משאל HWzone - בעד/נגד "תוכנית ההתנתקות" - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

משאל HWzone - בעד/נגד "תוכנית ההתנתקות"

borg

האם אתה בעד או נגד "תוכנית ההתנתקות"?  

1074 הצבעות

1. 1. האם אתה בעד או נגד "תוכנית ההתנתקות"?

Recommended Posts

זה בדיוק העניין!!! "הם לא היו צריכים להיות שם מלכתחילה"!!!

אבל לצערנו הם שם, והסיגה נוסח הנסיגה מלבנון הזו, זה לא מהלך חכם....

הם שם בגלל שהממשלות בעבר תמכו והמריצו אותם להתיישב שם. זו הייתה טעות, ועל טעויות משלמים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 101
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

IG היקר,  :-*

על טעויות משלמים במה? בדם? בפיגועים? בעוד ועוד שאהידים שמצטרפים יום יום לארגוני טרור? בדיכוי של האויב שמוביל לאינתיפדה? בהרחבת מעגל הדמים? במה משלמים על טעויות?

הם היו שם מלכתחילה, ואל תתחיל לזבל לי עם ציטוטים מהתנ"ך, הם היו שם - ואנחנו באנו. עריכה: חשבתי שאתה מדבר על הערבים

תוכל אולי לפרט למה זה לא מהלך "חכם"?

ומה רע בנסיגה מלבנון? לא מספיק שמתו לנו שם 2000 חיילים וכבר כמה שנים טובות שחייל אחד לא מת שם טפו טפו טפו...? או שאתה נגד הנסיגה בלבנון כי זה פוגע באגו והגאווה ה"לאומית" שלך...

עריכה:

ובעניין השני... למה אתה אומר שאני מצדיק את הטרור? אני מנסה להסביר לך שלהילחם באמצעות בטרור ובאמצעות פעולות נקם ותגמול הם אינם אפקטיביות, ולא רק שאינן אפקטיביות הם רק מועילות לטרוריסטים ולפלסטינים (כן, עשיתי הפרדה).

אתה אומר דברי הבל, כמו למשל: "יש דרכים אחרות להכניע אויבים, כמו להפסיק את המחוות ההומניטריות".. אם היית קורא את ההודעה שלי ממקודם היית מבין שזה בדיוק ההיפך ממה שצריך לעשות. טרוריסטים מתאבדים לא בגלל שהם ערבים, אלא בגלל שאין להם בשביל מה לחיות. אם תקח להם עוד מהאוכל שלהם, אז לעוד יותר ערבים לא יהיה בשביל מה לחיות והם יהפכו לטרוריסטים, בדיוק כמו שאני ואתה היינו עושים. זאת האמת המכוערת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאני לא מבין זה דבר אחד..

למה אין משעל עם.. הרי המדינה ניקרעת בגלל זה. בעד ונגד זה לא משנה כרגע. המתנחלים אומרים שהעם איתם (זה גם לפי דעתי) ושרון אומר שהעם איתו.

1.למה שרון לא הזכיר את התוכנית הזאת בבחירות שלו? אם הוא היה מזכיר היום הוא היה ראש הממשלה?

2.המתנחלים אמרו שאם במשעל עם הם יפסידו הם יתפנו מרצון.

אז למה לא ללכת למשעל עם?

יש את הבעיה עם הניסוח של השאלות במשאל עם שכל ניסוח יכול להשפיע על התוצאות.

חוץ מיזה אתה באמת מאמין שהמתנחלים יתפנו מרצון? פנאטים תמיד יהיו פנאטים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשבתי כמה ימים על העניין הזה, רק בדיוק מהצד השני של המפה... למה כשהימין הקיצוני הציעה לעשות "טרנספר" לערבים זה היה מוסרי, ותזכרו שמדובר ב-5 מיליון אזרחים שיושבים שם הרבה הרבה יותר זמן מהמתנחלים, וכאשר מציעים לעשות טרנספר ל100 אלף (או לא יודע כמה) יהודים זה הופך ל"תרחיש מהשואה"??

"תרחיש מהשואה" זה בהחלט ביטוי כבד, אבל בוא לא נשכח שבשואה יהודים פונו מביתם, בתחילה לגטאות ומשם להשמדה. ברור שלא ישמידו אף אחד, גם אם פלשתינאים יעברו למקום אחר לא ישמידו אותם, סך הכל לאדמה אחרת, אז "תרחיש מהשואה" לא תופס פה בשני הצדדים, וטרנספר זה טרנספר.

דרך אגב, הגזמת הגזמה פרועה עם המספרים של הפלשתינאים וגם של המתנחלים.

יכול להיות שהשב"כ סבור שיהיו הרוגים במהלך ביצוע התוכנית, אבל אני מעולם לא שמעתי על דבר כזה בחדשות או בעיתון, אשמח אם תפנה אותי למקור המידע שממנו אתה "שואב" את הידע הזה. בכל מקרה, אם יהיו הרוגים ופצועים זה אך ורק בגלל סיבה אחת: אוכלוסיית המתנחלים מתכחשים להיותה של מדינת מדינה דמוקרטית, והם מוכנים להתעמת עם הכוחות שמגנים עליהם שם מאז שהם היו תטל'ח (צוציקים) והכוחות של מדינת שנועודו על מנת לאכוף את החוק.

אז לידיעתך, הרבה זמן מקימים הערכת מצב לגבי תוכנית ההתנתקות, אפילו מקימים "בתי מתנחחלים לדוגמא" בבסיסי צה"ל כדי שהם יתאמנו במקרה של שימוש בכוח שכולל אש. בנוסף התבטאות מצד מתנחלים שאומרת "שיש להם יותר מאשר ליהודים שהשתתפו במרד גטו ורשה" הינה רמז ברור שתהיה התנגדות. בצה"ל לא לוקחים סיכונים ומתכוננים לכל תרחיש אפשרי.

