האם הלך לוח האם? - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם הלך לוח האם?

YoniG

Recommended Posts

מחשב שחבר לי הביא הגיע עם ריח שרוף

והוא לא נדלק.

החלפתי ספק, כשמדליקים את המחשב נדלקת נורת POWER

על הלוח (נורה אדומה), המאוורר של המעבד מסתובב לשניה

וזהו... אין תגובה נוספת, הלוח לא מתעורר.

מה אני יכול לעשות? כמו מה זה נשמע לכם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אין ציפצופים סביר שזה לוח האם, אבל יש סיכוי שזה המעבד... אתה צריך להרכיב את המעבד במחשב אחר לצורך בדיקה.

אגב תבדוק טוב אם הקבלים בלוח תקינים, אני חושב שיש איפה שהוא באתר מדריך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע, מאיפה הריח השרוף?

המאוורר מסתובב רק לשניה ונכבה? אם כן אז זה יכול להיות בעיה של ספק. אם אמרת שניסית אחר אז יש מצב שזה הלוח

תבדוק אם יש צפצופים שאתה מדליק את המחשב

ותן פרטים, איזה לוח, איזה מעבד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה נשמע לי שמשהו מקצר, תוציא את לוח האם מהמארז ותפעיל אותו ככה (כשהוא מונח על הריצפה או על איזשהוא קרטון) בלי שום דבר מחובר עליו, רק הספק וכ.מסך וזכרונות, זה אולי יפתור את הבעיה, אם היא חוזרת על עצמה, תוציא את הזכרונות ואת הכ.מסך ותחבר ליציאת הPC-SPEAKER שבלוח האם ותבדוק אם הוא מצפצף, אם הוא מצפצף (אמורים להיות סידרה של ציפצופים שמזכירים משאית שנוסעת ברוורס) אז הלוח אם תקין (ואז מן הסתם הבעיה היא באחד הרכיבים האחרים), אם הוא לא מצפצף לנסה להוציא ולהכניס את המעבד ותבדוק שוב, אם גם זה לא עבד אז ישנה אפשרות שזה הלוח אם.

(אם יש לך מעבד ספייר אז תנסה להחליף גם אותו) (אני יוצא מתוך נקודת הנחה שהספק תקין...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל יש סיכוי שזה המעבד...

רוב הלוחות יצפצפו במקרה כזה,ונדיר שהמעבד ישרף עקב הספק כוח ראיתי מספר ספקים ג"נרים שורפים לוחות והמעבד שרד

אני חושב שיש איפה שהוא באתר מדריך.

http://www.hwzone.co.il/community/index.php?topic=97268.msg824711#msg824711

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גבר , שמע משהו בדיוק לפני שבוע הרחתי ריח כמו של פופקורן שרוף כזה שבא מהמאוורר של הספק (שבקושי הסתובב)

בקיצור היה לי ספק אחר ויום אחרי זה החלפתי והכל עבד טוב (ואפילו הספק השני היה חזק יותר וחדש).

וחלף עוד יום ואבא שלי חשב שהוא מבין גדול ושאולי הריח לא נבע מהספק ובקיצר הוא שם את הספק הישן בחזרה

ובום אותה בעיה כמו שלך הכל נידלק לשנייה ואז בום.

המחשב הוא פנטיום 3 וקשה להשיג לו אבל אחד שעובד אם אבא שלי סידר את המחשב כמה הוא אמור לקחת על משומש לפנטיום 3 שלא ידפוק אותנו במחיר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

100-150 שקל, לא יותר בהתחשב שזה יד שנייה כמובן, לא ממש שווה להשקיע בכזה דבר, לי נשרף הלוח לפנטיום 3 ולא היה לי כוח להשקיע בו עד שמצאתי לוח ברחוב והוא עובד עכשיו! חח מי הטמבל שזרק ;D

בכל אופן, בדוק שהמעבד יושב טוב על הסלוט (יש לך סלוט 1 או סוקט?) אם זה סלוט 1 בדוק את זה שהוא יושב טוב. כי אצלי הוא כל הזמן זז וזה לא עולה עד שהוא בתנוחה מסוימת, הייתה לי בעיה דומה שזה נדלק ואז המסך נכבה ולא קורה כלום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יניב ! אני מתחרפן, תפסיק לתקוע את המפרט שלך בכל מקום, כפר פוסט רביעי שאתה פתחת ושמת את זה, שלא נדבר על פוסטים של אחרים. הבנו, פרסמת כבר במפרטים, פה, מעבדים ולוחות אם, ועוד משהו. מספיק!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחחחחחחחחחחחחחחחח

נכון אתה צודק אני מצטער , אני אפסיק אם זה תאמת שכבר לא שמתי לב שזה פוסט של מישהו אחר אבל אני לחוץ בקשר למחשב ואני עדיין לא בטוח בקשר ללוח אם ולמארז המכוער ואם יתנו לי תשובות אז אני לא אשאל יותר שאלות.

תודה מראש יניב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...