משאל HWzone - בעד/נגד "תוכנית ההתנתקות" - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

משאל HWzone - בעד/נגד "תוכנית ההתנתקות"

borg

האם אתה בעד או נגד "תוכנית ההתנתקות"?  

1074 הצבעות

1. 1. האם אתה בעד או נגד "תוכנית ההתנתקות"?

Recommended Posts

הערה: השאלה המופיעה בסקר היא האם אתה בעד או נגד "תוכנית ההתנתקות" של שרון במלואה, ולא האם אתה בעד או נגד פינוי התנחלויות או יציאה מעזה.

הליכוד עלה לשלטון לאחר שהצהיר כי לא יפנה ישובים באופן חד-צדדי, בניגוד לעבודה שהתרסקה לאחר שהצהירה כי בכוונתה ללכת עד הסוף ולסגת לקווי 67'.

כעת, ממשלת בראשות שרון החליטה לפנות באופן חד-צדדי וללא כל תמורה את כל הישובים היהודים ברצועת עזה (כולל את גוש קטיף השוכן באיזור שהינו חלק בלתי נפרד מהנגב המערבי) ואת הישובים היהודים בצפון השומרון.

בהחלטתו זו, ראש הממשלה פועל בניגוד למנדט שניתן לו בידי הבוחרים, ומשום כך הוא מתנגד נחרצות לעריכת משאל עם שיעניק או ישלול לגיטימציה למהלך זה, בטוענו כי הוא יודע מה העם רוצה בלי שיצטרך לשאול אותו (יש לנו כנראה ראש ממשלה טלפת).

ממשלת משחררת מאות אסירים פלשתינים "בלי דם על הידיים" (למי שלא יודע, טרוריסט "בלי דם על הידיים" הוא טרוריסט שניסה לרצוח יהודים, אבל נתפס לפני שהצליח במזימתו, או שלא הצליחו להוכיח באופן חד-משמעי את מעורבותו הישירה ברצח יהודים. ככל הנראה, צריך לתת לו הזדמנות לסיים את מה שהתחיל) ללא כל תמורה. חוגים מסויימים בממשלה תומכים אף בשחרור אסירים פלשתינים "עם דם על הידיים". לעומת זאת, הרשות הפלשתינית בראשות עראפת וכעת בראשות אבו-מאזן מוציאה להורג עשרות משתפי פעולה עם .

כל טרוריסט פלשתיני יודע שבמידה והוא יתפס, הוא לא ירצה את מלוא תקופת המאסר שתגזר עליו, אלא הוא ישוחרר בעסקת "החלפת שבויים" הבאה, או באחת המחוות המגוחכות של ממשלת .

ב"תוכנית ההתנתקות" שרון מתכוון לעקור מבתיהם אלפי יהודים המתגוררים בכמה עשרות ישובים במשך עשרות שנים מזה מספר דורות, וזאת באופן חד-צדדי בלי לקבל מנדט מהעם וללא כל תמורה.

במשך שנים השמאל הקיצוני הרים קול צעקה לנוכח רעיון הטרנספר לערבים, בהכריזו כי מדובר ברעיון לא מוסרי וגזעני ושהדבר מהווה פשע כנגד האנושות. אולם, כעת הוא חוגג את הטרנספר ששרון מתעתד לבצע ביהודים. מוסר השכל: טרנספר לערבים - לא מוסרי; טרנספר ליהודים - מוסרי.

במהלך "תוכנית ההתנתקות", אלפי שוטרים וחיילים עתידים להתעמת באופן ישיר עם אזרחים ישראלים ולפנות מביתם משפחות שלמות על לא עוול בכפן תמורת פיצוי מגוחך. לפי הערכות מודיעיניות, צפויים עשרות הרוגים בקרב שני הצדדים ומאות פצועים.

לאחר "תוכנית ההתנתקות", יפורסמו בכל רחבי העולם תמונות של פלשתינים העומדים על גגות הישובים היהודים, מניפים את דגל פלשתין ומסמנים "V". הבתים של היהודים ימסרו למשפחות של מחבלים מתאבדים שצה"ל הרס את ביתם. יתכן אף מצב אסבורדי בו טרוריסט פלשתיני יתגורר בבית של משפחה שהוא רצח אחד מבניה.

הרמטכ"ל, בוגי יעלון, פוטר מתפקידו לאחר שהביע התנגדות לפינוי ציר פילדלפי והעברת המוצבים הישראלים לאורכו לכוחות אוייב פלשתינים בזמן מלחמה, בטוענו כי הדבר יפגע קשות בהגנה של מדינת ישראל. לא ניתן לסמוך על המצרים שימנעו מעבר אנשי טרור ואמל"ח לרצועת עזה דרך ציר פילדלפי.

