המפרט שלי למחשב בעבודה.... הערותכם בבקשה - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המפרט שלי למחשב בעבודה.... הערותכם בבקשה

Mindfileds

Recommended Posts

המחשב מיועד לקצת משחקים וקידוד אך ישרת מחלקה בשיתוף הקבצים שעליו, אולי גם STREAMING VIDEO ממנו לתחנות, הוא יהווה גם מבחינתי שרת גיבוי לחומר שיושב בשרתים הראשיים. בקיצור אני יודע שהוא מעל ומעבר לצרכים אבל כקניה של החומרה הספציפית יש לכם הערות או לשנות ואם כן למה. ד"א הסיכוי שאני אמהיר (OC) את המחשב דיי קלוש אבל קיים. המחיר הוא בערך 10,000 ואפשר תמיד לרדת :screwy:

ההתלבטות הגדולה שלי היא תושבת המעבד 754 או ה9? רק חבל שאין לוחות אם תומכים PCI-E לכרטיסי מסך. יש רעיונות גם לגבי זה?

אני קונה את המחשב כבר השבוע אז אין לי מה לחכות ללוחות עתידיים.

המפרט (המחירים אחרי הסימן מינוס - בכול רכיב)

Athlon 64 3400+ (S-754)- 1330

לוח אם ?AMD?

K8N Neo Platinum (s754)- 770

זכרונות? 400

256MB (CMX) CL2 460 2- 920

כרטיסי מסך? Sapphir (ATI)

RADEON 9600XT TV,DVI 128MB - 880

דיסקים קשיחים?

GB 10000rpm SATA 74GB -1120

דיסקים קשיחים? MAXTOR

200GB (8MB) SATA 670 2 -1340

כוננים- ??1.44, CD-ROM, DVD?? FLOPPY

Teac/SONY 1.44 40 1- 40

צורבים? Recorders

NEC 3500A DVD±RW x16 Dual x2 390 1 -390

Arctic Silver 5 30 1- 30

מארזים?

HEC Compucase CI-6A19 390 1- 390

מסכים? BenQ Price Units Total

TFT 19'' FP 937s 12ms 2950 1 -2950

MS + MS Mouse Wireless Optical 220 - 220

Camera? Web Camera

Logitech Messenger 180 1 -180

CREATIVE Inspire 2500 sub + 2Sp 260 1- 260

Total price 10820 ¤

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במחיר של הקורסייר ניתן לקנות 1GB של אחר, לא נראה לי שבשרת קבצים יהיה הבדל גדול בין CL2 לCL2.5, אבל הבדל בין 512MB ל1GB יהיה

ניתן באמת לקחת סוקט 939, אבל אז תקבל מעבד הרבה יותר חלש או מעבד דומה במחיר גבוה בהרבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאמרתי זהוא בהחלט לא רק שרת קבצים! רציתי מחשב איכותי ולכן הלכתי על קרוסייר.

מה לגבי סוקט 9 ללכת עליו בכל זאת או להשאר עם סוקט 7 ... לא ממש נתת לי תשובה על זה וגם עם 9 אז במה לבחור? כמובן מה הלוח אם והציפסט המומלצים ביותר?

עריכה ראשונה:

למה מעבד תושבת -9 יהיה חלש יותר? הרי זוהיא התושבת החדשה של לא? אם הבנתי נכון אז 3200 תושבת 7 חזק יותר מ3200 תושבת 9 הממ למה?

