פרוייקט הפאן באס הראשון שלי-גמור!**תמונות עמ' 1 2 4 5 ו6** - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פרוייקט הפאן באס הראשון שלי-גמור!**תמונות עמ' 1 2 4 5 ו6**

cool_boy-PP

Recommended Posts

טוב אחרי שסיימתי עם העכבר האלחוטי החלטתי לעשות פאן באס שישלוט לי על המאווררים עם מנורות שמציינות לפי צבע את המהירות ......עכשיו יש לחבר של אבא הכל באלקטרוניקה ככה שכל חלק שאני צריך אני משיג בחינם !!Weee.

אז כבר החלטתי שזה יהיה קודם כל קופסה עשוייה כולה מאלומיניום וכמובן עם לדים מיוחדים(שכחתי איך קוראים להם..... :-\)שלפי המהירות מחליפים צבעים ואני הולך לעשות את זה יפה ביותר עכשיו אני צריך כמה טיפים מה לעשות ומה לא לעשות וממה להזהר כשאני עושה את זה לפני שאני הולך להתחיל את זה

וקודם כל איזה חלקים אני צריך

ואני רוצה חלקים איכותיים ולא סתם זבל כי אני ממש הולך להשקיע על זה וכמו שאמרתי כל חלק אני יכול להשיג ....אז אולי תכינו לי רשימה של חלקים ....ואל תכחו לתת טיפים ואני כמובן כמובן יעדכן עם הסוני החדשה .... ;D ;D ;D ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 56
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

דבר ראשון תחליט איזה פאן באס אתה רוצה,

עם 3 מצבים לכל מאורר (מכובה, חלש, חזק)

או עם שליטה מלאה על כל מאורר בעזרת פוטציומטר,

אם הלכת על 3 מצבים (לפי דעתי זה יותר נוח ויפה....)

אז מה שאתה צריך זה לד 2 צבעים ומפסק 3 מצבים , זה כמובן אחד על כל מאורר שאתה רוצה לשלוט בו...

אם אתה רוצה להשתמש בפוטניוצמטר, אז אתה צריך פוטנציוטר(מן הסתם), ולדים, (אני לא יודע מזה הלדים המיוחדים שלך אז תקח איזה שבא לך)

בדיל, מלחם, לוח הלחמות(לא חובה)

וזהו אני חושב....

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב - יש מעגל מבוסס ריאוסטט(נגד משתנה) שזה הפשוט - עם התנגדות של 100 אוהם

ויש את המורכבים עם הטרנזיסטורים - שלדעתי - אין סיבה להתעסק איתם

הקטע של הדו צבעי - אני כבר עשיתי את זה - וזה מאוד יפה - (עוצמה מלאה = אדום, חלש = ירוק, ויש את התחום בינהם שנותן שילוב של 2 הצבעים, כמו כן

אפשר גם לעשות את זה עם 2 לדים..)

בקשר ללדים - אז יש לד רגיל

לד UB = אולטרא ברייט

לד UV אולטרא וויולט (אולרא סגול)

ויש את האיפנרא אדום - למקלטים וכו'..

את הלד תחבר במקביל למערכת - וזהו

מאוורר >פוטנציומטר>(לד) - וזהו

תעטוף הכל, או תבודד טוב - אם אתה עושה מארז ממתכת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אני מעדכן ויש איכותיות אז קודם כל הלכתי לחבר של אבא שלי ומסתבר שאין לו את הלדים שביקשתי >:( >:(>:( אז הוא הביא לי לדים רגילים(עד שאני יזמין מחו"ל ......)

אז עכשיו השאלה הכי מסובכת שנתקלתי בה היא האם אני יכול לחבר את ה4 לדים ל12V אחד של הספק ללא נגד ???? :s05: :s05: ??? ???

