אני עורך וידאו במקצועי, ואשמח לעזור למשתמשים בנושא עריכות וידאו - עמוד 22 - תוכנה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אני עורך וידאו במקצועי, ואשמח לעזור למשתמשים בנושא עריכות וידאו

tal h

Recommended Posts

• תגובות 423
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

היי. אשאל בקיצור, אני מעוניין להעביר קלטות וידאו ביתיות לדיסק .קניתי מחשב חזק + כרטיס עריכה Pinnacle 500pci .

עשיתי נסיון אחד, וקיבלתי קובץ של 9.7GB שכמובן לא עולה על דיסק.

מה אני צריך לשנות בפרמטרים של הקידוד/כיווץ כדי לקבל גודל שיעלה על דיסק, כמובן בהנחה שהאיכות תירד.

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי. אשאל בקיצור, אני מעוניין להעביר קלטות וידאו ביתיות לדיסק .קניתי מחשב חזק + כרטיס עריכה Pinnacle 500pci .

עשיתי נסיון אחד, וקיבלתי קובץ של 9.7GB שכמובן לא עולה על דיסק.

מה אני צריך לשנות בפרמטרים של הקידוד/כיווץ כדי לקבל גודל שיעלה על דיסק, כמובן בהנחה שהאיכות תירד.

תודה

אם אתה עובד עם Premiere יש אופציה File->Export->Export to שם אתה יכול לצרוב את הסרט ל או לשמור אותו כקובץ VOB.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^

אם יש לך Ulead MovieFactory 5 Plus, אתה יכול פשוט "לזרוק" עליה את הסרטונים שערכת, לבחור מערכת תפריטים יפה ואת האופציה של .

התוכנה תמיר את הסרטונים לפורמט ותצרוב לבד, דיי שימושי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום

יש לי ישנים על גלגלי 8 מ"מ (לא סופר) ואני רוצה להעביר אותם לפורמט דיגיטלי .

ה"ציוד" שיש ברשותי : מצלמת וידאו די ישנה http://www.220-electronics.com/camcorder/sonydcrtrv120.htm

יש לי גם כרטיס ישן flyVideo (נראה לי 2000)

אני לא מצפה לאיכות גבוהה (אני מודע למגבלות הציוד שלי) אבל רציתי לשמוע את דעתכם ,איך אוכל להוציא את המקסימום מה- 8 מ"מ הללו . (התיעוד היחיד שלי כתינוק :P )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא קשור למצלמה או לכרטיס- אתה צריך "מכונה"(מקרן) שתנגן לך את הסלילים האלה.

למה מכונה?

כי זה מכשיר גדול ומגושם, מיושן משהו פחד, כמו זה שאתה רואה בסרטים של פעם- זה בעצם מקרן מגושם שמקרין סרטים כאלה.

בגדול התהליך הוא כזה-

ישנו מכשיר ,שהוא קופסא עם מראות ומנסרות מיוחדות, שבקצהו יש מצלמת . מקרבים את הקופסא הזו למקרן הסרטים, ודרך מראות ופילטרים מיוחדים, מתקבלת תמונה (חדה ככל הניתן) על מסך פנימי קטן בגודל 10 ס"מר. המצלמה מצלמת את המסך הזה, וכך מעבירה אות אנאלוגי/דיגיטלי למקור מסויים (DV/מחשב).

את המקרן לא תוכל להשיג. ינם מעבדות מיוחדות שעושות את התהליך הזה, והמחיר בהתאם.

לי יש אחת כזו בארון, עם ציוד, שפעם ביצעתי המרות מיוחדות.

אם תרצה אבדוק לך עלות.

פנה אלי בה"פ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

אתה ממש מצחיק.

אתה שוב מכניס לת'רד הזה קטעים שצילמת/ערכת שלא מראים לנו שום דבר מיוחד (אפקטים? זויות צילום? קידוד? אהה - עריכה ...?) חוץ מזה שזו פירסומת (ואני אצטט שוב:"YNET, וידאו, אחת מתוך רבים") עבורך.

