האם קניית Amd משתלמת היום ? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם קניית Amd משתלמת היום ?

udicol

Recommended Posts

אחרי הורדות מחירים דרסטיות של אינטל ?

כמו כן בעובדה ש- לא מפגיזות אותנו בטכנולוגיות חדשות , ומספר הדגמים שהם מציעים יכולים להספר על ידי כף יד אחת ?

כמו כן האם לוחות האם של מעבדי אינטל מציגים את אותם פי'צרים שלוחות עבור מציגים ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 44
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

נתת מספיק סיבות!

יש עוד כמו בעיות חום של גרסאות הXP1800-2000

ואתה צודק!

היום לדעתי ממש לא משתלם AMD!

המחירים זהים כמעט..

הטכנולוגיה ואפשרויות הOC טובות יותר אצל Intel

ואם תוכל לארגן לעצמך קצת מהזכרונות החדשים של RDRAM

יהיה לך ב* ז*נה של מחשב! :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן, קניית מעבד כיום היא קניה בלתי משתלמת לנוכח האפשרויות שמציעה אינטל.

מערכת עם מעבד 1.6A וזכרון DDR תתן ביצועים מעולים וכן יש לה יכולות המהרה מדהימות, שעולות פי כמה על יכולות ההמהרה של מעבדי .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

AMD לא משתלמת, כי היא נשרפת. והמחירים של מציעים דברים הרבה יותר טובים.

udicol, אתה כנראה לא מעודכן.... מחירי RDRAM ממש לא יקרים כבר, ויצאו כבר RDRAM PC1066 והם עוד ימשיכו הרבה זמן. עומדים לצאת גם RDRAM ב32 ביט, לעומת 16 ביט שהם עכשיו. ואני בטוח שהם יישתפרו עוד ועוד. בוא נגיד ככה: אני מאמין שכל זמן שפנטיום 4 קיים, RDRAM תמיד יהיה הכי מהיר בשבילו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאנשיםש עושים אוברקלוקינג (שזה, לצערינו, אחוז מאוד מאוד קטן מכלל קוני המחשב) יותר משתלם היום ללכת על ה 1.6A, לשאר עדיין שווה יותר שנותן ביצועים מעולים יחד עם מחיר טוב.

IBROW-NOW מתי תתבגר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הציפים של ינטל גם ידועים ביציבות מעולה וגם אין איתם בעיות

כמו שיש עים הסדרות של 4

תנסה להריץ מעבד 4 1.6 במהירות 2.4 עים מאורר ינטל מקורי

ביציבות לא נורמלית ובשקט זה עולם אחר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

DDR לא זז והוא אפילו לא מתקרב לרמה של זיכרונות ה

RDRAM

דבר אחד שטותי שאינטל עשו וחבל שהם עשו כך

זה שמעכשיו לא תספק יותר ציפסט'ים שתומכים בזיכרונות

RDRAM

הם הולכים לכיוון של ה

DDR

ויש לי שאלה למה למה לעשות דבר שטותי שכזה?

יש אנשים שהתקציב שלהם הוא 10000 שקל והם משקיעים בעיקר במעבד ורוצים מערכת

Hige-End

אז לא שווה לשלב את זה עם חזק כמו

RDRAM

בעתיד מי שירצה מחשב חזק עם זיכרון

RDRAM

יצטרך להשתמש בלוח מבוסס על של

Via

או כל חברה אחרת חוץ מאינטל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאנשיםש עושים אוברקלוקינג (שזה, לצערינו, אחוז מאוד מאוד קטן מכלל קוני המחשב) יותר משתלם היום ללכת על ה 1.6A, לשאר עדיין שווה יותר שנותן ביצועים מעולים יחד עם מחיר טוב.

IBROW-NOW מתי תתבגר?

אתה מאלה שנשארים נעולים על הדעה שלהם גם כשכולם רואים שהם טובים. אפילו ATHLON שהיה נעול על כבר מודה שהבעיות האלה בלתי נסבלות.

אני אישית שמעתי על אנשים שהמעבד ATHLON XP 1600+ נשרף להם, אנשים שATHLON XP 1800+ נשרף להם או לחילופין לא הצליח לעבוד על באס 133MHz, ולכן רק כשהם הורידו ל100MHz המחשב עלה ועדיין הטמפ' הייתה על 61 ויותר אפילו (איזה יופי צריך להוריד באס כדי שהמעבד שלך ייפעל! נהדר..... ואם זה היה מישהו שלא מבין במחשבים), ואנשים שעם ATHLON XP 2000+ כל פעם שרצו להפעיל תוכנה כבדה היה צריך להפעיל את המחשב מחדש בגלל הטמפ' הגבוה ורק אז להפעיל אותה וכעבור 3 חודשים המעבד נשרף.

