אני עורך וידאו במקצועי, ואשמח לעזור למשתמשים בנושא עריכות וידאו - עמוד 25 - תוכנה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אני עורך וידאו במקצועי, ואשמח לעזור למשתמשים בנושא עריכות וידאו

tal h

Recommended Posts

אריאל לגבי הפרויקט שהוא NTSC וPAL פשוט מאוד תיצא את הפרויקט ברזולוציה של ההגדרות רק בשדות תבחר ללא (פרוגרסיב).

הבעיה אצלך נעוצה בשדות.

לא אמרתה לי באיזה כרטיס אתה דוגם? פייר פשוט או פינקל?

אין קשר בין המצלמה שצילמת בא, או המכשיר דגימה לבין העובדה שיש לך ריצוד. הכל הוא נושא של הגדרות.

באופן כללי אני ממליץ לעבור לעבוד בפרוגרסיב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 423
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

עמיר, ניסיתי לייצא הן בפרוגרסיב והן ב lower field first ובשני המקרים האיכות לא טובה, כלומר, יש פספוס (מלשון פסים כמובן) כל אימת שיש תנועה בפריים ולו הקלה שבקלות. אגב שמתי לב שגם הtitles שהוספתי סובלים מאותו הפספוס בעיקר, אבל לא רק, אלה שהוספתי להם crawl או roll. אני דוגם דרך פיירוואיר פשוט וכרטיס המסך שלי הוא ATI 1050x 512 Mb כרטיס די פשוט ואני אפילו שוקל להחליפו (שלא לומר את כל המחשב). אז מה אומר האם שוב דופקים את השחורים (שזה אני)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אריאל,

חשוב הריצוד של הפסים הינו רק שאתה צופה במחשב או גם כאשר אתה צופה בזה בDV דרך מצלמה???

אם אתה רואה את הפסים רק במחשב אחרי שאתה עושה אקספורט אז המצב כנראה שהבעיה היא בכרטיס למרות שהוא לא אמור להביא בעיה יש לך 512.

תשאיר לי בפרטי את הפרטים שלך ואני ינסה לחזור עלייך עוד השבוע ולעבוד איך אחד על אחד מול המערכת עריכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה נוספת לערוץ 10 היקר- המלצת לא פעם בתרד על כרטיס עריכה אלא שההמלצות האלה משנה שעברה ולפני- האם השתנה משהו מאז? האם יש כרטיסי מסך חדשים שמשלבים תכונות בסיסיות של כרטיס עריכה ? האם יש איזה כרטיס יד שנייה זול ומומלץ יותר עכשיו?

תמיד משתנה, השאלה היא אם אתה עוסק בזה בתור פרנסה, ואתה אוהב את זה, ובא לך להשריע הרבה כסף.

יש היום לקנופוס את הכרטיס NX ושהוא חזק ומעולה ויקר...

תמיד לכל חברה יש מוצר, שלא משנה כמה הוא ישן- הוא תמיד יהיה "המוצר האולטימטיבי".

לקנופוס יש את ה DVSTORM2 , שבא גם בחבילת PRO.

יש לי 3 כאלה- אלה סוסי עבודה "ישנים" יחסית, אבל עדיין עוקפים בסיבוב כרטיסים אחרים...

היום כבר לא מיוצרים ויש את ה DVX של קנופוס שמחליף אותו אך ללא יכולת דגימה אנלוגית.

חדש כזה עולה סביב 3000 אולי פחות.

היום תוכל למצוא DVSTORM2 משומשים, שנמכרים סביב 2500. (יצא לי פעם,לפני 3 שנים, לקנות אחד מאיש , ב 1600).

לגבי - הם לא נותנים לך כלום מבחינת קידוד ! רק ריל טיים במוניטור. ללא כרטיס עריכה הנ"ל, הקידוד יפול על המעבד.

* אתה אומר שגם בכותרות יש לך ריצוד? זה כבר מוציא את הפרמטר של חומר הגלם שלך/דגימה.

תכניס קובץ תמונה, תתן לה תנועה ותבדוק.

