אני עורך וידאו במקצועי, ואשמח לעזור למשתמשים בנושא עריכות וידאו - עמוד 27 - תוכנה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אני עורך וידאו במקצועי, ואשמח לעזור למשתמשים בנושא עריכות וידאו

tal h

Recommended Posts

הי טל

בהמשך לנושא כרטיס המסך מול כרטיס עריכה.

1. ביקשת שאשלח לך דוגמא- אז הנה לינק, אמנם ישן ובאמת התמקצעתי מאז, אך בהחלט מציג את פן העבודה הנ"ל. זהו תקציר של מספר דקות ובד"כ בא לצד לעריכה של המופע המלא.

2. לצערי את הקליפים הכבדים יותר מבחינת אפקטים ועבודה עם נגיעות אפטר נתבקשתי לא להעלות לרשת (בקשה של המשפחות) אבל אגיד כי יש הרבה שימוש במסך ירוק.

3. מלכתחילה הבעייה שבגינה העלתי את היא עריכה של הצגה המולטי קאמרה. לאחר עשר דקות של חומר ערוך המערכת מתחילה לתעייף והעבודה מואטת מאוד.

אז מה אתה אומר?

אאאאריאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 423
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

היי טל ותודה על התשובה!

לצערי האתר לא מאפשר למשתמשים עם מתחת ל-5 הודעות בפורום לשלוח הודעות אז אמשיך כאן (אתה מוזמן לענות בפרטי לשיקולך).

1. אני בטוח שלמצלמה שלי יש חיבור FIREWIRE

2. יש שאתה ממליץ עליה/אתר שכדאי לבדוק בו הצעות?

3. אני אכן מעוניין בכרטיס FIREWIRE לכידה, אשמח אם תרחיב לי לגבי הכרטיס שאתה מוכר פה / בפרטי.

תודה

מצלמה רק לדגימה בלבד או גם לצלם? מה התקציב? מה הצרכים? בחוץ? בבית?

יש לי כרטיס לכידה פיירוייר, עם 4 כניסות/יציאות, חדש. 50 שקלים והוא שלך.

הי טל

בהמשך לנושא כרטיס המסך מול כרטיס עריכה.

1. ביקשת שאשלח לך דוגמא- אז הנה לינק, אמנם ישן ובאמת התמקצעתי מאז, אך בהחלט מציג את פן העבודה הנ"ל. זהו תקציר של מספר דקות ובד"כ בא לצד לעריכה של המופע המלא.

2. לצערי את הקליפים הכבדים יותר מבחינת אפקטים ועבודה עם נגיעות אפטר נתבקשתי לא להעלות לרשת (בקשה של המשפחות) אבל אגיד כי יש הרבה שימוש במסך ירוק.

3. מלכתחילה הבעייה שבגינה העלתי את היא עריכה של הצגה המולטי קאמרה. לאחר עשר דקות של חומר ערוך המערכת מתחילה לתעייף והעבודה מואטת מאוד.

אז מה אתה אומר?

אאאאריאל

ראיתי את הקליפ,בסיסי ויפה. כמה טיפים-

1. תשתמש בחצובה (טובה ומקצועית) הצילום ישתפר פלאים.

2. תחליפ שוטים מהר יותר כי מה שיש לך ארוכים מידי -כי בחרת שיר קצבי, אז התמונה צריכה לזרום מהר לפי הביטים.

3. אל תעשה דיסולב לשוט שהוא אותו פריים כמו השוט הבא (ילדה על חבלים- ב 2:08).פשוט תבחר שוט מעבר בין לבין, או מעבר של קאט.

לגבי המולטיקאם- יש תוכנות יעודיות לעבודה עם מספר מצלמות. כמה עובד 2? 3 ?

יש את תוכנת העריכה היוקרתית והעילאית- EDIUS- הטובה ביותר בשוק ושאף אחד לא יגיד לך אחרת! יש לה יכולת גם לעבוד עם 16 מצלמות במקביד ללא שום דיליי בזמן אמת, אבל היא יקרה, והיא "מקצועית מידי" למה שאתה צריך- אבל זה שיקול שלך.

