LCD Vs. CRT - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

LCD Vs. CRT

NerdX

Recommended Posts

שלום!

אני יודע שדנו בנושא הזה פעמים רבות, אך אף פעם לא עלתה תשובה חד-משמעית.

במסך קודם כל חשוב לי שהוא לא יזיק לי (ובגלל זה אני מעדיף LCD משום שהוא לא פולט קרינה) מצד שני גם איכות התמונה חשובה, קצב הרענון, זמן התגובה (ב-LCD) ועוד פרמטרים שגם כן, במקרים מסוימים, יכולים לגרום נזק לעין.

כמו כן, אם זה משנה, אני מרכיב עם עדשות 0.5 (על שתי העיניים).

לכן אני בא אליכם בשאלה, מה עדיף, חד-משמעית, LCD או CRT?

השימוש העיקרי בו יהיה כללי (סרטים, משחקים, טקסט ותמונה)

וכמו כן מהו הדגם עליו תמליצו (18.1" לפחות ב-LCD. וב-CRT לפחות 19") ושל איזו חברה?

בברכה, NerdX

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 76
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לדעתי CRT הרבה יותר טוב כי זה גם לא עולה הרבה גם אם אתה קונה מסך של IIYAMA וזה גם לא פולט קרינה כל כך כמו שאתה חושב...

סה"כ זה עושה אור בצבעים אני לא רואה מה יכול להזיק פה.... אולי לעניים אם יש קצב רענון גרוע ....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברה, למשחקים וצפייה בסרטים תמיד עדיף CRT איכותי על פני כל TFT. TFT יש איזשהו איבוד של חדות במרקם ובצבע, דבר שלא תראו ב CRT מוצלח.

על TFT הייתי ננליץ בשני מצבים. במצב בו יש מחסור במקום בשטח העבודה או לאנשים ששימושם העיקרי הוא שימוש בוורד,גלישה באינטרנט וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברה, למשחקים וצפייה בסרטים תמיד עדיף CRT איכותי על פני כל TFT. TFT יש איזשהו איבוד של חדות במרקם ובצבע, דבר שלא תראו ב CRT מוצלח.

על TFT הייתי ננליץ בשני מצבים. במצב בו יש מחסור במקום בשטח העבודה או לאנשים ששימושם העיקרי הוא שימוש בוורד,גלישה באינטרנט וכו'.

אין לך ניסיון עם LCD אם ככה,

כמה עובדות על LCD:

חדות גבוהה יותר ממסך שפורפרת קונבציונלי.

.. בהירות גבוהה יותר -||-

צבעים חיים במיוחד -||-

החסרונות מסתכמים במ-מחיר, בקצב ריענון (אשר לא מהווה פקטור בדגמים איכותיים), וזוויות צפייה (לדעתי פקטור שעבר מן העולם).

מה שנשאר לסדר.. זה המחיר.

נ.ב deadpixels.. גם כן תופעה שכיחה בתקופה הנוכחית, ...

נ.ב 2, תנסה סרט על מסך LCD איכותי.. ותבין מה הפסדת כל הזמן הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה עובדות על LCD:

צבעים חיים במיוחד -||-

החסרונות מסתכמים במ-מחיר, בקצב ריענון (אשר לא מהווה פקטור בדגמים איכותיים), וזוויות צפייה (לדעתי פקטור שעבר מן העולם).

פקטור זווית הצפיה לא עבר מהעולם.

בעיות בהירות לא קיימות במסכי CRT איכותיים, כמו כן גם חדות הצבעים.

גודל הנקודה במסך LCD גדול משמעותית ממסך CRT וזה מורגש.

מסך LCD טוב אך ורק ברזולוציה אחת, כל רזולוציה אחרת ממה שנקבע לו תגרום לטקסט לא קריא ותמונה מחורבשת.

קצבי הרענון עדיין לא מאפשרים רמת משחק מהנה במסכי LCD, התמונה פשוט נמרחת.

עבדתי המון שעות על מסכי LCD ואני מאד לא אוהב אותם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב הנה דעתי לגבי LCD:

קודם כל:

כמה עובדות על LCD:

צבעים חיים במיוחד -||-

קודם כל תשנן את זה. מה שהוא כתב פה זה נכון וכדאי שתזכור את זה ולא לתת לכאלה שמכורים לCRT רק בגלל שLCD זה יקר......

אני רוצה לחדד כמה דברים. קצב ריענון במסכי LCD ממש לא משנה ולא יכול להרוס לך את העיניים לדוגמא...... קצב ריענון של 60Hz במסך LCD יכול להראות לך מצויין, ו75Hz זה בכלל סוף הדרך. אין את התופעה של עיניים כואבות בקצבי ריענון נמוכים. עכשיו הקטע הוא שבמסכי LCD הכי איכותיים שיש הקצב הוא או 75Hz או 60Hz וזה נגרם בגלל שהחיבור DVI (החיבור הדיגיטלי למסכי LCD, שבא עם מסכי LCD איכותיים) ושט תומך בזה...... לרוב אני חושב זה על 60Hz.

