מה יותר שווה, 256 DDR או 512 sdrm??? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה יותר שווה, 256 DDR או 512 sdrm???

shloosh

Recommended Posts

512SD-ram

הסיבה שאין צ'יפסט היום לפנטיום3 שיודע לנצל את היכולת של זכרונות הDDR.

יש ציפסט לפנטיום 3 שמשתמש בזכרונות -SDRAM.

אני לא בטוח עם הוא עדיין ביצור או זמין בארץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

512SD-ram

הסיבה שאין צ'יפסט היום לפנטיום3 שיודע לנצל את היכולת של זכרונות הDDR.

יש ציפסט לפנטיום 3 שמשתמש בזכרונות -SDRAM.

אני לא בטוח עם הוא עדיין ביצור או זמין בארץ.

קיים צ'יפסט, של ALI, אבל כל הלוחות שהתבססו על צ'יפ סט זה תחילה הציעו ביצועים פושרים ביותר, ובנוסף לכך יש להם ביעות תאימות רבות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

VIA Pro266 עובד עם אבל זה ממש לא חשוב כי הבאס של המעבד הוא ברוחב פס של 1066MB/S שזה בדיוק הרוחב פס של PC133.

לא יהיה שום הבדל בביצועים ביניהם כשמדובר ב PIII!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

hehe

בדיוק כמו שאין באת'לון בין 133 (266) ל 166 (333) וגם לא יהיה ב 200 (400) עד שדוד אמד יעלה את הבאס שלו... (יש הבדל ויהיה במקרה של PIII *רק* בישומים (מאוד מאוד ספציפיים) שדורשים תעבורה גדולה *בתוך הזיכרון*... אהם... דומגא למשהו כזה זה כיווץ בwinace במילון 4 מגה למשל).

ו 2 נק' לאמירם - תמהתי מתי מישהו יזכיר את ה VIA הזה שהוא באמת לא רע בכלל (אבל לא טאולטין).

יום טוב :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למעבד pentium 3???

SDRAM, פנטיום 3 לא יכול לנצל משתי סיבות עיקריות:

-אי-תמיכה של צ'יפסט שיאפשר את זה באופן שבאמת יתן ביצועים. אמנם, יש מספר פתרונות של חברות כמו ALI וSIS אבל ביצועי הDDR של הלוחות האלה לפעמים יותר נמוכים מאלה של SDRAM.

-המעבד עצמו עובד במהירות אפיק לא מוכפלת, שזה 133 שלא עובד בDDR ולא בQDR, ולכן אין גם אם יהיה צ'יפסט שיוכל לנצל זכרון הוא פשוט יוגבל מאוד ע"י מהירות האפיק של המעבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

hehe

בדיוק כמו שאין באת'לון בין 133 (266) ל 166 (333) וגם לא יהיה ב 200 (400) עד שדוד אמד יעלה את הבאס שלו... (יש הבדל ויהיה במקרה של PIII *רק* בישומים (מאוד מאוד ספציפיים) שדורשים תעבורה גדולה *בתוך הזיכרון*... אהם... דומגא למשהו כזה זה כיווץ בwinace במילון 4 מגה למשל).

ו 2 נק' לאמירם - תמהתי מתי מישהו יזכיר את ה VIA הזה שהוא באמת לא רע בכלל (אבל לא טאולטין).

יום טוב :)

רק לידע כללי. אין דבר כזה תעבורה בתוך הזיכרון עצמו. כל שינוי כתובות טעינה/פריקה וכו' צריכים להתבצע על ידי מנגנון לוגי מסויים שהוא המעבד. וביקצור הזיכרון לא יכול לחשוב בעצמו מה לעשות - הוא מקבל דרישות מהגשר הצפוני - שמקבל דרישות מהמעבד ומה AGP.

השיפור היחיד שאני רואה בזכרונות מהירים יותר בלי FSB מהיר יותר הוא עבור גישה ישירה של פורט ה AGP שיכול לנצל את רוחב הפס הנותר (אם הציפסט מאפשר). מקרה נדיר למדי שבו גם ה AGP וגם המעבד דורשים רוחב פס גדול מספיק מהזיכרון - כרגע שום מצב שאני יכול לתאר, במשחקי מחשב למשל אחרי שלב הטעינה רוב המעבד מתבזבז על חישובים מתמטים בסדר גודל מספיק קטן שרובם מתרחשים בתוך ה Cache. וברוב הישומים הכבדים שדורשים גישה מאסיבית לזכרון אין צורך בגרפיקה מדהימה (קידוד קיווץ ZIPים וכו').

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאחר שיחת אייסי קצרה לא יישבנו לגמרי את ההדורים ;-)

נשאלה השאלה הזו: האם העברה של מידע בין כתובת A ל B בזיכרון צריכה רג'סטר, במידה ולא בקר הזיכרון בגשר הצפוני מנהל אותה ולו גישת 166 מ"ה לזיכרון (במקרה של את'לון - דעתי) ואילו אם היא כן צריכה רג'סטר - אזי המידע עובר דרך המעבד ופה אני שוב נתקלים במחסום ה FSB שלו של 133 (שוב את'לון - דעתו).

העניין שהוא שיש לי בנצ'ים של הבדיקה הזו בתנאים שוום עם מהיר יותר ואיטי יותר (2100 ו 2700) ובכל המבחנים התוצאות דיי זהות (אחוז יותר פה ושם) למעט מבחנים memmory intansive כמו הדוגמא ב winace שבהם היה שיפור של 5 אחוז לערך, מה שמאושש את התיאוריה שלי.

סברה שהועלת ע"י IIB היא שההבדלים נובעים מזמן גישה עדיף של הזיכרון המהיר יותר אולם שניהם היו (לזכרוני) ב cas2, אומנם אין הדבר מעיד בוודאות על זמני גישה זהים אולם במידה והיו שונים (בהרבה) לא הייתי מגיע ל cas2 בשניהם, לכן לדעתי שניהם היו 7-8 מ"ש.

ע"מ לענות על זה סופית יש לנבור קצת בבקר הזיכרון בצ'יפסט ובמתודולוגית העברת מידע בזיכרון (במעבר - האם צריך רג'יסטר?).

יום טוב לכולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחרי בירור קצר, מסתבר שאכן צריך לעבור דרך רגיסטר כדי להזיז את הנתון שבכתובת A לכתובת B. באופן כללי אי אפשר לבצע שום פעולה באסמבלר (אם זכרוני אינו מטעה אותי) על שני אופרנדים (משתנים) שהם תאי . חייבים להשתמש ברגיסטר.

הקרדיט מגיע ל Toxigun מהפורמים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...