אוטו מעופף שמפותח בישראל? - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אוטו מעופף שמפותח בישראל?

Shadowman

Recommended Posts

יש כמה מכוניות מעופפות שנמצאות בפיתוח כבר הרבה זמן בכמה מדינות בעולם (לגבי לא שמעתי) אבל למיטב ידיעתי אף אחת מהם לא פרקטית כל כך עדיין בגלל בעיות כמו הרעש האדיר שהם יוצרות

ד"א נראה לי שעדיף שהישראלים ילמדו קודם כל ליסוע באוטו על הכביש ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...

קיים בישראל אב טיפוס של מכונית מעופפת. מדובר בהכלאה בין מכונית למסוק. מדובר ברכב המצוייד ברוטור פנימי (בניגוד לרוטור החיצוני במסוקים) המכוסה ברשת מגן, כדי לאפשר טיסה בטוחה בגובה נמוך בשטח עירוני. הבעיה היא שכדי להטיס את המכונית הזו יש צורך ברשיון טיס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Borg, מה המקור שלך?

יש לך לינק? תמונה? משהו?

Glass Moon, ראיתי את הכלי הזה באיזשהי תכנית על פיתוחי לפני כמה חודשים...

בוא נגיד שזה לא הדבר הכי יעיל בעולם - הוא מסורבל, רועש, פגיע, ויכול לשאת רק אדם אחד... נראה לי יותר כמו גימיק מאשר המצאה שימושית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתי על זה כתבה בעיתונות לפני כמה שנים, בתקופה שאחרי ה-11/9 כאחד הפתרונות האפשריים לכלי שישמש כוחות חילוץ מבניינים גבוהים וממקומות שאליהם מכוניות או מסוקים לא יכולים להגיע בגלל תנאי השטח או מגבלות אחרות (מסוק לא יכול להתקרב יותר מדי לבניינים בגלל הרוטור החיצוני. בנוסף לכך, היתה על זה כתבה בערוץ 8. המפתח של הרכב הקים חברת סטארט-אפ לצורך בניית הרכב בשיתוף פעולה עם אוניברסיטת באר-שבע או המרכז הטכנולוגי ברחובות (אני לא ממש זוכר, זה היה מזמן). בכל אופן, האב טיפוס שהוא הציג היה מסוגל לשאת טייס + נוסע ומטען לא גדול, ובאותו זמן הוא אמר שהוא עובד על אב טיפוס חדש המסוגל לשאת טייס + 3 נוסעים ומטען ומיועד לטוס בשטח עירוני. לדבריו, בשל המגבלה שהנהג של הרכב חייב להחזיק ברשיון טיס, הרכב אמור ככל הנראה לשמש בעיקר כוחות חילוץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קיים בישראל אב טיפוס של מכונית מעופפת. מדובר בהכלאה בין מכונית למסוק. מדובר ברכב המצוייד ברוטור פנימי (בניגוד לרוטור החיצוני במסוקים) המכוסה ברשת מגן, כדי לאפשר טיסה בטוחה בגובה נמוך בשטח עירוני. הבעיה היא שכדי להטיס את המכונית הזו יש צורך ברשיון טיס.

בדיוק השבת קראתי כתבה עליו.. הבנאדם שבר קיר שלם (!) בסלון שלו כדי שהוא יוכל להוציא את המכונית מהבית.. עכשיו יש לו מסילות ענקיות בתוך הסלון שיוצאות לחצר (בגובה 4-5 מטר..)

ראיתי כמה .. מכונית לבנה עם רואטור ענקי, שני נהגים (כל אחד בצד מנוגד) שהרואטור נמצא מלפנים.. אם זיכרוני אינו מטעה אותי הוא ממומן ע"י הצבא..

אני כמעט בטוח שזה היה באחד מהמוספים של גלובס, אבל קראתי אותם אצל אבא שלי והוא כמעט בטוח זרק אותם.. אם לא אני אסרוק ואעלה לפה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצבא האמריקאי מפתח משהו דומה לחייל בודד:

SoloNew_PPT.JPG

זה לא נראה כל כך בטוח...

החרא הזה כל כך לא יעיל... עד שיוצאים מזה יורים בך וגם כל אחד עולה המון ואין בעיה לאויב להשיג אחד כזה....

אבל מצנח למשל עולה פרוטות תוך שניה פעילים לקרב וזה לא משהו טכנולוגי שאין כבר לאויב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

RULE גם אתה חי באשליות כבר לא צונחים אין יותר צניחות של מאות ואלפי חיילים לשדה קרב זה מסוכן מידי.

היום מורידים חיילים עם מסוקים גדולים או אפילו מנחיתים הרקולס שיכול להמריא ממרחק קצר מאוד, הסיכון בצניחה פשוט גבוהה מידי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...