איכות המוזיקה - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איכות המוזיקה

love-its-my-name

Recommended Posts

האם יש הבדל מורגש בין 192 קילובייט לשנייה לבין 256 קילובייט לשנייה? האם ההבדלים בגודל [מגהבייטים] מצדיקים זאת?

אני פשוט קצת מבואס מהאמפי3 שלי שיש לו רק 512 מגה. אני רוצה לשים שירים ששוקלים 10 מגהבייט בשביל לקבל איכות גבוהה יותר אך אז לא אוכל לשים הרבה שירים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא ממש יודע... ניסיתי וה320 נשמע לי בכלל יותר טוב מה192 אבל אני לא יודע אם זו פסיכולוגיה [אני חושב שזה יותר איכותי] או שזה באמת...

ד"א, יש לי את הנגן IFP-995. האם יהיו בו הבדלים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע, יש לך נגן איכותי,

אבל זה גם תלוי באוזניות.

אם אתה רוצה לכניס יותר אלבומים, איכות סבירה מאוד (ואפילו כמעט בלתי מתפשרת, בקידוד המתאים) היא ב192Kbps,

אבל זאת כבר העדפה שלך

אני הייתי מסתפק ב192, או גג ב256, יותר מזה זה סתם בזבוז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה מסובך ?

תשים את אותו שיר בשני פורמטים, האחד ב 256 והשני ב 192 , ובלי להסתכל איזה אתה מנגן עכשיו, תנסה להבדיל איזה נשמע לך יותר טוב..

ככה תדע ביוק האם יש הבדל והאם הוא משמעותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עם האוזניות של  סנריז שהגיעו עם הנגן...

גם יש לי אוזניות כאלה של סוני עם פאנלים מתחלפים שעלו לי 150...

אני בדקתי ואני יכול להכניס עוד 48 שירים של 6 מגהבייט...

האיכות באמפי3 תהיה יותר טוב מבמחשב? [הכוונה לשמיעה]

חשבתי להכניס הכול על OGG אבל שמעתי שבאיכות אין הרבה הבדל וגם אין ממש הבדלים בגודל...

מה אתם ממליצים לעשות? הכוונה היא לאיזה פורמט להעביר בשביל להגדיל את האיכות נגיד שתהיה שווה ל  [בערך]320 אבל שתשקול כמו קובץ של 192?

יש לי את התוכנות :

Audio Conversion Wizard

ו AudioConvert

בשביל להעביר פורמט וניסיתי להעביר ל OGG אבל אני לא ממש יודע לאיזו איכות להעביר שם כי אני לא מבין בפורמט הזה...

תודה לכולכם מראש,

אבי.

מקווה שאני אפצה את עצמי בלהבין את זה כי כמו שאתם רואים, לא יצאתי למסיבה ואני רוצה :-\

AKA :

אני לא ממש יודע וגם אני חושב שזה משפיע בסוג הצלילים שמופיעים בשיר... לא?!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבל לנסות OGG זה אוכל את הסוללה חבל על הזמן לעומת MP3

חוץ מזה 48 שירים שמקודדים ב-192KBPS זה כלום, אז להעלות את האיכות פירושו לצמצם את מספר השירים עוד יותר

לדעתי ההבדל באיכות לא יהיה משמעותי, פשוט יכנסו פחות שירים

מה שבאמת קובע אם שיר איכותי או לא הוא הקידוד ההתחלתי שלו

למשל יש שירים שוקדדו ב-128KBPS והאיכות שלהם טובה יותר משירים שקודדו ב-192KBPS בצורה גרועה, או עם מקודד לא משהו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסוללה היא 40 שעות... לא אכפת לי...

