מדענים הצליחו לייצר חור שחור! - עמוד 7 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מדענים הצליחו לייצר חור שחור!

Libby

Recommended Posts

• תגובות 119
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

חור שחור יכול להיות מרובע, ולעולם לא נדע

אנחנו מניחים שהוא כדור בגלל הנטיה של היקום למינימום אנרגיה, אבל אחרי אופק האירועים אי אפשר לדעת מה קורה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מן הסתם.

מזאת אומרת "מן הסתם"?

כלומר - חור שחור הוא בעצם כדור?

ואם כן - אז איך רוצים לעבור דרכו?

חור שחור יכול להיות מרובע, ולעולם לא נדע

אנחנו מניחים שהוא כדור בגלל הנטיה של היקום למינימום אנרגיה, אבל אחרי אופק האירועים אי אפשר לדעת מה קורה

חור שחור בולע כל דבר?

אין שום מצב שנכוון לעברו קרינה מסויימת והיא לא תבלע?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש אפשרות כזו בעיקרון שנוכל יום אחד לדעת מה קורה אחרי אופק האירועים, לא נראה לי שהמדעים יגעו ליכולת הזו בזמננו...

והוא אמר מן הסתם בגלל השאיפה החזקה כל כך של הטבע להיות במצב של מינימום אנרגיה, (כדור הוא המצב האנרגטי הנמוך ביותר) שאפשר להניח, ולצדוק, כמעט בוודאות כשאומרים שחור שחור הוא כנראה כדור, בדיוק כמו שמניחים שאטומים הם כדוריים, או קווארקים איפלו שהם לא ניצפו ישירות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מזאת אומרת "מן הסתם"?

כלומר - חור שחור הוא בעצם כדור?

ואם כן - אז איך רוצים לעבור דרכו?

כן, ראה את התגובה של TeaTime.

קיימת תיאורייה לפיה הכבידה במרכזו של חור שחור כה עצומה, עד כדי כך שהיא יוצרת קרע במרקם הזמן-מרחב, דרכו אנרגיה יוצאת במקום אחר בחלל ואולי גם בזמן דרך חור תולעת.

תקרא את מה שכתבתי לגבי כך בעמוד הקודם.

לא קיימת וודאות שחור תולעת קיים או לא קיים.

חור שחור בולע כל דבר?

אין שום מצב שנכוון לעברו קרינה מסויימת והיא לא תבלע?

כן, חור שחור בולע כל דבר, אפילו אור (שום דבר לא נע במהירות הגבוהה ממהירות האור).

לא ידוע למדע על קרינה מהירה מהאור שיכולה לברוח מהכבידה של חור שחור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. למה כדור הוא המצב האנרגטי הכי נמוך?

ב. אני זוכר שראיתי איפשו שאיזה מדען עבר עם מיקרוסקופ מיוחד (מקירוסקופ אלקטרונים? משו כזה?), ו"ירה" על האטומים (לצורך העניין נקרא לדבר הזה X, כי איני יודע מהו).

הוא עבר ככה עם כל האטום, ולפי ההחזר (הזמן שלקח ל-X לחזור מן האטום), הוא גילה כי האטומים נמצאים בצורה של צחי עיגול מצד אחד, ועל כן הם עגולים.

משהו כזה...

ג. ואם נעביר משהו דרך החור השחור כאילו היה יותר מהיר ממהירות האור? "טלפורטיזציה", כמו מה שאמרו כאן לפני כמה עמודים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש כמה עקרונות קאונטים שמאפשרים לברוח מחור שחור, לישם אותם יהיה קשה מאד

כדור הוא הצורה האנרגטי הכי נמוכה כי כל הנקודות נמצאות במרחק שווה מהמרכז

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ב. אני זוכר שראיתי איפשו שאיזה מדען עבר עם מיקרוסקופ מיוחד (מקירוסקופ אלקטרונים? משו כזה?), ו"ירה" על האטומים (לצורך העניין נקרא לדבר הזה X, כי איני יודע מהו).

הוא עבר ככה עם כל האטום, ולפי ההחזר (הזמן שלקח ל-X לחזור מן האטום), הוא גילה כי האטומים נמצאים בצורה של צחי עיגול מצד אחד, ועל כן הם עגולים.

משהו כזה...

ג. ואם נעביר משהו דרך החור השחור כאילו היה יותר מהיר ממהירות האור? "טלפורטיזציה", כמו מה שאמרו כאן לפני כמה עמודים.

אני לא ממש הבנתי את מה שכתבת כאן. אתה יכול לנסח את השאלות שלך מחדש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא מדבר על דיפרקצית קרני X, שמשמשת לצילום ברזולוציה גבוה של אטומים

הבעי היא שרוב האטום מורכב מאלקטרונים במצב של פונקציית גל, ולכן כאשר מצלמים אותם הורסים את פונקצית הגל, ואי אפשר לדעת אם זו הצורה האמיתית של האטום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

The Prophetחור שחור לא נוצר יש מאין. חור שחור נוצר כתוצאה מהתמוטטות של כוכב מאסיבי אל תוך עצמו.

יכול להיות שאתה מתכוון לחור תולעת.

כו, התכוונתי לחור תולעת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא ממש הבנתי את מה שכתבת כאן. אתה יכול לנסח את השאלות שלך מחדש?

הנה מה שהתכוונתי (שימו לב לכשרון העצום בפוטושופ.):

hum.jpg

מכונה אשר שולחת חומר/קרן מסויים/ת ובודקת את המרחק אשר עבר.

וכך המכונה יכול "לראות" את הצורה של האטום.

אני זוכר שמישו פעם עשה את זה. האם באמת כך הדבר?

ואם לא - האם אפשרי לעשות זאת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא מדבר על דיפרקצית קרני X, שמשמשת לצילום ברזולוציה גבוה של אטומים

הבעי היא שרוב האטום מורכב מאלקטרונים במצב של פונקציית גל, ולכן כאשר מצלמים אותם הורסים את פונקצית הגל, ואי אפשר לדעת אם זו הצורה האמיתית של האטום

בדיפרקציית קרני X אתה לא מצלם אטומים... אתה מקבל שיקוף של מישורים אטומיים של המבנה... מהזוויות בין המישורים ועוד כל מיני חישובים אתה יכול לדעת מה מבנה החומר הנבדק וכו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...