האם זו בעיה בתוכנית ההתנתקות, או דווקא משהו שאמור להפחיד אותנו לגבי המתנחלים ורק לגמור לנו לרצות להעיף אותם משם כבר?עד כמה שאני יודע הבתים של המתנחלים יהרסו ולא ינתנו "כמו שהם" לפלסטינים. אבל אני מעוניין להפנות את תשומת לבך לדבר הבא: אם אתה היית נער בן 17 ממשפחה פלסטינית שגורשה מביתה וכעת חלקים ממנה מתארחים בחדרים צפופים אצל שכנים וחלק גר ברחוב וחלק אצל שכנים אחרים, באופן יום יומי ילדים בני 18 ו-19 שקוראים לעצמם "חיילי מג"ב" משפילים את אבא שלך למול עיניך, ברור לך שאין לך בשביל מה לחיות - איפה לרכוש השכלה, לעבוד, אין לך בכלל בית משלך - אתה לא תבצע פיגוע התאבדות כדי למנוע את זה? תנסה להיות כן עם עצמך. עכשיו, תדמיין את עצמך כנער פלסטיני בן 17 שקיבל בית ממדינת וכעת מתגורר בשלווה ובכבוד עם משפחתו בבית שמכבד אותם. מה שגורם לפלסטינים להתפוצץ זה לא היותם פלסטינים או "ערבושים", אלא עצם העובדה שאין להם עתיד, אין להם בשביל מה לחיות והם לא יכולים לסבול את הדיכוי, כיבוש, השפלה, ועצם העובדה שאין להם עתיד ואין להם הווה. התאבדות נגרמת מייאוש, מי שיש לו בשביל מה לחיות - לא מתאבד.

אמנם יש קושי מוסרי, אמנם החיים של הפלשתינאים קשים מאוד ונטולי תקווה, אך בוא לא נשכח: לכל מלחמה יש שני צדדים, למזלנו הרב, לערבים (נחזור ל-48) לא היה ממש שכל והם עשו טעויות היסטוריות כאשרניסו להתעלם מקיומנו, החל מתוכנית החלוקה של הארץ שנטתה לטובתם מבחינת חלוקת שטחים ומבחינת מנדט על הארץ, אך ברוב טיפשותם הם לא קיבלו אותה ופרצה מלחמת העצמאות (לא קיבלו אותה משום שגם ליהודים היה זכות על הארץ, אמנם זכות מצומצמת, אך עדין הם התנגדו לכך ודחו את התוכנית). מה שאני רוצה להגיד זה שאם כבר מסתכלים על שני צידי המטבע, אם הפלשתינאים היו שלוטים בנו, הם מזמן הו הורדים את כולנו, אנחנו הרבה יותר מוסריים מהם.

אם לא יהיה להם כלים לאכוף איתם את החוק אתה הרי תתלונן שהם לא אוכפים את החוק... תקווה שכלי הנשק האלה יופנו דווקא נגד טרוריסטים.

אלוהים ישמור, הזיכרון שלנו ממש ממש קצר. אז בוא נרענן אותו קצת, בהסכם אוסלו הפלשתינאים קיבלו באופן חוקי לאכוף את החוק, אך למרבבה הפלא, הנשק שנתנו להם הופנה מהר מאוד כלפינו. אז אם כל הכבוד, זה ממש ממש צעד לא הגיוני, אני לא סומך על הפלשתינאים. (ע"ע מקרה רצח בן משפחת רג'ואן בירושלים על ידי הפועל הפלשתיני שלו שעבד אצלו הרבה שנים והתארח אפילו בביתו, ובסוף רצח אותו, אז עם כל הכבוד)

קודם כל, עצם הפיכת הרשות הפלסטינית למדינה היא חיובית עבורינו, כיוון שזה אומר שאנו יכולים להטיל עליה את מלוא האחריות למעשיה. כרגע ישנו מצב לא ברור שבו אנו כובשים את השטחים, ובקיצור זה לא מצב של מלחמה. אם לפלסטינים תהיה את מלוא האחריות על עצמם כמדינה, אז אנחנו גם נוכל לפעול נגדה כפי שפועלים נגד מדינה במקרה הצורך. עצם הפיכת הרשות הפלסטינית למדינה לא אומרת שהטרור יתעצם. ותאמין לי שאם יותקפו ערים במרכז הארץ אז צה"ל יטפל בזה, כמו שראינו כבר שהוא יודע.

מסכים במאה אחוז, אך עדין לכל דבר יש צורה, הפיכת הרשות למדינה צריכה לבוא כחלק מהסכם דו צדדי, שאומר שהרשות היא מדינה שאחראית למעשי תושביה, כי אם זה יהיה חד צדדי, שום דבר לא ישתנה ולא עשינו שום דבר.

האמת שאני בעצמי תוהה את זה, אתה יודע? זה שאלה מאוד נבונה מצידך. יכול להיות שכוונותיו של שרון הם לכונן שלום, ויכול להיות שהוא רק עושה זאת כתרגיל יחסי ציבור על מנת לעשות לגיטימציה למלחמה עם הפלסטינים... בוא ניתן להיסטוריה לעשות את שלה.

חבל שהגעתי לשורה השניה במשפט, אתה באמת מאמין שמטרת שרון היא להפוך את הרשות למדינה עצמאית כדי לחסל אותה במלחמה? תיאורית קונספירציה בין התמוהות ששמעתי בחיים שלי.  :screwy: :screwy: בטח הוא פינה את רצועת עזה כדי שלא יהיו בה יהודים ואז הוא יוכל להטיל פצצת אטום כדי לחסל רק ערבים!!!!!  :smile1: :smile1:

אולי אני תופס אותך במילה בנוגע לגבי כמה דברים, אז אם אתה רוצה להגיד או לתקן דברים שבטח יצאו בלהט הוויכוח, אז שפוך.

יום מצוין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היית פעם בגוש קטיף שאתה מדבר על פאנטים?

פגשת משפחות שם?

אתה רואה רק מה שהתקשורת מעבירה לך.

אני הייתי בגוש קטיף מספר פעמיים וראיתי את האנשים. הפאנטים הם אנשי כהנא . מראים לך רק אותם לא מראים לך את הנורמלים שהם הרוב. מראים רק את המיעוט הבעייתי..

תמיד יהיו קומץ של פאנטים שישארו אבל הרוב יצא מעזה.

ואם אתה כל כך בטוח שכל העם בעד התוכנית הזאת. אז למה לא לחסוך מיליוני שקלים על גיוס שוטרים ועל הצבא. הרי אם במשעל הם יפסידו הם יצאו. תמיד יהיו הפאנטים אבל כבר צה"ל לא יהיה שם.

אתה חוסך כסף למדינה שהיום כל שקל חשוב.

ולתת לאנשים להביע את הדעה שלהם.

ולא לכפות את מה שאתה רוצה על העם. זה דמוקרטיה לא דיקטטורה. אם תשים לב איך הממשלה מנהלת את תוכנית ההתנתקות אני לא רואה בכלל דמוקרטיה רק דיקטטורה!

