כמה שאלות לגבי מערכת קירור מים (שאני מכין) - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כמה שאלות לגבי מערכת קירור מים (שאני מכין)

mr.bigglesworth

Recommended Posts

טוב אני לא יודע אם זה מתאים לפה או למודינג אבל אם לא אז לעביר

אז שמעו אני רוצה להכין לעצמי מערכת מים מחלקים של מכוניות למעבד ולכרטיס מסך

אז חלקים זה לא בעיה

אז החלטתי שהמערכת תהיה מחוץ למחשב במארז ניפרד ביגלל שאין לי הרבה מקום (MID TOWER) וגם יותר קל להכין אותה מחוץ למארז וגם יותר יפה (לדעתי)

אז בהתחלה חשבתי נעשה 2 רדיאטורים ששתיהם יהיו עם שתי מאווררים של 80 רדיאטור לכל חלק אבל לא יהיה מקום (לפי הסירטוטים שלי) להכל ואני רוצה לשים גם ספק בישביל להקל על המערכת

אז אמרתי נלך על רדיאטור עם 3 מאווררים מה אתם אומרים זה יספיק לשניהם? אני לא מתכנן OC ממש גדול בסך הכל עד לאיפה שהמעבד יקח אותי (כנ"ל לגבי הכרטיס מסך)

ועוד שאלה אתם חושבים שמשאבת דלק תהיה מספיק טובה?

ו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אחי אני גם מאלטר מערכת מים בוא ניתן לך כמה טיפים:

1. רדיאטור- לך לחנות חלקי יד שניה ותבקש רדיאטור מים קטן (אני חושב זה משמש להוציא אדים מהשמשה לא בטוח)

לשלי יש מקום ל4 מאווררים 80 ונשאר עוד קצת מקום אבל אולי למאוורר 40 אז פשוט השארתי ריק.

עלה לי 120 שקל וזה עובד מוציין מנחושת.

2. משאבה- לך לחנויות דגים או למשתלות ותחפש משאבות מים קטנות עד 120 ליטר לשעה תאמין לי זה חזק מאוד יש לי אחת כזאתי.

היא עלתה לי 85 שקל והיא שקטה.

3.צינורות מאייס קנה ובנה.

4. בלוק תלוי בתקציב

אני קונה של זלמן נראה אחד טוב וגם זול מחברה טובה ואמינה. יש לי בנוסף את המשכה הטרמית הזאת שמוכרים בKSP משהו SILVER 5

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

drek boy הבלוקים של זלמן לא משהו.. אם אין לך בעיה של תקציב לך על DANGER DEN ואם יש לך תקציב מוגבל יחסית לך על הwatechchill אנטרטיקה,

יתן לך ביצועים יותר טובים מהזלמן דיי משמעותי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לרדיאטור

כמו שאמרתי אני מוגבל במקום ואני לא רצה אחד גדול מידי ושיגמר לי המקום ולא יהיה לי איפה לשים את הספק

ובקשר למשאבה אני רק רוצה שתענה לי על השאלה אם משאבת דלק תספיק? פשוט אני יכול להשיג בלי כסף ואני רוצה לחסוך כמה שיותר בישביל בלוקים איכותיים

וצינורות חשבתי להזמין צינורות זוהרים בUV (רוב המחשב שלי בנוי על העיצוב הזה)

ומישהו יודע מה הולך עם EMP? מתי הם ניפתחים מחדש או משהו פשוט אני זוכר היה להם מיבחר טוב

אבל אם אין ברירה אני אזמין מחול (FROZENCPU) ביגלל שיש שם גם כמה דברים שאני רוצה בנוסף

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תזלזל ברדיאטור כי אם יש לך בלוק טוב אבל רדיאטור לא משהו אז זה יקרר הרבה פחות טוב מאשר אם יהיה לך בלוק קצת פחות איכותי אבל רדיאטור טוב גדול לא של מאוורר אחד מינימום 2 וזה גם לא משהו.

אני ממליץ לך לקנות רדיאטור כמו שהמלצתי למעלה (הוא לא גדול מידי) ולהשקיע קצת פחות אולי לבלוקים

כי אם יהיה לך אפילו בלוק כל כך בן זונה שהמים יהיו בטמפ' של המעבד אתה צריך רדיאטור טוב כדי לקרר אותם טוב בלי זה הבלוק לא עוזר.

