אני עורך וידאו במקצועי, ואשמח לעזור למשתמשים בנושא עריכות וידאו - עמוד 18 - תוכנה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אני עורך וידאו במקצועי, ואשמח לעזור למשתמשים בנושא עריכות וידאו

tal h

Recommended Posts

• תגובות 423
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

יקר=הכל יחסי, לך זה יקר,לי ולאחרים זה יכול להיות זול.

תראה, אני אגיד לך תאמת- אני מתעסק יותר בעריכה ב"מגזר" המקצועי יותר, כלומר אין לי ממש הרבה ידע, בכרטיסי טלווזיה, כרטיסי לכידה מסוג PVR פשוטים יחסית.

מה שאני מכיר זה רק כרטיסים של קנופוס, מטרוקס, שהם יקרים.

בגדול, כל מה שיתן לך תוצאה- תיהיה תמורה טובה.

שקול גם לחפש כרטיסים יד שניה.

תיעזר בלוח הזה:

www.av.co.il

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ערוץ 10 הפקות: איני מנסה 'לתפוס' אותך בדבר מרמה. להיפך, אני באמת רוצה שתסביר לי שכן אולי באמת יש סיבה שאיני מודע לה, ואז כדאי גם לי להשקיע מאמץ נוסף ולעבור לפרמייר.

הקנופוס עולה 1500-1700 ש"ח בערך. והוא בהחלט שווה את המחיר.

יש גם את הADVC55. למיטב זכרוני(ועדיף שתוודא באתר של CANOPUS), ההבדל היחידי בינו לבין ה110 הוא שהוא חד כיווני. כלומר אפשר להפוך באמצעותו מאנלוגי לדיגטאלי אבל לא להיפך. זאת פונקציה שבהחלט אפשר לוותר עלייה, שכן אם ממש צריך יש את הTV OUT שבכל כרטיס גרפי, וגם ככה אני לא רואה שום סיבה שבעולם לעשות את זה.

ה55 עולה 1200 ואולי אפילו פחות.

אני אגיד לך רק את הדבר הבא - המכשיר הזה הוא פשוט ברמה אחרת מהכרטיסים הפשוטים. אבל באופן מעשי הוא אינו מהווה את התמורה הטובה ביותר למחיר. מבחינת איכות - כרטיס ב300 ש"ח יכול להניב בסופו של דבר את אותה האיכות(או קרוב מאוד לכך). השאלה היא כמה כאב ראש יהיה כרוך בתהליך מבחינת זמן למידה ועבודה.

מעבר לכך אתה תצטרך מחשב מאוד חזק עם הרד דיסק מאוד גדול.

הסיבה העיקרית שהכרטיסים של קנופוס מטרוקס וכו' כל כך יקרים היא כי הם עושים REALTIME ENCODING. כלומר תוך כדי העברת הסרט הם גם מקודדים אותו לפורמט LOSSY דחוס (בד"כ או DV או MPEG2).

הפתרון הזול(כרטיסים בערך ב300 ש"ח) עושים עבודה טובה מבחינת ההעברה לדיגטלי, אך אין להם מקודד בחומרה. לכן המחשב עושה את העבודה ובד"כ לפורמט lossless שגוזל עשרות ג'יגהבייט לסרט. במצב כזה מומלץ שיהיה הרד דיסק של 160GB ומעלה רק לנושא הסרטים, ומחשב עדכני מהשנה וחצי שנתיים האחרונות לפחות. וגם אז, תוכל להתעסק עם סרט אחד שניים גג בכל פעם.

תבדוק את המטרות שלך ואז תוכל יותר לדעת לאן ללכת. לעוד מידע אני ממליץ לך לבדוק את digitalfaq.com וvideohelp.com. האתר השני מומלץ בעיקר לשאלות בפורומים. אנשים חביבים ומלאי ידע!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה Elements הינה תוכנה פשוטה יותר ללא כל האפשרויות של הPRO אשר מתאים יותר לאנשים שרוצים לערוך קצרים (כדוגמת התוכנה של פיניקל) של אירועים משפחתיים (למרות ש Adobe מנסה להכניס את התוכנה גם למוסדות חינוך)

בעוד הפרו הינו מיודע למגזר העיסקי אשר כולל תוספות שאין בElements.