אבל מה? - אתה מבקש להימנע מלהגיב על כך בת'רד הזה...

כן. שכחנו. זהו ת'רד הפירסומות שלך ולאף אחד אסור לפקפק בך.

למי שכבר שכח:

** עוד קצת פירסומות **

נ.ב.

קליפים שצילמת/ערכת/קודדת, יותר יתאימו לת'רד הזה, אז אתה מוזמן לתת קישורים.

בחור, תירגע.

כל בנאדם רוצה להתגאות לפעמים בעבודות שלו זו לא חייבת להיות פרסומת, זכותו.

אל תקפוץ עליו, מי שירצה להעסיק אותו ימצא אותו לבד.

הנושא הזה נפתח במטרה טובה, אם הוא לפעמים סוטה קצת ומראה עבודות שלו, אין בזה פסול.

בכל מקרה במה פרמייר מקצועית יותר ?

ווגאס בהחלט עונה על הדרישות שלי מבחינת עריכה, והאם אפשר להגיע לאפקטים היפים של ווגאס באותם קלות עם פרמייר? כי ראיתי שלפני כמה עמודים שענית למישהו טענת שבכותרות ובאפקטים פרמייר די חלשה. אולי עם פלאג אינים חיצוניים המצב שונה אבל בכל זאת, בווגאס זה מובנה וקל.

בתור אחד שעבד גם עם פרמייר וגם עם וגאס, אני יכול להבטיח לך שכמעט ואין שום הבדל מעבר לאינטרפייס ולמשאבים.

כל אפקט שאפשר להגיע אליו בפרמייר אפשר גם בוגאס, אני אפילו אגדיל ואומר שאם אני אביא לך שני וידאויים מקצועיים, אחד שנערך בוגאס ואחד בפרמייר, אתה לא תראה את ההבדל.

פשוט, כמו כל תוכנת עריכה, העיקר בתוכנה היא העריכה, המושיין גרפיקס חלש יותר מתוכנות ייעודיות והבקרים פרמיטיביים.

אבל תאורטית, אפשר להגיע כמעט לכל אפקט (אולי אני קצת מגזים) עם וגאס ופרמייר (אמנם, זה יהיה הרבה יותר קשה מאשר לעשות את האפקטים עם תוכנה ייעודית כמו AE).

אני עובד עם וגאס מסיבה אחת: משאבים, הפרמייר בקושי עובדת על המחשב שלי ובלי כרטיס עריכה מקצועי אי אפשר להוציא ממנה משהו ראוי לשמו.

ובנוגע למעבר לפרמייר. שטויות.

קצת עיסוק עם הקידודים ותוכל להגיע לאותן איכויות עם הוגאס, יש מספיק קודקים מצויינים באינטרנט (כמו HuffYUV לדוגמא), היתרון היחיד של הפרמייר על הוגאס זה האפשרות שלה לעבוד עם תוכנות אחרות של אדובי (וגם כמה דברים בסצינה המקצועית יותר כמו תמיכה בHD ושאר שטויות, אבל אני מניח שאין לך צורך בזה).

וגאס היא תוכנה מקצועית לכל דבר, היא פשוט הרבה פחות מפורסמת מיריבותיה.

בהנחה שאתה מתכוון ל PIP כלומר PICTURE IN PICTURE, כך נקרא הפילטר הזה.

עד כמה שאני יודע אין תוכנה שעושה את זה, עבודה עם פרמיייר תוכל לקבל את זה בהנחה שיש לך כרטיס עריכה, כי הוא יהיה מסוגל לבצע את זה בקלות ובמקצועיות.

בטח שיש!

באפקט הקוקי קאטר תתחמי את הגודל שאת רוצה, תשחקי עם הבורדר עד שאת מגיעה לגודל הרצוי.