עריכה שנייה:

מעבדי הסמפרון החדשים של מקבילים לדורון הישן כמו הסלרון של או שהם מחליפים את האטלון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל תוכנה אתה גם לא תרגיש את הCL2, את ההבדל בין 1GB ל512MB אתה תרגיש בגדול, עם 1GB יהיו הרבה פחות טעינות והעבודה תהיה חלקה הרבה יותר. אם אתה חייב קורסייר, יש להם גם זכרונות value, אבל כל סדרת value של כל חברה טובה תספיק. זכרונות CL2 הם סתם עניין יקר, אם אתה לא אוברקלוקר הם ממש מיותרים

לגבי הסוקטים - אם תיקח למשל 3000+ (או 3200+) בשני הסוקטים, אז לזה בסוקט 939 יהיה 200Mhz פחות. הדירוג הגבוה יותר שלו הוא בגלל הדואל, אבל הדואל לא מחפה על ההפרש בתדר, ובגלל זה הוא חלש יותר. המקביל של 3400 בסוקט 939 (עם אותו התדר) הוא ה3800+ שעולה פי כמה. בגלל זה אמרתי שתצטרך לשלם הרבה יותר עבור ביצועים דומים למדי. היתרון המשמעותי של סוקט 939 הוא שהוא ימשיך לחיות בעוד 754 ייהפך לסוקט של מעבדי הvalue - הסמפרונים, אז סוקט 939 ניתן לשדרוג וסוקט 754 לא ניתן.

לגבי לוחות -

לסוקט 754 יש את הEpox 8KDA3J - לוח לא יקר במיוחד אבל מגיע עם הרבה פיצ'רים ויכולות אוברקלוק טובות, ויש את הDFI Lanparty nF3 250GB, שהוא הלוח הטוב ביותר לסוקט - מלא בפיצ'רים ויכולות אוברקלוק מעולות

לסוקט 939 יש בתחום התקציבי את הGigabyte K8NS-939 והAbit AV8, מעליהם 9NDA3+ ובתחום היקר את הMSI K8N Neo2

סמפרון מחליף את הדורון ומתחרה בסלרון. הAthlon הוחלף ע"י הAthlon 64

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מקביל של 3400 בסוקט 939 (עם אותו התדר) הוא ה3800+ שעולה פי כמה

התכוונת בשורה הזאת לסוקט 754 לא?! כי אם התכוונת לסוקט כמו שכתבת - 939 אז לא הבנתי את החלק הזה של ההסבר, אנא הסבר לי שוב.

לגבי ה"דואל" כוונתך הייתה לזיכרון דואלי כמו בלוחות של אינטל?

לפי מה שהתרשמתי ממך אז עדיף לי ללכת על 754 קצת יותר ביצועים בקצת פחות כסף... נכון?!

אני לא מתכוון לשדרג את המחשב בעתיד אלה לקנות חדש כשיבוא הזמן.

אז אם אנו נישארים עם 754 איזה לוח הכי טוב לתנאים שלי האם זה הנרו שלקחתי או הDFI שאולי מפוצץ פיצרים ונוח לOC אבל כחברה אין לה מוניטין כשל MSI בטח לא וכדומה.(תקן אותי אם אני טועה)

בקיצור תן לי את השינויים שלך למפרט ללא אופציות בכל רכיב אלה מפרט או תיקוני מפרט לפי רכיב שאתה רואה לנכון שמתאים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התכוונתי שהמקביל של ה3400+ (שהוא מעבד בסוקט 754) בסוקט 939 מבחינת התדר הוא ה3800+. לשניהם יש 2.4Ghz ו512KB מטמון. בפעם האחרונה שבדקתי ה3800 עלה משהו כמו 3500-4000 שקל. עוד דוגמא זה ה3200 בסוקט 754 שהופך ל3500 בסוקט 939 - בערך 50% יותר במחיר.

הכוונה לדואל היא כמו אצל אינטל, רק שעם ההשפעה על הביצועים הרבה יותר קטנה. חוץ מזה בקר הזכרון יושב על המעבד ולא על הלוח עם המעבדים הללו.

סוקט 754 ייתן לך יותר ביצועים היום. סוקט 939 ייתן לך יותר אפשרויות לשדרוג מחר. אז אם אין לך כוונות שדרוג, סוקט 754 יהיה הפתרון הטוב ביותר.