לאחרונה, חאלד משעל וחבר מרעיו הודיעו לאבו-מאזן שהם מתכוונים לעבור לרצועת עזה מדמשק, לאחר ביצוע "תוכנית ההתנתקות". בשאלו אותם מה הם יעשו אם ישראל תתנגד להגעתם, הם ענו לו שאין שום בעיה, מאחר שלאחר "תוכנית ההתנתקות", ניתן יהיה להיכנס לרצועת עזה באופן חופשי דרך נמל עזה ודרך חצי האי סיני.

אבו מאזן "שוחר השלום" ביקש מעשרות מדינות שיספקו לו ולצבאו כמה שיותר כלי וציוד לחימה. רוסיה הביעה כבר את הסכמתה לספק לרשות הפלשתינית, אחרי ה"התנתקות", נגמ"שים, טילי נ"ט, טילי נ"מ, מרגמות ממונעות ומגוון כלי וציוד צבאי אחר. ממשלת ישראל לא הביעה את התנגדותה לכך.

יש הסבורים כי בתמורה ל"תוכנית ההתנתקות" בוש נתן את הסכמתו להשארת שאר הישובים היהודים שמעבר לקו הירוק בתחומי מדינת ישראל. הדבר כלל וכלל אינו נכון. לאחר פינוי הישובים היהודים ברצועת עזה וארבעת הישובים היהודים בצפון השומרון, הממשל האמריקאי מצפה להמשך פינוי שאר הישובים היהודים שמעבר לקו הירוק, ובכלל זה גם מעלה אדומים והעיר אריאל ולנסיגה מלאה לקווי 67'. לשרון יש כוונה להמשיך ולסגת לקווי 67'.

לאחר "תוכנית ההתנתקות" והבחירות ברשות הפלשתינית, החמס צפוי לקחת חלק ניכר בשלטון הפלשתיני (במדינות דמוקרטיות מתוקנות, לארוגני טרור אסור להתמודד בבחירות). לפי הערכות מודיעיניות, ארגוני הטרור מנצלים את השקט היחסי להתעצמות, וכשיקבלו פקודה נהיה עדים לגלי פיגועים חמורים בהרבה ממה שידענו עד כה, כולל פיגועים בתוך שטח מדינת ישראל.

לאחר פינוי רצועת עזה וצפון השומרון, הרשות הפלשתינית תהפוך למדינה דה פקטו, ולאחר קבלה של האו"ם, גם למדינה דה יורה.

שדרות לא תהיה העיר היחידה מוכת הקסאמים. הערים בשרון ובמרכז הארץ צפויות אף הן להיות מותקפות ברקטות קסאם (לאחרונה צה"ל חשף משלוח של עשרות רקטות קסאם משכם לטול כרם).

האם "תוכנית ההתנתקות" של שרון היא תוכנית של שלום, או מתכון בדוק למלחמה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 101
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בהתחלה תמכתי ברעיון של תוכנית ההתקנתקות, אבל עכשיו אני ממש מהרהר בכך ולא יודע אם אני בעד או נגד.

למרות שתוכנית ההתנתקות היא עניין מהותי, ראש הממשלה לא חייב לקיים משאל עם בעד או נגד תוכנית ההתנתקות מפני שכבר ניתן לו מנדט על ידי העם בבחירות.

בתחילה תמכתי בתוכנית בגלל שלדעתי הדם של החילים שמתו שם וכמובן המתנחלים לא היה שווה את המחיר של לשבת בתוך רצועת עזה.

אבל לצערי הרב, התוכנית לא תביא לשלום והיא לא חלק בעיסקת שלום מדינית בין הפלשתינאים לביננו, כך שדם ימשך להשפך.

בתוכנית ההתקנתקות יש גם בעיה מוסרית, לפנות אנשים מבתיהם, אני לא מתאר לעצמי מצב שבו אני נאלץ לעזוב את הבית, שמפנים אותי. מה שגם הבתים שנבנו ברצועה הם לרוב בתים פרטים, כך שאנשים השקיעו הרבה בבית, בגינה והם הרבה יותר קשורים לאדמה ולמקום מאשר בן אדם שגר בבנין.

לצערי, בעת הפינוי אני אהיה חייל (מתגיס במרץ) ואני ממש מקווה שלא יגידו לי לפנות, אבל אם יגידו לי לפנות אני אעשה את זה.

הלוואי שהפינוי לא יצא לפועל כרגע, כל עוד אין הסכם. אבל אם כן, אולי הדבר יביא לשינוי המצב, רגיעה במתיחות. בכל מקרה אין לדעת וההיסטוריה תעשה את שלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הליכוד עלה לשלטון לאחר שהצהיר כי לא יפנה ישובים באופן חד-צדדי, בניגוד לעבודה שהתרסקה לאחר שהצהירה כי בכוונתה ללכת עד הסוף ולסגת לקווי 67'.

