דיון על ליגת הכדורסל הטובה בעולם - NBA - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דיון על ליגת הכדורסל הטובה בעולם - NBA

ariebel

Recommended Posts

אני לא רוצה להתיימר ולהגיד שזה דיון רישמי, אבל זה תלוי בכם.

לאור האשכולות לגבי ליגת האלופות ומכבי ת"א, הייתי רוצה לראות אם לחובבי ליגת ה NBA

בפורום הזה יש מה להגיד...

הייתי רוצה לפתוח בנושאים הכי חמים כרגע:

93821-4.jpg

1) הטרייד של וינס קרטר לניו-ג'רזי נטס תמורת אלונזו מורנינג, ארון וויליאמס, אריק וויליאמס ושני בחירות דראפט בסיבוב הראשון:

לדעתי ניו-ג'רזי יצאה מאוד מורווחת מהסיפור הזה במיוחד שביחד עם ג'ייסון קיד הם ישלימו קו אחורי לא רע בכלל.

השילוב בין אייר קנדה לבין ג'ייסון קיד, מלך האסיסיטים של הליגה בדימוס נראה מאוד טיבעי.

אבל לאור זה שקיד עדיין לוחץ על הנהלת הנטס להשלים לו את הקבוצה באיזור הצבע

עם שחקנים חזקים מתחת לסל (שד"א אחד המועמדים זה קארל מאלון). ועצם העובדה

שקארטר רצה לעבור לניו-יורק ניקס מעמידים בספק לגמרי עד כמה ניו-ג'רזי תהיה

טובה העונה ואם היא מועמדת לאליפות.

2) קטטת המונים במשחק של הדטרויט פיסטונס לאינדיאנה פייסרס:

לפני כחודש במשחק בית של דטרויט, לקראת סוף המשחק עבירה של רון ארטסט על בן וואלאס,

גרמה לבן וואלאס להגיב באופן אלים במיוחד לאחר שדחף את ארטסט בפנים וחבט בו בחוזקה.

כמובן שמיד המשחק נעצר והתפתח דיון מילולי בין שחקני שתי הקבוצות.

כשלבינתיים נראה כי הכל נגמר וארטסט נח לו על אחד השולחנות ביציע...אוהד

של הפיסטונס רץ לעבר ארטסט וזרק עליו כוס מלאה משקה. כאן ארטסט כבר לא

יכל להמשיך להבליג ורץ ליציע להרביץ לבערך כל דבר שזז, יחד איתו עלו גם סטיבן

ג'קסון ושאר שחקני אינדיאנה אבל זה בכדי להפריד את ארטסט וג'קסון מאותם אוהדים

אשר נחבטו קשות. כל האירוע המצער (אך מבדר אני חייב לציין, ראיתי את זה בשידור חי

ב- ESPN בלילה) הסתכם בכך שרון ארטסט הורחק לשאר העונה, סטיבן ג'קסון הורחק ל-30 משחקים,

ג'רמיין אוניל הורחק ל-25 משחקים בשל החלפת מילים עם האוהדים לאחר שהמשחק התפוצץ ואינדיאנה גורשו בבוז מהמגרש

אל תאי ההלבשה, ואילו בן וואלאס האדם אשר בעצם אחראי לפרוץ הקטטה הזו, הושעה לשישה משחקים בלבד.

לדעתי דטרויט לא פחות אשמה מאינדיאנה במקרה הזה אבל עדיין העונש שקיבלה הקבוצה הוא ממש זעום

לעומת העונשים אשר הוטלו על אינדיאנה, כמו שהוטלו עונשים חמורים על אינדיאנה כך היו גם אמורים להטיל סנקציות

על האוהדים של דיטרויט, אך הדבר לא נעשה ולדעתי נגרם יותר עוול לאינדיאנה מאשר לדיטרויט.

בדבר אחד אין לי ספק, ארטסט צריך להשאר מושעה לשאר העונה, מכיוון שהוא עלה ליציע והתחיל להכות אוהדים.

המעורבים בפרשה:

רון ארטסט

ron_artest.jpg

סטיבן ג'קסון

stephen_jackson.jpg

ג'רמיין אוניל

jermaine_oneal.jpg

בן וואלס

ben_wallace.jpg

כמובן לאירועים אלה מתלווים הוויכוח הנצחי בין שאק לקובי, שלאחרונה התבטא שאק: "אתם יודעים מה קורה לקורבט שמתנגש בתוך קיר לבנים"

כאשר משווה שאק את עצמו לקיר לבנים ואת קובי לקורבט.