מה שנעשה זה מחטף קולות. לך למשעל עם ותראה אם העם עומד מאחוריך. אם הוא עומד מאחוריך אז הרוב קבע! אבל אפילו בתחילת התוכנית שרון הפסיד שהיה את המשעל של מתפקדי הליכוד והוא הפסיד. שרון יודע שלמתנחלים יש כוח עצום ולדעתי הוא יודע שאם הוא הולך למשעל עם הוא נופל ובגדול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וכל זה בשביל מה?, בשביל 8000 מתנחלים והחממות שלהם (והתישבות התיילנדית), והאבסורד שאותם 8000 תיישבים יורקים לתושבי מדינת (כי לדעתי המתחלים בכלל לא חלק מהמדינה היהודית), המתנחלים מתיחסים לחילים בצה"ל כאל כלבים ששומרים עליהם.

המתנחלים מתנכלים לחיילים סתם בגלל שםה אלו שיפנו אותם, ההפגנות והאלימות כלפי כוחות הביטחון, היא יריקה לפנים לאותם אנשים ששומרים עליהם.

לםי דעתי צה"ל צריך לצאת משם ועם המתנחלים לא רוצים, אז שיהיה להם לבריאות, שהם יגנו על עצמם מפני ההמום הפלסטני הזוהם.

לדעתי אתם לא מעריכים נכון את המתנחלים, או לא נותנים להם מספיק קרדיט. דבר ראשון, הם אוהבי מדינת יותר מרוב הציבור, הנוער שלהם ממלא את הסירות הנבחרות בצה"ל, בעיניהם התנדבות ותרומה היא לא מילה גסה. בואו לא נשכח שמדינת חיפשה "משוגעים אידאולוגיים" כדי שיישבו את הקרקע שנתפסה במלחמת ששת (גוש  קטיף היה שייך לפני המלחמה למצרים, אך בחוכמתם הרבה של המצרים הם ידעו שהאוכלוסיה הפלשתינאית ששוכנת שם ממש בעיתית, והעדיפו לא לקבל את השטח בחזרה בעת הסכמי השלום.).

אז עם כל הכבוד, המתנחלים לא יורקים לאף אחד בפנים, בטח שלא למדינת . קשה להם לקבל את זה שיפנו אותם לאחר שהם הקריבו את עצמם ובחרו להתישב במקומות שאף בן אדם שפוי לא יסכים לגור בו. אם לא הייתה התנגדות והם היו מקבלים את רוע הגזירה אז היה אפשר להרים גבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היית פעם בגוש קטיף שאתה מדבר על פאנטים?

פגשת משפחות שם?

אתה רואה רק מה שהתקשורת מעבירה לך.

אני הייתי בגוש קטיף מספר פעמיים וראיתי את האנשים. הפאנטים הם אנשי כהנא . מראים לך רק אותם לא מראים לך את הנורמלים שהם הרוב. מראים רק את המיעוט הבעייתי..

תמיד יהיו קומץ של פאנטים שישארו אבל הרוב יצא מעזה.

ואם אתה כל כך בטוח שכל העם בעד התוכנית הזאת. אז למה לא לחסוך מיליוני שקלים על גיוס שוטרים ועל הצבא. הרי אם במשעל הם יפסידו הם יצאו. תמיד יהיו הפאנטים אבל כבר צה"ל לא יהיה שם.

אתה חוסך כסף למדינה שהיום כל שקל חשוב. קובע עובדה מה העם חושב על ההתנחליות. אם הוא בעד או נגד.. ולתת לאנשים להביע את הדעה שלהם.

ולא לכפות את מה שאתה רוצה על העם. זה דמוקרטיה לא דיקטטורה. אם תשים לב איך הממשלה מנהלת את תוכנית ההתנתקות אני לא רואה בכלל דמוקרטיה רק דיקטטורה!

מה שנעשה זה מחטף קולות. לך למשעל עם ותראה אם העם עומד מאחוריך. אם הוא עומד מאחוריך אז הרוב קבע! אבל אפילו בתחילת התוכנית שרון הפסיד שהיה את המשעל של מתפקדי הליכוד והוא הפסיד. שרון יודע שלמתנחלים יש כוח עצום ולדעתי הוא יודע שאם הוא הולך למשעל עם הוא נופל ובגדול.

יצא לי להיות הרבה בעזה (חצי שנה ליתר דיוק) בכפר דרום, תל קטיפה, ובעוד מקומות.

נכון רוב המתנחלים בגוש הם אנשים יותר מתונים, שבסך הכול באים לחיות באיכות חיים גבוהה על חשבון משלם המיסים.

רצון המתנחלים למשאל עם הוא סתם גימיק בשביל לעקב את תאריך הפינוי, הריי רובם כבר דיי השלימו עם זה ברוב רובו של העם לא רוצה אותם שם.

ונסיון לרכוב על תוצאות מופרחות של משעל הליכוד לא יעזרו, כיוון שמשעל הליכוד נגועה יותר מידי במינעים תוך מפלגתיים מאשר החלטות היסטוריות.

עם המתנחלים ימשיחו בדרך המאבק האלים שהם בחרו, הם יפסידו גם את קולות הימין המתון (והם כבר בדרך להפסיד את תמיכתם).

כי חסימת איילון, או אלימות ברוטלית כלפי שוטרים וחיילים, או הסתה לרצח ראש הממשלה ושרים, לא תביא אותם לשום מקום.

ככול שיום הפינוי קרב העם ממש מתחיל לשנוא את המתנחלים, ושום ושאל עם או הפגנת כוח לא תשנה את זה, האנשים האלו פשוט שנואים על רוב העם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"תרחיש מהשואה" זה בהחלט ביטוי כבד, אבל בוא לא נשכח שבשואה יהודים פונו מביתם, בתחילה לגטאות ומשם להשמדה. ברור שלא ישמידו אף אחד, גם אם פלשתינאים יעברו למקום אחר לא ישמידו אותם, סך הכל לאדמה אחרת, אז "תרחיש מהשואה" לא תופס פה בשני הצדדים, וטרנספר זה טרנספר.

דרך אגב, הגזמת הגזמה פרועה עם המספרים של הפלשתינאים וגם של המתנחלים.

גם אני לא משווה את זה לשואה, אני מתייחס לתרגיל הנלוז של הגוש-קטיפניקים שניסו להשוות את ה"טרנספר" לשואה, ותסלחו לי אבל זה פשוט תרגיל יחצ"ני עלוב ושפל שעושה צחוק ושימוש פוליטי בשואה שבה נספו שישה מיליון יהודים, כולל משפחת סבא שלי. ואם לא הבנתי עד עכשיו, זה היה אזכור ציני לתקרית ה"טלאי הכתום" שרק הייתה כירייה ברגל עבור המתנחלים, אבל ניחא.

