האם אלוהים קיים? פרק 2 - עמוד 12 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם אלוהים קיים? פרק 2

ORANGEJUICED

Recommended Posts

זה כל הרעיון באמונה

להיות בטוח ב-100% במשהו מופרך(חסר כל הוכחה או סבירות)

lol  :xyxthumbs:

הרצון לכסות את כל האופציות בנוגע להמשך החיים לאחר המוות.   הפחד מן הכחד הקיום העצמי לאחר המוות, זאת הסיבה.

לכסות את כל האופציות?!?! מוזר....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 443
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

לכסות את כל האופציות?!?! מוזר....

כן, הרי העיקר כאן זה לא האמונה באלוהים- אלא המשך החיים לאחר המוות.   ואם אין גן-עדן...

מישהו שכן מאמין יכול לתת לי הוכחה חותכת ?

לדעתי אלוהים קיים מסיבות שקשורות אלי !

ואם הוא לא אז  אני בטוח 100% שיש גילגול נשמות ואחרי שאתה מת אז אתה הופך ליצור חי כל שהו למשל כלב או אפילו חרק ... 

..אז יש גילגול נשמות.      מה אתה יכול להבין מההודעה הזאת?  שהבן-אדם זקוק נואשות להאמין בחיים לאחר המוות. ולמורות שהוא מאמין שאלוהים קיים, הוא יהיה מוכן להודות באפשרות שהוא לא קיים (ז"א, שאין גן-עדן) אבל רק אם האופציה של גילגול נשמות תישאר לו כמפלט. ("אם לא...אז 100% שיש גילגול נשמות").    הוא לא מוכן לחשוב אפילו על האפשרות שאין חיים לאחר המוות, ובהיעדר אלוהים (זאת אפשרות גם מבחינתו)- הוא פונה לגילגול נשמות.       אז כן, לכסות את כל האופציות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי לכל יצור חי או צמח יש נשמה אחרת איך אתה מסביר את האישיות אם היא לא והיא לא קשורה במוח ...

כל הדתיים שאתם פגשתם זה או שהמצאתם אותם או שהם פשוט דתיים צעצוע כי הם לא מבינים מזה דת ...

אני שהייתי 7 שנים בבי''ס דתי (א'-ז' כי אמא שלי אילצה אותי בגלל שיש שם רמה גבוהה ואין אלימות וסמים )

מבין את זה ורק לידיעת כולם כל האנשים שעברו מוות קליני ראו את עצמם מחוץ לגוף !

יש לאמא שלי גם ידיד אחד שעבר את זה והוא סיפר לי את אותו הדבר ולכן זה לדעתי (אם זה לא נראה לכם אז תאמינו) שיש 100% גילגול נשמות !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דמיון מאוד מפותח...

אז תן לי להבין:

אלוהים קיים. אבל אם הוא לא קיים אז יש גלגול נשמות.

כלומר אתה מציב תנאים.

אני מאמין באלוהים. כמובן שהוא קיים, אני אהיה מוכן להודות שהוא לא קיים רק אם יש גלגול נשמות!

יפה! כיסית את כל האופציות אני מוכרח להודות....

אני מניח שזה מסביר את הכל:

הבן-אדם זקוק נואשות להאמין בחיים לאחר המוות
הוא לא מוכן לחשוב אפילו על האפשרות שאין חיים לאחר המוות

עדיין נשמע לי מוזר כל הסיפור הזה. כל פעם שתצטרך להתמודד עם אמת לא נעימה תתחיל לגלוש עם הדמיון כדי למצוא איזה תאוריה נחמדה שתפתור את הבעיה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי לכל יצור חי או צמח יש נשמה אחרת איך אתה מסביר את האישיות אם היא לא והיא לא קשורה במוח ...

אני שהייתי 7 שנים בבי''ס דתי מבין את זה  ורק לידיעת כולם כל האנשים שעברו מוות קליני ראו את עצמם מחוץ לגוף  !

יש לאמא שלי גם ידיד אחד שעבר את זה והוא סיפר לי את אותו הדבר ולכן זה לדעתי (אם זה לא נראה לכם אז תאמינו) שיש 100% גילגול נשמות !

האישיות כן קשורה במוח, אני לומד עכשיו בפסיכולוגיה בביה"ס על האישיות ועל היווצרותה. אומנם אין הגדרה חד-משמעית בנוגע לאישיות, אבל יש מספר תיאוריות שמשלימות את כל האספקטים האפשריים להיווצרות האישיות מכל הבחינות, בכללי אוכל להגיד לך שהאישיות נקבעת לפי שני פרמטרים-

1. תהליכים חברתיים בילדות- אירועים שקורים בילדות משפיעים בצורה ניכרת ביותר על אישיותו של האדם, האישיות מתפתחת בילדות, בגילאי שנתיים-חמש בעיקר. ד"א, הפסיכולג המפורסם ביותר שחקר את האישיות הוא פרויד.

2. תיאוריה חדשה גורסת שלגנים יש גם השפעה על האישיות של האדם. (אם תרצה אוכל להרחיב לך על כל התיאוריות הקימות בנושאים הללו).

אז חד-משמעית, האישיות קשורה במוח ובגנים.

בקשר למוות הקליני, זה מה שהם טוענים. מאידך, יש אנשים שטוענים שהם נחטפו ע"י חיזרים. אני לא ממהר להאמין לאף אחד מהצדדים, למורות שאני לא בטוח שהם ממציאים.

ועוד משהו חשוב ביותר- הנשמה לא קשורה לאישיות. - זה דברים שונים לגמרי. קיומה של האישיות לא נתון בספק, לא כך קיומה של הנשמה שעצם קיומה טרם הוכח. לא בטוח שיש כזה דבר "נשמה".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דמיון מאוד מפותח...