הפיניקס עם פתיחה מרשימה מתחילת העונה כבר במאזן של 21-3 (הטוב ביותר בתולדות המועדון) כאשר הקבוצה מפוצצת בשחקנים מעולים כמו נאש, מאריון ואמירי סטאודמאייר

הסנטר המבטיח של הסאנס.

במזרח אלה שאק ודווין וויד הצעיר שמנצחים על ימין ועל שמאל, עם המאזן הטוב במזרח.

מה אתם אומרים? יש לנו כבר גמר פלייאוף לשנה הזו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 84
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לגבי ניו ג'רזי , אם מלון יגיע אליהם אז תהיה להם קבוצה די חזקה ,

השילוב בין קיד למלון אולי יזכיר קצת נשכחות מהימים של סטוקטון והדוור , למרות שהשני די הזדקן .

קרטר שחקן מעולה , רק צריך להפצע פחות ואולי טיפה לשפר את עצמו .

לא מאמין שניו ג'רזי כרגע מועמדת לאליפות .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנוגע לניו ג'רזי, הטרייד הזה לא היה מאד מוצלח מהסיבה הפשוטה שהם הפסידו עליו 5 שחקנים (2 בחירות דראפט בסיבוב הראשון שכרגע, לפי מצבה בליגה יהיו גבוהות מאד).

בעניין הקטטה, אין ספק אחד האירועים הביזיוניים בהיסטורייה של הכדורסל. לדעתי השעייה לשנה אחת של רון ארטסט לא בהכרח מספיקה. ג'רמיין אוניל חוזר לשחק כבר במשחק בכריסטמס.

פיניקס אמנם נראית מאיימת אבל היא צעירה מדי, בפלייאוף צריך נסיון והרבה.

ההימור שלי לגמר:

סאן אנטוניו מול מיאמי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפילו לדייק יותר - סאן אנטוניו נמצאת במדינת טקסס שנמצאת במרכז המערבי של ארה"ב

ואילו מיאמי נמצאת בפלורידה, בצד המזרחי של ארה"ב, ממש ליד הים (נראה לי החוף האטלנטי).

סטיב נאש משחק כבר כמעט 9 שנים ב-NBA עם רקורד פלייאוף בדאלאס בעונות הקודמות

שדאלאס הגיע גם לגמר המערב. לגבי שאר ההרכב, למרות שהוא צעיר, ההרכב הרבה יותר

מהיר מכל קבוצה אחרת בליגה...שרצים בלי הפסקה ולא ניתן לעצור אותם.

נקודה לרעת פיניקס שההרכב שלהם נורא נמוך...כשמאריון משחק Power forward

והוא בסה"כ 2.01מ' ואמירי הוא 2.08מ' שמשחק בעמדת הסנטר,

הם ייקלעו לבעייה מול קבוצות כמו מיאמי וסאן-אנטוניו שיש להם קו קידמי

נורא חזק, במיוחד בסאן אנטוניו...במיאמי אין Small ו Power

פורוורדים טובים שיוכלו לתת מענה לטים דאנקן או קווין גארנט המעולים.

שפעם אחרונה שפינקיס נפגשה עם מיניסוטה היא הפסידה 105 - 81...

ככה שאני מאמין שכנראה פיניקס תחכה קצת ותתבגר ואולי תאייש את

שחק הציר שלה (אלונזו מורנינג פנוי להצעות עכשיו), הוא יכול להביא

לא מעט ניסיון וגם כמובן משחק ציר מעולה ומשחק הגנה מעולה

ולגבי סאן אנטוניו, יתקיים משחק ב-29 לחודש בינם לבין פיניקס

ורק אז אפשר להגיד אם באמת פיניקס תהיה מועמדת נשקלת

לאליפות ה-NBA.

לגבי מיאמי, אני מאמין שלמרות שהיא שולטת במזרח, במערב

יש הרבה קבוצות שיודעות להתמודד עם שאקיל אוניל, ולתת מענה

לא קטן במיוחד לאור ההרכב הלוקה בחסר של מיאמי יחסית למערב

שחוץ מדווין וויד ואדי ג'ונס אני לא רואה שם שחקנים שיודעים לנצח

משחקים במקרה ויהיה דאבל טים על שאקיל אוניל.