בוגאס יש פרסט לPIP, אבל אני לא בטוח איך זה בפרמייר, אני חושב ששם צריך להתעסק קצת גם עם הפאן והזום.

שלום!

אני משתמש באדובי פרימייר פרו (הראשונה).

אני מעוניין להוסיף קצת אפקטים לכותרות שלי, בעיקר ההוספה של הקרניים שיוצאות מהאותיות, כאילו שמאחוריהם עובר מקור אור ולפעמים הוא מוסתר ע"י הכיתוב ולפעמים לא ולכן נוצרות קרניים כאילו באות לכיוון הצופה ממאחורי הכיתוב בקצוות הפונט.

איך עושים זאת? האם צריך תוסף מיוחד?

עם פרמייר לא עושים כאלה דברים.

זה רק עם תוכנות חיצוניות ואז מרנדרים את זה לקובץ ומייבאים את זה חזרה (מוכן בתור וידאו) לפרמייר.

בד"כ- עם AFTER EFFECT , היא מורכבת וקשה, ולוקח המון זמן ללמוד עליה.

יש עוד תוכנות יעודיות רק לכותרות, חפש, לא עולה לי שמות כרגע...

שם אחרי שתסיים תרנדר(תייצא) את זה ל AVI, ואז תכניס לפרמייר.

בהצלחה

בטח שאפשר לעשות את זה עם פרמייר, אמנם, זה הרבה יותר מקשה מאשר עם אפטר אפקטס (ששם אפשר לעשות את רוב האפקטים הללו בקליק אחד).

אפשר לעשות הרבה מאוד אפקטים בפרמייר ווגאס, פשוט צריך להיות קצת יותר יצירתי.

שים לאייר חדש מאחורי הכתב (אפילו אותו לאייר, רק שנה את הצבע וקצת את הגודל), תפעיל על הלאייר החדש את האפקט "Radial Blur" ותשחק עם ההגדרות, זה אמור לתת לך את התוצאה הרצויה. עם קצת קיפריימינג ומשחק עם האופסיטי אמור לצאת משהו נחמד.

שוב, יכול להיות שאני טועה, אני לא עובד עם פרמייר.

אבל בעיקרון, הרדיאל בלאר הוא זה שמוסיף את האפקט של הקרניים.

ורק שאלה קטנה למר טל, האם יש לך מקור (ספר או אתר) ללמידת AE? הידע שלי בתוכנה בסיסי ואני רוצה להרחיב אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הי...יש לי מצלמת וידאו חדשה, כלומר לא יודע עד כמה חדשה היא ויש לי אותה כבר כמה זמן (לא יותר מדי) אבל רק עכשיו התחלתי להתעניין ולהתנסות בה...

המצלמה היא HANDYCAM DCR-HC26E והתוכנה שבאה איתה על הדיסק היא PICTURE PACKAGE

קיצור עשיתי סתם של דקה-שתיים כדי לראות איך משתמשים בתוכנה ושמתי לב לכמה דברים שיש לי שאלות לגביהם...

קודם כל אני רוצה להגיד שה FIRST STEP GUIDE שווה לתחת ולא מסביר או עוזר לי בכלום...

אני מבין שכדי להעביר קבצים מהמצלמה למחשב צריך ללחוץ על התחל-תוכניות ולבחור ב VIDEO CAPTURING TOOL ואז אני לוחץ על CAPTURE וזה מעתיק לי את הוידאו על הקלטת במצלמה למחשב

עכשיו...שזה מעביר מהקלטת למחשב זה מנגן את הוידאו ובזמן שהוא מתנגן זה CAPTURE ("תופס") אותו ומעתיק למחשב...

1- שמתי לב שכאשר אני עושה CAPTURE וזה מעתיק למחשב אין סאונד אבל אחרי זה שאני מקליק על הקובץ במחשב ומנגן אותו עם מדיה פלייר או מה שלא יהיה כן יש סאונד... מה קורה פה...? איך מתקנים?