כעת, ממשלת בראשות שרון החליטה לפנות באופן חד-צדדי וללא כל תמורה את כל הישובים היהודים ברצועת עזה (כולל את גוש קטיף השוכן באיזור שהינו חלק בלתי נפרד מהנגב המערבי) ואת הישובים היהודים בצפון השומרון.

בהחלטתו זו, ראש הממשלה פועל בניגוד למנדט שניתן לו בידי הבוחרים, ומשום כך הוא מתנגד נחרצות לעריכת משאל עם שיעניק או ישלול לגיטימציה למהלך זה, בטוענו כי הוא יודע מה העם רוצה בלי שיצטרך לשאול אותו (יש לנו כנראה ראש ממשלה טלפת).

ממשלת משחררת מאות אסירים פלשתינים "בלי דם על הידיים" (למי שלא יודע, טרוריסט "בלי דם על הידיים" הוא טרוריסט שניסה לרצוח יהודים, אבל נתפס לפני שהצליח במזימתו, או שלא הצליחו להוכיח באופן חד-משמעי את מעורבותו הישירה ברצח יהודים. ככל הנראה, צריך לתת לו הזדמנות לסיים את מה שהתחיל) ללא כל תמורה. חוגים מסויימים בממשלה תומכים אף בשחרור אסירים פלשתינים "עם דם על הידיים". לעומת זאת, הרשות הפלשתינית בראשות עראפת וכעת בראשות אבו-מאזן מוציאה להורג עשרות משתפי פעולה עם .

כל טרוריסט פלשתיני יודע שבמידה והוא יתפס, הוא לא ירצה את מלוא תקופת המאסר שתגזר עליו, אלא הוא ישוחרר בעסקת "החלפת שבויים" הבאה, או באחת המחוות המגוחכות של ממשלת .

ב"תוכנית ההתנתקות" שרון מתכוון לעקור מבתיהם אלפי יהודים המתגוררים בכמה עשרות ישובים במשך עשרות שנים מזה מספר דורות, וזאת באופן חד-צדדי בלי לקבל מנדט מהעם וללא כל תמורה.

במשך שנים השמאל הקיצוני הרים קול צעקה לנוכח רעיון הטרנספר לערבים, בהכריזו כי מדובר ברעיון לא מוסרי וגזעני ושהדבר מהווה פשע כנגד האנושות. אולם, כעת הוא חוגג את הטרנספר ששרון מתעתד לבצע ביהודים. מוסר השכל: טרנספר לערבים - לא מוסרי; טרנספר ליהודים - מוסרי.

במהלך "תוכנית ההתנתקות", אלפי שוטרים וחיילים עתידים להתעמת באופן ישיר עם אזרחים ישראלים ולפנות מביתם משפחות שלמות על לא עוול בכפן תמורת פיצוי מגוחך. לפי הערכות מודיעיניות, צפויים עשרות הרוגים בקרב שני הצדדים ומאות פצועים.

לאחר "תוכנית ההתנתקות", יפורסמו בכל רחבי העולם תמונות של פלשתינים העומדים על גגות הישובים היהודים, מניפים את דגל פלשתין ומסמנים "V". הבתים של היהודים ימסרו למשפחות של מחבלים מתאבדים שצה"ל הרס את ביתם. יתכן אף מצב אסבורדי בו טרוריסט פלשתיני יתגורר בבית של משפחה שהוא רצח אחד מבניה.

הרמטכ"ל, בוגי יעלון, פוטר מתפקידו לאחר שהביע התנגדות לפינוי ציר פילדלפי והעברת המוצבים הישראלים לאורכו לכוחות אוייב פלשתינים בזמן מלחמה, בטוענו כי הדבר יפגע קשות בהגנה של מדינת ישראל. לא ניתן לסמוך על המצרים שימנעו מעבר אנשי טרור ואמל"ח לרצועת עזה דרך ציר פילדלפי.

לאחרונה, חאלד משעל וחבר מרעיו הודיעו לאבו-מאזן שהם מתכוונים לעבור לרצועת עזה מדמשק, לאחר ביצוע "תוכנית ההתנתקות". בשאלו אותם מה הם יעשו אם ישראל תתנגד להגעתם, הם ענו לו שאין שום בעיה, מאחר שלאחר "תוכנית ההתנתקות", ניתן יהיה להיכנס לרצועת עזה באופן חופשי דרך נמל עזה ודרך חצי האי סיני.

אבו מאזן "שוחר השלום" ביקש מעשרות מדינות שיספקו לו ולצבאו כמה שיותר כלי וציוד לחימה. רוסיה הביעה כבר את הסכמתה לספק לרשות הפלשתינית, אחרי ה"התנתקות", נגמ"שים, טילי נ"ט, טילי נ"מ, מרגמות ממונעות ומגוון כלי וציוד צבאי אחר. ממשלת ישראל לא הביעה את התנגדותה לכך.

