עדשות מגע, מה זה כולל? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עדשות מגע, מה זה כולל?

MeTaLhAmMeR

Recommended Posts

שלום לכל חברי הפורום, כרגע אני משתמש במשקפיים ורציתי לעבור לעדשות מגע והשאלות שלי הם כאלה:

1, כמה עדשות מגע נורמליות (בגדר נורמליות) אמורות לעלות?

2, עדשות מגע גורמות לגירויים בעיניים? אם כן זה לזמן מסויים או שרק צריך להתרגל אליהם?

3, אני לא עלול ליפגוע בעין שלי תוך כדי שאני מכניס את העדשה לשם?

4, זה מסוכן לשים עדשות מגע?

אלה השאלות שלי, תודה רבה לכל מי שעונה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עשיתי את השינוי לעדשות מגע לפני שנתיים בערך.

כמה יעלו? תולי במספר שלך.

האם זה כולל תקופת מעבר? כן. יקח לך זמן להתרגל להכניס אותם וגם אחרי זה יכול להיות קצת גירוי שימנע ממך ללכת איתם כל היום. אני מאמין שתוך שבועיים שלוש כבר תתרגל לשים אותן במהירות והכל יהיה טוב.

האם אתה יכול לפגוע בעין שלך? לא כל כך. אני עוד לא שמעתי על מישהו שפגע בעין שלו. כמובן שלא צריך לשים את העדשות תוך כדי אכילת סנדויץ ברכבת, אבל אם עושים את זה בזהירות - לא אמורה להיות בעיה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש הרבה סוגים שונים של עדשות במחירים שונים...

עדשות רב פעמיות צריך לנקות הרבה אחרת זה עושה גרויי בעין, לעומת זאת יש סוגים של עדשות חד-פעמיות שלא צריך לנקות, אבל הן יותר יקרות... :bigglasses:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המספר שלי הוא -1.4 כמה אמורות לעלות עדשות במחיר סביר לכזה מספר?

ואם אני רוצה עדשות לא חד פעמיות? ז"א שאני לא יצטרך להחליף כל יום?

אה ועוד דבר, אי אפשר לישון איתם בלילה נכון? ולהתקלח איתם גם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחיר: זה תלוי בתדירות ההחלפה של העדשות(כמובן אנחנו מדברים על רכות, כי קשות לא מחליפים בתדירות גבוהה). הכי סביר זה חודשיות, שאפשר לקנות במשהו כמו 80 שקל לחודש- כולל שתי העיניים. יומיות מאד יקרות ועולות מעל 200 כל חודש(אני כמובן מדבר על המחירים הסטנדרטיים בארץ ולא על הזמנה באינטרנט מחו"ל שזה סיפור יותר זול).

גירויים: כן זה גורם לגירויים במידה מסוימת, אבל אני מניח שזה משתנה מאדם לאדם. אצלי, אם אני לובש הרבה שעות, מעל 8, אני כבר מרגיש גירוי. צריך לציין שאם לובשים עדשות הרבה שעות כל יום, העין יכולה לפתח אלרגיה ותדחה את העדשות.

עדשות מגע רכות לא מסוכנות לפי מה שידוע לי. עם עדשות מגע קשות אפשר לשרוט את הקרנית אם לא משתמשים נכון ובזהירות.

המספר שלך נמוך ובלי צילינדר לכן אתה תקנה עדשות זולות יחסית למספרים אחרים.

לישון אפשר עם עדשות מיוחדות שלושבשים באופן רציף במשך שבועיים בלי להוריד מהעין......זה נראה לי עדיין לא נפוץ הדבר הזה. עם עדשות רגילות שאתה מוריד כל יום, מאד לא מומלץ לישון.

כשאתה מתקלח פשוט תדאג שלא יכנס מים אחרת העדשה תזוז ואף תיפול.

:-*

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי אישית יש עדשות קשות מיוחדות שאני שם כל לילה ואז ביום הולך בלי עדשות או משקפיים

אלה הן עדשות להסרת מספר

אבל זה עסק יקר אז לדעתי לא שווה לך וגם בגלל שיש לך מספר נמוך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה יעלו? תולי במספר שלך.

לדעתי אתה טועה. לפני שנה עברתי לעדשות לאחר שהיו לי תקופה ארוכה ביותר (13 שנים, מגיל 4), המספר שלי הוא 9.5 בעין אחת ו-10.0 בעין השנייה.

אני קונה עדשות חודשיות בסט של 6 זוגות עדשות חודשיות+3 בקבוקי תמיסה של חצי ליטר כל אחד ב-390 ש"ח (65 ש"ח לחודש), מחיר זול לכל הדעות למורות המספר הגבוה שלי.

