מה זה Hz??? - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה זה Hz???

Yaron-Cohen

Recommended Posts

חחחח WTF גם אתם לומדים במכללת אורט?

אילן פרץ הוא גם המורה שלי לעיצוב תוכנה. עאעאעאעאעא אני נכשל ביעילות :bash::kopfpatsch:

חחח..איזה שכונה פה...כן אני מכללת אורט...איזה כיתה אתה??..אני יא7...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דברו בפרטי, לא בפוסט !!

Hz זה אכן תדירות של ארוע בשניה.... (זה יכול לתאר דברים החל מגלים ועד למחזורי פעילות של דברים)...

בהיבט של המחשבים (או מעגלים אלקטרונים), התדירות מתבטאת ברכיב במחשב שיוצר מספר פעמים בשניה סיגנל (אות) שעון, שגורם לכל הרכיבים להסתנכרן מולו ולעבוד במסודר (שהרי אם כל רכיב היה עובד מתי שבא לו, המחשב לא עבד)... ככל שהרכיב מייצר את הסיגנל מהר יותר, שאר הרכיבים (הזכרונות, ה BUS, המעבד) מסתנכרנים יותר מהר, ומסוגלים לבצע יותר פעולות בשניה (אך כמובן שלכל רכיב יש את הגבול שלו, שכן אחרי זה, הוא פשוט לא עומד בקצב והמחשב נתקע)...

לגבי ה GIGAHERTZ של המעבד, תאורתית זה אומר כמה פעמים בשניה המעבד מסתנכרן (זה החישוב של קצב הסנכרון של הלוח אם, FSB, עם המכפלה הפנימית של המעבד ה MULTIPLIYER)... בפועל זה לא אומר כלום לגבי המעבדים של היום, כי יש להם כמה PIPELINES ויש להם BRANCH PREDICTIONS וכו' (הדברים האלו אומרים שבמחזור אחד, המעבד מסוגל לבצע הרבה דברים בו זמנית), וניתן לראות ניצול טוב של זה במעבדי AMD64 שבמהירות 2GHZ עוקפים בהרבה דברים PENTIUM4 ב3.2GHZ ...

זהו הסבר פשטני, אך אמור בגדול להראות למה הכוונה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר ל FSB

FSB זה אומר כמה פעולות המעבד עושה במחזור

אז אם FSB=800MHz לדוגמה

ומחזור אחד נמשך פחות משנייה

ויש 4 מחזורים בשנייה אז

4x800MHz = 3200MHz = 3.2GHz

ככה שבאופן תיאורטי יש לך 3.2 מיליארד פעולות חישוב בשנייה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר ל FSB

אז אם FSB=800MHz לדוגמה

ויש 4 מחזורים בשנייה אז

ממש לא....... כל מה שאמרת פשוט לא נכון בעליל !

אנשים, נמאס, אם אתם לא יודעים משהו, אל תגיבו, זה סתם פוגע באיכות הדיון.... אם אתם חושבים שאתם יודעים ולא בטוחים, אתה יכול להגיד מה שאתם חושבים, אך תצינו בבקשה, שאתם לא בטוחים כי זה התשובה הנכונה (אני אישית מקפיד בדיונים שאני לא בקיא בתחום לציין את זה) !!! זה ממש מעצבן לראות דיון של כמה עמודים שמרביתו מכיל או שטויות, או הערות על שטויות של אחרים, או שיחות אישיות של אנשים !!! זה פוגע ברמה של הפורומים!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם מה שאני אמרתי לא נכון אז גם מה שאמרת אתה זה לא נכון

כי אני רק בערך שכתבתי את מה שאתה כתבת והוספתי דוגמה

לא רק שאתה לא יודע לכתוב, אתה גם לא יודע לקרוא

ממש הפכתם את המקום הזה לפורום ילדים עילגים :smile1:

דבר ראשון, icebreak דיבר במובן תיאורטי. אתה נתת דוגמא שהיא לא נכונה בכלל.

ארבע מחזורים בשניה זה 4HZ. אתה מכיר מעבד שעובד ב4HZ? לא, כי אין כאלה.

מהירות המעבד, או יותר נכון תדר המעבד נמדד לפי מהירות הFSB (שבאופן תמידי אתם מבלבלים אותה עם מהירות הBUS) והמכפלה של המעבד.

האם זה מדד לביצועים? בכלל לא, אבל זה כבר לא קשור לנושא.

רוצה לדעת מה זה HZ בצורה מעמיקה? לך תלמד פיזיקה של תיכון, או תעשה קורס בחשמל/אלקטרוניקה וכו'...