כי אני מסתבך הכושילינג עם ההתנגדות וכל הבולשיט הזה....... :bash: :bash: :bash:אז יש דרך לעשות את הפאן באס הזה ללא נגדים??? :nixweiss: :nixweiss:

טוב אז כבר קדחתי חורים ....הרעיון היה לעשות את זה בקופסת אלומניום אבל הגעתי למסקנה שזה מיותר ולכן העשה את זה עם מכסה דיסקים של המארז שלי (מצורפת תמונה .... ;D ;D)

הנה :

חלקים חלקים חלקים.....

mvc003s4pg.jpg

ועוד חלקים......

mvc004s7ow.jpg

סביבת העבודה שלי ;D

mvc005s1wj.jpg

הA-TOP החדש שהגיע לא מזמן.....

mvc009s0mx.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל אם אני מחבר ללדים מולקס אחד של 12V אז אני לא חושב שאני צריך כי יש בדיוק(3VX4=12V) הבעיה ששאלתי את אבא שלי אם זה יצא אז הוא אמר שלא נראה לו כי הספק יכול לזייף ולתת טיפה יותר אז צריך נגד שיספוג את כל הזרם ........אבל אני פשוט לא יודע איך לחשב נגדים :kopfpatsch: :kopfpatsch:ואני לא רוצה בכלל להתעסק עם זה אני בטוח שיש דרך אחרת ללא נגדים זה אפשרי???

ואם אפשר לינק לאיזה מדריך פשוט ביותר שיסביר ממש טוב כי המדריך באתר מסובך.....תודה! ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תעשה 3 פוטנציומטרים שאפשר להעביר אותם למצב OFF

תחבר לו UB לדים עם נגדים

ואתה יכול לחבר לפאן את זה (לחיבורים)

http://metku.net/index.html?sect=view&n=1&path=mods/molexlight/index_eng

ותחבר את זה לחלון של הפאן עצמו

http://metku.net/index.html?sect=view&n=1&path=mods/colorfade/index_eng

אם אתה צריך עזרה אז תגיד לי

ושיהייה לך בהצלחה :)

תביא בסיום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל אם אני מחבר ללדים מולקס אחד של 12V אז אני לא חושב שאני צריך כי יש בדיוק(3VX4=12V) הבעיה ששאלתי את אבא שלי אם זה יצא אז הוא אמר שלא נראה לו כי הספק יכול לזייף ולתת טיפה יותר אז צריך נגד שיספוג את כל הזרם ........אבל אני פשוט לא יודע איך לחשב נגדים  :kopfpatsch: :kopfpatsch:ואני לא רוצה בכלל להתעסק עם זה אני בטוח שיש דרך אחרת ללא נגדים זה אפשרי???

ואם אפשר לינק לאיזה מדריך פשוט ביותר שיסביר ממש טוב כי המדריך באתר מסובך.....תודה! ;D

קבל מדריך חמוד ללמוד חוק אום

http://metku.net/index.html?sect=view&n=1&path=mods/sahkooppi/index_eng

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני צריך מדריכ לאיך בכלל לבנות את הפאן באס......כי זה נראה לי סיפור עם הנגדים אז נראה לי אני יחבר את כולם בטור......עד שאני ילמד קצת אלקטרוניקה אבל קודם כלאני צריך מדריך......אבל הכי פשוט שיש ולא זה שבאתר.....תודה ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם תחבר בטור לא תצטרך נגדים

אבל אם רכיב אחד מכובה אז כולם מכובים

ואם אחד נשרף הכל יכבה

בלי נגדים הוא ישרוף יש זרם מקסימלי ללד ואם אתה עובר אותו אז היא נשרפת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב **עידכון קטן** ;D

קניתי נגד שאמור להתאים ללד ועוד לד בצבע אדום חיברתי ללד עצמו נגד וחוטים+ ו - והוא פשוט לא פועל לי.......בכל זאת אני מחפש דרך שאני יוכל לחבר לדים ללא נגדים ואנשים תביאו מדריכים אני צריך להיות מתוכנן מה לעשות אבל בכל מקרה תודה לכל מי שמגיב ....מצורפות תמונות! :xyxthumbs:

תמונות:

הלד עם הנגד:

mvc013s5ou.jpg

ועוד תמונה יותר ברורה:

mvc014s3wy.jpg

ותגידו לי הנגד שהמוכר אמר לי שמתאים ללד הוא טוב בכלל או שאני צריך משהו אחר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...