יש תוכנות יעודיות של מולטיקאם כמו ה AB ROLL (ככה זה נקרא גם בשפה מקצועית)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כתוביות לסרט ארוך לא הייתי ממליץ על פרמייר אלא תוכנות אחרות.

בגדול הפרמייר לא עושה כתוביות אלא תוכנות קטנות שמצטרפות, מעיין PLUG IN, ויש המון....

לפרמייר יש תוכנת כתוביות יעודית- לצרכים שלך זה מספיק.

פתח אותה, תכתוב את השורות שאתה רוצה, שמור ואז בטיים ליין שים אותה בזמן המתאים, וכן הלאה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום טל

בהמשך לעניין כרטיס העריכה.

קודם כל תודה על ההערות לקליפ- רק לציין שכמו שאמרתי זו עבודה די ישנה וגם הייתי צריך לערוך משני מופעים שונים (שהוארו בתאורה רנדומלית לגמרי- מכאן הדיסולב לאותו שוט) אבל בלי תירוצים.

דיברתי עם מישהו שמוכר כרגע מערכת מחשב מלאה עם dvstorm (שאני יודע שהמלצת עליו ) ו dsr 11 - ב 9000 ש"ח. המחשב שלו יותר חלש משלי, כלומר, את המחשב אני לא באמת צריך. זה לא יהיה קצת יקר בשביל כרטיס העריכה והמכשיר של ? (אגב אחד העניינים המרכזיים בעריכת הצגות זה המון חומר גלם כך שה dsr בהחלט מעניין אותי) אגב, המערכת מגיעה עם תוכנות אדיוס פרמייר ואפטר.

אאאאריאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרטיס כזה משומש נע סביב 1500-2500 תלוי במיקוח ובמוכר.

VTR של סוני עולה משומש סביב 5000-7000 שקל תלוי במצב הראש ובשעות שהוא עשה. אם הוא גמור- לא שווה בכלל לקנות אותו גם לא ב 4000,רק הוצאות יהיו כפול ממה שתשלם עליו (ותאמין לי שיש עליו המון הוצאות-זה כמו אוטו, יש טיפולים יקרים שצריך כל כמות של שעות).

המערכת מגיעה עם אדיוס? עם אדיוס תוכל לערוך ללא שום כרטיס עריכה, ולא יהיה לך שום הבדל בביצועים (אם החומרה חזקה), רק לא יהיה לך יציאות למוניטור החוצה (לפעמים לא שימושי).

ה DSR 11 "נחשב" אמין, ועושה פחות דרופים (שתבין מה זה דרופים- אתה תתעצבן מכל אחד שתמצא) אך יש לו רגישות רבה, במיוחד המדף של הכפתורים- תמיד הוא ישבר.

אני אישית עובד כבר שנים עם משהו שלדעתי טוב יותר- JVC DV3000 אותו מחיר, אני קניתי אותו מאיש חדשות של BBC,במצב דנדש בחצי מחיר, זה היה מציאה.

לדעתי הוא מוצלח יותר- לך עליו (תוכל למצוא כזה באתר www.av.co.il בלוח מכירות).

בכל מקרה- 9000 לא הייתי משלם על ה"חבילה" הזו.

* עריכה* ראיתי את המודעה של משה בוזגלו ב AV. לא שווה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהלן טל,

לא יודע אם אתה מתעסק עם זה אבל אני רוצה בתור סטודנט להתחיל לעבוד בתרגום וסדרות בחברות תרגום בארץ והייתי שמח לקבל קצת ניסיון לבד לפני שאני מציע את עצמי... אז השאלה היא בעצם, האם אתה יודע עם איזה תוכנות משתמשים להכנסת הכתוביות או לחילופין עם איזה תוכנות כדי לי להתחיל...

אם יש לך הפניה למדריך כלשהו שאתה מכיר זה טוב במידה שווה.

