שר האוצר, בנימין נתניהו, גילה השבוע שסבל בילדותו מתת-תזונה... - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שר האוצר, בנימין נתניהו, גילה השבוע שסבל בילדותו מתת-תזונה...

R0ck

Recommended Posts

אז מה אתה רוצה שהוא יעשה? יעסיק כל מי שיש לו תואר כדי שאנשים עם תואר לא יעבדו במשכורת מינימום?

מדיניות הקצבאות הובילה למצב הזה, אני לא חושב שצריך לחזור אליה

אני גם לא חושב שהעניים של הארץ כל כך עניים כמו שהם מציגים את עצמם,

דבר אחרון קיים מדד לבדיקת שחיתות השכר (אנשים שעובדים בלי תלוש) שמודד את הרווח ממס הכנסה לעומת העליה בצריכת החשמל, ובשנים האחרון הפער בין צריכת החשמל לתשלום המסים גדל מאד, כלומר לאנשים יש הרבה מקורות הכנסה לא מדווחים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 46
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

יש לכם פתרונות קסם טובים יותר? אני לא חושב שמישהו פה מבין בכלל בכלכלה כדי לדעת אם מה שהוא עושה טוב או רע למשק, אתם רק רואים את היתרון המידי לכם

לשעבד את כל הכלכלה כדי לתמוך בנזקקים היא לא הפיתרון

אין צורך לשעבד את הכלכלה לכלום ולאף אחד, גם ככה אנחנו מדינת רווחה, אבל אסור בשום פנים לקצץ בבשר החיי כמו מיטות בבתי חולים! אנשים מתים כמו זבובים בטיפול נמרץ והמדינה שותקת. יש עומס רב בבתי החולים, אין מספיק צוותים, בעוד שנים לא יהיו מספיק רופאים כי אין תארים לכולם, אין כסף והסלקציה כמו במיידנק. העשירון העליון לא ימות מרעב אם יתנו עוד קצת למיסים (מיסוי על בעלי הון) אבל אמהות חד הוריות ונכים כן. אחנו חברה ואנחנו לא יכולים לקחת את כל האנשים הנזקקים והחולים והנכים ולהגיד "הם לא פרודוקטיביים, לא צרייך לתמוך בהם" כי זה לא רחוק מלשים אותם במשרפות (אני אולי מגזימה אבל זאת היתה מטרתו של היטלר כשנפטר מהחולים, הנכים והזקנים). מה שצרייך לעשות הוא ליצור מקומות עבודה, ליצור תעשייה, לחסל לקיבינימאט משרדי כוח אדם (בגללם אנחנו מקבלים מינימום - זה יוצא מהשכר שלנו) ולהעביר את כל ההעסקות ישירות דרך המעביד/חברה או דרך לשכת התעסוקה (כשהבוקר הייתי אצלם והיא חותמת לי על הכרתיס ואומרת "הביתה, אין עבודה"). אז התיירות וההייטק בשפל, צרייך לפתח פתרונות חדשים - זה לא חיים ככה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה אתה רוצה שהוא יעשה? יעסיק כל מי שיש לו תואר כדי שאנשים עם תואר לא יעבדו במשכורת מינימום?

מדיניות הקצבאות הובילה למצב הזה, אני לא חושב שצריך לחזור אליה

אני גם לא חושב שהעניים של הארץ כל כך עניים כמו שהם מציגים את עצמם,

דבר אחרון קיים מדד לבדיקת שחיתות השכר (אנשים שעובדים בלי תלוש) שמודד את הרווח ממס הכנסה לעומת העליה בצריכת החשמל, ובשנים האחרון הפער בין צריכת החשמל לתשלום המסים גדל מאד, כלומר לאנשים יש הרבה מקורות הכנסה לא מדווחים

לא,

אני מציע שינסה דרכים אחרות לפתוח מקומות עבודה חוץ מלתת לעשירים עוד כסף

דוגמא לכך שזה לא עובד, שרי אריסון פיטרה דיי הרבה עובדים, אם זה עדיין היה ממשלתי זה לא היה קורא.

