איזה שפת תכנות מומלץ ללמוד ראשונה?? - עמוד 2 - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איזה שפת תכנות מומלץ ללמוד ראשונה??

kong5

Recommended Posts

תראה יש אומרים שהפשה הראשונה שתלמד היא השפה שאתה תזכור היא טוב. ויש כאלה שאומרים שכדי ללמוד פסקל כשפה ראשונה וזה נכון היא פשוטה קלה והיא הבסיס לספות אחרות (לא כול השפות). אני אישית רוצה לדעת הכי טוב סי אז אני לומד פסקל בבית ספר אבל משקיע בקושי בספקל לעומת זאת סי אני לומד בחוג ומשקיע מלא בשפה הזאתי. המלצה שלי לך או על פסקל או על סי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אישית ממליץ על הסדר הבא שתלמד את השפות תיכנות

1.HTML

2.JS

3.ASP

4.c

5. c++

ככה זה תוכנית הלימודים אצלנו לפחות,וזה ממש נחמד הסדר הזה.

בכל מקרה,לא משנה אם איזה שפת תכנות תתחיל(חוץ מ HTML ,זה לעילגים)מומלץ מאוד להיות ב 4-5 יח"ל במתמטיקה.

אני לא אומר שאם אתה בפחות אז אתה כישלון ואין לך מה לחפש בתחום..

פשוט הכרתן לעומק של השפות האלה דורשות רמה מתמטית יחסית גבוהה..

בכל מקרה,כל דרך שלא תבחר, אני מאחל לך בהצלחה..(:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי, איך HTML זה שפת תכנות, ואיך בדיוק JS ו ASP ילמדו אותו עקרונות של תכנות נכונים כמו ניהול וכו' (שנדרשים כדי ללמוד שפות אחרות)...

ושוב, להכיר שפת תכנות לא צריך ידע מתמטתי בכלל... זה בערך כל אחד שיש לו רצון וכח יכול לעשות טוב... מה שכן, לדעת להיות תכנתן מעולה, צריך ראש מתמטי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לזרוק דברים ורואה מה יוצא, לא נקרא תכנות..

PYTHON היא אחת מהשפות המובילות היום, היא מתקדמת ביותר, והיתרון שלה, שהיא פשוטה ללמידה ותפעול, אך מאפשר לעשות דברים מתקדמים ביותר למי שמתעמק (וגם יש לו ספריות הרחבה לכל דבר, OPENGL, D3D, GUI, NETWORK ומה לא...)...

למי שרוצה לתכנת דברים מהר, ולראות תוצאת, ולא רוצה להשקיע יותר מדי זמן באיך להתאים את השפה לתוכנה שלו, PYTHON בהחלט שווה הצצה, וגם למי שיודע שפה אחרת, אפשר להשתלט על היסודות של PYTHON במהירות....

אבל אם אתה רוצה שפה ראשונית, שמלמדת אותך כל מני יסודות בתכונות, כדי להתפתח בתחום, עדיף באמת להתחיל עם C (אין צורך ב PASCAL)...

אני מסכים 100% ,PYTHON, היא אחת השפות המובילות כיום מאפשרת לעשות הכל והיא פשוט מאוד נוחה ולא מסורבלת.

אני אפילו הייתי מציע להתחיל ללמוד אותה בהתחלה. בכל אופן שפת C היא השפה הכי חשובה לדעת מכיון שכל קטע קוד שתרצה להבין היום כתוב בשפה זאת.

אני חושב שאפשר ללמוד את שתיהם בו זמנית ואין שום חשש לבלבול אלא זה רק יועיל לך שהמוח שלך לא יתקבע על שפה אחת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מילא לא היית ממליץ לו על שפות שלא קשורות לענין אבל ניחא. ASP?! זה הדבר הכי מפגר שהומצא אי פעם זה פשוט כ"כ כ"כ כ"כ דפוק!!!!.

בניתי את הפרויקט שלי כשחצי ממנו היה ASP ושברתי את הראש שעות על איך לגרום לחרא הזה לעבוד זה פשוט עבד מתי שמתחשק לו. שלא לדבר על זה שעכשיו אחרי שניסיתי להפעיל את האתר שלי שוב חצי מהדברים בו בכלל לא עבדו (וכן השרת המפגר של ה-IIS או איך שקוראים לזה פעל).

אם כבר ללמוד איזושהי שפה בסגנון כתחלוף ל-ASP העלוב אז PHP.

