האם אלוהים קיים? פרק 2 - עמוד 10 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם אלוהים קיים? פרק 2

ORANGEJUICED

Recommended Posts

אנחנו העם הנבחר ומה שרובנו לא מבינים שכל החיים שלנו זה מבחן אחד גדול, מבחן האמונה ומבחן ההתנהגות לזולת.

התורה כולה מבוססת על משפט אחת שמכה שורשים לכל עבר "מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" מה שבעצם אומר שצריכים לנהוג בטיב לזולת, להיות נחמדים

ואדיבים, לעשות מצוות חסד ולווא דווקא מצוות התורה, "דרך ארץ קדמה לתורה" המשפט אומר שכולנו, קודם כל צריכים להיות בני אדם ולאהוב אחד את השני,

כי בעצם רק כך נוכל להבין, להאמין ולאהוב את אלוקים ותורתו.

בקשר לתגובתכם, אינני מזלזל באינטיליגנציה שלכם, דפדפתי לי פה בדפי הפורום ונהניתי לקרוא, תגובות מסוגננות או במילה אחרת "קלאסה", אבל זה לא מתקשר

לאמונה בקב"ה, אני בטוח שלכל אחד מכם יש זיקה ליהדות, קטן מאמא, אבא, אח, אחות, מהליכה לבית כנסת ביום כיפור, עלייה לתורה, ברית מילה וכו',

מספיק שתהיה לכם הזיקה הזאת ושתהיו בני אדם, ברגע האחרון שהאל יבוא לגאול אותנו או בדרך לעולם הבא תוכלו להתחרט במידה ואתם לא כופרים(כפורה במדד כעצת אחיתופל).

עכשיו, בואו נצא מנקודת הנחה שלכם, אתם לא מאמינים בקב"ה, מה אם בסוף הימים תגלו שהוא קיים?! בסדר, עכשיו תשאלו אותי מה יקרה אם לא נראה אותו בכלל וגם אז בעצם לא יקרה כלום אז אני רוצה לדעת איך תגיבו ומה תהיה תגובתכם? האם אתם חושבים שיהיה מגיע לכם רחמים ומחילה? בתשובתכם בעצם תפרטו לי את הסיבות לכך שאתם זכאים למחילה ובאלו נכלל כל זיקה מהכי גדולה ועד הגרנדיוזית שבהן שקשורה ליהדות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 443
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

מאיפה הגעת למסקנה המטופשת הזאת?! מי אמר שהוא לא יכול להרים דברים, בפרט ובפרט סלע זעיר?!

כמו שאמרתי, כל החיים שלנו הם מבחן אחד גדול ואלוקים הוא הבוחן, בוחן את האמונה, את היחס לזולת וקיום המצוות.

עכשיו אתה כמו רבים תבוא ותשאל, למה הוא לא מתגלה? למה הוא לא עוזר לנו בפיגועים? למה הייתה שואה?

והדבר שהכי מצחיק אותי זה שאתה חושב שבאמת תקבל תשובה נכונה ומדוייקת ממני או מכל בן-אנוש אחר, הוא יצר אותנו באופן שבו לא נוכל להבין

את כל דרכיו, יש אנשים שאומרים שהשואה וכל הפיגועים זה בעצם עונש על עוונותינו של כל היהודים-יהודי הגולה ויהודי א"י שביניהם יש כופרים וחוטאים,

אתה יכול להגיד שזה נראה לך מטופש ושאלוקים הוא אכזר ובעצם למה הוא ברא אותנו ככה ולא עשה אותנו מושלמים וככה אתה מגיע לתכלית ומטרת הבריאה,

שאלות שלא תקבל תשובה עליהם, אולי רק ביום הגאולה השלמה. בקצרה, אל תנסו להבין את דרכיו של הקב"ה ולהפריכן בדרכים כאלה ואחרות, אנחנו יצורים

מיניאטורים במוחנו ובעשייתנו לעומתו, אבל יש לנו מזל אחד, הוא אוהב אותנו ולכן צריך לאהוב אותו בחזרה, לא להתנהג באהבה אנוכית, אלא הדדית, כמו בין

בני זוג, יש הטוענים שאהבה בין בני זוג מקבילה ודומה לאהבתו של הקב"ה למטע זרעו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מה שיש לי לומר זה :kopfpatsch:

תראה, אדם-אדם באמונתו יחיה, אבל אתה בטח לא תנסה אפילו להבין את העובדה שאין הגיון מאחורי הדברים שלך.