אז תן לי להבין:

אלוהים קיים. אבל אם הוא לא קיים אז יש גלגול נשמות.

כלומר אתה מציב תנאים.

אני מאמין באלוהים. כמובן שהוא קיים, אני אהיה מוכן להודות שהוא לא קיים רק אם יש גלגול נשמות!

יפה! כיסית את כל האופציות אני מוכרח להודות....

עדיין נשמע לי מוזר כל הסיפור הזה. כל פעם שתצטרך להתמודד עם אמת לא נעימה תתחיל לגלוש עם הדמיון כדי למצוא איזה תאוריה נחמדה שתפתור את הבעיה?

סליחה על ההקפצה, אבל אני חייב להבהיר משהו- דיברתי עליו , על דברים שאני מניח שהוא חושב, ועל דברים שהסקתי מתוך דבריו ושלדעתי הסקתי אותם בצורה נכונה (אני ד"א אתאיסט ולא מאמין בחיים לאחר המוות). אבל ייתכן בכל- זאת שזה לא מה שהוא חושב- אז תן לו להביע את דעתו באופן עצמאי, אל תתקוף אותו על דברים שאני אמרתי עליו, אני לא מדבר בשמו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היא כן

אני שהייתי 7 שנים בבי''ס דתי מבין את זה

אה נו אז תגיד "עברתי שטיפת מוח 7 שנים"

ורק לידיעת כולם כל האנשים שעברו מוות קליני ראו את עצמם מחוץ לגוף !

ממש לא נכון

אני מכיר אנשים שעברו מוות קליני ולא ראו שום דבר

תתווכח עם זה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סליחה על ההקפצה, אבל אני חייב להבהיר משהו-   דיברתי עליו , על דברים שאני מניח שהוא חושב, ועל דברים שהסקתי מתוך דבריו ושלדעתי הסקתי אותם בצורה נכונה (אני ד"א אתאיסט ולא מאמין בחיים לאחר המוות).   אבל ייתכן בכל- זאת שזה לא מה שהוא חושב- אז תן לו להביע את דעתו באופן עצמאי, אל תתקוף אותו על דברים שאני אמרתי עליו, אני לא מדבר בשמו.

אווו...אם כך אז אני חוזר בי. חשבתי שאתה מביע את דעתך. My Bad

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואי אני לא מאמין מה אתה כותבים פה

כל מי שאומר פה שאלוהים לא קיים שידבר בשם עצמו, כי הוא מדבר שטויות אבל מה אכפת לי.. :kopfpatsch:

השאלה היא האם אלוהים קיים, אף אחד לא יכול לענות לך על זה, זה לא תשובה במדעים, זה תשובה באמונה, שאמונה באה מהלב, אף אחד לא אומר לך להאמין. זה הכל בא ממך. אתם סתם מז**נים את השכל, שאלוהים לא קיים, זאת רק הדעה האישית שלכם.

בקשר לדודה שלך, לך תדע, אתה שואל מה אנשים חושבים, בשביל זה אתה תקבל פה אלף ואחד תגובות, זה עניין של דעה, ואם אתה מאמין באלוהים אז אתה תוכל להחליט בעצמך אם היא נרפאה בעזרת אלוהים.

אבל זה פשוט כל כך שטותי מה שאתם אומרים פה.. אני לא מאמין.. :kopfpatsch: יש פה אנשים שצריכים שיעור קטן מבריאת העולם עד קבלת התורה.. :kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל זה פשוט כל כך שטותי מה שאתם אומרים פה.. אני לא מאמין.. :kopfpatsch: יש פה אנשים שצריכים שיעור קטן מבריאת העולם עד קבלת התורה.. :kopfpatsch:

אני אישית לא מאמין בבריאת העולם בדרך שבה אתה מאמין בה לכן אין פה שום שיעור לקבל או ללמוד. לכל אחד דעה שונה ומפני שאף אחד לא יכול להוכיח שאלוהים קיים או לא קיים אין דעה נכונה או לא נכונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קיבלנו אותו כבר בביה"ס יסודי, בכיתה ב', שלא היינו מודעים ל"שטיפת המוח" הזאת (לימדו אותנו את התנ"ך כאילו שהוא עובדה מוחלטת) ולכן גם עד כיתה ו' האמנתי באלוהים, לא חשבתי שיש אופצייה אחרת.

אחרי זה, שחשבתי על כל העסק הזה לבד, הגעתי למסקנה שאין אלוהים ו"השתחררתי" מהאמונה שניסו להשריש בי בכוח בילדותי ע"י הצגת הדברים כעובדות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה מוזר?

אסור להגיד בעיקרון שום שם של אלוהים

אפילו להגיד אלוהים אסור וצריך להגיד אלוקים

אבל אם אתה אומר אלוהים אז זה לא בסדר וזה

אבל אם אתה אומר את השם המפורש יקוק (זה לא השם אבל אני לא אכתוב אותו)

אין לך חלק לעולם הבא אני משער שלרוב פה אין מושג מה זה העולם הבא

אבל זה הדבר הבא מעל גן עדן

איזה תראד חסר טעם

מה זה משנה תגידו לי

אבל אפחד פה לא מקשיב אפחד פה לא ישתכנע

וגם אפחד לא זוכה להביע את דעתו אפילו

אז מה זה משנה

כמה תראדים כאלו היו שיו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה לראות את אלוהים

הוא לא חומרי כדי לראות אותו

מה זה ראיה?

קרני אור פוגעים בחפץ ואז נכנסות לעין שלך ואתה מקבלתמונה היא מתהפכת ואז משודרת למוח שהופך אותה שוב ואז יש לך תמונה

איך קרני אור יפגעו במשהו לא חומרי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...