשנה את הגובה של התמונה

רוחבה ישתנה בהתאם בכדי לשמר את היחס בין הגובה לרוחב אשר נקרא באנגלית Aspect Ratio. המסך בדיוק את זה במצב

Aspect וכך הוא דואג שהתמונה תישאר מרובעת ועדיין תמלא כמה שיותר מהמסך.

3.לפי הנתונים היבשים מדובר על 6ms G2G ו 16ms שחור לבן, בכל מקרה ל VP930 זה 8 ו 20 בהתאמה.

4. המחשב שאני עובד איתו מצויין במפרט בצד, מדובר בסוס עבודה אבל הוא יוחלף מתישהו בקרוב באיזה C2D איכותי.

5. אשר מקודדים ב AVC/H264 קשה לו מאוד לנגן ולעיתים הוא מפיל כמה פרימיים כאשר הוא פורס 1080P

עם 1080i הוא מסתדר בסדר. מקודדים ב MPEG2 אין לו בעיה לנגן. וכן אני משיג את רוב התוכן שלי מה"אינטרנט".

6.נכון אבל הקלאסיקה DesertComabt רצה רק על 1942 :silly:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע, עניתי כבר אבל לא מופיע כאן ...

דבר ראשון Bagheera קבל ח' ח' ענק, לא הרבה אנשים היו משקיעים כמוך בהסבר ויחס :xyxthumbs:

עכשיו כמה שאלות לי אליך:

1.) האם המסך שלך עדיין מומלץ? כלומר האם גם אצלו זו רולטה של איזה פאנל תקבל?

2.) מה גודל נקודה/פיקסל שלו?

3.) מה זה Banding? אתה יכול להסביר בצורה פשוטה וברורה? לא מצאתי הסבר ברור בשום מקום

4.) אם אני אחליט שאני קונה את ה- 24, סיכוי לא גבוה אבל קיים, מאיפה מומלץ לקנות? אם אסור לכתוב כאן שלח לי בפרטי.

בכל אופן אני עדיין אובד עצות, לא יהיה מנוס מלמצוא מקומות בהם אני יכול לראות את המסך בו אני מעוניין בפעולה ורק אז להחליט .... כל כך הרבה אופציות וכל כך מעט תשובות :s05:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...