2- אם אני אמצא תשובה לשאלה הזאת אז אפשר להתעלם משאלה (1)

האם יש דרך אחרת להעתיק את הוידאו למחשב...? כי נגיד אני מצלם שעה או שעתיים...זה אומר עכשיו כדי שזה יעשה CAPTURE אני זה צריך לנגן את כל השעה או שעתיים האלה כלומר שיקח לו שעה-שעתיים להעתיק למחשב...

חייבת להיות דרך יותר מהירה...

3- נניח שאין ברירה אחרת חוץ מהCAPTURE הזה ...(לא יודע...אני לא מבין...) עכשיו יש חלון קטן למטה בVIDEO CAPTURING TOOL וכתוב בו remaining time available for capturing: 34 minutes.....זה אומר שאני יכול להעביר רק חצי שעה של צילום למחשב? מה הרעיון...? משהו לא מסתדר לי...

4- בקשר לממש עריכת הוידאו אני עוד לא יודע מכיוון שאני נתקל בבעיות הנ"ל בהעברת הוידאו למחשב ולכן עוד לא ממש התנסתי בעריכה...אבל בשלב מסוים שאני כן אתחיל. עכשיו בתיאוריה התוכנה הזאת גם יכולה לערוך קליפים...עכשיו אני לא יודע עד כמה טובה היא בזה או קלה לשימוש מכיוון שממה שזה נראה לי התוכנה הזאת שווה לתחת... אז אני מחפש תוכנה לעריכת שהיא USER FRIENDLY ולא מסובכת מדי... עכשיו אני מחפש משהו פשוט- בניגוד למצלמה דיגיטלית, הוידאו נשמר בתור "קובץ" או קליפ אחד ארוך...המטרה העיקרית שלי תהיה כנראה לחלק את הקליפ הארוך הזה לקבצים שונים...אני לא צלם כזה שצריך אפקטים ומי יודע מה...יכול להיות נחמד ואולי אפילו שימושי אבל אם כן אז שוב-אפקטים או דברים כאלה או אחרים פשוטים...

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הי...יש לי מצלמת וידאו חדשה, כלומר לא יודע עד כמה חדשה היא ויש לי אותה כבר כמה זמן (לא יותר מדי) אבל רק עכשיו התחלתי להתעניין ולהתנסות בה...

המצלמה היא HANDYCAM DCR-HC26E והתוכנה שבאה איתה על הדיסק היא PICTURE PACKAGE

קיצור עשיתי סתם של דקה-שתיים כדי לראות איך משתמשים בתוכנה ושמתי לב לכמה דברים שיש לי שאלות לגביהם...

קודם כל אני רוצה להגיד שה FIRST STEP GUIDE שווה לתחת ולא מסביר או עוזר לי בכלום...

אני מבין שכדי להעביר קבצים מהמצלמה למחשב צריך ללחוץ על התחל-תוכניות ולבחור ב VIDEO CAPTURING TOOL ואז אני לוחץ על CAPTURE וזה מעתיק לי את הוידאו על הקלטת במצלמה למחשב

עכשיו...שזה מעביר מהקלטת למחשב זה מנגן את הוידאו ובזמן שהוא מתנגן זה CAPTURE ("תופס") אותו ומעתיק למחשב...

1- שמתי לב שכאשר אני עושה CAPTURE וזה מעתיק למחשב אין סאונד אבל אחרי זה שאני מקליק על הקובץ במחשב ומנגן אותו עם מדיה פלייר או מה שלא יהיה כן יש סאונד... מה קורה פה...? איך מתקנים?

2- אם אני אמצא תשובה לשאלה הזאת אז אפשר להתעלם משאלה (1)

האם יש דרך אחרת להעתיק את הוידאו למחשב...? כי נגיד אני מצלם שעה או שעתיים...זה אומר עכשיו כדי שזה יעשה CAPTURE אני זה צריך לנגן את כל השעה או שעתיים האלה כלומר שיקח לו שעה-שעתיים להעתיק למחשב...