ולהמשך הליכלוכים וסאגאת קובי VS. שאקיל, אתם יכולים לעיין

בכתבה הבאה מוואלה ספורט -

http://sports.walla.co.il/ts.cgi?tsscript=item&path=175&id=645265

(אני בעד שאקיל, כי קובי ממש ממש לא מסתדר לבד בלייקרס כמו שמיאמי מסתדרים

עם שאקיל).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל חובבי הNBA יש ליגת חלומות בyahoo בזכות הליגה הזאת אני יכול לעקוב בlive אחרי מה שמתרחש בליגה, על ידי שידור המשחק (כמובן לא בוידאו).

וגם מאפשר לך לבנות את קבוצת החלומות שלך על ידי בחירת שחקים בדרפט בתחילת העונה, ליגה מאוד מאוד מהנה, אני הצתרפתי לליגה שחברים שלי פתחו בתחילת העונה, ובזכותה אני עוקב אחר הנעשה בליגה הטובה בעולם (כי החולרות בחברות הלוין והכבלים לא משדרים את הליגה בערוצי הספורט ואת ערוץ NBA בגלל מחלוקת כספית, אבל לכדורגל יש כסף).

אגב יהיה נחמד מאוד לפתוח ליגה בעונה הבאה של כל אוהבי הNBA באתר.

אני לא חושב הוינס קרטר יעזור למצבה העגום של ניו גרזי עם המאזן בין הכי גרועים בליגה (עם מאזן של 16 הפסדים ו9 נצחונות), ג'יסון עדיין חלש בעקבות חזרתו מפציעה (ניתוח), ומשחק במשחקים האחרונות ובמשחקים הבאים על אש קטנה בגלל שהוא עדיין בתהליכי החלמה.

וחוץ מג'פרסון אין לקבוצה הזאת מה להציעה, והיא זקוקה לחזוק מידי של שחקן בצבע בעמדת הPF/C מסגנון ברוזר מיוטה או אלטון ברנד מהליפרס, ייתן את גם עזרה בקליעה ובהורדת ריבאונדים, כי כרגע מי שמוביל את טבלת הריבאונדים בקבוצה הוא בכלל גארד.

העונה הזאת מתהפיינת בתחרותיות יותר גדולה בזכות פירוקה של הליקרס,ובזכות מלא קבוצות שילא בלטו בשנים האחרונות התחזקו (פיניקס, ניקס, הרוקטס, והקליפרס גם לא רע בכלל).

רק חבל שאי אפשר לצפות בליגה (חוץ ממידי פעם בESPN שמשגעת אותי עם כל הפרומואים במקום פרסומות), ובמקום זה משדרים את ליגת מכבי עלית תלאביב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנוגע למורנינג, רק עכשיו הוא עבר לטורונטו וקשה לי להאמין שהקבוצה תזדרז לשלוח אותו למקום אחר.

אינני רוצה לדבר על שידורי ה-NBA בארץ שכן זהו כבר דיון אחר שיכול להתפתח לכיוונים אחרים ולא קשורים לחלוטין.

משחק אחד ויחיד מול סאן אנטוניו לא יקבע את גורל האליפות שכן היופי בפלייאוף הוא ריבוי המשחקים בכל סדרה כך שגם אם ניצחת משחק אחד או שניים לא נסגר עוד שום דבר.

לגבי הסאגה בין מלון לברייאנט, לפי הבנתי מלון התחיל עם אשתו של קובי ומשם כל הסיפור התגלגל.

לטעמי יוסטון מאכזבת למדי שכן עם מקריידי ומינג הם היו צריכים להיות הרבה יותר טובים מסיאטל לדוגמא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי אי אפשר לקבוע, אבל לפי סוג המשחק שיהיה ניתן יהיה

לראות איך שתי הקבוצות מתמודדות אחת עם השנייה.

דבר שני, מורנינג כבר הכריז שהוא לא מתכוון לשחק בטורונטו משני סיבות:

1) רחוק מדי.

2) הוא רוצה ללכת לקבוצה שיש לה סיכויי לקחת אליפות בגלל שהוא כבר

בגיל פרישה, בערך (34).

לכן לדעתי טורנטו לא יירצו שחקן שלא רוצה לשחק שם ולכן

כנראה יציעו עבורו טריידים לקבוצות אחרות.

לדעתי הוא יהווה תוספת מעולה ללא מעט קבוצות.

בתור אוהד פיניקס, אני הייתי רוצה לראות את מורנינג משחק

בקבוצה ותרום בדיוק איפה שצריך, הגנה וריבאונד.

לגבי הליגה של yahoo, שמעתי שזה כמו מנג'ר רק של NBA.