יש הסבורים כי בתמורה ל"תוכנית ההתנתקות" בוש נתן את הסכמתו להשארת שאר הישובים היהודים שמעבר לקו הירוק בתחומי מדינת ישראל. הדבר כלל וכלל אינו נכון. לאחר פינוי הישובים היהודים ברצועת עזה וארבעת הישובים היהודים בצפון השומרון, הממשל האמריקאי מצפה להמשך פינוי שאר הישובים היהודים שמעבר לקו הירוק, ובכלל זה גם מעלה אדומים והעיר אריאל ולנסיגה מלאה לקווי 67'. לשרון יש כוונה להמשיך ולסגת לקווי 67'.

לאחר "תוכנית ההתנתקות" והבחירות ברשות הפלשתינית, החמס צפוי לקחת חלק ניכר בשלטון הפלשתיני (במדינות דמוקרטיות מתוקנות, לארוגני טרור אסור להתמודד בבחירות). לפי הערכות מודיעיניות, ארגוני הטרור מנצלים את השקט היחסי להתעצמות, וכשיקבלו פקודה נהיה עדים לגלי פיגועים חמורים בהרבה ממה שידענו עד כה, כולל פיגועים בתוך שטח מדינת ישראל.

לאחר פינוי רצועת עזה וצפון השומרון, הרשות הפלשתינית תהפוך למדינה דה פקטו, ולאחר קבלה של האו"ם, גם למדינה דה יורה.

שדרות לא תהיה העיר היחידה מוכת הקסאמים. הערים בשרון ובמרכז הארץ צפויות אף הן להיות מותקפות ברקטות קסאם (לאחרונה צה"ל חשף משלוח של עשרות רקטות קסאם משכם לטול כרם).

לעזעזל הפחדת אותי !!!!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממשלת בראשות שרון החליטה לפנות באופן חד-צדדי וללא כל תמורה את כל הישובים היהודים ברצועת עזה (כולל את גוש קטיף השוכן באיזור שהינו חלק בלתי נפרד מהנגב המערבי) ואת הישובים היהודים בצפון השומרון.

מה הכוונה בללא תמורה? ישנה תמורה רצינית מאוד - הפסקת הדיכוי, הכיבוש, ההתעללות מצד המתנחלים באוכלוסייה פלסטינית - ההתעללות הזאת לא תורמת לנו, אלא רק מגדילה את מספר השאהידים מידי יום. ואם התכוונת ב"ללא תמורה" שאנחנו צריכים לסחור את המהלך הזה כחלק ממו"מ עם הפלסטינים... אז, אתה בעצמך עוד מעט תגיד לי ש"אין פרטנר לשלום".. אז מה אתה אומר, שאם מפנים אז כבר צריך "להוציא מזה את המקסימום"?

העניין הזה מבחינתי הוא באמת הבעייתי, למרות שאני (כפי שניתן לדעת בקלות) תומך של תוכנית ההתנתקות, רוה"מ אינו טלפת, אבל מתוך משאלים שנערכו בתוך הליכוד (שהם לא בדיוק שמאלנים) נראה כי יש לו מנד"ט בעם להמשיך ולבצע את תוכנית ההתנתקות, והוא האדם היחיד במדינה שיכול לעשות זאת (מבחינה פוליטית).

ממשלת משחררת מאות אסירים פלשתינים "בלי דם על הידיים" (למי שלא יודע, טרוריסט "בלי דם על הידיים" הוא טרוריסט שניסה לרצוח יהודים, אבל נתפס לפני שהצליח במזימתו, או שלא הצליחו להוכיח באופן חד-משמעי את מעורבותו הישירה ברצח יהודים.

אני מניח שאתה מתכוון לאסירים ביטחוניים... קודם כל, מנין לך המידע הזה שישחוררו רוצחים ושותפים לרצח? לרוב מי שישוחרר זה פלסטינים תמימים שנתקעו כמה שנים במעצר מנהלי כי התחשק לאיזה מג"בניק לדפוק להם ת'חיים. תתן קצת כבוד לשב"כ ולמוסד שמסנן את האנשים הבאמת מסוכנים, ומשחרר את אלו שלא יגרמו נזק, ואולי לא גרמו נזק.

לעומת זאת, הרשות הפלשתינית בראשות עראפת וכעת בראשות אבו-מאזן מוציאה להורג עשרות משתפי פעולה עם .

זאת הבעיה - לרוב לא נגזרת עליהם "תקופת מאסר" אלא הם יכולים להישאר שנים ארוכות במעצר מנהלי למשך זמן לא ידוע, לכן, כן, הם מחכים למאין "תוכנית" או "יוזמה" כזאת שתעשה מו"מ ותשחרר אותם, ו.. למה אתה בדיוק מתכוון בטרוריסט? טרוריסטים לא משחררים במדינת ישראל.