רק אל תפזר מידע קלוקל כאן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר ל FSB

אז אם FSB=800MHz לדוגמה

FSB זה הצינור תעבורת תקשורת בין המעבד לשאר רכיבי המחשב, קצב העבודה שלו, קובע את המהירות בהם עובדים שאר הרכיבים במחשב חוץ מהמעבד (למשל 266MHZ). קצב העבודה קובע את מהירות הסנכרון בין הרכיבים שדיברתי מקודם (הכרטיסים השונים במחשב, הזכרונות וכו')...

ויש 4 מחזורים בשנייה אז

למעבד יש רכיב בפנים שמכפיל את מהירות ה FSB, וגורם למעבד לעבוד הרבה יותר מהר משאר הרכיבים, אתם מכירים את זה כ MULTIPLIER בין פי 5 לפי 13.... (על כל אות סנכון מה FSB המעבד בפנים יוצר פי 5 לדוגמא), ואז הוא עובד יותר מהר, ככה שיוצא ש 266*5 = 1300MHZ וזהו קצב העבודה / סנכרון הפנימי של המעבד.

טוב, פה בכלל לא מובן מה רצית להגיד, מחזור נמשך פחות משניה ? יש 4 מחזורים בשניה ? על מה אתה מדבר ? כל רכיב עובד בקצב המוגדר לו, המעבד ב 1300MHZ בדוגמא זו (שזה 1300 מיליון מחזורים בשניה), והבאס ב 266 מיליון מחזורים בשניה.. מחזור זה לא דבר יחסי....

ושוב, אין לך 3.2 מיליארד פעולות חישוב בשנייה, זה הסתכלות ישנה על מדור אחר.. היום המספר הזה לא אומר למשתמש הרגיל כלום (בלי BENCHMARKS)... כי במחזור אחד, המעבד יכול לעשות הרבה דברים בו זמנית...

אם מה שאני אמרתי לא נכון אז גם מה שאמרת אתה זה לא נכון

כי אני רק בערך שכתבתי את מה שאתה כתבת והוספתי דוגמה

אני חושב ששכתבת הכל, לא בערך.. רק חבל שהשכתוב לא נכון..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ושוב, אין לך 3.2 מיליארד פעולות חישוב בשנייה, זה הסתכלות ישנה על מדור אחר.. היום המספר הזה לא אומר למשתמש הרגיל כלום (בלי BENCHMARKS)... כי במחזור אחד, המעבד יכול לעשות הרבה דברים בו זמנית...

או כלום, יכול להיות שלא יקרה כלום במחזור אחד. הסלרון נורת'ווד ידוע ביכולתו לטחון מים - בגלל חוסר יכולת למלא את הPipeline, שום דבר לא קורה הרבה מהזמן. חוץ מזה, לפנטיומים יש הרבה פעמים הוראות שהן רק העברת מידע בתוך המעבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תנו לי להסביר את זה בדוגמא.

הדוקטור היקר יכול לכפכף 180 אנשים בדקה. כלומר 3 אנשים בשניה. כלומר תנו לי 2 שניות וכולכם חוטפים כאפת שטות על מה שרץ פה.

אילו קצב חלוקת הכאפות שלי היה 1 קילו הרץ, הייתי יכול ב-13 שניות להעיף כפות לכל הממבר בייס הרקוב של דן ההומו באתר הזה.

אילו קצב חלוקת הכאפות שלי היה 1 מגה הרץ, הייתי מעיף כאפה לכל המדינה המעאפנה הזאת תוך 6-7 שניות, ואם היו נותנים לי עוד 3-4 שניות הייתי גם מעיף לבני דודינו בשטחים. ברבע שניה גם כל המתנחלים היו חוטפים.

אילו הקצב היה 1 גיגה הרץ, כל העולם היה חוטף ממני תוך 6 שניות, וחבל להם על הזמן איזה מתלבשות אחת אחת היו יורדות פה.

במחשבים זה אותו דבר רק עם תדירות שעון, כלומר כמה פעולות בשניה.

לא יותר פשוט ככה?

ראבאק, לילה טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וכשיש לך צינורות עיבוד אתה יכול להביא הרבה יותר כאפות בפחות זמן , זה כמו הרבה ידיים בשורה מכל זרוע .

ובקשר לFSB זה בכלל שם של אפיק העברת נתונים בין המעבד לזכרון לצי'פסט ואפשרי גם לעוד דברים (AGP PCI וכו.)

שני הסטנדרטים הכי בולטים בשוק היום זה AGTL+ שמשתמשים בו בP4 ו EV6 שנמצא בK7 , וד"א HT שיש בK8 לא נחשב לFSB .

פעם היה גם BackSideBus ששימש למעבר נתונים בין המעבד לL2Chache אבל היום הקיצ' מובנה בליבת המעבד אז אין צורך בו.

ההצעה הכי טובה למי שלא יודע על מה הוא מדבר זה www.wikipedia.com , יש שם אחלה הסברים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...