אגב, אתה מבסוט מה DVX100? (זה ה B החדשה?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל זיקוק יפה של הבעיה מבחינת ביטול הפרמטר של מכשיר הדגימה , יצאת שרלוק :hat:. לגבי הdvx השתמשתי גם ב A וגם ב B ומשתיהן אני מאוד מרוצה, היות ואני גם צלם חובב לא אתימר לביקורת מקצועית אבל ודאי הבחנתי בתפעול משמעותית יותר נוח מה canon וה המקבילות איתן גם יצא לי לעבוד בתקופה האחרונה. הdvx פשוט סידרה מעולה ואינטואיטיבית.

אני לא עוסק בעריכה בתור פרנסה עיקרית אלא צדדית מהנה, כלומר, מביים ועורך לאירועים משפחתיים של מכרים או מצלם ועורך הופעות מחול ותאטרון. לכן אני זקוק לציוד טוב אך הכיס אכן רדוד. למען האמת עד לבעיית הפספוס הסתדרתי לא רע והצגתי (אם להעיד על עיסתי) תוצאות יפות. אני פשוט אובד עצות ובודק כל אפשרות- משיפור חומרה דרך שידרוג תוכנה ועד לפרמוט והתחלה של הכל מחדש.

מה אומר, שרלוק, יש לך רעיון לעזור ל :silly: כמוני ?!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדקתי לך כמה אופציות:

1. תוסיף לו את האפקט Field Interpolet.

2. אתה מוציא ל MPEG2?

3. מה קורה אם אתה עובד על lower ומיצא ל dv avi ?

4. אתה דוגם UPPER או LOWER?

כשאתה מגדיר את הפרויקט בהתחלה אתה צריך לבחור upper.פרויקט שכבר ניפתח lower :יש צורך לפתוח פרויקט חדש upper ולגרור אליו את הפרוייקט הישן (lower)

לפני כל פעולה תבצע בדיקה ב upper לתקינות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון- תודה רבה !!! ה field interpolet בהחלט עוזר מאוד :xyxthumbs:. זו אמנם קומבינה ועוד יש למצוא את שורש הבעייה- אבל אני אנסה לדגום ב upper מהתחלה ולראות מה קורה- לשאלותיך אני עובד על lower ומיצא ל dv avi ואם אני צריך תפריט או הוצאה ל mpeg 2 אני משתמש ב Nero Vision8 אבל גם קובץ ה avi הלא דחוס, כמובן, מרצד . ניסיתי לפני הוספת האפקט לעבוד לפי הצעה 4 אך זה לא עבד.

שוב תודה, שרלוק :hat:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שרלוק היקר :hat:, עשיתי פאשלה :yelclap:

אחרי שה video interpolet עבד יפה מאוד החלטתי ללכת צעד קדימה ושידרגתי ל cs3 למרות שעוד לא סיימתי את הפרויקט האחרון (זאת הפאשלה או ההיבריס) בכל אופן עם טעינת הפרויקט הנוכחי קיבלתי הודעה כי ה video interpolet אינו בנמצא. חיפשתי את האפקט בplugin של ה cs2 אך ללא הועיל. כרגע הדבר היחיד שעוזר לפספוסים שחזרו הוא סימון האופציה always deinterlace ב field options אם כי התוצאה פחות טובה. חיפשתי בעזרה של אדובי וכן אפשרויות להוריד את האפקט בגוגל :s07: ולא מצאתי כלום- מה אומר ?

אגב בהודעה האחרונה בסעיף אחרון הצעת שאבצע בדיקת תקינות ל upper- א. מה הכוונה בכך? ב. האם זה נכון ש Upper מתאים למי שמשתמש בכרטיס עריכה (כלומר לא המקרה שלי עדיין) ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אגיד לך תאמת- אף פעם לא יצא לי לעבוד בלי כרטיס.

ברגע הראשון שהתחלתי לערוך- מייד קניתי כרטיס, שאז היה מקצועי, וגם היום נחשב "לא פראייר" - DV500 של פיננקל...

אין לי מושג לגבי עבודה/הגדרות ללא כרטיס. אז אולי יש קשר...

למה עשית צעד כזה לפני סיום פרוייקט?

תנסה לחזור אחורה לגרסה קודמת ,תסיים את מה שאתה צריך אח"כ יהיה לך זמן ל"שטויות"...