בכל מקרה בחזרה לנושא- C זו השפה שהכי כדאי לבחור בתור התחלה ואתה יכול להתחיל בזה שתוריד את הקומפיילר BORLAND TURBO C++ LITE גירסה 3.0 ותתחיל לכתוב תוכניות שיעזרו לך עם הש.ב ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דרך אגב, את ה PHP פיתחו 3 סטודנטים מהטכניון.

גם את ה ZIP פיתחו 2 בוגרי טכניון.

וגם שיטת האבטחה הנפוצה RSA פיתחו 3 ממכון ויצמן והאוניברסיטה העברית.

אילו עוד המצאות ישראליות בתחום התכנות / אלגוריטמים המציאו בארץ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

VB זו השפה הכי טובה ללמוד בהתחלה כשלא יודעים כלום. C אחר כך, כי היא קצת יותר מסובכת. לדוגמא, עבודה עם מחרוזות. אומנם VB יכולה לגרום לך לתכנות לא מובן.לא נכון מבחינה פיסית(אי הגדרת משתנים) אבל היא הכי קלה ללמידה רק בגלל אותם דברים, אבל למה להסתבך, תחפש באינטרנט מדריכים, ותראה מה אתה יותר אוהב, ולמה אתה יותר קרוב. תלמד אותה, ואז תמשיך לבאה אחרי שלמדת אותה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לראשונה אני מסכים עם RTPC ^^

בתור אחד שלמד הרבה C ואז המשיך עם ++C (כרגע לומד לעצב ממשק חלונאי עם MFC) אני יכול אפילו להגיד שאפשר ישר לקפוץ ל- ++C בלי ללמוד C. אבל אני אומר את זה בהסתייגות. תלמד C קודם. ואז תבחר מה בא לך.

אתם יודעים איזו הנאה קיבלתי כשגיליתי את ה- cout של ++C לאחר שנים (טוב הגזמתי) של שימוש בתחביר המעצבן של printf? :jump:

העניין הוא ש- C זהה כמעט לחלוטין ל- ++C אם לא מדברים על מחלקות (דבר נפלא ומעניין). אבל ב- ++C הפשיטו (מלשון הפשטה) הרבה דברים ב- C (ניהול דינאמי, עבודה עם קבצים ועוד). אבל זה לא כל כך נורא, גם ב- C, פשוט לאחר שאתה כותב הרבה ב- ++C אתה נהיה מפונק :hat:.

עריכה: שתי הערות:

- HTML אינה שפת תכנות אלא בדיוק מה שקוראים לה, markup language, כלומר הדבקת אובייקטים על דף. בגרסאות דינאמיות שלה מתווספת לה כבר קצת לוגיקה ואז יותר אפשר להתייחס אליה כ"שפת תכנות".

- VB זה צעצוע נחמד ופשוט, אבל לא למי שרוצה להתעמק בתכנות רציני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני מסכים,

C היא השפה כדי להתחיל ללמוד תכנות רציני,

וברגע שמתרגלים אליה, היא גם נוח לכתיבה (במיוחד אם אתה מערב קצת תחביר של C++, עם כל ההקצאות הדינמיות או של הקלט/פלט)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

VB ה אכן צעצוע, שמראה לך מהי שפת תכנות.

אני אישית למדתי קודם HTML(לא שפת תכנות) אחר כך C אחר כך VB.

אני רואה אנשים אחרים שגם התחילו מC++(רק COUT וCIN והקצאות דינאמיות וSTRUCT- ללא מחלקות) והם ממש התקשו בהתחלה, לעומת זאת אני רואה אנשים שהתחילו VB ולא מבינים כלום בC. קשה לומר מה מומלץ יותר ללמוד בהתחלה, אך בהחלט יהייה מעניין אותי איך היה ללמוד קודם VB.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ספת בסיס -->C

C++ קשה מאוד ,לפחות למתחילים . זאת הדעה שלי.

תלמד את הבסיס בעזרת C : לולאות ,מערכים,רשימות מקושרות ,עצים ...

ל C++ צריך קצת ניסיון , וראיה מרחבית לתכנן נכון אובייקטים זא לא קל.

מ C אפשר לקפוץ ל C++ או C# השאלה מה המטרה שלך.

אז .. קודם תלמד לתכנת נכון בספה פרוצדורלית.

OO הרבה יותר קשה ומורכב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש של C# חינמי וחופשי (לא ע"י MICRO) שעובד גם בלינוקס...

ובכל מקרה, JAVA כמו C++ (או שפה OOP אחרת לצורך העניין), היא לא משהו שהייתי ממליץ ללמוד כשפה ראשונה... (למרות שזה אפשרי ויש מקומות שעושים את זה ככה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...