חלק מזה שמעתי פה, וחלק בפורומים אחרים (שאתה בוודאי מכיר).

אם זה לא מספיק לך, פנטיום 4 שמיוצר ב0.13 עולה כבר כמו לכן הוא גם לא מתחמם, גם עולה אותו הדבר, וגם עם 512K מטמון. מה זה משנה אם אתה עושה OC או לא? אתה מקבל מעבד יותר מהיר! 512K מטמון. וגם לא מתחמם (ואל תגיד שזה לא חשוב).

מתי אתה כבר תתגבר?

DDR לא זז והוא אפילו לא מתקרב לרמה של זיכרונות ה

RDRAM

דבר אחד שטותי שאינטל עשו וחבל שהם עשו כך

זה שמעכשיו אינטל לא תספק יותר ציפסט'ים שתומכים בזיכרונות

RDRAM

הם הולכים לכיוון של ה

DDR

ויש לי שאלה למה למה לעשות דבר שטותי שכזה?

יש אנשים שהתקציב שלהם הוא 10000 שקל והם משקיעים בעיקר במעבד ורוצים מערכת

Hige-End

אז לא שווה לשלב את זה עם זיכרון חזק כמו

RDRAM

בעתיד מי שירצה מחשב חזק עם זיכרון

RDRAM

יצטרך להשתמש בלוח מבוסס על שבב של

Via

או כל חברה אחרת חוץ מאינטל

זה דווקא מהלך מאוד חכם. להרבה אנשים אין כח לRDRAM ולזה שהוא בא בזוגות וחוץ מזה RDRAM עובד רק ב16 ביט לעומת שעובד ב64 ביט. ובלי קשר, RDRAM נותן רוחב פס של 3.2GB לשניה. קיים כבר זכרון 400MHz שגם מספק רוחב פס כזה. אבל מה לעשות, שאף ערכת שבבים עדיין לא תומכת בו (בייחוד לפנטיום 4) כי לאינטל יש הסכם עם RDRAM. אז קודם כל ניפצנו את המיתוס שRDRAM קורע את , בסדר? יכול להגיע לאותה רמה של RDRAM ואפילו יותר, והוא כבר הגיע. עכשיו זה רק עניין של צ'יפסטים.

אחרי שניפצנו את המיתוס הנ"ל, אתה שואל למה עושה דבר טפשי כזה, כי הרי יש אנשים עם הרבה כסף שרוצים לקנות מערכת חזקה עם RDRAM.... אז התשובה היא, שזכרונות DDR לפי מפת הדרכים שלהם יעקפו את RDRAM דיי מהר ויגיעו ל667MHz דיי מהר כך שהם יספקו יותר רוחב פס מRDRAM לכן הם יהיו יותר מהירים ממנו. פשוט, לא? DDR יחליפו את RDRAM כי הם יהיו יותר מהירים ויותר זולים ממנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ibrow

מעבד של שעולה כמו נגיד axp1600 הוא ה1.6a נכון?

עכשיו בוא נתחיל מזה שבלי oc הamd יותר מהיר

שנית מה הקשר לl2 של 512k? זה חשוב זה נכון... אבל עדיין הוא מפסיד למרות הקאש הגדול יותר

ואתה יודע למה? כי l2 cache יותר רחוק מהl1 cache על המעבד מכך שהl1 יותר מהיר

ובamd הl1 יותר גדול

ובסיכום כולל לamd יש 384 לעומת 520 (כולל הl1 של הפנטיום4) אז מה בעצם ההבדל הכזה גדול פה? ותזכור שהl1 יותר חשוב

זה על רגל אחת

יש אנשים שמבינים יותר בקטע הזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

AMD מוכרת עשרות אלפי (סתם הערכה) מעבדים.

ברור שיש להם בעיית התחממות יותר ממעבדי אינטל. על זה אין לי ויכוח איתך.

מעט מאוד מאוד מעבדים של נשרפים ככה סתם בלי OC - ועם התקנת ההיטסינק והמאוור כמו שצריך (אני מוכן לשים כסף שרוב האנשים שאומרים שהמעבדים שלהם סתם נשרפו לא התקינו את זה טוב). נראה לך גם ש הייתה ממשיכה למכור כל כך הרבה עם המעבדים שלה היו פשוט נשרפים?

אז כן יש סיפורים של אנשים אבל בגלל זה להחליט לא ללכת על מעבד יותר חזק ויותר זול?

לא שאני חושב שאני אצליח לשכנע אותך. אתה הרי מקובע בדיעה שלך ולא יכול לחשוב שאתה אולי טועה.

אני לא סגור על , אם הייתי קונה מערכת כיום היא הייתה מבוססת 1.6A אבל ברור לחלוטין שהמערכת הנכונה לרוב העצום של המשתמשים היום היא מערכת מבוססת .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...