שר האוצר, בנימין נתניהו, גילה השבוע שסבל בילדותו מתת-תזונה... - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שר האוצר, בנימין נתניהו, גילה השבוע שסבל בילדותו מתת-תזונה...

R0ck

Recommended Posts

את המשפט הזה אכן אמרה מרי אנטואנט, איש לא המציא דבר, התקשורת לא ממש היתה קיימת אז כדי ליצור פרובוקציות כאלו והשלטון עשה אותן בעצמו ובשביל עצמו.

נגיד ונתניהו לא אמר את זה, לנו עוד ישנה כל הלגיטימציה להאמין שכן, בזכות המדיניות הכלכלית שלו.

פעם חשבו שהיא אמרה את זה, אז הרבה היסטוריונים הביאו "הוכחות" שלא והיום זה במחלוקות, אבל הרוב מסכימים שהיא לא אמרה את זה...

אתה אומר שלא הייתה תקשורת, מה הקשר?

איך ה"עם" ידע שהיא אמרה את זה... זה שמועות שעברו מפה לאוזן - והיום מאמינים שזה סתם שמועה והמתנגדים שלה המציאו את זה... השמועה התפשטה ואנשים חשבו שהיא אמרה את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 46
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

את המשפט הזה אכן אמרה מרי אנטואנט, איש לא המציא דבר

http://en.wikipedia.org/wiki/Marie_Antoinette

Louis XVIs coronation took place at Rheims during the height of a bread shortage in Paris. Tradition would later state that it was at this point that Marie-Antoinette joked, If they have no bread, then let them eat cake! (Quils mangent de la brioche.) However, this phrase was never uttered by Marie-Antoinette although it might have been said by an earlier French queen. When Marie-Antoinette actually heard about the bread shortage she wrote, It is quite certain that in seeing the people who treat us so well despite their own misfortune, we are more obliged than ever to work hard for their happiness. The King seems to understand this truth; as for myself, I know that in my whole life (even if I live for a hundred years) I shall never forget the day of the coronation.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בין אם נאמר המשפט, על ידיה או לאו, היתה כל הצדקה לומר כאן, לפחות אולי כך חשבה, כאשר התעלמה מהאיכרים הרעבים שנשברו תחת עול המיסים בעוד שהיא ערכה נשפים, אכלה עוגות והתהדרה ביהלומים. כך גם בנימין נתניהו, הכרס שלו לא משקפת את המצב הכלכלי, הוא וכל שאר היושבים בראש נהנים מההטבות בעוד שעלינו מוטל מיסוי בין הכבדים בעולם, המצב הכלכלי בשפל והצמיחה שכולם מדברים עליה היא רק בקרב האליטה בעוד שהאנשים שבאמת זקוקים להטבות במס ולקצבות רעבים עתה ללחם, אחרים לעבודה, אחרים לשתיהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח The_Exorcist

יחי סטאלין! לקחת את הכל מהעשירים! להרוג אותם!!!!

להרוג את מי שמשקיע, בונה, משלם מיסים! לתת הכל לעצלנים כמו ויקי כנפו! מגיע להם!!! הם מסכנים, הם לא רוצים לעבוד ואין להם אוכל בבית!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא חייב לעוות את דבריי בשביל להבהיר נקודה...

לא צרייך להרוג, העשירים הם חוליה חשובה ויש להם הפוטנציאל לבנות, לפתח ולתת מקומות עבודה, הבעיה היא שבמצב שבו החלשים בקושי שורדים את החודש ומקצצים להם עוד ועוד בבשר החיי (בתרופות לחולים, בקצבאות לילדים וכיו"ב...) בעוד שלמעסיקים נותנים יותר ויותר חופש פעולה ויוצרים מצב של ניצול עובדים חוקי וכשר (אבל מסריח). איפה עוד שמעת שבנאדם אחד עושה 3 עבודות במקום העבודה שלו ומקבל משכורת אחת? שאיזו מזכירה תהיה גם המזכירה של אותו בכיר וגם של כל המחלקה וגם תהיה המנקה שם והנהגת ונער השליחויות? רק בישראל! שכר המינימום המגוכח ביחס למחירים המפלצתיים בשוק - גם אם השכר יעלה, הסוחרים ידעו להעלות את המחירים "בהתאם". זה מצב בלתי אפשרי, צרייך לוותר קצת על הפרוטקציות והפופוליטיקה ובאמת להטיל קצת יותר מיסוי על אנשים עמידים, כאלו שלא ירעבו ללחם אם יקחו להם עוד כמה שקלים, לתת הטבות במס למי שמעסיק יותר עובדים (במקום להעסיק אחד לעבודה של עשר כמו שעושים היום בהרבה מקומות). במקום שחיילים משוחררים יעבדו בתחנות דלק בשביל 17.93 ויתעוררו בגיל 25 עם קו"ח של תואר שני בגריז וסולר, שיתנו הטבות למעסיקים שיתנו להם את הנסיון התעסוקתי האמיתי. זה לא ייתכן שבנאדם יצתרך להיות בלי חיים לעבוד בלי לראות אור יום רק בשביל שיהיה לו חדר לגור בו או לחיות עם ההורים עד החתונה - למה? כי לך תנסה לשלם חשבונות לבד! צרייך לתת הטבות לצעירים - לא לבכירים, צרייך לעודד העסקה של צעירים/חד-הוריים/יתומים בגירים/וכו' כדי שיצברו את הנסיון והכישורים הדרושים מבלי הפרעות מיותרות. ככה בונים צמיחה - לא בניצול אלא בנתינה.