DFI זה אולי לא מותג ענקי כמו , אבל הלוחות שלהם מעולים, והלוח הזה יותר טוב מכל דבר שASUS או הוציאו. אין סיבה לקחת לוח נחות בשביל לדעת שקנית את המותג היקר.

שינויים למפרט -

לוח - DFI Lanparty nF3 250GB

זכרון - 2x512MB 400Mhz של או כל חברה מוכרת

חוץ מזה אני לא ממש מכיר מסכי LCD, אז אני מציע שתשאל בפורום גרפיקה ותבדוק אם לא עדיף לקחת משהו אחר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה דברים:

1) אם אתה הולך לקודד וידיאו עדיף אינטל.

2) כרטיס המסך שלקחת קצת חלש למשחקים ובתקציב הזה ממש חבל לא לקחת משהו יותר חזק (כמו ה 6600GT או ה 6800).

3) אם אתה רוצה זכרונות עם פוטנציאל ל OC קח DDR500 של .

4) הראפטור לדעתי מיותר.

5) כמו שאמרו לך זכרון 1 גיגה יתרום לך הרבה יותר מאשר .

6) נראה לי שהמחירים הם מ KSP, אז קח בחשבון שב KSP האחריות על הלוח, כרטיס המסך והזכרון היא רק שנה.

7) המסך הזה הוא לא משהו. עדיף במחיר הזה 17" איכותי. 12 מילישניה זה לא הכל.

8) למטרות גיבויים שווה לשקול צורב של LG עם המשמש לגיבוי מקצועי. כדאי לחכות טיפה ל 4163B.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובות הענייניות! :xyxthumbs:

אם אתה הולך לקודד וידיאו עדיף .

קידודים יהיו מעטים, וההבדל שיש לטובת אינטל בעניין הוא זמן קידוד קצר יותר על אותה עבודה מול אז אין לי בעיה לתת למחשב "לעבוד יותר"

כרטיס המסך שלקחת קצת חלש למשחקים ובתקציב הזה ממש חבל לא לקחת משהו יותר חזק (כמו ה 6600GT או ה 6800).

הXT שבחרתי חלש?! הממ הוא לא 6600GT אבל למחשב עבודה עם כמה משחקים .. נחייה איתו, חוץ מזה השני יקר יותר ואני גם ככה "הגזמתי" עם כרטיס למחשב עבודה

הראפטור לדעתי מיותר.

הרפטור תותח! יש לי איתו נסיון עם עוד שני מחשבי תחנה ברשת ויש הבדל רציני בזמני טעינה וריצת עבודה, אם זה שווה את הכסף? מנסיון לדעתי כן. (לפחות ככונן למערכת הפעלה)

נראה לי שהמחירים הם מ KSP, אז קח בחשבון שב KSP האחריות על הלוח, כרטיס המסך והזכרון היא רק שנה.

אכן KSP ויש לנו הסכמי אחריות קצת שונים.אבל תודה על האינפורמציה

המסך הזה הוא לא משהו. עדיף במחיר הזה 17" איכותי. 12 מילישניה זה לא הכל.

צודק ב100% לאחר קריאה של כמה REVIEWS ברשת הציון שלו 7.2, אין לי מבחר גדול בKSP לסכום שאני מוכן להשקיע אז חשבתי ללכת על http://www.maginnovision.com/product/products-lcd-ms-776.htm#spec2 המאג LT 776 עם יציאת DVI 16MS ושאר ירקות באתר.

למטרות גיבויים שווה לשקול צורב של LG עם המשמש לגיבוי מקצועי. כדאי לחכות טיפה ל 4163B.

הגירסה הכי קרובה שיש לKSP כרגע היא 4160B של , תן לי הסבר קצר מה זו עדיפה על הנוכחית ואם בכלל שניהם עדיפים על הNEC שבחרתי.