אוקי.. לשחרר כמה "אלפי" יהודים שמתגוררים רק כמה עשרות שנים על האדמה, שמציקים והורסים את החיים לחמישה מיליון פלסטינים.. נראה לי דווקא מהלך צודק. אין שום טעם בנוכחות אזרחית בתוך האוכלוסייה הפלסטינית.

חשבתי כמה ימים על העניין הזה, רק בדיוק מהצד השני של המפה... למה כשהימין הקיצוני הציעה לעשות "טרנספר" לערבים זה היה מוסרי, ותזכרו שמדובר ב-5 מיליון אזרחים שיושבים שם הרבה הרבה יותר זמן מהמתנחלים, וכאשר מציעים לעשות טרנספר ל100 אלף (או לא יודע כמה) יהודים זה הופך ל"תרחיש מהשואה"??

יכול להיות שהשב"כ סבור שיהיו הרוגים במהלך ביצוע התוכנית, אבל אני מעולם לא שמעתי על דבר כזה בחדשות או בעיתון, אשמח אם תפנה אותי למקור המידע שממנו אתה "שואב" את הידע הזה. בכל מקרה, אם יהיו הרוגים ופצועים זה אך ורק בגלל סיבה אחת: אוכלוסיית המתנחלים מתכחשים להיותה של מדינת ישראל מדינה דמוקרטית, והם מוכנים להתעמת עם הכוחות שמגנים עליהם שם מאז שהם היו תטל'ח (צוציקים) והכוחות של מדינת ישראל שנועודו על מנת לאכוף את החוק.

האם זו בעיה בתוכנית ההתנתקות, או דווקא משהו שאמור להפחיד אותנו לגבי המתנחלים ורק לגמור לנו לרצות להעיף אותם משם כבר?

עד כמה שאני יודע הבתים של המתנחלים יהרסו ולא ינתנו "כמו שהם" לפלסטינים. אבל אני מעוניין להפנות את תשומת לבך לדבר הבא: אם אתה היית נער בן 17 ממשפחה פלסטינית שגורשה מביתה וכעת חלקים ממנה מתארחים בחדרים צפופים אצל שכנים וחלק גר ברחוב וחלק אצל שכנים אחרים, באופן יום יומי ילדים בני 18 ו-19 שקוראים לעצמם "חיילי מג"ב" משפילים את אבא שלך למול עיניך, ברור לך שאין לך בשביל מה לחיות - איפה לרכוש השכלה, לעבוד, אין לך בכלל בית משלך - אתה לא תבצע פיגוע התאבדות כדי למנוע את זה? תנסה להיות כן עם עצמך. עכשיו, תדמיין את עצמך כנער פלסטיני בן 17 שקיבל בית ממדינת ישראל וכעת מתגורר בשלווה ובכבוד עם משפחתו בבית שמכבד אותם. מה שגורם לפלסטינים להתפוצץ זה לא היותם פלסטינים או "ערבושים", אלא עצם העובדה שאין להם עתיד, אין להם בשביל מה לחיות והם לא יכולים לסבול את הדיכוי, כיבוש, השפלה, ועצם העובדה שאין להם עתיד ואין להם הווה. התאבדות נגרמת מייאוש, מי שיש לו בשביל מה לחיות - לא מתאבד.

הוא לא בדיוק פוטר, אלא הוא פשוט לא יתמנה מחדש בסוף כהונתו. בכל מקרה נשאיר את ההערכות האלה לשב"כ והמוסד, אין שום סיבה לרמטכ"ל להתבטאות באופן פוליטי ופומבי, ועוד נגד רוה"מ. תפקיד הרמטכ"ל הינו צבאי - לייעץ ולפקד על הצבא, לא לשנות את דעת הקהל בציבור.

אם לא יהיה להם כלים לאכוף איתם את החוק אתה הרי תתלונן שהם לא אוכפים את החוק... תקווה שכלי הנשק האלה יופנו דווקא נגד טרוריסטים.

שרון לא פראייר, תאמין לי שהוא לא פראייר. אני בכלל עדיין לא מאמין לו שתוכנית ההתנתקות הזאת תצא במלואה, בעצם, היא כן תצא לפועל, אבל לפי דעתי זה עוד מהלך יחצ"ני כדי לתת קונצנזוס למלחמה כוללת בפלסטינים, אבל אל תתפוס אותי במילה. פראייר הוא לא, זה בטוח.