אבל לי יש NBA Live 2005

וdynasty mode הוא מאוד מעניין וכמובן יותר גראפי...שאתה

יכול לשחק את המשחקים בעצמך.

גם מבחינת משחק וגם מבחינת ניהול המשחק ולהחליף הגנות והתקפות

בזמן אמת.

דיברתי על הסאגה בין בראיינט לבין שאקיל ולא מאלון.

אבל אם אתה כבר מדבר על מאלון שבלייקרס הוא כבר לא יישחק...

הקבוצות שמציעים לו כרגע הן - ניו-יורק ניקס, ניו ג'רזי נטס.

וד"א אישתו של קובי התחילה עם מאלון =]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מורנינג יכול להתאים להרבה קבוצות כגון דאלאס, סיאטל, לייקרס אך אם טורונטו רחוקה לו מדי, פיניקס וכל הקבוצות שציינתי לא יהיו רחוקות לו גם כן?

בל.א אוהבים אופרות סבון שזה כבר מגוחך, שאקיל VS קובי, קובי VS מלון. קשה לעקוב אחרי כל הסיפורים (למרות שזה כבר מתחיל לשעמם למען האמת) אבל זה מה שמביא את הרייטינג. המשחק הלילה בין ההיט ללייקרס צפוי לקבל אחוזי צפייה גבוהים מאד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא אני לא מסכים...משחק מהיר ומחושב

יכול להיות לא פחות יעיל ממשחק איטי שמגיע

ממתחת לסל ומהפוסט.

ככה שתחכה לסוף העונה לפני שאתה יוצא בהצהרות

כאלה חסרות בסיס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא אני לא מסכים...משחק מהיר ומחושב

יכול להיות לא פחות יעיל ממשחק איטי שמגיע

ממתחת לסל ומהפוסט.

ככה שתחכה לסוף העונה לפני שאתה יוצא בהצהרות

כאלה חסרות בסיס.

הן לא חסרות בסיס.

1) לפיניקס אין אף שחקן עם מספיק נסיון שיכול להביא אותה עד הסוף. עם כל הכבוד לסטיב נאש, הוא עוד לא הוביל קבוצה ואני לא רואה אותו עושה את זה השנה בפעם הראשונה.

2) משחק מהיר ומחושב זה יופי, אבל זה עדיין בלאגן. מעבר לזה, ככל שהעונה תתקדם השחקנים של פיניקס יתעייפו פיזית. זה בדיוק החסרון של קבוצה שמשחק אך ורק ראן אנד גאן. כשהם יגיעו לפלייאוף, הם יהיו סחוטים לחלוטין, וצריך לזכור שלוח המשחקים של הפלייאוף עוד יותר טובעני וצפוף משל הליגה הסדירה.

3) לפיניקס אין סנטר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הן לא חסרות בסיס.

1) לפיניקס אין אף שחקן עם מספיק נסיון שיכול להביא אותה עד הסוף. עם כל הכבוד לסטיב נאש, הוא עוד לא הוביל קבוצה ואני לא רואה אותו עושה את זה השנה בפעם הראשונה.

2) משחק מהיר ומחושב זה יופי, אבל זה עדיין בלאגן. מעבר לזה, ככל שהעונה תתקדם השחקנים של פיניקס יתעייפו פיזית. זה בדיוק החסרון של קבוצה שמשחק אך ורק ראן אנד גאן. כשהם יגיעו לפלייאוף, הם יהיו סחוטים לחלוטין, וצריך לזכור שלוח המשחקים של הפלייאוף עוד יותר טובעני וצפוף משל הליגה הסדירה.

3) לפיניקס אין סנטר.

צודק, למרות שאני אוהב פיניקס ואני מאוד נהנה מהמשחק שלהם העונה (במיוחד אחרי העונה הקודמת), אני חייב להסכים ולומר

שלא רק שאין להם סנטר, אלא שההרכב באופן כללי מאוד נמוך, כשמאריון משחק פאוור פורוורד וקווינטין ריצ'רדסון (195 ס"מ) משחק

סמול. וסטיב נאש כבר עונה שנייה שלו בפיניקס דווקא כן יכול להוביל אותם, כמו שהוא עושה עכשיו.

בוא נגיד שלהוסיף לפיניקס סנטר לא יזיק (שאני אגיד אלונזו מורנינג שוב?), אבל כמובן שלא נראה לי שפיניקס תקח אליפות

השנה אלא אם כן תתחזק במקומות הנכונים, אבל שבטח לא להפסיק לשחק מהר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...