כמו שאני מבין אתה בטח מדבר על קאש מוגדל בגירסא החדשה

לגבי הלוח כמו שציינתי קודם יש לי ספקות, DFI זו לא חברה מכובדת ויוקרתית כמו שאר המוכרות והחשש העיקרי שלי הוא איכות המוצר -

לדוגמא יש לי במערכת כמה לוחות של ECI לעומתם לוחות GB, וMSI ומה שהבחנתי שבלוחות הECI לאורך השנים יש לי בעיות קבלים יותר מבאחרים.

לכן אני חושש מחברה כמו DFI. דוגמא נוספת ללוחות שעושים לי יותר בעיות מהלוחות הטובים יותר שיש לי הם לוחות סולטק שגם שם נטיית הקבלים להתנפח גדולה יותר, ואני מדבר מנסיון לאורך השנים עם כול הסוגים הללו. ולעצם העניין- מה היתרונות שיש לDFI הספציפי שהומלץ לעומת הנאו פלטיניום 754 של .

ההפרש הכספי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1) אתה לא חייב לקנות הכל ב KSP. מצטער, המאגים די חרה גם. שים כסף וקנה מסך נורמלי גם אם ממקום אחר.

2) ה DFI זה הלוח מספר אחד ל OC לסוקט 754. כלומר, הלוח בנוי ומתוכנן לעבוד בעומסים ומתחים קיצוניים ואני מאמין שיחזיק ויהיה אמין יותר מכל לוח של חברה אחרת.

3) אם הנסיון שלך מלמד אותך שהראפטור עוזר - תתחדש. ממה שאני קראתי ההבדלים לא משמעותיים כאלה שיצדיקו את המחיר.

4) לגבי DVD RAM:

http://www.hwzone.co.il/community/index.php?topic=39042.msg723596#msg723596

וקרא פה (הלינק ב FAQ לא עובד):

http://www.ramprg.com/en/index.aspx

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא חייב לקנות הכל ב KSP. מצטער, המאגים די חרה גם. שים כסף וקנה מסך נורמלי גם אם ממקום אחר.

OK על מה אתה ממליץ בסביבות 2500 ש"ח? (רוב הקיניות שלנו הם דרך KSP) אם תוכל לתת לי המלצה אחת מ-KSP על 17" ואחת כהמלצה כללית.

עריכה:

אני זקוק למסך LCD (שולחן קטן )

עריכה:

ד"א תודה על ההסבר:

1. RAM היא מדיה שנועדה לשכתוב (כמו RW) . מדיה מסוג RW דורשת צריבה מחדש עם כל עדכון בעוד ש -RAM מאפשרת ללא צריבה למחוק או להוסיף או לגשת לכל קובץ בדיסק בדיוק כפי שמאפשר ההרדדיסק שלנו תחת ממשק XP רגיל. מי שעושה גיבויים שוטפים על בסיס יומי למשל שמשתנים במעט מיום ליום לא צריך לצרוב מדי יום מחדש את דיסק הגיבוי שלו אלא יכול לעדכן בפשטות את הגיבוי.

2. אורך החיים התיאורטי של  -RAM הוא כ 100,000 שכתובים בעוד שאורך החיים התיאורטי של RW הוא כ 1000 שכתובים.

3. שיטת ניהול השגיאות של ה DVD- היא השיטה המתקדמת והאיכותית ביותר שקיימת. לכן אמינות המידע עליו גבוהה.

למדתי עוד משהוא היום  :xyxthumbs:

אין לי צורך באופציה הזאת כי יש לי שרת גיבויים מסודר להפליא עם טייפים ותוכנית גיבויי יומית. ודיבויים שאני מצפה לעשות עם הNEC הם חד פעמיים ובמקרים שאני נותן לעבוד עותק הביתה. בסיגנון צרוב ושכח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הלוח כמו שציינתי קודם יש לי ספקות, DFI זו לא חברה מכובדת ויוקרתית כמו שאר המוכרות והחשש העיקרי שלי הוא איכות המוצר -

לדוגמא יש לי במערכת כמה לוחות של ECI לעומתם לוחות GB, וMSI ומה שהבחנתי שבלוחות הECI לאורך השנים יש לי בעיות קבלים יותר מבאחרים.