אז לידיעתך, הרבה זמן מקימים הערכת מצב לגבי תוכנית ההתנתקות, אפילו מקימים "בתי מתנחחלים לדוגמא" בבסיסי צה"ל כדי שהם יתאמנו במקרה של שימוש בכוח שכולל אש. בנוסף התבטאות מצד מתנחלים שאומרת "שיש להם יותר מאשר ליהודים שהשתתפו במרד גטו ורשה" הינה רמז ברור שתהיה התנגדות. בצה"ל לא לוקחים סיכונים ומתכוננים לכל תרחיש אפשרי.

אל תערב את הצבא בפוליטיקה. יש , יש מוסד, יש שב"כ. אין לנו צורך בנוכחות אזרחית על מנת להגן על עצמנו, ההיפך, זה רק עושה נזק.

לא להכניס אזרחים איפה שלא צריך. ובקשר ה"התבטאות" מצד מתנחלים: אני מאמין שיש בערך 100 כאלה פנאטים כהניסטים שצריך לשים בכלא להרבה זמן. אני לא מאמין שמתנחל יכוון לעבר חייל של צה"ל, ואם זה יקרה אז זה יקרה פעם אחת והמתנחלים יחטפו כזה שוק מעצמם שהם כבר יתפנו לפני שיבקשו מהם.

אמנם יש קושי מוסרי, אמנם החיים של הפלשתינאים קשים מאוד ונטולי תקווה, אך בוא לא נשכח: לכל מלחמה יש שני צדדים, למזלנו הרב, לערבים (נחזור ל-48) לא היה ממש שכל והם עשו טעויות היסטוריות כאשרניסו להתעלם מקיומנו, החל מתוכנית החלוקה של הארץ שנטתה לטובתם מבחינת חלוקת שטחים ומבחינת מנדט על הארץ, אך ברוב טיפשותם הם לא קיבלו אותה ופרצה מלחמת העצמאות (לא קיבלו אותה משום שגם ליהודים היה זכות על הארץ, אמנם זכות מצומצמת, אך עדין הם התנגדו לכך ודחו את התוכנית). מה שאני רוצה להגיד זה שאם כבר מסתכלים על שני צידי המטבע, אם הפלשתינאים היו שלוטים בנו, הם מזמן הו הורדים את כולנו, אנחנו הרבה יותר מוסריים מהם.

שוב פעם המנטרה הזאת, "אנחנו הרבה יותר מוסריים מהם". מה עושה אותנו יותר מוסריים מהם? זה שצה"ל מתיימר להיות הצבא הנאור בעולם בעוד שהם עושים כיסוי תחת ענקי לביתור גופה של ילדה בת 13? כשמפילים פצצה של טון ממסוק באמצע שכונה אזרחית (כן כן, אני לא מגזים בנתונים - זה בדוק - פצצה של טון) ואחר כך אדון דן חלוץ (הרמטכ"ל הבא) המכובד (או שלא) אומר שהוא ישן טוב בלילה אחרי שהם הרגו 20 אזרחים חפים מפשע בפעולה המטומטמת הזאת? במה אנחנו מוסריים, בזה שאחרי שצלף של צה"ל פוגע לילד פלסטיני בן 13 בין העיניים אז שאול מופז אומר שזו "ירי אזהרה שלא כוון כהלכה"? תעשה לי טובה, המנטרה הזאת כבר לא עובדת על אף אחד מזמן.

כולנו בני אדם, לא משנה אם אנחנו בני דת משה או מוחמד, אין הבדל ביני, בינך ובין מוחמד ומוסטפה, חוץ מהמציאות שלתוכה אנחנו נולדים. הערבים אינם "יותר אכזריים מטבעם", מי שחושב כך הוא גזען ואינו מבין דבר על ההיסטוריה של העם שלו. בני האדם נולדים שווים, אבל כשאתה נולד לתוך מציאות של חרא ודיכוי אז אתה גם בעצמך נהפך לחרא מדוכא, אה כן, ואם צריך- אז גם רוצח זקנות ותינוקות.

אלוהים ישמור, הזיכרון שלנו ממש ממש קצר. אז בוא נרענן אותו קצת, בהסכם אוסלו הפלשתינאים קיבלו באופן חוקי לאכוף את החוק, אך למרבבה הפלא, הנשק שנתנו להם הופנה מהר מאוד כלפינו. אז אם כל הכבוד, זה ממש ממש צעד לא הגיוני, אני לא סומך על הפלשתינאים. (ע"ע מקרה רצח בן משפחת רג'ואן בירושלים על ידי הפועל הפלשתיני שלו שעבד אצלו הרבה שנים והתארח אפילו בביתו, ובסוף רצח אותו, אז עם כל הכבוד)

אממ.. אני קשור למשפחת רג'ואן באופן אישי, איזה רג'ואן אחד למד איתי בבי"ס, אבל לא משנה.. בכל אופן אני לא שמעתי על מקרה שבו נעשה שימוש בנשק שניתן לפלסטינים מאיתנו נגדנו, לכל כלי יש מספר סידורי ואני חושב שהשב"כ בודק כל כלי נשק של מחבל שנהרג, ואם זה מהכלי נשק שרבין נתן להם - היינו שומעים על זה כבר בעיתון, מה שלא קרה, עד כמה שאני יודע.

ד"א: הסטיקר "אל תתנו להם רובים" לקוח משיר של נתן אלתרמן שנקרא כך, והוא בכלל שיר פצפיסטי...

אתה באמת מאמין שמטרת שרון היא להפוך את הרשות למדינה עצמאית כדי לחסל אותה במלחמה? תיאורית קונספירציה בין התמוהות ששמעתי בחיים שלי.  :screwy: :screwy: בטח הוא פינה את רצועת עזה כדי שלא יהיו בה יהודים ואז הוא יוכל להטיל פצצת אטום כדי לחסל רק ערבים!!!!!  :smile1: :smile1:

דבר אחד אני יודע- זה שאיני יודע דבר. מר. שרון הנכבד מבחינתי נשאר אותו דבר שהיה לפני שנה, רק בגלל שהוא החליף את העור שלו זה לא אומר כלום.

עד שהסכם השלום לא חתום, והוא לא מת - אני לא מאמין לאף מילה שלו.

