אור זה חלקיק או גל? - עמוד 5 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אור זה חלקיק או גל?

nehmia

Recommended Posts

מה זאת אומרת 10 בחזקת 70 באיזה יחידת מידה אתה משתמש?

ומה אני צריך לעשות בשביל לראות את התופע הגלית?

תיקון קטן

בחזקת מינוס 70 (יש טיפה הבדל)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 78
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

תיקון קטן

בחזקת מינוס 70  (יש טיפה הבדל)

כן, הבדל רק של 10 בחזקת 140...

הטרייד הזה גדל ממש ממש מהר, ראיתי אותו אז באתי להגיב בלי לשים לב שהוא כבר 7 עמודים (ביום אחד, חצי יום תאמת).

מסתבר שבאמת יש דוקטורים לפיזיקה קוונטית בפורום...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, הבדל רק של 10 בחזקת 140...

הטרייד הזה גדל ממש ממש מהר, ראיתי אותו אז באתי להגיב בלי לשים לב שהוא כבר 7 עמודים (ביום אחד, חצי יום תאמת).

מסתבר שבאמת יש דוקטורים לפיזיקה קוונטית בפורום...

הרמה של הפורום לא מפסיקה להפתיעה אותי, כל אחד כאן מפגין ידע של תואר בפיזיקה, אפילו המודרייטר של הפורום הוציא 800 בפסיכומטרי :smile1:
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינת מורכבות אין הבדל רציני בין מכניקה ניוטונית לבין מבוא לפיסיקה מודרנית.

בכל מקרה אני לא מבין למה בכלל טרחתם עם ההסברים המורכבים, להסבר הכי פשוט צריך ידע בסיס במושגים ועקרונות פיסיקאליים, שיותר מברור שאין זאת לזה ששאל את השאלה.

אתה אותם הסיכומים יכולתם לסכם למשפט אחד לדעתי.

כל חומר ביקום ניתן להגדירו בתור גל או חלקיק, אולם עבור כל החומרים מלבד האור(לביינתיים) אחת מההגדרות זניחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או קי איך אני יכול לראות את התופע הגלית שאמרתים את הדבר שצריך רוווח של 10 בחזקת -70...מה זה אומר?

ועוד משהו בקשר לזה שכל חומר הוא חלקיק וגל....אז גלי רדיו מה הם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול להקצות תכונות חלקיקים לגלים אלקטרו מגנטיים, אבל התכונות האלה יהיו זניחות ביחס לתכונות הגל שלהם, אין חלקיק של גלי רדיו כיוון שלא "צריך" אחד כזה.

כדי לטפל באור צריך להגדיר אותו בשני המובנים, כדי לטפל בשאר החומרים או הגלים לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול להתייחס אל כל חומר בתור גל ובתור חלקיק אבל צריך לדעת באיזה סיטואציה

כשמדובר על פרוטונים אז אתה לא תתיחס אליהם כאל גלים כי התוצאות יצאו לא הגיוניות. בשביל שהן ייצאו הגיוניות יש צורך להאיץ את הפרוטונים למהירות קרובה מאד למהירות האור ורק אז מגלים את התכונות הגליות של החומר

כשמדובר על גליי רדיו(גל אלקטרומגנטי) מדובר על תנועה במהירות האור ולכן מתייחסים לרדיו בתור גלים. אתה יכול גם לנסות להתייחס אל רדיו בתור חלקיקים אבל מה ייצא לך מזה? רק במקרה של תהליך פוטואלקטרי יש משמעות לחלקיקיות של הגל האלקטרומגנטי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול להתייחס אל כל חומר בתור גל ובתור חלקיק אבל צריך לדעת באיזה סיטואציה רק במקרה של תהליך פוטואלקטרי יש משמעות לחלקיקיות של הגל האלקטרומגנטי

אתה קולט מה כתבת ? "יש משמעות לחלקיקיות של הגל האלקטרומגנטי"

תסלחו לי רבותי, אבל אתם מזבלים את המוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נראה לי שמישהו יכול לענות לך על זה בגלל שיש ני תורות אחת תורת הגלים שעל פיה האור הוא גל ויש את המודל החלקיקי שלהאור שגורס כי האור הוא חלקיקים כמו זרם עכשיו אי אפשר להגיד שתורה אחת נכונה והשניה שגויה מכיוון שמשתמשים בשני התורות לחישובים רק שבכל אחת משתמשים במצבים שונים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...