רשת אלחוטית בעלת מרחק רב. - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רשת אלחוטית בעלת מרחק רב.

DaMN

Recommended Posts

שלום רב.

ברצוני לחבר שני מחשבים רחוקים בעזרת רשת אל-חוטית.

המרחק בין המחשבים הוא 200 מטר בקו אוירי, לערך. (יותר מאוחר תיהיה לי תשובה יותר מדוייקת.)

כיצד ניתן לעשות זאת ?

האם לשני המחשבים צריך להיות כרטיס רשת אלחוטי\רווטר חזקים ? או שמספיק שיהיה ראווטר אחד חזק שיקלוט את כרטיס הרשת השני ?

אשמח להמלצות, אולי אפילו על בניה עצמית.

יש לציין שאחד המחשבים יושב על גג של בניין ולכן מספר העצמים כגון בניינים, קווי חשמל וטלפון פחות מפריעים.

תודה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רשת אלחוטית של 200 מטר יכולה להיות בעיתית ויקרה לכן אולי תשקול חוטים ואם אין אפשרות אז אולי רשת על חשמל.

בכל מקרה בשביל רשת אלחוטית אתה תצטרך כרטיס רשת לכל מחשב שברצונך שיעבוד אלחוטית כמובן ראוטר ולדעתי לפחות אקסס פוינט אחד. תן עוד פרטים - האם מפרדים הרבה קירות בין המחשבים, האם זה קירות בטון, כמה קומות בין המחשבים ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רשת על גבי קווי החשמל לא תעבוד לו, מכיון שכל המחשבים צריכים לעבוד על אותה פאזה. כלומר אפילו בבית אחד גדול שרשת החשמל מסופקת על ידי דו או תלת פאזי מחשבים יוכלו להתחבר רק הם מקבלים את הזרם מאותה פאזה.

לדעתי אקסס פויינט יכול לתת לך מענה לבעיה, אבל הייתי ממליץ לך להתייעץ שוב ולבקש "אחריות" מהחנות על טווח הקליטה.

כלומר, אתה רוכש דרכם רק אם הטווח תקין.

בדקתי אקסס פוינט אחד של D-Link והם מציינים שטווח הקליטה הפנימי (בין קירות) שלו הוא עד 100 מטר, וחיצוני (בשטח פתוח) עד 400 מטר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכים איתך שהשקעים צריכים להיות על אותה פזה . מה לא הגיוני בזה ?

400 מטר על אותה פאזה?

יש לנו בית פרטי (לא גדול במיוחד) שעובד על תלת פאזי, ככה שיצאתי מנקודת הנחה שהוא לא עובד על אותה פאזה (ובכלל-לא באותו בלוק/בניין).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המרחק בין המחשבים הוא 200 מטר בקו אוירי, לערך. (יותר מאוחר תיהיה לי תשובה יותר מדוייקת.)

...

יש לציין שאחד המחשבים יושב על גג של בניין ולכן מספר העצמים כגון בניינים, קווי חשמל וטלפון פחות מפריעים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואוו, לא ציפיתי לתגובות רבות כ"כ, לכן ראשית תודה רבה על התגובות ! :xyxthumbs:

לגבי חוטית, זה בלתי אפשרי, מדובר פה בשני בניינים שמרחק בניהם הוא בסיביבות ה-200 מטר.

לא נראה שזה ממש ימצא חן בעיניי הרשויות או כל גורם אחר שרצים פתאום חוטים מעל רחובות, מה שגם זה לא ממש מעשי.

אין הרבה עצמים בין שני הבניינים, רק אולי בניין אחד שמסתיר בקצהו את הבניין שאמור לתקשר עם המחשב שלי.

הכוונה שלי זה להרים אנטנות אצלי בבית מחוץ לחלון ועל גג של חבר שלי שזה הגג של הבניין, כך אנחנו מפחיתים את כמות ההפרעות בין האנטנות.

האם לאקסס פוניט ישנה אנטה חיצונית שאפשר להרכיב אותה בכל מקום ?

אין איזה שהוא כרטיס רשת בעל אנטנה חיצונית חזקה מספיק ?

מצטער על הבורות, אבל אפשר עוד פרטים על אקסס פוניט?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האקסס פוינט זה מכשיר כמו הראוטר זה לא סתם אנטנה. האקסס פוינט משמש בעצם כמגבר של הטווח קליטה ולכן לרוב מניחים אותו בין הראוטר לבין המחשב המרוחק . בעיקרון אומרים שהראוטר בשטח פתוח אמור לקלוט עד 300 מטר אבל אני עוד לא שמעתי על מישהו שזה באמת ככה אצלו או אפילו מתקרב לזה... אולי תברר על איזה אנטנה מטורפת או משהו כזה ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש אנטנה שאפשר לקנות, אני לא בטוח though אם היא תקלוט.

תסתכל כאן

כאן זה מוצר של אדימקס שמתחבר דרך USB2 שלטענתם בחוץ הוא קולט עד 800 מטר.

:silly:

זאת אנטנה של אדימקס. *מחיר מבעית *הדובים מוכרים אותה בארץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אשמח לעדכן אותך (העינין יקח מעט זמן, היה סבלני.)

אפילו אשמח להקפיץ את הת'רד (אני בטוח שיהיו אנשים שישמחו לקבל את המידע איזה רכיב מאפשר תקשורת אלחוטית רבת מרחק כ"כ.)

כמובן שאם אסור אז לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גם התעניינתי בפרוייקט עם טווח גדול לפני הרבה זמן, אבל ירדתי מהרעיון.

גם אני אשמח לשמוע איך יצא, ועם איזה חלקים השתמשת בשביל לפתור את בעיית הטווח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...