כנראה הפילטר שאתה מחפש לא יצא/נתמך ב 3.

הכוונה שלי הייתה - שתיכנס להגדרות תמיד שתראה במה זה מכוון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 9 חודשים מאוחר יותר...

אשמח לתרום את חלקי ולענות של שאלות בתחום עריכת הוידאו הכוללת-

רציתי לדעת איזו תוכנה מתימה למתחילים?

לפני כשנה הורדתי כמה לניסיון ופרימיר הייתה מאוד חזקה אבל כל הפונקצונליות יותר מכוונת

עבור חברה יותר ריצנים שיודעים איך לבנות אפקטים משלהם.

ניסיתי גם אפטר אפקט שהיתה הרבה יותר ידודותית מהבחינה הזאת והכילה

המון תוספים ודברים מוכנים שאפשר היה להשתמש גם לאלו שלא מבינים כמוני.

ניסיתי גם כמה תוכנות שיותר מיעודות לחברה מתחילים כמוני כמו COREL VIDEO STUDIO ואחת של PINCALE

שהיו מאוד נוחות ומפוצצות באפקטים אבל היה חסר בהם כלים מתקדמים כמו אפשרות לשלב יותר מכמה שכבות של VIDEO או SOUND

ואפשרויות לעשות MASKים וכל מיני דברים כאלה.

אז השאלה שלי היא כזאת, אני אמור לעשות כמה סרטונים משפחתים בקרוב

ורציתי לדעת מניסיון שלכם איזה כלי מאפשר גמישות מבחינת כלים ואפשרויות ומצד שני מכיל המון אפקטים

שאפשר לנסות ולמצוא את השילוב הכי טוב גם כשלא יודעים בדיוק מה רוצים

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה סותר את עצמך...

מצב אחד אתה אומר- רוצה תוכנה מתאימה למתחילים.

מצד שני- "שהיו מאוד נוחות ומפוצצות באפקטים אבל היה חסר בהם כלים מתקדמים"

כליםפ מתקדמים הם מעבר למתחילים.

אפטר אפקט היא למקצועניים בלבד!אתה יכול ללמוד עליה גם 5 שנים, ופתאום לגלות משהו חדש...

אפ פיננקל לא טובות לך, פרמייר תיהיה מצויינת.

נסה גם את CANOPUS EDIUS , שיכולה לפעול ללא הכרטיסים שלהם גם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בעצם מחפש תוכנה לא למתחילים ולא למומחים משהו באמצע

בעיקר שהתוכנה תיהיה מלאה באפקטים (מעברים, מסננים, טקסטים שונים וכו... ) שאני לא אצטרך להכין אותם בעצמי

בפרמייר אני זוכר שדבר פשוט כמו לעשות טקסט מסוגנן זה היה כאב ראש, פשוט לא הייתה בחירה כלל

כן אפשר היה להכין מה שאתה, אבל אני לא מומחה

כשאני עובד יש לי רעיון ואני אוהב שיהיה מבחר שלדברים שאני אוכל לבחור וזואלית איך לממש אותו...

הבעיה זה שבתוכנות הפשוטות שהשתמשתי היו כמה מגבלות ממש רציניות כמו רק 4 LAYERS לוידיאו

כלומר עם אני עושה את הדבר הכי מפגר כמו שעשיתי אפקט פולורויד כזה וכל תמונה הייתה נופלת לערמה

אז היה מאוד לא נוח ...

CANOPUS EDIUS אני אבדוק, יש עוד הצעות או אולי גרסאות חדשות / תוספים של התוכות שהזכרתי קודם ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה כנראה לא יודע את השימוש העיקרי-

אתה לא מכין דברים ואפקטים לבד!

אחרי שאתה מתקין את הפרמייר אתה צריך להתחקין תוכנות נלוות שהם PLUG IN (רק אחרי התקנה של הפרמייר).

לכותרות- TITLE DECKO

אפקטים:

holiwood

adorage

boris

ויש עוד מלא...

הם מתווספים לך לפילטרים/מעברים ואותם אתה שם כמעבר,דבל קליק ונפתח לך עולם שלם !

בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...