מה הנוסחה לחישוב אנרגית גובה? - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה הנוסחה לחישוב אנרגית גובה?

almogas

Recommended Posts

• תגובות 40
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אין דבר כזה אנרגיית גובה

יש דבר כזה אנרגיה פוטנציאלית.

יש קשר, לפי מה שראית מהנוסחא E=mgh,

ל3 פרמטרים,

1) מסת הגוף

2) גובה הגוף (יחסית לנק' הייחוס)

3) תאוצת הכובד - G, גודל קבוע...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בטח שיש! אם אני לא טועה למדתי את זה בכיתה ח' או משהו כזה...

נראה לי שזה M כפול H שווה E [ מסה - שזה המשקל [W] של הגוף בקילוגרמים + כוח המשיכה שזה 10 ז"א המשקל בקילוגרמים כפול 10 שווה M     גובה - H שזה בעצם הגובה של אותו הגוף במטרים ו- E זו האנרגיה שעניין הזה נמדדת ביחידת מדידה הנקראת "גו'ל"].

חבל שאנשים לא ידעו את זה.. הרי זה הוא פורום מדע! במקום לשלול ישר אפשר לבדוק [במקרה הזה לא בדקתי אם כי הסתמכתי על זכרוני ].

שמחתי לעזור,

אבי.

עריכה :

אני לא ממש זוכר אם זה W או N אבל החישוב עצמו נכון אז זה לא ממש משנה לדעתי... פשוט המילה "ניוטון" שזו יחידת משקל, צריכה להכנס פה איפשהו.. לא זוכר איפה... אבל בכל מקרה, האותיות לא חשובות אלה החישוב עצמו אז בכלליות הנוסחה נכונה!.

עריכה 2 :

בטח שיש קשר בין המסה לאנרגיה! הרי כמו שכבר ציינתי בהודעה הזו, האנרגיה, ה"ג'ול", נקבע לפי המסה - המשקל וכל שינו במשקל גורם לשינוי בעוצמתם האנרגיה שתתקבל.

לדוגמה - קח פלסטלינה וקח שני גופים מאותו החומר [ אותו החומר כאילו אם המסה דומה אז החומרים שוקלים אותו הדבר] אך במסה שונה וזרוק אותם מאותו הגובה. הגוף הכבד יותר יצור חור גדול יותר.

כמו כן, אם ניקח גופים מאותו החומר ובאותה המסה ונזרוק כל אחד מגובה שונה אז הגוף היותר גבוה יעשה חור גדול יותר! הכול העניין של חישוב פשוט! בהצלחה!.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בטח שיש! אם אני לא טועה למדתי את זה בכיתה ח' או משהו כזה...

נראה לי שזה M כפול H שווה E [ מסה -  שזה המשקל [W] של הגוף בקילוגרמים + כוח המשיכה שזה 10 ז"א המשקל בקילוגרמים כפול 10 שווה M     גובה - H שזה בעצם הגובה של אותו הגוף במטרים ו- E זו האנרגיה שעניין הזה נמדדת ביחידת מדידה הנקראת "גו'ל"].

חבל שאנשים לא ידעו את זה.. הרי זה הוא פורום מדע! במקום לשלול ישר אפשר לבדוק [במקרה הזה לא בדקתי אם כי הסתמכתי על זכרוני ].

שמחתי לעזור,

אבי.

עריכה :

אני לא ממש זוכר אם זה W או N אבל החישוב עצמו נכון אז זה לא ממש משנה לדעתי... פשוט המילה "ניוטון" שזו יחידת משקל, צריכה להכנס פה איפשהו.. לא זוכר איפה... אבל בכל מקרה, האותיות לא חשובות אלה החישוב עצמו אז בכלליות הנוסחה נכונה!.

עריכה 2 :

בטח שיש קשר בין המסה לאנרגיה! הרי כמו שכבר ציינתי בהודעה הזו, האנרגיה, ה"ג'ול", נקבע לפי המסה - המשקל וכל שינו במשקל גורם לשינוי בעוצמתם האנרגיה שתתקבל.

לדוגמה - קח פלסטלינה וקח שני גופים מאותו החומר [ אותו החומר כאילו אם המסה דומה אז החומרים שוקלים אותו הדבר] אך במסה שונה וזרוק אותם מאותו הגובה. הגוף הכבד יותר יצור חור גדול יותר.