אני לא מדבר על הפרטי פרטים של ההסבר שלך, אלא על העובדה שכל פעם שמנסים להוכיח לך שאין אלוהים, אתה בא ו"מפריך" את זה ע"י אמירה ש"קיים אלוהים" -> לכן אתם לא מבינים שום דבר.

אני אישית מעדיף לחיות בידיעה שאני שולט על מה שאני עושה, ואחראי על גורלי עצמי. ואם לך זה עושה טוב לחשוב שיש מישהו שבוחן אותך כל החיים שלך, אז כרצונך, לי נוח בדעתי, ול"אלוהים" אין שום השפעה עלי, כמה שזה יכאב לך לשמוע את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אינני כופה את הדת על אף אדם, אבל מנסה לפחות להחזיר אנשים כמוך לדרך שהיא "דרך הישר בעיניי" כי בתורה נאמר שכל בני ערבים זה לזה.

לא הצלחתי ב"משימתי" But you can't blame a man for trying. :nixweiss:

דבר נוסף, גם אם אתה לא מאמין ולא מקיים מצוות לפחות תקיים מצווה אחת, המצווה שבין אדם לחברו, זה קשור לחיינו בכלל ולהגיד לך את האמת, המון חרדים

לא ממש מתנהגים לפי חוקי התורה, הם כופים עלייך את הדת ושונאים חילונים, חלקם עוסקים בשחיטויות, אבל זה לא משנה, רק תהיה בנאדם, זה כל מה שאני מבקש

ואני לא אומר שאתה או כל האחרים שלא מאמינים הם לא בני אדם במובן של הקשר שבין אדם לחברו מכיוון שמן הסתם אני לא מכיר אתכם אז רק קח את העצה הזאת

ויישם אותה מדי פעם, מילה שלי זה יעשה לך רק טוב. ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למיטב הבנתי :

יש דמיון ומחשבה על אל כזה או אחר , ויש את הענין של א מ ת באמונה , שהרי יתכן קיום מצוות של אל שלא קיים כלל ועיקר. "שפוך חמתך (השמש שלך , אורך) על הגויים אשר לא ידעוך וגו')

אין אדם שלא מאמין באלהים הממשי - השמשי . פשוט משום שדבר לא יכול להתקיים מחוץ לו , בלעדיו, הן בחוץ והן בפנים (כי קרוב אליך הדבר מאד , בפיך ובלבבך לעשותו) .

ובנוסף , הוא זה הנותן את טעם-סיבת הקיום עצמו . ללא התקווה הזו , במודע או שלא במודע אין טעם לסבול את קשיי הקיום.

אולם האל עבור האדם איננו תופעה נפשית גופנית , אלא קיים, ראשית כל, בא מ ת שבמחשבות - האידאות - היודיות , שבהכרה הערה. והוא מתבטא בערכים שונים אולם קודם כל באמת שבתהיה (שאלה) האם יש אלהים בכלל. שהרי בלי התכונה שנקראת אמת בחיי היום יום , אין הבדל בין מתאבדי האיסלאם ויהודים שמתו על קידוש השם - זו וזו פנאטיות .

זה שלאדם חשוב באופן נפשי ביולוגי ל ה ר ג י ש שהוא שולט במעשיו , זה ברור , אולם ה מ מ ש ו ת לא בהכרח קיימת בו כ ע ו ל ם . והרי הממשות נעדרת מהאיסלאם הרצחני, ערך חיי האדם והברואים נעדר משם , דהיינו אפלה חשוכה ואכזרית ללא שמץ של אור.

המאמץ לעקוב אחר התכונה של אמת , כדרך חיים , היא היסוד לעולם מאיר.

ולכן נאמר שתורת משה , ראש וראשון הנביאים, היא תורת אמת. ונובעת ממעין הישועה היחיד שקים במדבר הגדול הקרוי חיים. הקיום של האל בבסיס הדעת האנושי הוא הדבר היחיד שמונע חזרה לפראות חייתית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנחנו העם הנבחר ומה שרובנו לא מבינים שכל החיים שלנו זה מבחן אחד גדול, מבחן האמונה ומבחן ההתנהגות לזולת.

התורה כולה מבוססת על משפט אחת שמכה שורשים לכל עבר "מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" מה שבעצם אומר שצריכים לנהוג בטיב לזולת, להיות נחמדים

ואדיבים, לעשות מצוות חסד ולווא דווקא מצוות התורה, "דרך ארץ קדמה לתורה" המשפט אומר שכולנו, קודם כל צריכים להיות בני אדם ולאהוב אחד את השני,

כי בעצם רק כך נוכל להבין, להאמין ולאהוב את אלוקים ותורתו.