החמאס לא נתפס באינו העם הפלסטיני כ"ארגון טרור" אלא כארגון של לוחמי חופש שלוחמים על מנת לשחרר את העם הפלסטיני. בכל מקרה, אחרי ההתנתקות אני מאמין שתהיה נוכחות צבאית בשטחים, ואם נצטרך לחזור לשם אז אנחנו נחזור, אבל בלי כל האוכלוסיה שהייתה שם בלי סיבה - זה מספיק, לא צריך מתנחלים שם.

קודם כל, עצם הפיכת הרשות הפלסטינית למדינה היא חיובית עבורינו, כיוון שזה אומר שאנו יכולים להטיל עליה את מלוא האחריות למעשיה. כרגע ישנו מצב לא ברור שבו אנו כובשים את השטחים, ובקיצור זה לא מצב של מלחמה. אם לפלסטינים תהיה את מלוא האחריות על עצמם כמדינה, אז אנחנו גם נוכל לפעול נגדה כפי שפועלים נגד מדינה במקרה הצורך. עצם הפיכת הרשות הפלסטינית למדינה לא אומרת שהטרור יתעצם. ותאמין לי שאם יותקפו ערים במרכז הארץ אז צה"ל יטפל בזה, כמו שראינו כבר שהוא יודע.

האמת שאני בעצמי תוהה את זה, אתה יודע? זה שאלה מאוד נבונה מצידך. יכול להיות שכוונותיו של שרון הם לכונן שלום, ויכול להיות שהוא רק עושה זאת כתרגיל יחסי ציבור על מנת לעשות לגיטימציה למלחמה עם הפלסטינים... בוא ניתן להיסטוריה לעשות את שלה.

יום טוב!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח ztos--

אני בעד.

זה מה שיש לי להגיד, שיוציאו את כל הפנטים העלה משם, אוכלי חינם!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני נדהם כל פעם מחדש...

תאמינו או לא, אפילו את זה יש ב-Wikipedia.

תפסיקו לתת קישורים לוויקיפדיה! זה התפקיד של אייסברייק!

חייבים לפנות, אבל לא ככה!

אני בניגוד לאחרים מסתכל על המצב היום, והמצב הוא, שהשטחים האלה הם חלק ממדינת , שמיושבים ע"י אזרחי המדינה.

לאורך כל ההיסטוריה, לאף אחד לא הייה איכפת מה או מי הייה בשטחים שמדינה כבשה, אני לא רואה סיבה להתחיל עם זה דווקא פה ודווקא עכשו! הפלסטינאים צריכים להבין, שזה שהם פה בחסד, ולהגיד תודה כל יום! מדינה אחרת הייתה מוחקת את עזה אחרי הפיגוע הראשון! (ראה ערך "הפצצות מרבד בנפלם במלחמת ויאטנאם", "המלחמה בצ'צניה" ועוד...).

"מי שהורג אדם הוא רוצח, ומי שהורג מאה הוא לוחם חופש"- זה משפט מטומטם שמציג את המצב האבסורדי שהגענו אליו. אני לא אומר שצריך להרוג שני ערבים על כל יהודי שנרצח בפיגוע, אבל אני כן אומר שאסור לתת להם מתנות!

המצב היום הוא שיש מלחמה (תסתכלו על זה איך שאתם רוצים, זו בכול זאת מלחמה!) בין , לפלאסטינה (זה שהם לא הצהירו על עצמם כמדינה באופן רישמי זה לא אומר שהם לא מדינה או משהו שמאוד קרוב לזה. יש להם צבא, פרלמנט, שטחים עצמאיים, נציגויות בין לאומיות, נשיא, ראש ממשלה... מבחינתי הם כבר הרבה זמן מדינה!), ומה שראש הממשלה עושה זה פינוי שטח הגבול בין המדינות! כאלוף בצה"ל הייתי מצפה ממנו ליותר! אני שואל את עצמי הרבה בזמן האחרון לאן נעלם השרון של "יום הכיפורים", זה שלא חיכה לתגבורת וצלח את התעלה, זה שהביס את המיצרים.

היום, שרון בורח מהאוייב במקום להילחם בו, אנחנו מחזירים שטחים לאוייב בלי שום הסכם, וכל מה שנקבל מהפינוי זה עוד פיגועים!

לפי איך שאני מכיר את החוק הצבאי, נסיגה מפני אוייב נחות ונטישת העמדה מוגדרים כבגידה וכהפרת השבועה לצה"ל.

אני בעד שלום, ואני מבין שחייבים לסיים את הכיבוש (כי אחרי שהגדרנו את האיזור ככבוש, ולא כמסופח, אי אפשר להתחרט...) ולהחזיר את השטחים, אבל בהסכם, לא כמתנה וככניעה לטרור! לפי דעתי, הייתה חייבת להכניע, באופן מוחלט את הטרור, ואז לתת את השטחים במסגרת הסדר נירחב.