הפרטה לא יוצרת מקומות עבודה, היא פשוט מעשירה את חברי ביבי.

יש עניים מתחזים, ויש עניים אמיתיים,

יש משפחות שלמות שחיות רק משכר של 3000 שקל,

אם זה לא עני, אז מה זה עני?

יש אנשים עם מקורות הכנסה לא מדווחים, נכון, "עבודה אפורה", אבל זה ממש לא הרוב כמו שביבי מנסה להציג את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המס הזה באמת היה מתאים יותר לתקופה אחרת,

שמתי שמעבודה אחת היה ניתן להשתכר בכבוד, ומי שהיה רוצה להשלים לירה לשקל היה עובד בעוד עבודה.

היום - זה רק בשביל לשרוד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנורבגיה לדוגמה לוקחים 75 אחוז מסים ומחזירים לאזרח הכל בישירות ובעקיפין. פה לוקחים ולא מחזירים. מיליון יורדים לא טועים, ביבי הוא ביזיון של שר אוצר ובן אדם בכלל (אם אפשר לקרוא ככה למישהו כל כך אכזרי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הטעות בכלל ששמו אותו להיות שר אוצר. אם אינכם זוכרים, התכנית היתה שהוא יהיה שר חוץ. הוא דיי כריזמטי וחלקלק ומורח אנשים אז שם הוא צרייך היה להיות ושם הוא צרייך היה להישאר. שר החוץ הנוכחי לעומת זאת... אוי לבושה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אומרת כל הכבוד למי שלא מדווח על הכנסה מהצד - הכנסה מעבודה שניה לוקחת לך 60% למס הכנסה! זה יותר מחצי - זה מגוכח!

הכנסה מעבודה שנייה לוקחת 60% מס רק אם לא טרחת לבצע תאום מס.

המעביד הנוסף שלך לא יכול לדעת כמה את מרוויחה בעבודה הראשונה שלך ולכן הוא חייב להכות לך מס בהנחה שאת כבר במדרגת המס המקסימלית.

כשאת מבצעת תאום מס, את למעשה מקבלת אישור ממס הכנסה למעביד השני שמתיר לו לנכות ממך מס בהתאם למדרגת המס האמיתית שלך.

ואם את אומרת "כל הכבוד" למי שלא מדווח על הכנסה מהצד - את בעצם גונבת כסף ממני, אזרח שומר חק, שכן משלם את מיסיו המלאים.

נ.ב. אם כבר - זה מגוחך, לא מגוכח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני דיסלקטית וזה בסדר, במיוחד בשעה כזאת של היממה.

להיות אזרח שומר חוק זה לא לבראש העניינים לשלם את כל המיסים. המיסים שגובים גם כך מופרזים וכבר קיצצו בקצבאות של כל מסכן במדינה הזאת, גם מזמן כבר שלחו ידיים לירושות של אנשים, עוד מעט יחליטו לגזול פיצויים של ניצולי שואה (רגע? עוד לא עשו את זה? פלאים...). יש אנשים שצריכים לחיות, שבקושי מסיימים את החודש, המחירים רק עולים והשכר לא! איך אפשר להאשים בנאדם שלא מדווח על משרה שניה? אבא שלי עובד כמאבטח, לפעמים עובד "שחור" בנגריה, הוא נכה 40% שלא ראה כמעט שקל מביטוח לאומי ועכשיו הם מתחמקים לגמרי כשלפני זה אמרו שישלמו לו 200 אלף פיצויים על התאונה שבגללה הוא נכה. כלום הוא לא ראה מהכסף הזה וגם לא יראה. אתה משלם כל החיים שלך ויורקים לך בפרצוף...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. כן, לקחו כבר פיצויים מניצולי שואה ושילשלו לקופת המדינה, בעיקר בשנות ה50.

2. יש שחיקה ריאלית של השכר, אני מבין את אלה שלא מדווחים, פשוט שוחטים אותם, רק המצב הכלכלי הקשה נותן לזה לגיטימציה, שום מצב אחר לא.