גם אחותי, שלה מספר נמוך בהרבה (4.00) הלכה על אותה ערכה והעלות הייתה זהה.

ד"א, לי לקח יומיים להתרגל, ולדעתי יש לעדשות הרבה יתרונות על -

1. שטח ראייה גדול יותר- במשקפיים הזכוכית נמצאת כ-5 ס"מ מהעין שלך, והתמונה בזווית הראייה שלך (כמו שאתה פוזל למשל) פחות ברורה. (אצלי זה היה ממש מורגש בגלל המספר שלי), אז שאתה עובר לעדשות אתה מרגיש שטווח הראייה שלך התרחב.

2. נוטות להתלכלך וכתוצאה מכך התמונה נעשית פחות ברורה, אחרי שאתה מנקה את המשקפיים אתה רואה הרבה יותר טוב, אבל בשאר הזמן איכות התמונה שאתה רואה לא מקסימלית, עדשות- כאשר הן יושבות על העין- לא צוברות אבק וליכלוך ונשארות נקיות וכתוצאה מכך גם התמונה נקייה יותר.

3. זה לא כ"כ נוח להסתובב עם מסגרת שיושבת על האף והאוזניים, ואם אתה משחק כדורגל\סל יש סכנה שהמשקפיים יפלו ויתעקמו\יישברו.

4. אי-אשפר להיכנס עם לבריכה או לים ועם עדשות אפשר.

ד"א, בקשר לשאלות- השלישית והרביעית ששאלת- הסיכון הוא אפסי, מאידך, זה כמו הסיכוי שתלך עם משקפיים וכתוצאה מנפילה או פגיעה של חפץ כלשהו הם יישברו והזכוכיות ייכנסו לך לעין, בשני המקרים יש סיכון. אבל עדשות בעיקרון זה לא דבר מסוכן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

BLATTY אם כבר ;D

אממ בוא נגיד שלייזר עולה פי 2 אז עדיף כבר :)

ואני בינתיים איתם עד שאני אעשה ניתוח לייזר

ויש בארץ למכירה באופיקטנה עדשות כאלה

אני אישית אצל אופטימטריסט שמייבא מאוסטרליה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום לכל חברי הפורום, כרגע אני משתמש במשקפיים ורציתי לעבור לעדשות מגע והשאלות שלי הם כאלה:

1, כמה עדשות מגע נורמליות (בגדר נורמליות) אמורות לעלות?

2, עדשות מגע גורמות לגירויים בעיניים? אם כן זה לזמן מסויים או שרק צריך להתרגל אליהם?

3, אני לא עלול ליפגוע בעין שלי תוך כדי שאני מכניס את העדשה לשם?

4, זה מסוכן לשים עדשות מגע?

אלה השאלות שלי, תודה רבה לכל מי שעונה

1. הנה המחירים הממוצעים לפי מה שבדקתי

עדשות יומיות (שם בבוקר זורק בערב) 250-300שקל לחודש

עדשות חודשיות (כל חודש מחליף, כמו שיש לי כבר שנתיים) 450-550 לחצי שנה (אתה מקבל 6זוגות)

עדשות שנתיות (אחרי שנה מחליף, דורשות המון ניקוי וטיפול הרבה יותר מהשאר) 1000שקל

2. לא גורמות לגירויי מתרגלים מהר ולאחר מכאן לא מרגישים אותם בכלל (לפעמים רק ששמים כי יש הרבה חומר אבל זה עובר מהר)

3. לא עד כמה שידוע לי רק אם אתה לא מקפיד על נקיון וסטריליות אתה עלול לקבל זיהום בעין...

4. לא בכלל לא אין ממש סכנות חוץ מזיהומים וכו' או דחיה שהעין שלך לא מוכנה לקבל את העדשה

אני מציע לך ללכת ולקנות לחודש אחד (לא יומיות חבל על הכסף קנה חודשיות לחודש אחד)

ילמדו אותך לשים והכל ותראה איך אתה מסתדר

אם יש לך עדין ספק קנה לעוד חודש

אחרי זה תחליט אם להפסיק או לא...

אם אתה רוצה להמשיך

הכי מומלץ זה חודשיות למשך חצי שנה (עדיף חודשיות כי גם אם המספר עולה אתה יכול להחליף אותם שלא כמו שנתיות שהלכו לך 1000שקל , וגם בשנתיות יש לך יותר טיפולים ויש לך הגבלה בזמנים יש כל מני חומרים שאסור לשים את העדשה חצי שעה-שעה אחרי ששמת את החומר עליה וכו')

עוד שאלות דבר איתי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...