הדבר הכי מצחיק פה, זה שכל האירגונים, בכל העולם ילמדו לקח מהדוגמא הפלאסטינאית, שבכוח, אפשר להשיג הכל, ובחינם, ויתחילו להרים את הראש גם באירופה, גם באמריקה ובכל מקום. אז נראה את ה"נו נו נו" שהאירופאים והאמריקאים יעשו להם, את התרומות שהם ישלחו להם, ואת התמיכה בהם באו"ם... בתוספת איזה טיל שיוט או שניים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

IG היקר,

הטרור הוא כלי של לרוב קבוצות מחתרתיות קטנות (מיליציות) להילחם באמצעות לוחמת גרילה במדינות ו/או ארגונים גדולים, לרוב על מנת להשיג מטרה לאומית או פוליטית. הטרור היא שיטה מאוד אפקטיבית כיוון שהיא מפעילה פחד ולחצים (טרור = אימה, באנגלית) על האוכלוסייה האזרחית.

כאשר בתוך "מלחמה בטרור" אנחנו נותנים תגובות ישירות לפעולות טרור אנחנו בעצם משרתים את המטרה של הטרוריסטים (שעושים מניפולציה לתקשורת לא פחות מאשר שהם רוצחים) שהיא שאנשים יכירו בהם ובמניעים שלהם. בעצם, על ידי כך שאנו למשל מפציצים בעזה באמצעות מסוק באמצע אוכלוסייה אזרחית, אנשים רבים נהיים שמחים, כאשר הם אינם מבינים שאנו רק נותנים רוח גבית לטרור, ע"י יצירת דיכוי, ייאוש, ושאהידים חדשים (תחשוב שעל כל פלסטיני מת יש 8 אחים).

כתבת הרבה דברים שאני לא יודע אם להגיב להם בכלל, כמו ש"מבחינתך" פלשתינה היא כבר מדינה... ו, כאילו... What the fuck?  :nixweiss:

בכל מקרה, ברור לי שלא "יצא לך" ללחום באף אחת ממלחמות (כמו שגם לי לא).. אבל בכל זאת אתה מתגעגע ל"שרון של יום הכיפורים".. טוב, יש פה כל כך הרבה בורות ואי דיוקים שאני מתקשה להגיב בכלל, כי זה יהיה טיפשי לקחת כל נקודה ולהפריך אותה.

בכל זאת, תקרא את ההודעה הראשונה שלי, ותאמין לי שאין לך מושג מהי מלחמה עד שאתה לא משתתף באחת, וגם אין לך מושג על שרון "ופועלו". תאמין או לא, אבל ב-1973 אבא שלי נכנס עם הצבא עד לדמשק, 80 ק"מ בעומק שטח האוייב, וזכה לשמוע ברדיו הישראלי במקביל באותו הזמן ש"שרון אישר חדירה לעומק 40 ק"מ בשטח האויב".... טוב, לא שזה רלוונטי במיוחד, אבל שתדע לך ששרון היה מנייעק לא קטן, כמו שהוא פראייר לא קטן, אל תהפכו אותו לשמאלני כל כך מהר.

יומטוף

ד"א: עד כמה שאני יודע יש"ע אינה כבושה באופן רשמי אלא "מסופחת" או משהו כזה... מאין מצב לא ברור, זה לא בדיוק כמו שאני ואתה יושבים בירושלים (או שאתה תל אביבי או משהו, זה לא רלוונטי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאני לא מבין זה דבר אחד..

למה אין משעל עם.. הרי המדינה ניקרעת בגלל זה. בעד ונגד זה לא משנה כרגע. המתנחלים אומרים שהעם איתם (זה גם לפי דעתי) ושרון אומר שהעם איתו.

1.למה שרון לא הזכיר את התוכנית הזאת בבחירות שלו? אם הוא היה מזכיר היום הוא היה ראש הממשלה?

2.המתנחלים אמרו שאם במשעל עם הם יפסידו הם יתפנו מרצון.

אז למה לא ללכת למשעל עם?

התקשורת היא שמאלנית זה ידוע. ולצערי הם שוטפים לאנשים את הראש. ומציגים את המתנחלים כהבעיה העיקרית.

אבל התוכנית לא מבטיחה שלום. שום הסכם מחייב לא נחתם בין הצדדים. הפלסטינים יכולים לעשות מה שהם רוצים אחרי תוכנית ההתנתקות.

מה בקשר לירושלים? ושאר שטחים שלדעתם כבושים? האם הם יוותרו עליהם? או שניראה גל של טרור חדש על השטחים האלו.

תוכנית ההתנתקות מראה את כחלשה כהמפסידה. וגם בעיניי זה ניראה בדיוק ככה. ולדעתי אנחנו נשלם על זה בגדול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

-אז רגע, אתה מצדיק את השימוש בטרור!? מה אכפת לי שזה הנשק היחיד שיש מלחתרות, אני עוד מבין אם הם היו תוקפים מטרות צבאיות, אבל מי שקשור להרג אזרחים הוא סתם נבלה שלא צריך לנשום את האוויר שאני נושם!

