Raptor עם RAID0 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Raptor עם RAID0

yanivganor

Recommended Posts

מה כזה יופי בזה?

RAID0 פוגע בזמן תגובה של ההרדיסק, אז לקחת הרדיסק שהדבר היחיד (כמעט) שהוא משפר זה את הזמן תגובה וקלקלת אותו.

ממתי RAID 0 פוגע בזמן תגובה ? להפך, אולי אפילו קצת משפר..

שווה את ההשקעה? לא יודע- תלוי עד כמה חשובה לך המהירות.. למשתמש ביתי לא הייתי אומר שזה שווה את ההשקעה. אולי לקנות רק הארד דיסק אחד 74 ראפטור, והשני איזה 200 ג"ב W.D.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אמרתי שזה "יופי של דבר" , אז הוא אמר שקלקלתי ,לך תתוכח על זה

הדברים אצלי עובדים כל -כך מהר , חברים שבאים אלי , לא מאמינים , במבחני ביצועים ל-HD אני מקבל לפחות פי שניים ויותר ,מהם

אז הוא בא ואומר "אז לקחת הרדיסק שהדבר היחיד (כמעט) שהוא משפר זה את הזמן תגובה וקלקלת אותו"

מה אני יכול להגיד ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

RAID0 פוגע ב-seek time - עובדה

חפש כל השוואה שרק תרצה ותראה שזה פוגע

lipa המחשב שלך עובד מהר יותר בלי קשר לזה שההרדיסקים הם Raptor

ה-Raptor נותן זמן תגובה מהיר יותר מהרדיסק רגיל אבל מהירות הקריאה כמעט זהה להרדיק רגיל.

RAID0 משפר את מהירות הקריאה אבל פוגע ב-seek time

היית מקבל את אותם ציונים ואותם ביצועים אם היית עושה RAID0 של הרדיסקים רגילים.

מחשב בייתי לא צריך את ה-seek time הנמוך כל כך ויותר חשוב לו המהירות קריאה.

ביזבוז כסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדברים שאתה אומר לא נכונים, וחבל שאתה מטעה אנשים...

"ה-Raptor נותן זמן תגובה מהיר יותר מהרדיסק רגיל אבל מהירות הקריאה כמעט זהה להרדיק רגיל."
היית מקבל את אותם ציונים ואותם ביצועים אם היית עושה RAID0 של הרדיסקים רגילים.

קודם כל, מעל לכל ספק, ראפטור יותר מהיר מכל הארד דיסק IDE (וגם חלק מהסקאזי) גם בזמן תגובה (SEEK TIME) ובטח בהעברת מידע (TRANSFER RATE)

הוכחה:

http://www.anandtech.com/storage/showdoc.aspx?i=2073&p=4

RAID0 פוגע ב-seek time - עובדה

עכשיו, בנוגע ל SEEK TIME ב RAID 0, הוא מהיר לפחות כמו ללא RAID, ובדרך כלל אפילו מהיר יותר , אך לא תמיד בהבדל משמעותי ביותר.

הוכחה:

http://www.anandtech.com/storage/showdoc.aspx?i=2101&p=5

(תסתכל על מבחן ה "IO operations per second " שמצביע על זמני תגובה נמוכים יותר ב RAID 0 ב 20% במקרה הפחות טוב וב 38% במקרה היותר טוב.)

אם לא תביא הוכחות לדבריך, אני לא רואה טעם להמשיך בדיון הזה (מה גם שהטענות שאתה מעלה הן לא הגיוניות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה טועה ומטעה

ללא שום ספק RAID0 פוגע בזמן תגובה. אין שום סיכוי ש-RAID0 ישפר את הזמן תגובה כי זה תלוי במנגנון המכני של ההרדיסקים.\

[glow=red,2,300]מה שהמבחנים האלה מראים זה גישה של תוכנית אחת ספציפית להרדיסק, לא ניתן לראות מזה לא מהירות burst ולא seek time.[/glow]

השיפור ב-20% הוא לא ב-seek time ולא ב-burst אלה ברצף קריאות/כתיבות מאד מסויימות.

בשביל שבדיקה כזאת תהיה אמינה בשביל למודוד -

1. seek time - אתה צריך אפלקציה שבוחרת כל פעם cluster רנדומלי על השטח של כל ההרדיסק וקוראת/כותרת אותו.

2. burst - אפלקציה שכותבת גוש רציף מאד ארוך להרדיסק.

לפני שאתה צועק תקרא טוב על מה מדובר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צרכן ממוצע צריך יותר את ה-burst מאשר את ה-seek time

לכן לדעתי עדיף RAID0 של שני הרדיסקים רגילים על רפטור. כמובן שצריך לקחת בחשבון את החסרונות של האמינות של RAID0.

כמובן שאם אפשר להרשות אז הכי טוב רפטור ברייד אבל זה כל כך יקר שעדיף כבר להשקיע את הכסף בזיכרון או משהו אחר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...