כמו כן, אם ניקח גופים מאותו החומר ובאותה המסה ונזרוק כל אחד מגובה שונה אז הגוף היותר גבוה יעשה חור גדול יותר! הכול העניין של חישוב פשוט! בהצלחה!.

אתה מבלבל ת'שכל על דברים שאתה אולי זוכר מכיתה ח והשאר נותנים לך דברים בטוחים ואתה אומר שאנחנו מטעים??

אנירגיה פוטנציאלית של גובה היא אכן Ep=mgh  מסה-m   כבידה- (g (9.81meter/sec          גובה הגוף ביחס למשהו מסויים-h

חשוב לעבוד ביחידות זהות לדוגמא רק במטרים (קילוגרם) או רק בסנטימטרים (גרם)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאמרתי בעקרון הוא נכון אך כנראה השאלה ברמה גבוהה יותר... מה אני אעשה שלא רציתי ללמוד במדעים ורציתי להתחיל ללמוד באוניברסיטה? :nixweiss::kopfpatsch: .

בכל מקרה, אפילו שלא ממש נראה לי שטעיתי, סליחה על הטעות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

[ltr]just to make everything clears.

there isn't hight energy, there's potential energy.

mass is measured in killograms, weight is measured in newtons.

g isn't a constant it depands on the planet you're on.

the formula is:

PE = mgh

where:

PE = energy (in Joules)

m = mass (in kilograms)

g = gravitational acceleration (on earth - 9.8 m/sec2)

h = height above the (in meters)[/ltr]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

PE = mgh

לא מדויק

E זה אנרגיה, לכן אנרגיה פוטנציאלית (אנרגית גובה) היא Ep.

P זו בד"כ אות לפוטנציאל (אלא אם כן זה פוטנציאל חשמלי, ואז זה V...)...

בכל מקרה, כמה דברים:

*** g (באופן כללי) זו תאוצת הכובד = התאוצה שמפעיל כוח הכובד של כדה"א.

על פני כדה"א היא שווה בערך ל-9.81, ונמדדת, כמו כל תאוצה, במטרים/שניות2 (m/s2, ולא m/s כמו ששיבי אמר).

[g=9.81m/s2]

כוכבים שונים מפעילים כוחות משיכה שונים, ולכן גם התאוצה תשתנה.

*** אנרגיה פוטנציאלית לא קשורה לגודל הגוף (נפח) אלא למסה (m), שנמדדת בקילוגרמים - kg.

*** משקל הוא (בגדול) הכוח שבו אנחנו נמשכים לכדה"א - והוא שווה ל: מסה X תאוצת הכובד = g X m.

את g מקרבים בד"כ ל-10, ואז יוצא שהמשקל של גוף גדול תמיד פי עשר ממסתו.

Girls Sweet Dream, אמרת כ"כ הרבה שטויות, שאני אפילו לא יכול להתחיל להתייחס לתגובה שלך.

ומה שמרגיז, זה שאתה אומר את זה בנימה שחצנית כאילו אתה גאון הדור.

פעם הבאה, תשתדל לדבר על נושאים שאתה באמת מבין בהם, ורד מהגישה של "אני יודע הכל וכל השאר טפשים".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים עם טופ-גאן, הבחור ההוא(Girls Sweet Dream) מזיין ת'שכל.....

וד"א

אני לא רוצה להתחכם - אבל האנרגיה הפוטנציאלית של הגובה - תלויה בכח שמפעיל עליה כדו"א או כל כוכב אחר ובגובה הגוף מעל מישור הייחוס הנבחר.

עכשיו הכח הזה שווה למסה - M כפול תאוצת הנפילה - g

העניין הוא שה-g תלוי בגובה של העצם ממרכז הכוכב. - בניגוד ל-H שזה הגובה יחסית למישור הייחוס - אותו אתה קובע.

G*Me

g=        R²                                                             

כאשר G הוא ה"קבוע העולמי"

ו-Me  הוא מסת הכוכב.

ו-R הוא המרחק ממרכז הכוכב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צודק, אבל ההבדלים בתוך האטמוספירה כל כך זניחים, שאפשר להתייחס לתאוצת הכובד כאחידה.

אם כבר רוצים להכנס לפרטים, אז גם צפיפויות שונות בכדה"א, הרים, מיקום ביחס לקטבים ובכלל העובדה שהצורה של הכוכב שלנו היא לא בדיוק כדור אלא יותר אליפסה (ביצה פחוסה כזו) - כולם משפיעים על תאוצת הכובד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...