-ואני לא תומך בפעולות צבאיות נגד האירגונים, אני יודע שזה בדיוק מה שהם רוצים... יש שיטות אחרות להכנעת אוייבים. לדוגמא להפסיק כמה המהמחוות ההומניטאריות שאנחנו מספקים...

דוגמא: החיילים צריכים להתנהג כמו בני אדם במחסומים, ולתת דוגמא, אבל לא לוותר לאף אחד, ולעקב כמה שצריך ואת מי שצריך. אחרי כמה זמן הם יבינו שאם יהיו פחות חשודים, הם יעברו יותר מהר ועם פחות בעיות- צריך לתת להם להירקב במיץ של עצמם, ולהפקיע מתוך עצמם את טינופת.

-שרון אולי שקרן ומנייק, אבל הוא מפקד ואיש מקצועי, וזה מה שאנחנו צריכים...

-אם זה נראה כמו מדינה, וזה מתנהל כמו מדינה, אז זה מדינה...

-להביא קישורים לויקיפדיה זה אחד הדברים הקטנים שעושים לאייסבריק טוב... אל תקחו את זה ממנו (אוהב אותך ICEBRACK... בלעדיך, לא הייתי יודע על קיומו של האתר...אל תתיאש מכל המתחזים  ;))

- אני גר בטבריה ולומד בב"ש... מה שנקרא מן הפח אל הפחת...

יומטוף לכוווולם  :)

(אבינועם, אם אפשר, אז תשמיט את ה"יקר" פעם הבאה.. עוד יתחילו לחשוב שיש בניינו משהו  :-X)

תוספת: אם שרון הייה מצהיר על ההתנתקות לפני הבחירות, הוא הייה מקבל אפילו יותר מנדטים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צריך לצאת משם ומהר, אין שם שום סיבה הגיונית להחזיק עם שלם בכיבוש ובדיכוי בשביל כמה מתנחלים פאנטים, גוש כתיף בחיים לא היה חלק מהנגב המערבי, כל רצועת עזה הייתה שייכת למצרים בזמן מלחמת העצמאות, וב67 היא נכבשה על ידי חטיבת הצנחנים בראשה של רפאל איתן בעזרת כמה גדודי טנקים.

אומנם לפני קום המדינה היו התישבויות בודדות ברצועה, אך עם פרוץ מלחמת העצמאות, המתישבים נסו על נפשם עם הגעת הצבא המצרי ששתף את רצועה מכוחות ישראלים, ואף השמיד כליל את ניר עם.

ולאחר 67 התחילו לצוץ התנחלויות שונות כמובן בתמיכת הממשלה (ממשלות השמאל), ולכל אורך ממשלות שתמכו במדיניות ישוב השטחים הכבושים, תוך דיכוי העם הפלסטיני.

אני לא מבין את הרעיון בלהחזיק מליון פלסטינים ברצועה תחת מצור, בלי מקומות עבודה (ברצועה יש את שיעור האבטלה הגבוה ביותר בעולם), בן אדם חיי שם על 5 שקל ליום, יש מלא אזרחים חסרי בית בגלל פעולות צה"ל.

וכל זה בשביל מה?, בשביל 8000 מתנחלים והחממות שלהם (והתישבות התיילנדית), והאבסורד שאותם 8000 תיישבים יורקים לתושבי מדינת (כי לדעתי המתחלים בכלל לא חלק מהמדינה היהודית), המתנחלים מתיחסים לחילים בצה"ל כאל כלבים ששומרים עליהם.

המתנחלים מתנכלים לחיילים סתם בגלל שםה אלו שיפנו אותם, ההפגנות והאלימות כלפי כוחות הביטחון, היא יריקה לפנים לאותם אנשים ששומרים עליהם.

לםי דעתי צה"ל צריך לצאת משם ועם המתנחלים לא רוצים, אז שיהיה להם לבריאות, שהם יגנו על עצמם מפני ההמום הפלסטני הזוהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין מה לעשות, לא תמיד אפשר להרוויח מכל הסכם, במיוחד במצב כזה.

אנחנו השעירים לעזאזל, הם המסכנים שמרחמים עליהם.

כרגע אנחנו נדפקנו, אבל הפלשתינים הולכים להצטער עוד יותר, זה ברור שאבו מאזן הוא הבובה של אירגוני הטרור וכשיהיה להם מדינה משלהם אנחנו לא נתערב.

בכלל לא הבנתי למה נותנים למתנחלים פיצויים, הם לא היו צריכים להיות שם מלכתחילה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...