מדענים הצליחו לייצר חור שחור! - עמוד 8 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מדענים הצליחו לייצר חור שחור!

Libby

Recommended Posts

• תגובות 119
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

לאחר חפירה בזיכרון (ובשבילי זה קשה), נזכרתי שזה לא היה לירות משהו על אטום, זה היה לירות אטומים על משהו, ובכל לגלות את הצורה שלו, גם בלי היכולת לראותו..=\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה נראה באמת כמו *** ענק  :lol:

אני חושב שאתה באמת מתכוון לדיפרקציית קרני X, אבל זה לא נראה ככה...

קצת רקע:

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%A7%D7%A1_%D7%A4%D7%95%D7%9F_%D7%9C%D7%90%D7%95%D7%95%D7%94

אם אני אמצא תמונה של דיפרקטומטר, אני אסים אותה...

תוספת (חיפשתי הרבה זמן...): גם מקרוסקופ אלקטרונים סורק (SEM) וגם דיפרקטומטרים משתמשים באלומות אלקטרונים, באורכי גל שונים, וצורת הקליטה שלהם שונה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Funky-Monk

כפי ש-IG ציין, מדובר במקרוסקופ אלקטרונים. במה זה קשור לחור שחור? הוכחה לכך שדברים בחלל שואפים למצב של כדור?

ג. ואם נעביר משהו דרך החור השחור כאילו היה יותר מהיר ממהירות האור? "טלפורטיזציה", כמו מה שאמרו כאן לפני כמה עמודים.

זה לא באמת יותר מהיר ממהירות האור. אני מניח שניתן לקרוא לזה טלפורטציה (Teleport), לצורך הפשטה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Funky-Monk

כפי ש-IG ציין, מדובר במקרוסקופ אלקטרונים. במה זה קשור לחור שחור? הוכחה לכך שדברים בחלל שואפים למצב של כדור?זה לא באמת יותר מהיר ממהירות האור. אני מניח שניתן לקרוא לזה טלפורטציה (Teleport), לצורך הפשטה.

אני יודע, וזה הייתה השאלה שלי. האם החור השחור, לא יהיה בעל השפעה על דבר מסויים אשר כאילו יותר מהיר ממהירות האור?

ד"א, אנרגיה אפשר להעביר יותר מהר מהאור. ^_^

כמו שאבא שלי הסביר לי:

לוקחים חוט/מקל באורך 300,000 ק"מ.

אני מחזיק בצד אחד, ועוד מישו בצד שני.

אני מושך את החוט, האם האדם השני מיד ירגיש את המשיכה?

אני חושב שזה לא באמת, כי תכלס הזזת את המקל/חוט כמה ס"מ... לא 300,000 ק"מ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא לא ירגיש מיד את המשיכה אלא רק כעבור שניה

כי למעשה אתה מושך אטוטם שמושך אטום שמושך אטום וכן הלאה

המשיכה בין אטומים היא בעיקרה חשמלית שהחלקיק הנושא אותה הוא הפוטון ולכן היא נעה במהירות האור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא לא ירגיש מיד את המשיכה אלא רק כעבור שניה

כי למעשה אתה מושך אטוטם שמושך אטום שמושך אטום וכן הלאה

המשיכה בין אטומים היא בעיקרה חשמלית שהחלקיק הנושא אותה הוא הפוטון ולכן היא נעה במהירות האור

אם כך, אתה אומר שיהיה הבדל בין חלקיקי האטומים, אתה בעצם תקרע את החבל, שכן אם יהיה דיליי מסויים, ואטום אחד ימשך לא במקביל לאטום אחר, יווצר בינהם מרחק אשר יגרום לקריעת החבל. הלא כך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא מרחק כל כך עצום

תחשוב על זה ככה

(הכוכביות זה אטומים)

******** ככה נראה החבל

ואתה מושך את האטום הכי שמאלי

ואז הוא נראה ככה:

******* *(אבל יש משיכה בין האטומים אז הוא ימשוך אחריו עוד אחד ,כעבוד זמן ששוה למרחק בינהם לחלק מהירות האור, מכיוון שהכוח ברובו הוא אלקטרומגנטי שנע במהירות האור)

****** ** וכן הלאה

האטומים נשמכים במהירות האור לכן יקח זמן את שכל שאר האטומים יזוזו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא הגיוני.

זה כמו שכשיש לך חבל באורך מטר, ואתה מושך משני קצוות, זה לא מפריד אטומים...

הא? אף פעם לא ראית חבל שמושכים אותו משני הצדדים יותר חזק ממה שהוא יכול לסבול, ואז הוא נקרע ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תחשוב על חבל כאל קפיצים זעירים שמחוברים אחד לשני. כשאתה מושך באחד הקפיצים, לוקח זמן לקפיץ הבא להימתח... ככה זה בדיוק בחבל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...