יום מצוין.

גם לך!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Jet li,

רק רציתי לציין שכפי שאנחנו לא רואים את האוכלוסייה האמיתית והמתונה של המתנחלים אותו הדבר פועל כלפי האוכלוסייה הפלסטינית - אנחנו רואים רק את ה-9% של הפנאטים אצל הפלסטינים, זה שבטלויזיה כשאומרים פלסטיני אז 99% מהפעמים ההקשר הוא לפנאטים זה לא אומר שכל הפלסטינים ככה, בכלל לא - רובם הם בדיוק כמוני וכמוך.

צהריים טובים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא משנה איך אריק שרון הגיע למימוש התוכנית שזה בדרך ספק מאוד דמוקרטית בזמן שהוא משקר ומטעה את הציבור ובזמן שהוא מתחייב למשאל הבבונים במרכז הליכוד ולא מתחייב לתוצאות לאחר מכן ובקיצור ללא ספק זה מסריח.

אבל אני אישית לא תומך בהתישבות בעזה, אני פשוט לא חושב שזה נכון אסטרטגית אם אנחנו רוצים ליצור הפרדה בין העם הפלשטינאי לבנינו, אי אפשר להתקע בתחת של מליון פלשטינאים ברצועה שחייבים בצפיפות גדולה מאוד.

מצד שני אני מאוד מאוד מאוד, מאוד נגד נסיגה מיהודה ושומרון ושלא נדבר אפילו על הגולן.

אז כן אני בעד ביצוע ההתנתקות אבל אני מאוד סולד מכל גל שנאת המתנחלים, אני מבין שהם לא מרוצים מזה אבל בסדר...

ראש ממשלה שני עוד לא נרצח פה, אין מלחמת אחים ולא יפוצצו את הר הבית.

ואני מסכים שהם ממש לא פאנטים האנשים שחיים שם, הם אנשים כמו כולם רק חלקם קצת יותר מסורתיים זה הכל.

כמובן שגם שם כמו בכל ציבור יש פאנטים אבל אי אפשר להתייחס אליהם כציבור מטורף, בדיוק כמוהם גם בצד השני יש פנאטים שהלכו והתנשקו עם עראפת או הפריעו לבניית הגדר וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מאוד שמח שנשארתם בבית וראיתם לונדון וקרשנבראום ויצא לך לשמוע מילים חדשות כמו דיקטטורה ומשאל עם. תשמע אני לא בא להתווכח איתך פה תחשוב מה שבא לך . אז פתאום בתקשורת אמרו משאל עם אז כולם קופצים זה דיקטטורה זה פה זה שם. תעשו טובה  לפני שאתם קופצים כמו עדר והולכים להגן על הדעות של ההורים שלכם . תבררו ותדברו רק איך שאתם מעורים בנושא.  ג'טלי סבבה שאתה בעד משאל ואני לא מכיר אותך ולא בא להתווכח  רק כמה שאלות למחשבה:

חשבת פעם למה לא עשו פה משאל עם אם זה פתרון כזה אולטימטיבי??

למה הפתרון הזה לא כל כך נפוץ חוץ מבמדינות כמו שוויץ ששמה עושים משאלי עם על הבעיות החשובות שלהם כמו איזה סוג שוקולד הכי טעים ואם לכוון את השעונים שלהם שניה קדימה או אחורה.

תשמע אולי זה מה יש אבל אתה כל כך רוצה שמישהו שגר ,אנא עראף ,בירוחם ולא מתעניין ולא מבין שום דבר בענין יצביע בעד או נגד רק בגלל שהשכן של אמא שלו גר פעם בשכונה של עוזי לנדאו ?

בקיצור מה שאני בא להגיד שיש לזה גם חסרונות  ואל תלכו כמו עדר אחרי מה שאומרים , תחשבו לבד !!!

אה ודרך אגב כן אני מכיר מתנחלים ויש לי גם חברים טובים כאלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון, לא חייבים לבצע משאל עם, לממשלה ניתן מנדט בבחירות על ידי העם ואם הממשלהה מבצעת מהלך מדיני היא לא חייבת לבצע משאל עם.

חשבת פעם למה לא עשו פה משאל עם אם זה פתרון כזה אולטימטיבי??

למה הפתרון הזה לא כל כך נפוץ חוץ מבמדינות כמו שוויץ ששמה עושים משאלי עם על הבעיות החשובות שלהם כמו איזה סוג שוקולד הכי טעים ואם לכוון את השעונים שלהם שניה קדימה או אחורה.

למי שלא יודע אני אסביר למה אין משאל עם בישראל:

הבעיה במדינת שהיא מוגדרת כמדינה יהודית ודמוקרטית. כל ניסיון לפגוע בצביונה של המדינה כיהודית או כדמוקרטית היא בגדר עבירה על החוק.

הבעיה היא שבמדינה יש רוב חילוני מובהק, אם יתחילו לבצע משאלי עם בנוגע לנושאים שקשורים לדת כמו "חוק השבת" כשרות וכו' הדבר יפגע באחדות המדינה, כי הדתיים יפסידו וכך ציבור שלם ירגיש לא שייך למדינה. לכן גם בהצבעה על המשאל עם כל המפלגות החרדיות התנגדו למשאל עם למרות שידעו שזה המוצא האחרון נגד תוכנית ההתנתקות.

שוויץ לעומת היא מדינה רב לאומית (שוויצרים, גרמנים צרפתים ואיטלקים) במדינה הזאת אין קונצנזוס לגבי משהו מסוים והיסבה היחידה שהחבילה מחזזיקה היא בגלל שיש שם כסף ואין דאגות. כדי לא לגרום לפילוג וכדי שכולם יהיו מרוצים להרבה נושאים יש משאל עם.

אבל זה לא הנושא, אז סליחה על הסטיה. (הגבתי לנושא בתחילת ההודעה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Avinoam

מה הכוונה בללא תמורה? ישנה תמורה רצינית מאוד - הפסקת הדיכוי, הכיבוש, ההתעללות מצד המתנחלים באוכלוסייה פלסטינית - ההתעללות הזאת לא תורמת לנו, אלא רק מגדילה את מספר השאהידים מידי יום. ואם התכוונת ב"ללא תמורה" שאנחנו צריכים לסחור את המהלך הזה כחלק ממו"מ עם הפלסטינים... אז, אתה בעצמך עוד מעט תגיד לי ש"אין פרטנר לשלום".. אז מה אתה אומר, שאם מפנים אז כבר צריך "להוציא מזה את המקסימום"?