3. רק מעל 60% נכות מקבלים קיצבת נכות, מה לעשות הנחיות מפגרות לעיתים של ביטוח לאומי.

4. יורקים לפרצוף לכולם, ובעיקר לזקנים ולקשישים שרק רוצים לחיות בשקט.

5. פיצויים אבא שלך צריך לקבל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח The_Exorcist

דריה, מה שאת ממשיכה להגיד זה:

* לתת לעשירים להמשיך לממן את המדינה.

* לתת לכסף להמשיך להתבזבז בבתי חולים, רשויות מקומיות, מונופולים

* לתת ל"עניים" להמשיך לשבת בבית על חשבון החולים והזקנים.

מה לעשות, כשמשנים מדיניות כלכלית, יש קורבנות. את משום מה מתעקשת שביבי רשע. אז ביבי לא רשע, ביבי כלכלן שיודע מה הוא עושה.

לאנשים נמאס לממן עצלנים, לאנשים נמאס לממן בזבוז, לאנשים נמאס לממן מונופולים. צריך לשנות את זה. מה לעשות.

את יודעת באיזה מצב המדינה הייתה כיום אם המדיניות הסוציאליסטית הארורה הייתה נמשכת? אני אתן לך רמז, לא היית יושבת מול המחשב.

אז תפסיקי לבוא בטענות למי שעושה דווקא יותר טוב, תלכי לעשות תואר בכלכלה בשביל להבין את העסק (מאוד קל לצעוק כשלא מבינים) ותפסיקי לתמוך במדיניות סוציאליסטית שתמיד תגרום ותמיד גרמה נזק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה אצל ביבי היא שהוא מסתמך יותר מידי על "כוחות השוק של הכלכלה החופשית"

זה יכול לקחת את המשק למעלה, אבל גם באותה מידה את כל שכבות הביניים למטה, וזה הדבר הכי גרוע שיכול לקרות, וזה מה שקורה

למה לא יכולה להיות מדיניות סוציאלית?

למה אתה חושב שלא היינו מול המחשב?

מדיניות סוציאלית == עזרה לחלשים וכאלה, אתה חושב שבנורווגיה אין מחשבים?

מה זה השטויות האלה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנחנו רחוקים מאד מנרווגיה... כשיהיה לנו את המשאבים של נורווגיה ובלי אף אויבים עם מדינות ידידותיות ממש (ולא השלום הקר שיש לנו עם ירדן ומצרים) אולי גם אנחנו נוכל להנהיג מדיניות קצבאות כמו נורווגיה או קנדה

אבל בלי שום משאבי טבע, ועם תקציב ביטחון ענק צריך להחזיק את המדינה הזו איכשהו...

אמרת שיש מיסים גבוהים ולא מקבלים את זה בחזרה... זה לא שהמדינה פשוט יושבת ומתעשרת לה מהמיסים (3 אחוז גירעון ממשלתי הוא בדיוק ההפך מזה) זה פשוט שהמערכות הציבוריות בישראל מנופחות מידי (דבר שביבי מנסה לצמצם, ע"י איחוד רשויות והפרטה) ומושחתות מידי (שוב הכלי העיקרי למלחמה בזה הוא הפרטה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל אמרתי שאני רוצה שייצרו מקומות עבודה! העניים לא צריכים לשבת בבית, אף אחד לא צרייך! הבעיה היא שהעניים חסרי ההשכלה יעדיפו לשבת בבית ולקבל דמי אבטלה כי בעבודה שכן יקחו אותה אליהם הם יקבלו פחות ממינימום, יצתרכו להתפשר על אותו שכר שמקבל תאילנדי או לא לעבוד בכלל.

אין לנו משאבי טבע? נכון, כי גם מה שיש אנחנו הורסים. דפקנו לגמרי את ריף האלמוגים באילת עם הזיהום. אם הטרור לא מרחיק את התיירים אז אנחנו כן...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...