כדאי להחזיר את הנגן? אני האמת לא חושב שאני אשמע כ"כ הרבה שירים וגם יש לי המון שירים באמפי שהם על 320 אז לא יודע אם הם אלה שאוכלים הכול...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תן למישהו להקליט לך את אותו השיר פעמיים פעם אחת באיכות הנמוכה היותר ופעם השנייה באיכות הגבוהה יותר ולאחר מכן תשמע את השירים בלי שתדע איזה מהם באיכות יותר גבוהה ואז תראה אם אכן אתה מסוגל לשמוע הבדילים מה שנקרא מבחן עיוור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תהיה לי בריא... קודם כל אתה בא בדרישות לא הגיוניות לנגן עם מסך גדול בשביל הצגת מילים של שיר (ואני לא יודע אפילו עם הצלחת את זה בסוף), אחרי זה אתה מוציא סכום מטורף ולא הגיוני על נגן, שלא משנה כמה טוב הוא, פשוט לא שווה את המחיר שלו... ואז אתה מתחרט ???

ב 1200 ש"ח יש נגנים עם קיבולת של 5GB (פי 10 יותר ?) ועם זמני בטרייה מעולים (והם יותר קטנים ממנו), תעשה את השיקול שלך...

בתכלס פורמט OGG נחשב יותר איכותי מ אך צורך יותר בטרייה... לגבי האיכות, אין מה לעשות, בנגנים של פחות מגיגה אתה צריך להתפשר על משהו, או איכות או כמות, אין אפס... לפי דעתי עם אוזניות של נגן רגיל, לא שווה לשים שירים יותר מ 192, זו איכות די מספקת... מה גם, אם תיקח את ה ותמיר ל OGG בשביל לדחוס יותר (160 או 128), תאבד יותר איכות (כי אתה מעביר מפורמט דחוס אחד לשני)...

מסקנה: בפעם הבא לחשוב על כל הדברים (למשל כמות ואיכות המוזיקה שאתה רוצה על הנגן), ולא על דרישות כמו מסך גדול.... לגבי האיכות, אני הייתי אומר או שההבדל פסיכולוגי, או שאתה לא מקודד טוב את השירים ל 192...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה, זה לא שאני לא מרוצה ממנו... ההפך! אני שמח כ"כ שקניתי אותו ואני לא חושב שאחרי שימוש בו אני אוכל להשתמש במשהו שאין לו מסך שאפשר לראות את התיקיות ואת כל השטויות האלה...

הנגן ממש מעולה, קל, שימוש נוח יותר ממחשב אפילו, יפה, איכות פצצה במיוחד עם האפשרות של ה 3D וגם אפשר להגדיר שם הכול - כמה DB לכל דבר ועוד דברים. הבעיה שאני סתם דפוק שלא חשבתי על האיכות...

בדקתי את האיכות בכמה שירים וראיתי שהאיכות לא ממש שונה בין ה 256 ל 192 וגם תאמינו לי שיש לי קבצים על 320 ששוקלים פחות מה256 שהם באותו השיר? האיכות ביניהם היא בדיוק כמו שבפחות איכותי לא מפעילים את ה3D ובאיכותי יותר מפעילים 3D על נמוך.

בקשר לזכרון אני פשוט מנסה לחסוך אבל את הנגן אני לא מחליף כי אני יודע שהקטע שאני מכניס בו הרבה שירים זה סתם שגעון של התחלה שלי ואני סתם מוריד שירים שאני לא שומע ושם... :bash:

הסוללה מספיקה ל 40 שעות ואצלי בלי להטעין זה עדיין מלא אז אין לי בעיה לבזבוז הסוללה...

פשוט תגידו לי מה לעשות בשביל לקבל את האיכות הטובה ביותר שאפשר לקבל מקובץ בגודל בינוני של 6-7 מגה.

תודה מראש,

אבי.

ד"א, תרצו שאכין ביקורת על הנגן או שזה יהיה בזבוז של זמן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מוריד מהאינטרנט, עדיף להשאיר את זה באיכות שקיבלת.. כל שינוי רק מוריד יותר מהאיכות...

אם אתה עושה RIP מ CD אז עדיף ללכת על OGG באיכות 128 או 160 או 192 ( תנסה תראה מה עדיף לך.. )

אפשר גם ללכת על VBR שזה קצב משתנה, אבל ההבדלים בגודל הם פחות מ 20%..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...