הישובים היהודים לא מדכאים את הישובים הפלשתינים. לפלשתינים ניתנו הזדמנויות רבות לשלום והם לא ניצלו אותן. נכון לעכשיו ובמשך כבר זמן רב, הערים הפלשתיניות לא נתונות לכיבוש אלא תחת שלטון פלשתיני.

הכיבוש לא יפסק. זמן לא רב לאחר "ההתנתקות", יהיה צורך לשוב ולכבוש את כל, או את רוב השטח מחדש, עקב המלחמה שתשוב ותפרוץ בהכרח ביוזמת ארגוני הטרור הפלשתינים.

אם כבר מפנים ישובים יהודים, יש לעשות זאת לא בתמורה לשום דבר כמו הנסיגה מלבנון (כאן אנחנו נסוגים משטח הנמצא בתחומי ארץ ישראל), ולא בתמורה להסכם שלום ריק מתוכן כמו בהסכמי אוסלו הידועים לשמצה.

יש להעביר שטחים תמורת שטחים, אוכלוסיה תמורת אוכלוסיה, שלום תמורת שלום. בהסכם השלום בין יוון לטורקיה, הועברו מליוני אזרחים מצד אחד לשני. במידה ומפנים את רצועת עזה מיהודים, רצוי לעשות זאת בתמורה לפינוי השומרון מערבים.

העניין הזה מבחינתי הוא באמת הבעייתי, למרות שאני (כפי שניתן לדעת בקלות) תומך של תוכנית ההתנתקות, רוה"מ אינו טלפת, אבל מתוך משאלים שנערכו בתוך הליכוד (שהם לא בדיוק שמאלנים) נראה כי יש לו מנד"ט בעם להמשיך ולבצע את תוכנית ההתנתקות, והוא האדם היחיד במדינה שיכול לעשות זאת (מבחינה פוליטית).

מהלך של טרנספר ליהודים הוא מהלך אכזרי במיוחד בעל השפעה גורלית על עתידו של עם במדינת . לא ניתן לקבל לגיטימיות למהלך כזה ממשאלים מצומצמים. רק משאל עם בקרב היהודים עם רוב יחסי יכול לתת לגיטימיות למהלך כזה.

אני מניח שאתה מתכוון לאסירים ביטחוניים... קודם כל, מנין לך המידע הזה שישחוררו רוצחים ושותפים לרצח? לרוב מי שישוחרר זה פלסטינים תמימים שנתקעו כמה שנים במעצר מנהלי כי התחשק לאיזה מג"בניק לדפוק להם ת'חיים. תתן קצת כבוד לשב"כ ולמוסד שמסנן את האנשים הבאמת מסוכנים, ומשחרר את אלו שלא יגרמו נזק, ואולי לא גרמו נזק.

יאסין שוחרר בעקבות עסקה, ולאחר שחרורו ישראלים רבים נרצחו בהוראתו. זאת דוגמה אחת. אתה רוצה עוד אלף דוגמאות?

אולי אתה לא קורא עתונות, אבל בשחרור ההמוני האחרון, פרס ובכירים נוספים במפלגת העבודה תמכו גם בשחרור של אסירים פלשתינים "עם דם על הידיים", משום שהדבר יגרום לשמחה רבה בקרב הפלשתינים, כדבריהם.

זאת הבעיה - לרוב לא נגזרת עליהם "תקופת מאסר" אלא הם יכולים להישאר שנים ארוכות במעצר מנהלי למשך זמן לא ידוע, לכן, כן, הם מחכים למאין "תוכנית" או "יוזמה" כזאת שתעשה מו"מ ותשחרר אותם, ו.. למה אתה בדיוק מתכוון בטרוריסט? טרוריסטים לא משחררים במדינת .

הצחקת אותי! איפה אתה חי? ארה"ב אולי לא מנהלת מו"מ עם ארגוני טרור (ובצדק) ולא משחררת טרוריסטים, אבל כן מנהלת מו"מ עם ארגוני טרור ומשחררת טרוריסטים על ימין ועל שמאל.

לפי דעתי, יש צורך לחוקק בישראל עונש מוות כנגד טרוריסטים, כך שלא יהיה את מי לשחרר.

אוקי.. לשחרר כמה "אלפי" יהודים שמתגוררים רק כמה עשרות שנים על האדמה, שמציקים והורסים את החיים לחמישה מיליון פלסטינים.. נראה לי דווקא מהלך צודק. אין שום טעם בנוכחות אזרחית בתוך האוכלוסייה הפלסטינית.

כמה אלפי יהודים הורסים את החיים לחמישה מליון פלשתינים?! על מה אתה מדבר?

אין שום טעם בנוכחות אזרחית בתוך האוכלוסייה הפלסטינית - על אותו משקל אתה יכול להגיד שאין שום טעם בנוכחות של כמה מליוני יהודים במדינת ישראל בתוך ים של מאות מליוני ערבים ומוסלמים במזרח התיכון.

חשבתי כמה ימים על העניין הזה, רק בדיוק מהצד השני של המפה... למה כשהימין הקיצוני הציעה לעשות "טרנספר" לערבים זה היה מוסרי, ותזכרו שמדובר ב-5 מיליון אזרחים שיושבים שם הרבה הרבה יותר זמן מהמתנחלים, וכאשר מציעים לעשות טרנספר ל100 אלף (או לא יודע כמה) יהודים זה הופך ל"תרחיש מהשואה"??

אף אחד לא אמר שזה מוסרי לעשות טרנספר לערבים. אולם, יש לזכור שלא מדובר באוכלוסיה אזרחית תמימה בזמן שלום, אלא באוכלוסיה מזויינת בזמן מלחמת טרור רצחנית ועקובה מדם.

יכול להיות שהשב"כ סבור שיהיו הרוגים במהלך ביצוע התוכנית, אבל אני מעולם לא שמעתי על דבר כזה בחדשות או בעיתון, אשמח אם תפנה אותי למקור המידע שממנו אתה "שואב" את הידע הזה. בכל מקרה, אם יהיו הרוגים ופצועים זה אך ורק בגלל סיבה אחת: אוכלוסיית המתנחלים מתכחשים להיותה של מדינת ישראל מדינה דמוקרטית, והם מוכנים להתעמת עם הכוחות שמגנים עליהם שם מאז שהם היו תטל'ח (צוציקים) והכוחות של מדינת ישראל שנועודו על מנת לאכוף את החוק.