לכן אני חושש מחברה כמו DFI. דוגמא נוספת ללוחות שעושים לי יותר בעיות מהלוחות הטובים יותר שיש לי הם לוחות סולטק שגם שם נטיית הקבלים להתנפח גדולה יותר, ואני מדבר מנסיון לאורך השנים עם כול הסוגים הללו. ולעצם העניין- מה היתרונות שיש לDFI הספציפי שהומלץ לעומת הנאו פלטיניום 754 של MSI.

ההפרש הכספי...

אתה צוחק? אתה משווה את DFI לECS?

DFI זו אחת היצרניות היותר טובות שקיימות היום. היא חברת קבר. DFI לא נופלת בשום דבר מאסוס\MSI\Gb\כל חברה גדולה אחרת, פרט לגודל המותג והמחיר שתשלם עליו. הלוח הספציפי הוא כרגע הלוח הכי טוב שקיים לסוקט. מבחינת הפיצ'רים הם בערך דומים, אבל הDFI בא עם באנדל מרשים, ויש לו יכולות מדהימות. כל אתר חומרה בעולם המליץ עליו כלוח האולטימטיבי לסוקט. הNeo סתם לוח ממוצע לידו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

MCFLY לא השוואתי את ECI לDFI אלה שהבעתי דאגה לאיכות הרכיבים שמימנו בנוי הלוח - דרך הניסיון שלי עם ECI, אני מתאר לעצמי שאף אחד לא יכול לערוב שהאחד טוב חומרתית מהשני אבל כאשר לוח מפוצץ פיצרים ותוספות עולה יחסית מעט אז אני אומר אין ארוחות "בחינם", חבל שאין ביקורות על איכות המוצר חומרתית.

מכוון שהמחשב הולך להיות מעין סרבר מחלקתי לא ראשון בסדר עדיפות קניית הלוח אלה יציבות,איכות, ביצועים ותמיכה כמו ועידכונים (BIOS) וכאן שוב החברות הקטנות נופלות בהרבה מהגדולות והמבוססות כאשר הן צריכות לדאוג לעידכונים לחומרה בת שנה-שנתיים ויותר.

בו נעשה סדר אחרון- איזה לוח מומלץ לAMD 3400+ סוקט 754 בעדיפות ליכולות RAID . האם ה250GB עדיף על K800 בכל מצב?

איזה לוח יתן לי את הביצועים ויציבות הטובים ביותר למעבד הנ"ל כאשר OC לא בא כחשבון.

עריכה:

מכל הבלאגן שכחתי לשאול איזה קרור טוב למעבד?, (קרור רגיל ולא קרור מים או גז)

* המחשב יעבוד 24 שעות ללא מנוחה גם בשבתות וחגים יום ולילה,אפילו יום כיפור! עדיף שהקרור יהיה כמה שיותר שקט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע, אני מעריך שה DFI יקח כל לוח לא רק בביצועים אלא גם באמינות היות והוא תוכנן למצבי קצה.

אין ספק שכדאי לך NF3  250GB.

עוד אופציה מצויינת ומפוצ'רת זה הלוח הזה, שלא נמכר ב KSP:

http://www.noacomp.co.il/Product.asp?productid=1559&catcode=160

או בוורסיה הפחות מפוצרת שלו:

http://www.noacomp.co.il/Product.asp?productid=1558&catcode=160

עריכה:

וקרור קח זלמן 7000.קרור מצויין ושקט. אפשר לקחת בגרסת ה AL-CU , לא חייבים 100% נחושת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...