שיתוף אינטרנט במנדרייק - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שיתוף אינטרנט במנדרייק

Recommended Posts

יש לי מדריק 8.2 עם

ADSL

הפעלתי את האידיאסל עם הסקרפט של מוליקס(דרך הקונסול)

בכל אופן.. אני רוצה לעשות

internet sharing

אני מעדיף דרך הKDE ולא דרך הSHELL

בבקשה עיזרו לי.. אם אין ברירה אני אשמח אם תעזרו לי גם דרך הSHELL

תודה חבר'ה

אני חייב לציין... שזה באמת פורום מעולה ותודה שאתם עונים לשאלות שלי.. אני בדכ לא יכול לענות פה

אבל בפורומים אחרים אני משתדל

:lol::bash:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב. אני אכתוב שוב פעם את ההודעה, הפעם אני אשתדל לא להשתמש בתצוגה מקדימה, כי מי יודע מה יקרה. >:(

אז ככה,

בשביל לשתף אינטרנט, אתה צריך שיהיה לך iptables או ipchains עובדים. ההסבר שלי יהיה תקף אך ורק ל iptables המותאם לקרנל מסדרת ה 2.4, ותצפה לאי תאימויות מסוג אלה או אחרות אם תתעקש ותנסה אותם על ipchains, ובכל מקרה אתה מוזמן לקרוא את ההבדלים בין השניים.

1. נסה להריץ את:

/usr/sbin/iptables -F

אם נתקלת בהודעת שגיאה, הרי שתזדקק להתקין קרנל חדש עם תמיכה ב IPTABLES.

אם זה אינו המקרה, אתה מסודר (אין אמרה הילדה הפלצנית מהפרסומת של , כאילו דהה?)

אני מניח שאת הגדרות הכרטיסים (לא פירטת איך הרשת שלך בנויה, אז אני לא יכול להיות ספציפי בדבר) אתה כבר יודע לקנפג, אם לא עיין במדריך לשיתוף אינטרנט בתצורה ידנית בכתובת adsl.org.il.

בלינוקס תוכל להגדיר אותם ע"י הפקודה ifconfig, מומלץ ואפילו רצוי להשתמש בתבנית הבאה:

/sbin/ifconfig eth<X> <IPADDR> netmask <NETMASK> mtu 1500

כמו כן, כדאי שאת הגדרות הכרטיסים תוסיף באופן פרמננטי לקובץ הגדרות הרשת של ההפצה שלך.

2. ועכשיו לשיתוף עצמו. ערוך את קובץ ה rc.local שלך (אמור להיות ממוקם איפשהו ב /etc/rc.d, אני לא בטוח איך זה במנדרייק, אבל בסלאק זה שם),

והוסף את השורות הבאות:

echo 1 > /proc/sys/net/ipv4/ip_forward

/usr/sbin/iptables -F -t nat

/usr/sbin/iptables -F

/usr/sbin/iptables -t nat -A POSTROUTING -o ppp0 -j MASQUERADE

echo 1 > /proc/sys/net/ipv4/ip_forward

הייתי מסביר לך מה כל שורה עושה בדיוק, אבל מפאת קוצר הזמן, נדלג על השלב הזה ביינתיים.

את אותן השורות תריץ גם בפעם הראשונה באופן ידני, משום ש ה- rc.local טוען את עצמו רק בזמן אתחול המערכת.

זהו, אם הגדרת הכל כראוי השיתוף צריך לעבוד.

אם אלוהים שונא אותי, כאשר אפרסם את ההודעה הזאת הפורום הדבילי הזה יתלונן על נושא חסר, ואז אאלץ לכבות את המחשב וללכת לישון, כי לכתוב שוב את ההודעה אין לי כוח.

מקווה שעזרתי ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עזרת לו מאוד, הבעיה בפורום (עד כמה שאני זוכר) זה רק בתצוגה מחדש ואם לא תשתמש בזה (או תחזור אחורה לפני ה"שליחה") זה בסדר. הבעיה זמנית ותסודר בקרוב.

מנדרייק:

בכל אופן אם זכרוני לגבי מנדרייק לא מטעני (התקנתי את זה לחבר שלי) אז יש ב Mandrake Control משהו שעושה את זה. תסתובב שם קצת ותראה מה יש שם.

עריכה: במה שכתבת לו הוא צריך רק את השתי שורות האחרונות.. לא? תקן אותי אם אני תועה אבל הוא רק צריך להפעיל את הmaskqrad וה ip forward (בטח לא אייתתי את זה נכון).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...