חייבת להיות דרך יותר מהירה...

3- נניח שאין ברירה אחרת חוץ מהCAPTURE הזה ...(לא יודע...אני לא מבין...) עכשיו יש חלון קטן למטה בVIDEO CAPTURING TOOL וכתוב בו remaining time available for capturing: 34 minutes.....זה אומר שאני יכול להעביר רק חצי שעה של צילום למחשב? מה הרעיון...? משהו לא מסתדר לי...

4- בקשר לממש עריכת הוידאו אני עוד לא יודע מכיוון שאני נתקל בבעיות הנ"ל בהעברת הוידאו למחשב ולכן עוד לא ממש התנסתי בעריכה...אבל בשלב מסוים שאני כן אתחיל. עכשיו בתיאוריה התוכנה הזאת גם יכולה לערוך קליפים...עכשיו אני לא יודע עד כמה טובה היא בזה או קלה לשימוש מכיוון שממה שזה נראה לי התוכנה הזאת שווה לתחת... אז אני מחפש תוכנה לעריכת שהיא USER FRIENDLY ולא מסובכת מדי... עכשיו אני מחפש משהו פשוט- בניגוד למצלמה דיגיטלית, הוידאו נשמר בתור "קובץ" או קליפ אחד ארוך...המטרה העיקרית שלי תהיה כנראה לחלק את הקליפ הארוך הזה לקבצים שונים...אני לא צלם כזה שצריך אפקטים ומי יודע מה...יכול להיות נחמד ואולי אפילו שימושי אבל אם כן אז שוב-אפקטים או דברים כאלה או אחרים פשוטים...

תודה

אני לא מבין במצלמה, אבל אני יכול לעזור לך עם התוכנה.

לצרכים שלך זה או מובי מייקר (מובנית בוינדוס), או פרמייר אלמנטס (אני חושב שהתוכנה חינמית, אבל אני לא בטוח).

אישית, אני חושב שאלמנטס עדיפה, אבל מובי מייקר הרבה יותר פשוטה ואם אתה צריך עריכה על הטיימליין נטו, עדיף לך להשתמש בה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האפקט של ה"אור מאחורי הכתב" נקרא SHINE.

האמת? אני לא מכיר בכלל את הפילטרים המובניים שיש לפרמייר , כי אין לי צורך בהם. אני עובד עם כרטיס ומפעיל הכל דרכו (רכיב חומרה), ולא ממש מכיר ומתעמק במה שהפרמייר מציעה כי אין לי צורך ואין סיכוי שאצטרך (כי יש הכל פיזי על הכרטיס,מקצועי יותר ובזמן אמת).

יש תוכנות שיודעות לבצע SHAIN, ולרנדר את זה החוצה לקובץ AVI, את הקובץ הזה שים הפרמייר. עשה חיפוש.

ללמוד AE? יש ספרים, יש טוטוריאל, יש המון... חפש קצת . יש ללמידה של AE... יש גם טוטוריאל חינמיים ברשת.

לבחור עם המצלמה:

1. לגבי - תבדוק משהו בתוכנת דגימה שלך. אתה דוגם מ DV ?

2.ככה זה עובד, דגימה היא בזמן אמת. אין דרך מהירה.בעצם יש אבל היא תעלה לך בערך 14 אלף שקל...

זה הארד דיסק מיוחד שמתחבר למצלמה ב DV, ובעצם הוא דוגם לך בזמן שאתה מצלם. ככה שאתה מחבר אותו אח"כ למחשב, בפייר וייר ועושה "העתק-הדבק".

יש לי 3 כאלה, והאמת אני לא עובד איתם בכלל... :lol:

3. משהו כזה, אולי מקום פנוי, אולי הדיסק שלך הוא FAT32. אם כן לא תוכל לדגום יותר מ 12 דקות ב DV לא דחוס.