ותאמין לי ההבדל בין נגיד זלמן לווטרצ'יל הוא מקסימום מעלה אחת עד אחת וחצי כך ש הרדיאטור קובע יותר מהבלוק (כל עוד זה לא דרק).

דרך אגב מומלץ לא לשים את הרדיאטור בתוך המארז שיוציא אוויר כי אז האוויר שעובר דרכו החוצה חם כבר משאר חלקי המחשב לכן או שתשים את הרדיאטור בתוך המארז שיכניס אוויר חם פנימה (מפגר)

או פשוט לשים אותו מחוץ למארז(חכם)

ובקשר למשאבה

משאבת דלק זה בסדר אבל תן פרטים לגבי ליטר לשעה ואם זה עושה קצת רעש לפחות או לא ובכלל אם הגודל שלה הוא סביר או שהיא ענקית

זה צריך להיות בגודל של בארך קוביה של 8*8*8

ואם היא טבולה או בחיבור של 2 צינורות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדל בין בלוק טוב ללא טוב יכול להיות אפילו יותר מ5 מעלות (!!!)

ההבדל בין משאבה טובה ללא טובה יכול להיות בין 2 ל4 מעלות, רדיאטור תקנה מינימום משהו שמתאים למאוורר 120X1 ואפילו עדיף רדיאטור של 120X2

אם הוא גדול זה פחות משמעותי אם הוא מנחושת או אלומיניום וכו.. אם אתה רוצה רדיאטור קטן יחסית אז אתה צריך משאבה חזקה כדי לשמור על טמפרטורות טובות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גם מכין מערכת מים...רק שאני מכין גם את הבלוק ...כי יש לי התערבות עם חבר...לבנות מערכת מים ב0 שח...ומותר להעזר בקשרים...אז אני מכין גם בלוק למעבד מנחושת....

אתם יודעים במיקרה איך נראה בלוק...הבפנים שלו.?...ואין לי בעיה של גודל של הבלוק...איזה גודל אתם אומרים??..

וחשבתי על משהו באמת רצחני...לקחת את הסינק של הP4...האלומיניום...ולסגור אותו איכשהו עם נחושת...ולארגן בפנים מסלול למים....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תידאג בקשר לרדיאטור וגדלים אני אראה מה יש

אני מביא גם אחד חדש

פשוט אני שואל אם זה יהיה טוב לקרר כרטיס מסך ומעבד ואם הוא יחזיק אותם

אם לא אני אגדיל את המארז החיצוני (למרות שאני ממש לא רוצה)

ומשאבת דלק היא לא טבולה ואת זה אני צריך ליבדוק גודל לא יותר משתי אגרופים ואם כן (פשוט יש שונות) אני אקנה משאבה מהחנות דגים

אבל היא טבולה נכון? (כי זה משנה את כל העיצוב)

דרך אגב מה אתה מתכנן לקרר עם הרדיאטור הזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מותר לך להעזר בקשרים?

תמצא מישהו שיעשה לך בלוק במכונת CNC

מה זה CNC??...מה היא עושה??

רק שתדע...בעיה של חומר אין לי...כי לאמא שלי יש חברה שהיא מכינה תכשיתים וכאלה...ויש למה מלא נחושת...אז היא אמרה שאין בעיה...

אני רק לא יודע באיזה עובי לעשות את הבלוק...וחשבתי לעשות עליו צלעות ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבלו יכול להיות בכל מיני עוביים נגיד אתה יכול לראות אל של דנג'ר דן ואת של זלמן

הזלמן עבה בארך פי 2 מהדנג'ר דן

אני ממליץ לך לנסות לקחת סינק מוכן ולנסות לרתך לו מסגרות בצדדים ככה שיהיה כמו מבוך כזה

______

l ___Ol

l____ l

l ____l

lO____l

תאתום הכל בסוף עם סיליקון אבל אם תצליח לארגן משטח שיתאים לO רינג זה הכי טוב להדק חתיכת פרספקס עם ברגים חזק חזק לאוו רינג וזה אתום.

אבל בגלל שהריתוך הוא מברזל אז תצתרך לצבוע שם בצבע אלחלד טוב וזה יגן מפני חלודה שם.

ועוד משהו שכדאי שתשקיע בו הוא משכה טרמית מולמץ אחד איכותי ולא מעפן זה יכול לשפר בכמה מעלות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...