מסך CRT "19 - איזו חברה? - עמוד 2 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מסך CRT "19 - איזו חברה?

PeaS

Recommended Posts

אם זה רק איכות תמונה אז נרגעתי...

ב-TECHNO (המעתיקנים שלכם) היה כתוב:

"העין מתפתחת עד גיל 19 ונזק כלשהו שיגרם ממסך מחשב יהיה בלתי הפיך, לזקנים בינינו אין מה לדאוג"

זה מה שהיה כתוב, ואני רק בן 15 (לפני 6 ימים... :D)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אממ.. דבר ראשון תודה רבה לכולם.

עדיין נשארו לי די הרבה אפשרויות וחשבתי לנסות לצמצם אותן קודם כל... זה יעזור.

המסכים של סתם יקרים או שיש בהם משהו מיוחד?

ואיך המסכים של ViewSonic, , וסמסונג?

הסמסונג אמורים להיות טובים, לא?

וMAG? הסתכלתי בו (על ה17" - 786FD) והוא נראה די טוב, חוץ מהשני פסים האופקיים שרואים רק אם ממש מתאמצים, והOSD שלי מאד נוח :) .

ובקשר לרזולוציה - כרגע אני עובד עם המסך שלי (17") על 1024X768, על כמה לדעתכם אני יהיה ב19"? בגלל שלחלק מהמסכים הקצב ריענון ממש נמוך ב1600X1200, אבל לא נראה לי שאני יצליח לשרוד בכזאת רזולוציה...

לא יודע למה אנשים מיחסים פחות חשיבות לסמסונג.

הם משתמשים באותן שפורפרות ש-iiyama משתמשת, עולים פחות מהמסכים המקבילים של iiyama ויש להם מעבדת שרות בארץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח R0ckF0rD

אם CTX אז מומלץ לחכות ל

PR960FL.

אותו המסך רק בלי רכזת ה המובנית. אל דאגה, ה BNC מאחורה עדיין קיים.

הדבר עשוי להוריד קצת את ערך המסך ב200-300 ש"ח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני קניתי לפני שבועיים את ה IIYAMA 454 מ KSP ואני מאוד מרוצה. אומנם הוא הכי יקר מבין כל אלה שפירטת אבל לדעתי זה שווה את זה. יש לו שפורפת Diamondtron, התמונה חדה מאוד ובאיכות גבוהה, אין עיוותי גיאומטריה, הצבעים עמוקים מאוד ואיכותיים והמסך יכול להגיע לרמות בהירות גבוהות מאוד.

למרות מה שציינת יש לו Hub של 4 פורטים ושני רמקולים בבסיס המסך שלא תופסים מקום אבל האיכות שלהם לא משהו. חוץ מזה יש לו עוד תכונה אחת טובה: ניתן לחבר אליו שני מחשבים בו זמנית כי יש לו שתי כניסות וע"י לחיצה על כפתור לעבור ממחשב אחד לשני. זה טוב אם יש לך גם או מחשב שני בחדר.

סה"כ הוא נותן תמורה טובה למחיר שלו ואני לא מתחרט אפילו לרגע.

המלצה שלי.

קח את האימה.. אבל אין מנוס מלבדוק בעינים שלך כל מסך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב - תבינו - מה שגורם ל"כאבי עינים" זה

1קצב רענון - אם אתה עובד ברזולוציה גבוהה, אתה חייב להשתמש בקצב רענון גבוה כדי לא לאמץ את העין.

אם המסך לא תומך, העין תתאמץ יותר, וזה יכול לגרום לאימוץ העין, יכול לגרום לכאבי ראש, ולעיתים לפגיעה בעין.

רוב המסכים הסבירים (ממוצע ומעלה, בקטע הזה אל תדאג, כמעט כל מסך שתקנה יתמוך בקצב רענון מספיק) יספיקו בענין הזה.

מעל 85 העין כבר לא מרגישה הבדל.

2קרינה - פעם היה דבר כזה.

היום אין. גם במסכי פריוי, וסמפו, וכל זבל טואיני אחר.

אין קרינה ממסכים. נקודה.

איכות של התמונה של המסך היא לצורך נוחות והנאה בלבד.

אין הבדל (מבחינת פגיעה בעינים) בין צבעים יפים ועמוקים, גיאומטריה מושלמת של איממה לדוגמא, לבין תמונה חיורת ומגעילה של פרויו.

אין הבדל מבחינת נזק שיכול להגרם לעין.

כמובן, שנעים להסתכל על תמונה יפה וחסרת עיותים.

אבל להגיד שזה גורם נזק..עד כאן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה לכולם, לא ציפיתי לכל-כך הרבה תגובות.