תודה מראש!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הי טל,

טוב, נראה לי שאני קצת מבולבל- מה זאת אומרת "עם אדיוס לא תזדקק לכרטיס עריכה" האם התוכנה של אדיוס יכולה, בעזרת המעבד וכרטיס המסך שלי בלבד: לבצע רינדור בזמן אמת, לעמוד בעומס של פרוייקט ארוך ו\או עמוס באפקטים? מה המשמעות הנוספת, אם כן, של הרכטיס עריכה- רק היציאות? למה הם כל כך יקרים?

אגב- איך עובד כרטיס כמו dvstorm עם פרמייר?

כמו שאמרתי, קצת מבולבל :s05:

אאאאריאל

אגב ראיתי את האתר שלך- מאוד יפה מושקע ומקצועי. הבעייה היחידה הייתה בעמוד של הסירטונים שלא מאפשר להשהות את הסרטון עד לטעינה מלאה - מה שגורם, במקרה של חיבור מעט איטי כמו במקרה שלי, לצפייה מאוד מקוטעת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תוכנת אדיוס זה משהו שלא ניתן להסביר איך ולמה, פשוט היא יש לה יכולות עיבור ריל טיים, שאין כמעט לאף תוכנה בעולם.

כן אתה יכול לעשות איתה הכל ולהעמיס עליה והיא תאכל הכל בריל טיים ללא רינדור.

אבל צריך להבין ולהיות מקצוען כי יש טריקים על מנת לגרום לה להיות ככה, בשביל זה יש אנשים שמתמחים בהתקנות של מערכות עריכה.

התקנה רגילה לא תתן לך את היכולות שהזכרתי למעלה.

הדבר היחיד שיהיה לך בלי כרטיס זה יציאת/כניסת DV. אין אנלוגי ואין יציאה למוניטור (יש מוניטורים שיודעים לקבל תמונה מ DV אבל הם מ-א-ו-ד יקרים).

כרטיס DVSTORM עובד טוב עם פרמייר- אך רק עם התקנה נכונה, וכיוונים רבים.

לגבי הסרטונים באתר שלי- זה לא כולם. זה קורה רק ב"נגלה" החדשה אחרי העדכון, זאת ששדרגה את האתר לא הצליחה לעשות לי שם את הסרגל פקודות, בשאר זה בסדר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום טל,

קודם כל תודה רבה אתה מאוד עוזר לי.

אני ממשיך. מה לגבי איכות התמונה. איזה משמעות יש לציוד ככלל וכרטיס העריכה בפרט כשמדובר באיכות התוצר המוגמר. ואגב מה הכוונה באיכות ברודקאסט ואיך אפשר להגיע אליה? אני מרגיש שהתוצר שהמערכת שלי מספקת לא מספק אותי. האם זה קשור למקודדים, לתוכנה, לחומרה, לעומרי כספי? אני מקווה שזה לא מעיק עליך כל השאלות האלה למרות שעושה רושם שאתה נהנה לעזור :xyxthumbs: :xyxthumbs: .

אגב, אם אצטייד באדיוס אתה חושב שתוכל לעזור לי בנבכי הכיוונונים עליהם דיברת או שצריך להזמין מישהו להתקין אותה.

ושוב תודה

אאאאריאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לצערי לא אוכל לעזור, אבל אני יכול לשלוח אותך לחבר שלי, שבונה מערכות עריכה-הוא יוכל להתקין לך (בכסף) ולעזור קצת אם תרצה.

בעבר, כרטיס עריכה היה מקודד לך חומר גלם ל MPEG2 איכותי- 1:1 שאם לא היה לך כרטיס זה היה לוקח 3 שעות לשעה אחת.

אח"כ החומרה השתכללה, ועם כרטיס אני עושה היום שעה, ב 18 דקות בערך לאיכות מירבית.