אולי אתה פשוט לא קורא עיתונים. ראשים במערכת הביטחון צוטטו שיש לבצע במתנחלים את מה שעשו לאלטלנה. כלומר, לא לעצור אותם או לירות לעברם מעל הראש, אלא לירות לעברם אש חיה במטרה להרוג אותם.

עד כמה שאני יודע הבתים של המתנחלים יהרסו ולא ינתנו "כמו שהם" לפלסטינים. אבל אני מעוניין להפנות את תשומת לבך לדבר הבא: אם אתה היית נער בן 17 ממשפחה פלסטינית שגורשה מביתה וכעת חלקים ממנה מתארחים בחדרים צפופים אצל שכנים וחלק גר ברחוב וחלק אצל שכנים אחרים, באופן יום יומי ילדים בני 18 ו-19 שקוראים לעצמם "חיילי מג"ב" משפילים את אבא שלך למול עיניך, ברור לך שאין לך בשביל מה לחיות - איפה לרכוש השכלה, לעבוד, אין לך בכלל בית משלך - אתה לא תבצע פיגוע התאבדות כדי למנוע את זה? תנסה להיות כן עם עצמך. עכשיו, תדמיין את עצמך כנער פלסטיני בן 17 שקיבל בית ממדינת ישראל וכעת מתגורר בשלווה ובכבוד עם משפחתו בבית שמכבד אותם. מה שגורם לפלסטינים להתפוצץ זה לא היותם פלסטינים או "ערבושים", אלא עצם העובדה שאין להם עתיד, אין להם בשביל מה לחיות והם לא יכולים לסבול את הדיכוי, כיבוש, השפלה, ועצם העובדה שאין להם עתיד ואין להם הווה. התאבדות נגרמת מייאוש, מי שיש לו בשביל מה לחיות - לא מתאבד.

אתה ממש לא מעודכן. המגמה המסתמנת לאחרונה בממשלה היא להעביר את הבתים בישובים המפונים לפלשתינים בשלמותם, על מנת לקצר את משך "תוכנית ההתנתקות" ככל האפשר, לצמצם בעלויות, וכדי לא להציג את ישראל בעולם כמדינה שמשאירה אחריה אדמה חרוכה.

בתור ישראלי אתה אמור לא להבין ולהזדהות עם הפלשתינים שרוצחים את בני עמך במלחמת טרור אכזרית, אלא להילחם בהם במטרה להביסם. מלבד זאת, מזמן הוכח כי מרבית המחבלים המתאבדים הם לא אנשים חסרי עתיד, אלא סטודנטים ואנשים מהמעמד הבינוני. במלחמת הטרור של הפלשתינים ואל-קאעידה, ההתאבדות לא נובעת מתוך ייאוש, אלא כנשק אסטרטגי אכזרי.

הוא לא בדיוק פוטר, אלא הוא פשוט לא יתמנה מחדש בסוף כהונתו. בכל מקרה נשאיר את ההערכות האלה לשב"כ והמוסד, אין שום סיבה לרמטכ"ל להתבטאות באופן פוליטי ופומבי, ועוד נגד רוה"מ. תפקיד הרמטכ"ל הינו צבאי - לייעץ ולפקד על הצבא, לא לשנות את דעת הקהל בציבור.

באופן טכני, הרמטכ"ל לא יתמנה מחדש בסוף כהונתו, אבל באופן מעשי הוא פוטר, שכן הכהונה של כל הרמטכ"לים שקדמו לו חודשה באופן אוטומטי בסוף כהונתם הראשונה. יעלון, כ"חייל טוב" לא התבטא וגם לא יתבטא באופן פומבי כנגד "תוכנית ההתנתקות", כל עוד הוא לובש מדים. את הדעה שלו הוא הביע בפני ראש הממשלה ושר הבטחון, ובשל כך הוא פוטר כדי למנוע מצב של נפילת "תוכנית ההתנתקות".

אם לא יהיה להם כלים לאכוף איתם את החוק אתה הרי תתלונן שהם לא אוכפים את החוק... תקווה שכלי הנשק האלה יופנו דווקא נגד טרוריסטים.

לרשות הפלשתינית יש עשרות אלפי רובי סער וכלי נשק נוספים. אתה באמת חושב שהם צריכים טילים נגד טנקים, טילים נגד ומרגמות ממונעות כדי להילחם בארגוני הטרור? להזכירך, אבו-מאזן מעולם לא הצהיר שיש בכוונתו להילחם באירגוני הטרור, למרות ה"מחוות" האינסופיות של ממשלת ישראל. להיפך, הוא הצהיר שוב ושוב שאין לו שום כוונה להילחם בארגוני הטרור.

שרון לא פראייר, תאמין לי שהוא לא פראייר. אני בכלל עדיין לא מאמין לו שתוכנית ההתנתקות הזאת תצא במלואה, בעצם, היא כן תצא לפועל, אבל לפי דעתי זה עוד מהלך יחצ"ני כדי לתת קונצנזוס למלחמה כוללת בפלסטינים, אבל אל תתפוס אותי במילה. פראייר הוא לא, זה בטוח.

שרון אולי לא פראייר, אבל הוא עקשן כפרד. אם הוא מחליט על משהו, אפילו בולדוזר לא ישנה את דעתו גם אם הוא יודע שהוא טועה, ולצערי לשרון יש הרבה יועצים גרועים.

החמאס לא נתפס באינו העם הפלסטיני כ"ארגון טרור" אלא כארגון של לוחמי חופש שלוחמים על מנת לשחרר את העם הפלסטיני. בכל מקרה, אחרי ההתנתקות אני מאמין שתהיה נוכחות צבאית בשטחים, ואם נצטרך לחזור לשם אז אנחנו נחזור, אבל בלי כל האוכלוסיה שהייתה שם בלי סיבה - זה מספיק, לא צריך מתנחלים שם.

החמאס, אמנם, לא נתפס בעיני העם הפלסטיני כארגון טרור, אבל כל המדינות המערביות מגדירות אותו ככזה. יש לך איזשהו ספק שהחמאס הוא ארגון טרור?

אין שום סיבה לפנות ישובים יהודים בזמן מלחמה, במיוחד כאשר אתה הרבה יותר חזק מהאוייב פי עשרות מונים. הישובים היהודים המיועדים לפינוי לא נמצאים בארץ זרה, אלא בתחומי ארץ ישראל (אני מדגיש - ארץ ישראל, לא מדינת ישראל).

