עצות לגבי מפרט מחשב - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עצות לגבי מפרט מחשב

sma

Recommended Posts

שלום לכולם, אני כבר מיואש לחלוטין מרוב אופציות וללא מקור מהימן שיכול לסדר לי אותן בראש.

אני מעוניין לקבל עזרה בקביעת מפרט למערכת הבאה:

1. מעבד 64 3000 939/754 או p4 3.0. - מקסימום יחס עלות תועלת.

2. דיסק קשיח 160 Gb sata. - מינימום עלות, הבנתי שסך הכול כולם די דומים, תקנו אותי אם אני טועה.

3. זכרון 1Gb dual\regular. - האם השוני בביצועים שווה את ההפרש במחיר?

4. לוח אם סביר מתאים. - תומך בכל מה שצריך וזול.

5. מארז סביר. - מינימלי.

השיקולים שלי מופיעים ליד כל סעיף. אני מבקש רק שתסבירו את הקונפיגורציה שתציעו. השימוש של המחשב יהיה למשחקים, והקרנת (לא קידוד).

אני לא יודע אם זה אפשרי בפורום אבל המלצה על חנות סבירה במרכז גם תעזור מאוד.

תודה מראש על העזרה,

שלומי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כדי לתת לך מפרט טוב צריך תקציב וצריך לדעת מה אתה צריך בדיוק (מסך, צורב וכו'...).

אם המחשב למשחקים, אז:

1) 64 ביט יהיה יותר טוב מאינטל בד"כ וגם יתן לך מוכנות למערכות הפעלה 64 ביט ותוכנות מתאימות שתופענה בעתיד.

סוקט 939 כולל תמיכה בדואל צאנל, ויהיה טוב יותר לשדרוג עתידי של מעבד ואפליקציות כמו קידודים וגרפיקה.

סוקט 754 יתן לך בד"כ במשחקים ביצועים טיפה יותר טובים מסוקט 939 והלוחות שלו יותר זולים, כנ"ל המעבדים.

2) מינימום עלות , עם SATA או לפחות עם 8 מגה באפר, ועם 3 שנות אחריות.

3) 1 גיגה יעזור במשחקים כבדים. בכל מקרה עדיף לקחת שני סטיקים של 512 כי פשוט זה יצא משמעותית יותר זול מאשר סטיק של 1 גיגה.

4) תן תקציב.

5) פה חשוב ספק כח טוב ואמין.

חנויות טובות באזור המרכז:

logicpc, zigzag2000, com4u, lamir ויש עוד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התקציב שלי הוא באזור ה-3000+ ש"ח ואני לא צריך אף רכיב נוסף מעבר למה שציינתי כי יש לי אותם כבר.

רציתי לדעת האם משתלם לקחת dual channel או לא, בהתחשב בהפרש המחירים, בהנחה ואני לא אשדרג בעתיד את הזכרון מרגיל ל-DC. בהתאם לכך, איזה מעבד עדיף - 939 או 754?

אם תוכל להמליץ לי על ספציפי אני מאוד אשמח כי זה מבחינתי חור שחור.

מבחינת מארז, אני רוצה מארז סביר שלא יעלה הרבה כסף וכל מקום ששאלתי מציעים לי ב 300-400 ש"ח וזה נראה לי יקר מדי. אין סבירים ב-200+?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש בסביבות 200 שקל , אך הם לא מסוגלים להחזיק מערכות חזקות כמו שאתה מבקש, אלא מערכות פשוטות, מה גם שהספק שמגיע בדרך כלל הוא גנרי מה שאומר שמספר הוואטים שאומרים לך שהוא מוציא, לא נכון בכלל , ויכול במקרה הגרוע להשרף ולקחת איתו בדרך כלל חלקים נוספים ,כגון כרטיס המסך.

אגב, איזה כרטיס מסך אתה מתכנן לשים במערכת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי כבר כרטיס מסך fx 5200 128MB. לא מדהים אבל מספיק לי בינתיים.

לגבי המארז אם ככה, יש מארז שאתה מציע? ובכלל אם אתה יכול להתייחס לכל השאלות שהעליתי אני ממש אודה לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיף לך לקחת סוקט 754 מהסיבה הפשוטה -תקציב.

יש לך מצויינים של compucase המגיעים עם ספקים ממותג חזקים מאוד.

לך הייתי ממליץ לקחת את ה 6a19 המגיע עם ספק 300 וואט חזק שיחזיק לך את המערכת מצויין. יש אותו בלוגיק פיסי ב330 שח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה לגבי וזכרון? אני אשמח להמלצות, בעיקר לגבי הלוח. ועוד שאלה באותה הזדמנות - מה ההבדל במעבדים שמופיעים כ-tray וכאלה שמופיעים כ-box?

כמו כן אם יש עוד שמות של חנויות טובות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה לגבי וזכרון? אני אשמח להמלצות, בעיקר לגבי הלוח. ועוד שאלה באותה הזדמנות - מה ההבדל במעבדים שמופיעים כ-tray וכאלה שמופיעים כ-box?

כמו כן אם יש עוד שמות של חנויות טובות.

יש את הלוח של גיגהבייט k8ns שהוא אחלה לוח ובמחיר טוב

לגביי השאלה שלך על המעבדים -box זה מעבד שמגיע בקופסא סגורה וtray מגיע בשקית וגם ללא מאוורר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה אחת שלו לא נענתה - האם שווה הפרש המחיר בין 1GB רגיל לבין דואל-צ'אנל. האמת היא שזו שאלה שגם אני חובט בה. ההבדל הוא בערך 500 ש"ח לרוב, האם זה שווה את זה?

לא שווה התוספת ביצועים היא אחוזים בודדים.בכסף שחוסכים אפשר להוסיף למשהו משמעותי אחר כמו כרטיס מסך או הארד דיסק
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המפרט שהחלטתי ללכת איתו הוא:

amd 64 3000 s754

seagate 160Gb sata ncq

Gigabyte k8ns

1Gb memory - not dual channel

compucase 6a19

מה דעתכם והאם יש מקום מומלץ להוציא בו את הכסף היקר שלי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המפרט שהחלטתי ללכת איתו הוא:

amd 64 3000 s754

seagate 160Gb sata ncq

Gigabyte k8ns

1Gb memory - not dual channel

compucase 6a19

מה דעתכם והאם יש מקום מומלץ להוציא בו את הכסף היקר שלי?

אחלה מפרט, רק כשאתה אומר לא דואל צאנל, אני מקווה שאתה מתכוון לשני סטיקים זהים של 512 (ולא בחבילת "דואל צאנל") ולא לסטיק אחד של 1 גיגה. בנוסף, אם אתה מתעתד לקנות כרטיס מסך חזק בעתיד קנה כבר היום ספק 400 וואט איכותי לפחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...