עם חומרה כ"כ חזקה שיש כיום, בלי כרטיס גם תוכל לקבל שעה ב 20 דקות. עד לפני שנתיים-זה היה חלום. אז נכון שהיום כרטיס לא חובה, אבל שוב- כניסות אנלוגיות למי שצריך, ויציאה למוניטור - לא תקבל.

אני לא יודע למה אתה מצפה שאתה לא מקבל איכות גבוהה, אני מניח שאתה לא עובד עם חומרי HDV, נכון ? איכות SD היא טובה רק כשהיא מצולמת במצלמה איכותית. אם תרצה חומר גלם מהמצלמות שלי - בוא קח ותקודד אותו ותראה תוצאות.

ברודקאסט זה בעצם "שידור"- Broadcast.

זה הרמה הגבוהה שעובדים באולפני טלווזיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הללוואי ויכלתי לענות לך על זה, אך לצערי אין לי מושג באוויד,וליקוויד גם לא מעט.

מה שכן אני יכול להגיד שזה 2 תוכנות למטרות שונות- באוויד עובדים בעיקר לקולנוע+ תוכניות טלווזיה, וגם קליפים לזמרים, אין בה הרבה ריל טיים וצריך לרנדר דברים.

האדיוס היא יותר ל- אירועים,חתונות, קליפים, הפקות שדורשות ריל טיים ואפקטים מרובים, ועבודה על שכבות רבות- וכל זה בלי טיפה אחת רנדור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טל שלום,

ראיתי את השרשור הזה וממש שמחתי..

כבר הרבה זמן רציתי לברר כמה דברים בעניין..וכנראה שזה הזמן!!

אני בת 20 ועורכת כבר מגיל קטן(15)

עד עכשיו הכול היה חובבני (אם אתה מכיר בתוכנת power director -מן הסתם אתה מכיר...)

אני ממש אוהבת את התחום והרבה מחמיאים לי על הסרטים...

אני ממש רוצה להתקדם ולהתמקצע קצת יותר אם זה תוכנות יותר מקצועיות/מחשב יותר עמיד וכו..

שאלתי היא:

באיזה תוכנות כדאי לי להשתמש כדי לערוך?האם צריך לקנות?או מספיק להוריד?מהו טווח המחירים?

איזה מחשב צריך בשביל זה?והאם צריך דברים נילווים נוספים חוץ ממחשב חזק?

האם צריך לעבור איזה קורס בשביל התוכנות?או שאפשרי ללמוד בלי?

כמובן עדיין זה בגדר התחביב ולא להפוך את זה למקצוע לחיים אבל יש לי צורך בשינוי ובהתמקצעות בתחום!

אשמח מאוד לתשובה!תודה מראש!

נעמה:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו 1 וחצי בלילה, ואני ממש עייף אני יענה לך בקצרה- למרות שאת כל התשובות כבר אמרתי לאחרים ששאלו בדיוק אותם שאלות.

פשוט תקראי מתחילת הנושא הזה, ותעברי דף דף- ותראי מה עניתי לאחרים וישד עוד המון תשובות שיסייעו לך המון.

נכון זה כבד לקרוא אבל מי שצמא למידע - שיתאמץ לקבל אותו.

קודם כל לא מכיר את התוכנה שציינת ומעולם לא שמעתי עליה אפילו.

אם את לוקחת את זה בתור מקצוע- תשקיעי, יש תוכנות רבות אבל הם יקרות- כתבתי כל זה בעמודים האחרונים.

רוב העורכים מתחילים מאירועים. תוכלי ללמוד אצל צלם חתונות עריכה ומשם אחרי שנה שנתיים שיש לך נסיון להתקדם (הרבה צלמים מוכנים ללמד תמורת חתימת חוזה לעבודה).

מחשב- תלוי בצרכים. כמובן הכי מהיר=הכי טוב, אבל עניין של כסף (כניתי על זה גם).

את כל הידע שלי ,גם בצילום וגם העריכה צברתי מנסיון ,עבודה והתנסות אישית, לא עברתי שום קורס ושום שיעור...

מהיכן את ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...