קודם כל, עצם הפיכת הרשות הפלסטינית למדינה היא חיובית עבורינו, כיוון שזה אומר שאנו יכולים להטיל עליה את מלוא האחריות למעשיה. כרגע ישנו מצב לא ברור שבו אנו כובשים את השטחים, ובקיצור זה לא מצב של מלחמה. אם לפלסטינים תהיה את מלוא האחריות על עצמם כמדינה, אז אנחנו גם נוכל לפעול נגדה כפי שפועלים נגד מדינה במקרה הצורך. עצם הפיכת הרשות הפלסטינית למדינה לא אומרת שהטרור יתעצם. ותאמין לי שאם יותקפו ערים במרכז הארץ אז צה"ל יטפל בזה, כמו שראינו כבר שהוא יודע.

מה זה משנה אם יש אחריות או אין אחריות? זה לא משנה את העובדה שיהודים נרצחים בידי טרוריסטים פלשתינים.

לא קיימת שאלה "האם יותקפו ערים במרכז הארץ". השאלה היחידה היא מתי.

ישראל לא יכולה לעמוד בפני מלחמת התשה במרכז הארץ. האפשרות היחידה שתהיה לצה"ל היא לכבוש מחדש את כל השטחים הפלשתינים במחיר של מאות ואלפי הרוגים נוספים.

יכול להיות שכוונותיו של שרון הם לכונן שלום, ויכול להיות שהוא רק עושה זאת כתרגיל יחסי ציבור על מנת לעשות לגיטימציה למלחמה עם הפלסטינים... בוא ניתן להיסטוריה לעשות את שלה.

לדעתי, שרון סתם יורה באויר במטרה להיכנס לספרי ההיסטוריה מסיבה זו או אחרת.

הבעיה של מדינת ישראל היא שלאחרונה, ראשי הממשלות שלנו לא דואגים לטובת ישראל, אלא מעוניינים להנציח את שמם בספרי ההסטוריה בכל מחיר (ראה: רבין, ברק, שרון).

ומה רע בנסיגה מלבנון? לא מספיק שמתו לנו שם 2000 חיילים וכבר כמה שנים טובות שחייל אחד לא מת שם טפו טפו טפו...? או שאתה נגד הנסיגה בלבנון כי זה פוגע באגו והגאווה ה"לאומית" שלך...

שכחת כנראה את שלושת חיילי צה"ל שנחטפו בידי החיזבאללה מתוך שטח ישראל ונרצחו, ומה לגבי 12,000 הרקטות של החיזבאללה שמאיימות על צפון ומרכז הארץ?

דבר אחד אני יודע- זה שאיני יודע דבר.

אני חושב שזה הדבר הכי חכם שאמרת, עד כה.

רק רציתי לציין שכפי שאנחנו לא רואים את האוכלוסייה האמיתית והמתונה של המתנחלים אותו הדבר פועל כלפי האוכלוסייה הפלסטינית - אנחנו רואים רק את ה-9% של הפנאטים אצל הפלסטינים, זה שבטלויזיה כשאומרים פלסטיני אז 99% מהפעמים ההקשר הוא לפנאטים זה לא אומר שכל הפלסטינים ככה, בכלל לא - רובם הם בדיוק כמוני וכמוך.

לפי סקרים שנעשו ברשות הפלשתינית, למעלה מ-70% מהפלשתינים תומכים בפיגועי טרור, כך שלא ממש מדובר ב"אזרחים תמימים".

LaZy-BoY

שיוציאו את כל הפנטים העלה משם, אוכלי חינם!

למה אוכלי חינם? מדובר באנשים שעובדים, משלמים מסים ומשרתים בצבא (בד"כ, ביחידות מובחרות).

ETB

אני לא מבין את הרעיון בלהחזיק מליון פלסטינים ברצועה תחת מצור, בלי מקומות עבודה (ברצועה יש את שיעור האבטלה הגבוה ביותר בעולם), בן אדם חיי שם על 5 שקל ליום, יש מלא אזרחים חסרי בית בגלל פעולות צה"ל.

וכל זה בשביל מה?, בשביל 8000 מתנחלים והחממות שלהם (והתישבות התיילנדית), והאבסורד שאותם 8000 תיישבים יורקים לתושבי מדינת ישראל (כי לדעתי המתחלים בכלל לא חלק מהמדינה היהודית), המתנחלים מתיחסים לחילים בצה"ל כאל כלבים ששומרים עליהם.

המתנחלים מתנכלים לחיילים סתם בגלל שםה אלו שיפנו אותם, ההפגנות והאלימות כלפי כוחות הביטחון, היא יריקה לפנים לאותם אנשים ששומרים עליהם.

לםי דעתי צה"ל צריך לצאת משם ועם המתנחלים לא רוצים, אז שיהיה להם לבריאות, שהם יגנו על עצמם מפני ההמום הפלסטני הזוהם.

אני המום מהתגובה שלך!

המתנחלים הם לא חלק מהמדינה היהודית?! מי כן חלק מהמדינה היהודית? אתה?

לידיעתך, התושבים היהודים ביש"ע שאתה קורא להם בבוז "מתנחלים" מתייחסים לחיילים ששומרים עליהם כבני בית. המתיחות והאלימות כלפי כוחות הביטחון הם תוצאה ישירה של "תוכנית ההתנתקות" והבריונות של שרון.

אני לא יודע אפילו איך להגיב לשאר הדברים שלך. לפי כל שגיאות הכתיב שלך, אני עשוי לחשוב שאתה אנלפבית.

Barbos

בכלל לא הבנתי למה נותנים למתנחלים פיצויים, הם לא היו צריכים להיות שם מלכתחילה!

הישובים היהודים ביש"ע הוקמו ונתמכו לאורך כל השנים בידי כל ממשלות ישראל (כולל ממשלות השמאל).

אם הממשלה הייתה מחליטה לפנות אותך מהבית שלך סתם כך, לא היית תובע פיצויים?

oMer_Hasarut

לא חייבים לבצע משאל עם, לממשלה ניתן מנדט בבחירות על ידי העם ואם הממשלהה מבצעת מהלך מדיני היא לא חייבת לבצע משאל עם.

הממשלה לא קיבלה מנדט לפינוי ישובים יהודים. להיפך, שרון הצהיר שהוא לא יבצע נסיגה חד-צדדית, בניגוד למצנע שהצהיר כי בכוונתו לסגת באופן חד-צדדי.

אם שרון היה מביא את "תוכנית ההתנתקות" לפני הבחירות, הוא לא היה נבחר לראשות הליכוד, והוא לא היה היום ראש ממשלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...