לפי דעתי עדיף תוכנת המלאה (PRO) במידה ואתה יודע להשתמש בא ויודע להפיק ממנה את המיטב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...

ערוץ 10 היקר...

יש לי נייד של centriono 1.73 עם 1.25gb זיכרון וכרטיס גרפי של go 6200 128mb .

יש לך אולי מושג למה avid xpress pro hd לא עובדת כמו שצריך עליו? (וכשאני אומר לא כמו שצריך זאת אומרת שהיא עובדת מצויין רק שאני לא יכול לעשות playback. הסרט רץ - יש קול והתמונה לא זזה)

ואם אין פתרון אז אולי תוכל להמליץ לי על כרטיס גרפי למחשב שולחני שיתאים לavid ואולי גם מתאים.

תודה....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחשב נייד? התקלת אותי עכשיו... :kopfpatsch:

בגדול נייד לא מומלץ לעריכת .

יש מקרים יוצאי דופן, שיש לחברים שלי- שהם צלמי שטח ועורכים בסיסיים. כלומר מסיימים לצלם משהו בשטח (פיגוע,הפגנה,מלחמה וכו')

ובזמן נסיעה לאולפן החדשות עורכים את זה בסיסית בלבד שיהיה מוכן לשידור מיידי.

הסיבה היא חוסר "חוזק" לעבוד עם .

מה שנראה לי,וזו השערה בלבד, זה שהו באופן הפעולה של הכרטיס מסך.

או שהוא חלש מידי, או לא חדישים, או משהו ש"תופס" את התצוגה.

נסה לסגור כל תהליך שקשור לוידאו כמו DX,פלייר, נגנים וכל תהליך אחר. אולי זה יעזור.

נסה הגדרות באוויד (אני לא עובד איתה אז אני לא יוכל לעזור בזה).

אתה מכניס SD או HD ? תגדיר נכון פרוייקט חדש שאתה פותח,לפי כל הפרמטרים.

נסה לשנות כל פרמטר בפרוייקט ותראה אם זה עוזר. כל V תוריד, וכל מקום שאין תוסיף,(מה שקשור לתצוגה בלבד) אולי זה יעזור...

אגב, למה אתה עורך עם ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שנאמר כבר הכרטיס הינו חלש לעריכה גם על מחשב PC רגיל לא הייתי משתמש בכרטיס דומה,

אני מנחש שהכרטיס הינו ON BUORD. בכול אופן המחשב עצמו די איטי.

מבדיקה של מחשבי עריכה ניידים שאני מעוניין לקנות לעצמי ובדיקה ויזית של המחשבים גיליתי שפחות ממחשב בעל הליבעה הכפולה לא יחזיק עריכה לאורך שעות. במיוחד אם אן לך מערכת PC לעירכה.

כמו כן יכול להיות שהזכרון של המחשב עצמו נמוך.

מצורף לינק לאתר של חברה שמשווקת מחשבי עריכה שולחנים ומחשבי עריכה נידיים. אם בודקיםלך את המחשב לפני שהם מתקינים והמערכות שלהם עובדים עם HD ועם AVID

http://www.pcpower.co.il/product_info.php?cPath=152&products_id=1126&osCsid=d0c94310fe32c6a375d561e2b8e13133

נכון המחיר קצת גבועה אבל אם אתה דורש איכות אין פשרות.

בכל מקרה אם אין לך צורך בעריכה על תעבוד על מחשב שולחני.