יש לי שאלה ששאלתי כבר אבל לא עניתם - עם כעת, על מסך 17 אינץ', אני עובד על 1024X768, סביר להניח שב19 אינץ' אני לא יעבור את ה1248X1024, נכון? אני לא יגיע ל1600X1200? בגלל שלחלק גדול מהמסכים יש קצב ריענון נוך מאד ברזולוציה הזו...

הצלחתי לצמצם קצת את האפשרויות (על חלק פשוט הימרתי :) ).

הורדתי את הIIYAMA למרות התגובות, פשוט בגלל שהוא יקר ויש מסכים זולים בהרבה עם אותה איכות.

ועוד שאלה שנזכרתי בה, הגודל נקודה של הוא נמוך יחסית לאחרים-0.20, האם זה באמת יורגש?

ומשהו חשוב, שמתי לב שבSPEFICATIONS של רוב המסכים היה כתובTCO99 ובחלק TCO95. האם זה משנה? כי אם ה95 בסדר גם, אני חושב שאני ילך על הסמסונג הזול יותר, בגלל הגודל נקודה הנמוך והמידות הקטנות יחסית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבל שהורדת את IIYAMA. ובייחוד 454 PRO. הוא מבוסס על דימנדטרון (100% שלא רשמתי נכון. אין לי כח לחפש איך רושמים) M2 שזה הדור השני של השפורפרת שמספק קצבי ריענון גבוהים הרבה הרבה יותר עם חדות גבוה יותר והתאמה מושלמת ל3 המצבים (טקסט, תמונה, והצגת סרטי וידאו זאת אומרת טלויזיה או DVD).

ואל תגיד שפסלת אותו כי הוא מספק אותה איכות כמו האחרים, כי הוא לא. הוא פשוט מסך מושלם.

הכי מרגיז זה האנשים שלא מבינים כלום במסכים, שקנו מסך ממוצע כמו לדוגמא LG 775 (שבכלל לא מכירים מסכים אחרים) ואומרים לך לקחת רק LG כי זה הניסיון שיש להם. הם לא יודעים שIIYAMA או SAMSUNG NF למשל פי 1000 יותר טובים.

ודרך אגב על המסכים של סוני יש פירוט באתר וגם של סמסונג. פשוט יש לסמסונג כמה אתרים צריך לדעת איפה למצוא.

בקיצור, מכל המסכים שאמרת, המסך הכי טוב זה IIYAMA 454 PRO ומקום שני זה SONY G420 כמובן. ויש עליו פירוט באתר!

http://www.sony-cp.com/en/products/crt/g_performance/g420/index.html

ויש מסכים של EIZO בישראל.

למשל בפלונטר. והמחיר שלו כמו הסוני. אבל עדיין אני חושב שIIYAMA 454 עדיף.... גם הרבה יותר דק משאר המסכים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקנה מסך של חברת MIRO. אני בטוח שקתבל מסך עצבני...

:lol: :lol: :lol:

עריכה: סתם, הCTX נראים לי מסכים די מבטיחים.

לגבי , המפרטים שלהם די עלובים בעיקר כשמתסלכים מבחנית פרספקטיביה של מחיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראו, כבר הבנתם שאני לא הבן-אדם הכי החלטי שקיים (ולא רק בגלל התרד הזה) ;)

הבעיה היא שאני צריך כבר להחליט, הייתי אמור להזמין אותו כבר מזמן.

עוד לא עניתם לי על כמה שאלות חשובות ששאלתי, והן די גורליות :) , ולכן אחזור עליהן שוב:

במפרט של רוב המסכים מצויין TCO99 ובחלק TCO95, זה משנה?אם עכשיו, על מסך 17 אינץ' אני עובד ברזולוציה של 768*1024 סביר להניס שבמסך אני יעבוד על מקסימום 1024*1280, נכון? אני שואל זאת מכיוון שלמסכים רבים יש קצב-ריענון נמוך ברזולוציה של 1200*1600, ואני רוצה להיות בטוח שאני לא יגיע אליה (אני כמעט בטוח שלא).

הבנתי שהIIYAMA יותר טוב מהאחרים, אבל הוא די יקר, והתעוררה בעייה כספית קטנה (למרות שבהתחלה ציינתי שלא).

אם הTCO95 לא משפיע, ומישהו יענה לי על השאלה של הרזולוציה, אני חושב שאני ילך על הסמסונג 955DF - הוא זול, בעל גודל נקודה נמוך, יש לו גם איכות תמונה טובה, ואחרון חביב - אני מת על החברה הזאת :smoke: .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...