4. אני מעריך שתוכנת STUDIO של פיננקל תיהיה לך טובה וידידותית. אל תצפה לגדולות, קליפים ברמה גבוהה לא נראה לי שתוכל לעשות איתה, אבל אני מניח שהיא תספק אותך...

יש לך ב את המובי מייקר- חינם. שחק איתה קצת.

3- נניח שאין ברירה אחרת חוץ מהCAPTURE הזה ...(לא יודע...אני לא מבין...)

תבין - CAPTURE זה "דגימה". אל תכעס עליו. אתה חייב לדגום את החומר למחשב ע"מ שתוכל לעבוד עליו. זה לוקח 1:1.

לי יש מכשור שעולה עשרות אלפי דולרים, ועדיין אני עובד בצורה כזו- שעה וידאו=שעה דגימה

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אני מבין שאין תוכנה שמעבירה מהמצלמה למחשב (שלא עולה אלפי או עשרות אלפי שקלים...) מקלטת MINI DVC ואני חייב להשתמש בCAPTURE הזה הא..? כלומר לחכות עד שכל הקליפ מתנגן מחדש-איזה תסכול...

אבל מה שאני עדיין לא מבין זה הקטע שכאילו אני יכול להעביר רק חצי שעה (טוב נו-34 דקות)...על המחשב יש לי מספיק מקום תאמינו לי... על איזה זה עובד בדיוק שאני יכול רק חצי שעה..? איך אני יכול להגביר את ההספק הזה?

עריכה: נכון מה שאמרתי פה למעלה לגבי הזיכרון...? מסתבר שזה עובד על הדיסק הקשיח ואמרתי את כל זה לפני שהבנתי שזה לוקח 3 ג'יגה ל10דקות!!!!! WTF?! זה

ה-מ-ו-ן! איך אני יכול לכווץ את הקבצים האלה? (מסתבר שכל 10 דקות זה מפסיק ויוצר קובץ חדש...)

עוד משהו-שמתי לב שלפעמים יש דיליי באודיו...אפשר לתקן את זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 6 חודשים מאוחר יותר...

שלום ערוץ 10... חח

יש לי שאלה קטנה בקשר לאפקט הירייה...

אני רואה מידי פעם באינרנט אפקט אשר יורים כדור מאקדח והוא כאילו ב"סלוומושין" אשר הכדור מגיע למצלמה ועובד אותה...

הייתי שמח ללמוד לבצע את זה... מה שאני חושב עד לעכשיו הוא לעשות את הדבר הבא:

ותגיד לי בבקשה עם אני במסלול הנכון ואם כן תקן אותי/שפר לי.

* אני מצלם את עצמי יורה כמובן...

*מכין ב 3ds max או מוריד... כדור רובה מוכן.

*לאחר מכן אני בודק את הזויות פחות או יותר ומיצא מ 3dsmax פריים אחד... בקובץ PNG + שמירת האלפא.

*לאחר מכן אני מכניס אותו לאפטר ונותן לו תנועה...

אוקי מכאן אני מבולבל... איך אני יכול לעשות את הכדור שיזוז בצורה יותר ראליסטית...?

וכיצד אני יוצר שביל של גלי חום (אני חושב) מאחרי הכדור... כאילו שהוא חותך את האוויר?

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכלת לפתוח נושא חדש.

עוד לא ייצא לי לעשות את זה, אבל זה יכול להיות בכל מיני דרכים.

תלוי מה אתה רוצה, שהמצלמה תסתובב סביב הכדור כמו במטריקס?

אם כן- וזה אנימציה- זה לא בעיה.הכל תנועה של המצלמה.

דרך אחת כמו שאמרת.

לגבי שובל עדן מאחור- תוכנה בשם "פרטיקל יילושן" עושה את זה, משתמשים בה גם בסרטי רבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...