בהצלחה עמיר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם מדובר במצלמה דיגיטלית, ויש לה יציאת DV, אז עם כרטיס פיר ויר פשוט תוכל לעשות זאת. (אני מוכר כרטיס דגימה דיגיטלי,במחיר מצחיק,דבר איתי בפרטי).

אם מדובר במצלמה אנלוגית/וידאו, ויש לה רק יציאות PL-RCA, אתה צריך כרטיס אנלוגי, בד"כ אחד שיעשה את העבודה טוב ואיכותי עולה הרבה.

בקשר לתוכנה- הכל תלוי בתקציב ומה המטרה.

תוכנת פרמייר עולה יקר, ווגאס אני לא מכיר.

אם אתה חושב לכיוון מקצועי בעתיד- פרמייר.

אם רק חובבני וסרטים שלך- סטודיו של פיננקל תיהיה טובה לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ערוץ 10 ועמיר תודה על המענה.

ערוץ 10 לשאלתך למה אני עורך על נייד - אני לומד קולנוע ובשנה הראשונה היינו לומדים על מערכות . ופרוייקטים קטנים הייתי עורך בבית על ה-premiere pro 2.0 על הנייד שלי ולא הייתה שום בעיה. השנה התחלנו לעבוד על avid. הייתי רוצה לקנות שולחני אבל זה אומר שאני צריך למכור את הנייד. עד שזה יקרה אני מנסה למצוא פתרון לנייד שלי.

חשבתי לקנות מאיץ גרפי חיצוני אבל מסתבר שדבר כזה לא בדיוק קיים או שלא מוכרים כזה בכל מקום כי אני לא הצלחתי למצוא. אם אתה יודעים על מכשיר כזה בבקשה תפנו אותי.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האוויד באמת קצת "כבדה" על הנייד שלך. אני ממליץ לחך לחזור לפרמייר.

אני לא מכיר מאיץ גרפי חיצוני לניידים. אבל שוב מה שאני ממליץ לך זה לפנות לחברה שמוכרת מחשים נידים לעריכה ולהתיעץ איתם בפתרון הבעיה.

דרך הגב אם אתה לא צריך כרטיס עריכה מיוחד (רק DV) מחשב כזה יכול לעלות לך בסביבות אלפיים או שלושת-אלפים.

בכל מקרה בהצלחה בלימודים, ובעריכה.

עמיר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משהו קטקטן שצילמתי, בוידאו דקה בדיוק אחרי נפילת קסאם באשקלון:

הסרטון וידאו צולם ונערך על ידי,עם ציוד מקצועי ברמת שידור שהיה איתי ברכב.

קיבלתי עליו קרדיט מלא (טל חיים, מחברת "טל הפקות")

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3328638,00.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משהו קטקטן שצילמתי, בוידאו דקה בדיוק אחרי נפילת קסאם באשקלון:

הסרטון וידאו צולם ונערך על ידי,עם ציוד מקצועי ברמת שידור שהיה איתי ברכב.

קיבלתי עליו קרדיט מלא (טל חיים, מחברת "טל הפקות")

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3328638,00.html

סלח לי, אבל אני לא מבין מה מטרת העלאת הסירטון הזה (חוץ מקצת פרסומת שאף פעם לא מזיקה..).

לא ניתן היה להבין מהסירטוןן שאתה מצלם או עורך טוב, ואני לא מזלזל - פשוט מעלה עובדות.

מצד שני יש דבר שמקומם בסירטון הערוך שלך.

דובר על כך רבות שברוב טיפשותינו אנחנו ממש מטווחים את הטרוריסטים שיורים טילים.

אז למה לא הורדת את פרטי הנוף שיכולים אולי לעזור לאותם מחבלים.

ובבקשה אל תתמם, כאילו הם לא יכולים לזהות את פרטי הנוף הללו. עשרות אלפי פלסטינים יוצאים לעבוד בישראל ואני יכול להבטיח לך שחלק נכבד מהם יוצא לעבוד באיזור אשדוד-אשקלון.

לתשומת ליבך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...