בקשר לבטלנים כמו ויקי קנפו - טפו! בושה! אז כל הכבוד שאת אם חד הורית ובאמת לא בסדר שאי אפשר למצוא עבודה ובייביסיטר וכיו"ב בו בזמן וזאת בעיה, אבל בטלה היא לא הפתרון. גם דרך המחאה שלה מבישה ביותר. צרייך ליצור מעונים לילדים ממשפחות קשות יום בכדי שההורים יוכלו להשאיר אותם שם ולצאת לעבוד, ומעונים כאלו צריכים להינתן חינם או בתשלום סמלי ולכאן צריכים ללכת כספי הרווחה ולא לנרקומניות שעבדו בזנות בשביל המנה ונכנסו להריון - ויש ויש ואני הכרתי. נותנים לבחורה נרקומנית 3000 ש"ח בחודש כדי שתדפוק את הראש כל היום והתינוק ישכב בחרא שלו במקום שיקחו אותה ממנו ויתנו אותו למשפחה אומנת (כן זה עדיף!).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח The_Exorcist

לא שמעתי גם כאן על כאלו מקרים. לעומת זה שמעתי על אנשים שקורעים את התחת 12 שעות ביום, 5 ימים בשבוע ו50 אחוז מהמשכורת שלהם מתנופפת ברוח.

שכר המינימום לא יכול לעלות כל עוד עלוקות מוצצי דם מוצצים את שד התקציב הלאומי. את מדברת על תרופות, אבל אי אפשר לתת תרופות לנזקקים כשמי שלא נזקק מתעלק על התקציב.

את באה בטענות לביבי כאשר הוא מנסה לעשות בדיוק מה שאת מציעה, אבל מה עם כל אלפי ה"מובטלים" שפשוט לא רוצים לעבוד? מה עם המונופולים שלא מאפשרים תחרות הוגנת בשוק ויצירת מקומות עבודה? מה עם המשופם המטורף שפשוט רוצה לתת לאנשים כסף בשביל שישבו בבית?

מה עם החרדים והערבים שלא רוצים לעבוד ומקבלים כסף בשביל לעשות ילדים?

את כל אלו ביבי מנסה להעלים, אבל זה מאוד פופולרי היום להגיד שהוא והעשירים אשמים במצב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז כנראה לא הבנת אותי, לא נורא, קורא, גם את ביבי אולי לא הבנת, אבל למה באמת שאיש הייטק או מישהו עם תואר שני במשפטים ירצה לעבוד במפעל אריזה תמורת 17 שקל לשעה? יש לי מכר שעובד במפעל כימיקלים/תרופות כלשהו על פס ייצור, עם לשיער, כפפות וחלוק לבן, עבודה עם המון אחריות ומקבל 17.6 ועוד דופקים אותם במשך 14 שעות ביום שם. זה נראה לך הגיוני?

עד כמה אתה מוכר עם שוק התעסוקה בארץ? אני הייתי רכזת כ"א בחברה בת"א ואני מכירה את השוק הזה דיי מקרוב. עם הנפילה של הכלכלה והתיירות בארץ, רבים פשטו רגל וסגרו את הבסטה ושלחו עובדים הביתה. ביניהם עובדים מוכשרים עם נסיון וכל היכולת אבל פשוט לא היה לנו מה לתת להם. היו מחריכים אותי להתקשר למישהו שהיה מנהל ולהציע לו לעבוד בטלמרקטינג או שפשוט היו מפילים עליי קלסר עם קו"ח של פליטי הייטק עם עבר מפואר (ששוקל כמו 2 כמוני) והיו אומרים לי לשלוח אותם למרכז הערכה בשביל לעבוד בתמיכה טכנית באינטרנט זהב. נו באמת... זאת יריקה לפנים!