דבר שני, מסכי LCD הם מאוד מאוד מאוד יקרים. זה המינוס היחידי שלהם לדעתי, כי כל השאר הולך להתפתח. לדוגמה, קצב ריענון הגביש היום כבר מסכים איכותיים באים עם 20-30ms שזה ממש ממש ממש מצויין למסכי LCD. ב30ms לדוגמא אני יודע שאתה יכול לראות סרטי ולשחק חופשי. עכשיו ביקשת המלצה למסך LCD 18.1"...... שיהיה ברור, המחיר של מסך 18.1" LCD איכותי נע בין 11,000 ל14,000 ככה תלוי בחברה ותלוי אם היבואן לוקח על המסך הרבה כסף או לא. אין לי בעיה לתת לך דגם, אבל אתה מודע לכך שזה המחיר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב הנה דעתי לגבי LCD:

קודם כל:

כמה עובדות על LCD:

צבעים חיים במיוחד -||-

קודם כל תשנן את זה. מה שהוא כתב פה זה נכון וכדאי שתזכור את זה ולא לתת לכאלה שמכורים לCRT רק בגלל שLCD זה יקר......

אני רוצה לחדד כמה דברים. קצב ריענון במסכי LCD ממש לא משנה ולא יכול להרוס לך את העיניים לדוגמא...... קצב ריענון של 60Hz במסך LCD יכול להראות לך מצויין, ו75Hz זה בכלל סוף הדרך. אין את התופעה של עיניים כואבות בקצבי ריענון נמוכים. עכשיו הקטע הוא שבמסכי LCD הכי איכותיים שיש הקצב הוא או 75Hz או 60Hz וזה נגרם בגלל שהחיבור DVI (החיבור הדיגיטלי למסכי LCD, שבא עם מסכי LCD איכותיים) ושט תומך בזה...... לרוב אני חושב זה על 60Hz.

דבר שני, מסכי LCD הם מאוד מאוד מאוד יקרים. זה המינוס היחידי שלהם לדעתי, כי כל השאר הולך להתפתח. לדוגמה, קצב ריענון הגביש היום כבר מסכים איכותיים באים עם 20-30ms שזה ממש ממש ממש מצויין למסכי LCD. ב30ms לדוגמא אני יודע שאתה יכול לראות סרטי ולשחק חופשי. עכשיו ביקשת המלצה למסך LCD 18.1"...... שיהיה ברור, המחיר של מסך 18.1" LCD איכותי נע בין 11,000 ל14,000 ככה תלוי בחברה ותלוי אם היבואן לוקח על המסך הרבה כסף או לא. אין לי בעיה לתת לך דגם, אבל אתה מודע לכך שזה המחיר?

בעניין ה-, מסכים בעלי קצבי ריענון של 70-75ms של כבר מסוגלים לספק צפייה חדה ברורה.. וחלקה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פקטור זווית הצפיה לא עבר מהעולם.

בעיות בהירות לא קיימות במסכי CRT איכותיים, כמו כן גם חדות הצבעים.

גודל הנקודה במסך LCD גדול משמעותית ממסך CRT וזה מורגש.

מסך LCD טוב אך ורק ברזולוציה אחת, כל רזולוציה אחרת ממה שנקבע לו תגרום לטקסט לא קריא ותמונה מחורבשת.

קצבי הרענון עדיין לא מאפשרים רמת משחק מהנה במסכי LCD, התמונה פשוט נמרחת.

עבדתי המון שעות על מסכי LCD ואני מאד לא אוהב אותם.

מלבד בניידים, בהם יש להוזיל עלויות וליצור מסך דק עד כמה שאפשר, פקטור הזוויות אכן כן נעלם מן הדור הנוכחי לש מסכי LCD השולחניים, וזאת עובדה יניב אלא אם כן תוכיח לי אחרת.

בעיות בהירות לא קיימות במסכי CRT איכותיים, וגם חדות וגם צבעים, אך זה נכון לגבי LCD גם כן.

ואפילו יותר, LCD יותר חד, יותר בהיר.. ובעל צבעים רווים יותר.

לגבי כך שמסך LCD טוב אך ורק לרזולוציה אחת, ... ובכן, זה מובן. וזה בגלל הטכנולוגייה, והשימוש ב-Native resolution.

אבל זה גם כל היתרון!

קצבי הריענון .. החסרון היחידי, אשר תוך זמן לא ארוך יעלם.. לגמרי.

כבר היום מרבית המסכים הנכנסים לקטגוריית האיכותיים (לא מתייחס לאו דווקא לקטגוריית העילית.) מאפשרי משחק מהנה וחלק.

כנראה המסכים שאתה התנסת עליהם לא היו בעלי יכולת.

נ.ב לגבי החדות:

This close-up of a CRT monitor displaying black text on a white background has had the brightness reduced, to show the dot triads that make up the picture. It's not really as fuzzy as it seems here, but it's surprising how unclear even really good CRT monitors look when you magnify them.

crt200.jpg

The same three letters displayed at the same resolution on an LCD screen. You can see the much sharper -edges, and the coloured vertical stripes made by the three subpixels that comprise each . Again, this view has been dimmed to show the picture elements clearly; in use, the background looks like clean solid white.

lcd200.jpg

מקווה שזה הוכיח לך את החדות מעבר לכל ספק,

המסך CRT, G200..

ה-LCD, SyncMaster 570S..

העליונות של הLCD נובעת בעיקבות החסרון כביכול שהצגת, שהוא תומך ברזולוצייה אחת.

רזולוצייה אחת זוהי הרזולוצייה הטיביעת אשר מדודה לפי דור המסך והגודל שלו.

כלומר על פי מספר הנוריות, ועל פיהן.. מוגדר כל פיקסל מעובד כפיקסל מוצג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...