ואיך זה מסתדר עם זה שאלוהים ציווה להשמיד את עמלק מעולל ועד זקן??

ממש דרך ארץ למופת ::)

במידה ואתם לא כופרים(כפורה במדד כעצת אחיתופל).

עצת אחיתופל הייתה דווקא עצה מעולה אם לא ידעת. כדאי שתחזור לקרוא בתנ"ך

עכשיו, בואו נצא מנקודת הנחה שלכם, אתם לא מאמינים בקב"ה, מה אם בסוף הימים תגלו שהוא קיים?! בסדר, עכשיו תשאלו אותי מה יקרה אם לא נראה אותו בכלל וגם אז בעצם לא יקרה כלום אז אני רוצה לדעת איך תגיבו ומה תהיה תגובתכם? האם אתם חושבים שיהיה מגיע לכם רחמים ומחילה? בתשובתכם בעצם תפרטו לי את הסיבות לכך שאתם זכאים למחילה ובאלו נכלל כל זיקה מהכי גדולה ועד הגרנדיוזית שבהן שקשורה ליהדות.

לא מגיע לי שום מחילה ואני גם לא מתכוון לבקש מחילה אם יהיה מצב שכזה

כל הרעיון בלא להאמין זה להיות בטוח ב100 אחוז שבללל לא יהיה מצב כזה

ובגלל זה גם אני לא אשאל אותך מה יקרה אם אין אלוהים ועשית את הכל לחינם כי אני מבין שזאת אמונה ואתה בטוח בדרך שלך

חבל רק שאתה הולך בצורה עיוורת אחריי הדרך שלך ולא מנסה לחשוב "מה אם..."

עוד דבר לא כל כך קשור אבל זה מיועד לכל אלה שמחפשים ניסים ומתחילים להאמין באלוהים אחריי שקרה להם איזה נס

זאת לפי דעתי הסיבה הכי בזוייה להתחיל להאמין באלוהים

דבר ראשון מה אתם מחפשים ניסים? לא מספיק כל חוקיי הטבע וחוקיי הפיזיקה שאלוהים(כביכול) ברא??

למה בשביל להוכיח את קיומו הוא צריך לשבור את החוקים שהוא בעצמו יצר??

בגלל זה בכל מקרה אני לא מאמין בניסים(גם לא באלוהים אבל זה סיפור אחר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואיך זה מסתדר עם זה שאלוהים ציווה להשמיד את עמלק מעולל ועד זקן??

ממש דרך ארץ למופת ::)

עצת אחיתופל הייתה דווקא עצה מעולה אם לא ידעת. כדאי שתחזור לקרוא בתנ"ך

עצת אחיתופל הייתה עצה מעולה?! לשלוח אותך לחידון התנ"ך ממש, אתמול הלכתי לרב שלי והוא הסביר לי למה משתמשים בביטוי עצת אחיתופל שהיא עצה

גרועה. עכשיו בסיפור מדובר על עוד מישהו, זה שקיבל את עצת אחיתופל ושכחתי את שמו, הוא שעל מנת לכבוש את לב העם ולהיות "ידוע" הוא צריך לעשות ההפך מדוד

שהוא קרוב משפחה שלו או בנו, לא זוכר, משמע למרוד בדוד ובאמונתו שהיא בעצם האמונה באלוקים ותורתו, הוא עשה לדוד את הדבר הכי נבזה ונלוז שבנאדם יכול לעשות

לבנאדם אחר, שכב עם אשתו ועשרת פילגשיו לעיניי כל העם, מעשה משפיל בצורה שבל יתואר.

מה עמלק קשורים לדרך ארץ? דרך הארץ בכלל מכוונת אלינו- בני האדם, אלוקים לא ימציא חוקים לעצמו :kopfpatsch:

עמלק חטאו ורדפו את בני ולכן אלוקים ציווה להשמידם.

לא מגיע לי שום מחילה ואני גם לא מתכוון לבקש מחילה אם יהיה מצב שכזה

כל הרעיון בלא להאמין זה להיות בטוח ב100 אחוז שבללל לא יהיה מצב כזה

ובגלל זה גם אני לא אשאל אותך מה יקרה אם אין אלוהים ועשית את הכל לחינם כי אני מבין שזאת אמונה ואתה בטוח בדרך שלך

חבל רק שאתה הולך בצורה עיוורת אחריי הדרך שלך ולא מנסה לחשוב "מה אם..."