אל תגיד שיש כ"כ הרבה אנשים שלא רוצים לעבוד. אם אתה מתכוון לחרדים שמעדיפים לחיות בזוהמה של עצמם מקצבת 12 הילדים שלהם - זאת בחירה שלהם, ותאמין לי שהם לא אוכלים קאוויאר שחור עם כפיות כסף... אנשים רוצים לעבוד אבל באמת אין היכן. רבים מתפרנסים מהונאה - פותחים איזו חברה פיקטיבית במקום מסויים, מוכרים מוצר לא קיים בטלפון ואח"כ מסתלקים עם הכסף ומשאירים את הלקוחות והעובדים עובדי עצות. אני רואה את זה כל יום. במה אתה רוצה שאנשים יעבדו?

כן, פתח עיתון, יש מליון ואחת משרות... אז בוא נראה, באתי להתראיין למשרת פקידה ואני באה ומגלה שמדובר בכלל בבית בושת במסווה של איזה משרד אז לקחתי את הרגליים רק בשביל ששבוע אח"כ אני אראה את המקום המדובר ב"כלבוטק" או איך שלא קוראים לתכנית הזאת... כמדובר במשרה אמיתית, אז בד"כ יש מליון ואחד מועמדים ולכולם יש נסיון בעוד שאני למשל רק יצאתי מהצבא ואין לי נסיון אזרחי אז הרבה פעמים מנפנפים אותי. חברים שלי שגם הם סטודנטים/חיילים משוחררים צריכים לקרצף רצפות או לעבוד בתחנות דלק (אני לא יכולה, אני רגישה לאדים) ולהכשל מבחן אחר מבחן ולבוא הביתה סחוטים. אז תחשבו מה קורה לאם חד הורית שגם צריכה לבוא ולמצוא את הבית הפוך, לנקות ולבשל ומה לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומט יש מהשהו במה שאתה אומר

ותיקשבו כלום יפילוסיפים (סליחה אם אני מעליב משיהו) אמר או לא אמר בנתים הוא משתין עלנינו בקשת עזבו את זה מה אתם לא חושבים על כול המבוגרים שבנו את המדינה הזאת והיום יוצאים לחפש אוכל בפחים אני רק חושב אל עולה לי הדם למוח

ואתם יודעים שהוא הוריד מיתטות בבית החולים ואתם יועים מזה אומר שאים אתה צריכים ללכת עכשיו למחלקה מלאה (כמו טיפול נימרץ או מיון ) אכלתם אותוה אם תמותו אז איןמ קום אין רופאים אין כלום קיצצר תחשבו טוב אאל מה שאני אומר ואל תעשו מיזה צחוק כי זה לא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בזכותו, אני לא חושבת שאני אדע (אלא אם שרה תחליט לבוא למפגש פורום ולזרוק עלינו כאלו). או אף אחד אחר מלבד לאליטא הכלכלית של ארצינו. "יש צמיחה במשק" אעלק. נו כן, מי שיש לו יהיה לו יותר ומי שאין לו יהיה לו פחות. אם לא זה הוא קורא צמיחה אז אדרבה... יש משפט שאומר, "החברה נמדדת רק לפי החבר הכי חלש בה".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לכם פתרונות קסם טובים יותר? אני לא חושב שמישהו פה מבין בכלל בכלכלה כדי לדעת אם מה שהוא עושה טוב או רע למשק, אתם רק רואים את היתרון המידי לכם

לשעבד את כל הכלכלה כדי לתמוך בנזקקים היא לא הפיתרון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צמיחה יש, זה לא שקר,

אבל צריך לבדוק מאיפה באה הצמיחה ועל חשבון מה.

כרגע היא באה מהשכבות העליונות ("החברים של ביבי") ועל חשבון (צ'ק שמן במיוחד) השכבות החלשות ומעמד הביניים הבורגני שכמעט והתרסק.

הדבר הכי עצוב,

שאותם אלה שסובלים הכי הרבה מביבי, בסוף יצביעו עבורו לראשות הממשלה ("אם לא רציתם אותו כשר אוצר, תקבלו אותו עוד פעם כרוה"מ)

לא נראה הגיוני שמי שיש לו תואר ירוויח 17.65 (מינימום) לשעה,

אבל למי שאיו לו כלום, ואין לו ברירה וצריך לעבוד כדי לחיות (וכרגע אני לא מדבר על סטודנטים) שילך ויעבוד בכל עבודה שמציעים לו, אפילו אם זה לקטוף תפוזים,

ולחשוב שפעם עשו את זה בחצי התנדבות,

הפכו שולחנות כדי לקבל עבודה, היום הופכים אותם אם מקבלים אחת.

TEATIME, לא מסכים.

הצד שנוקט ביבי הוא הרסני למשק (לא לכלכלה) הוא פשוט הורס שכבות שלמות של מעמדות סוציואקונומיות ונותן לעשירים, ממש רובין הוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...