עוד דבר לא כל כך קשור אבל זה מיועד לכל אלה שמחפשים ניסים ומתחילים להאמין באלוהים אחריי שקרה להם איזה נס

זאת לפי דעתי הסיבה הכי בזוייה להתחיל להאמין באלוהים

דבר ראשון מה אתם מחפשים ניסים? לא מספיק כל חוקיי הטבע וחוקיי הפיזיקה שאלוהים(כביכול) ברא??

למה בשביל להוכיח את קיומו הוא צריך לשבור את החוקים שהוא בעצמו יצר??

בגלל זה בכל מקרה אני לא מאמין בניסים(גם לא באלוהים אבל זה סיפור אחר)

אני לא מאמין באלוקים רק בגלל הניסים שהם בעצם מבטאים את עוצמתו, למה אני מאמין בו? פשוט ככה, תחושה כזאת בלב

שאומרת לך שהוא כאן, לצידנו, משב הרוח שעובר על פני, הטבע כולו זה חלק ממנו, חלק קטן, אלוקים הוא אינסופי

ד"א, אין לי מה לחשוב "מה אם..." כי אני יודע מה שנכון לגבי, "איש איש באמונתו יחייה" אני מכבד אותך, כבד אותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עצת אחיתופל, על פי זיכרוני מיחידת ה"בקיאות", הייתה טובה, אך עצת חושי הארכי נתקבלה. (אחיתופל יעץ לתקוף במהרה את דוד, וחושי אמר להמתין לאסוף גדול...).

עריכה- רשום במפורש שעצת אחיתופל הייתה טובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו אתה כמו רבים תבוא ותשאל, למה הוא לא מתגלה? למה הוא לא עוזר לנו בפיגועים? למה הייתה שואה?

והדבר שהכי מצחיק אותי זה שאתה חושב שבאמת תקבל תשובה נכונה ומדוייקת ממני או מכל בן-אנוש אחר, הוא יצר אותנו באופן שבו לא נוכל להבין

את כל דרכיו, יש אנשים שאומרים שהשואה וכל הפיגועים זה בעצם עונש על עוונותינו של כל היהודים-יהודי הגולה ויהודי א"י שביניהם יש כופרים וחוטאים,

אתה יכול להגיד שזה נראה לך מטופש ושאלוקים הוא אכזר ובעצם למה הוא ברא אותנו ככה ולא עשה אותנו מושלמים וככה אתה מגיע לתכלית ומטרת הבריאה,

שאלות שלא תקבל תשובה עליהם, אולי רק ביום הגאולה השלמה. בקצרה, אל תנסו להבין את דרכיו של הקב"ה ולהפריכן בדרכים כאלה ואחרות, אנחנו יצורים

מיניאטורים במוחנו ובעשייתנו לעומתו, אבל יש לנו מזל אחד, הוא אוהב אותנו ולכן צריך לאהוב אותו בחזרה, לא להתנהג באהבה אנוכית, אלא הדדית, כמו בין

בני זוג, יש הטוענים שאהבה בין בני זוג מקבילה ודומה לאהבתו של הקב"ה למטע זרעו.

ולמה הוא ברא אותנו מספיק חכמים כדי שנוכל להיות מודעים לקיומו?  לאיזה תכלית הוא ברא אותנו כך?  כדי שנסגוד לו ושנעריץ אותו?  בשביל האגו?

איך אתה יודע שהוא אוהב אותנו?  אם אנחנו יצורים מיניטואריים בחשיבתנו לעומת אלוהים- כיצד אנחנו מעיזים לנסות לשייך לאלוהים תכונות אנושיות מיניטאוריות מבחינה מחשבתית כמו אהבה?  איך אנחנו יכולים להגדיר את אלוהים לפי פרמטרים אנושיים?

בקשר להקבלה שלך בין אהבה בין בני-זוג לבין אהבה בין ה' לבני- -

זה כמו גבר מכה שאוהב את אישתו, אם היא לא נאמנה לו  ולא מצייתת לו(אם בני- לא נאמנים לה') - הוא מכה\הורג אותה.  :smile1:.   באמת הקבלה מצויינת.  :kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עצת אחיתופל, על פי זיכרוני מיחידת ה"בקיאות", הייתה טובה, אך עצת חושי הארכי נתקבלה. (אחיתופל יעץ לתקוף במהרה את דוד, וחושי אמר להמתין לאסוף גדול...).

עריכה- רשום במפורש שעצת אחיתופל הייתה טובה.

נו למה אתה הורס? :-X

הייתי עושה עליו כסף ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...